PDA

View Full Version : Tarihli Takımların Süper Lige Dönüşü

Zafonte
17.Eylül.2009, 05:07
Arkadaşlar bugüne kadar kimse benim bahsedeceğim şeyden bahsetmedi. Bilmiyorum belki de sadece bana denk geliyordur ama her kariyerimde olduğu için sizinle de paylaşmak istedim. Eskiden süper ligte olan takımların süper lige çıkması. Biraz daha açarsam eskiden herhangi bir ligin süper ligin oynamış herhangi bir takımın (ki fm 2009 ile başlangıç sezonumuzda süper ligte değiller) daha sonraki yıllarda süper lige çıkma oranının diğer takımlara oranla daha yüksek olduğunu farkettim. Örnek verirsek Malatyaspor her oyunumda istisnasız ya ilk sezon ya da ikinci sezon süper lige mutlaka çıkıyor. Halbuki Malatyaspor çöküntü olan bir takım. Ondan başka Rize,Sakarya vb. takımların çıktığını görmek mümkün. İngilterede Leeds United,Nottingham Forest gibi daha Manchester doğmadan önce tarih yazmış takımlar her nedense bir anda uykudan bir efsane uyanmış gibi premier lige çıkıp diğer takımlara kök söktürüyor. İspanyada da Real Sociedad(doğru yazdım umarım) Alaves ve Celta Vigo gibi tamamen bitkisel hayat girmiş takımların La Liga da şampiyonluğa oynarken görmek mümkün. Yazdıklarım sadece bir kaçı başka ülkelerde de görmek mümkün. Benden şimdilik bu kadar görüşlerinizi bekliyorum.

baristayfur
17.Eylül.2009, 06:20
Reputation la alakalı bi olay sanırım. Tanınmışlıkları yüksek olduğu için oyun bunların daha iyi futbol oynayabileceklerini düşünüo olabilr.

Ayrıca daha iyi transfer yapar ismi olan takımlar. bu oyuncularda bu takımları taşıyabilirler üst liglere. normal bi durum oyun için.

ama gerçekte herşey çok farklı o kesin

Xlazi
17.Eylül.2009, 08:13
evet çok doğru bir noktaya değinmişsin bu sadece fm 2009 da değil fm 2008 dede benim başıma çok geldi.

ForeverFener
17.Eylül.2009, 09:07
Bahsettigin şey benim de birkaç kariyerimde başıma geldi.Ama hepsinde de böyle oldu diyemem.Mesela Fb nin başındayken Orduspor,Kartalspor gibi adı duyulmamış,daha önce süper lige çıkmamış yada çok öncelerden çıkmış takımlar süper lige çıktı.

cess41
17.Eylül.2009, 14:59
%80 dediğin doğru arkadaşım.Benim kariyerlerimde de hep aynı şeyler oldu.

Zafonte
18.Eylül.2009, 16:10
evet şu an ki kariyerimde 3.sezona gireceğiz ve altay ile adanasporu süper ligte olduğunu gördüm. altay neyse ama adanasporun süper lige çıkması çok ilginç bir şey. transferleri bile önceden tahmin eden oyunumuz şu kadar küçük bir ayrıntıyı bile atlıyor.

CeNTeR_TR
18.Eylül.2009, 18:16
ozanbjk07 ;

Oyunu oynadığınız yamayla alakalı biraz da bu.Güncellemesiz oyunlarda bu tür takımların ' Reputation ' ları yüksek oluyor ve diğer takımlarla arasındaki fark ortaya çıkıyor.

Malatyaspor'un hemen çıktığını yazmışsın buradan örnek vereyim.

Ben SamsunsporLa en az 4-5 tane kariyer yaparım her oyunda.Oyunu 9.0.1 ile oynarken Malatya kafayı zorlayan bir takım görüntüsü çiziyordu fakat oyunu 9.0.3 ile oynayınca kaçınılmaz son kümeye düşüyor.Diğer takımlarda öyle olur.

Eğer yama kullanmıyorsanız ' Reputation ' seviyesi yüksek olan alt lig takımlarından bu tür çıkışlar görmeniz çok doğaldır.

Fakat güncelleme kullanıyorsanız güncellemenin olduğu liglerde bunları görmeniz biraz daha uzak duruyor.En aza indirgeniyor.

Zafonte
20.Eylül.2009, 04:12
güncelleme kullanmıyorum ama en azından sene başından bile olsa bunların tahmin edilmesini isterdim.

HooijDonk07
20.Eylül.2009, 04:56
Turgut Abi'nin dediği gibi 9.03 farkLı.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bende valla karışık Giresun Ordu Karabük ..... çıkanlar daha var :D

LifeYourself
21.Eylül.2009, 06:21
bunun nedeni bizim gözlemcilerimiz ilk oyun çıktığında bank asya ya düşenlerin reputationlarını düşürmüyor.Tekrar zirveyi zorlayabilirler diye ama zorlayamadıklarında bir dahaki yamada düşürüyorlar.Oyuncu kaliteleride düşüyor.

Mookie
21.Eylül.2009, 14:28
Bende de mesela Brezilya Liginde 2007 başladığımda daha önce Serie A'da olan Ponte Preta-Fortaleza-Corinthians gibi takımları yüksek sıralara oynayacak takımlar olarak gösteriyor ve genellikle bunlar küme yükseliyor. Bu takımlar içinde Corinthians hariç hiçbirinin küme yükselmediğini düşünürsek olay vahim seviyelerde. Bir de her Arjantin ligi oynadığımda (istisnasız) Chacarita Juniors takımı 4 sezonluk kariyerimde 2 defa lig yükselip 2 defa lig düşmeyi başardı (zamanında Arjantin'in ünlü takımlarındandır, durumu Türkiye'den Eskişehirspor'a benzetilebilir).

HooijDonk07
21.Eylül.2009, 16:59
Bende de mesela Brezilya Liginde 2007 başladığımda daha önce Serie A'da olan Ponte Preta-Fortaleza-Corinthians gibi takımları yüksek sıralara oynayacak takımlar olarak gösteriyor ve genellikle bunlar küme yükseliyor. Bu takımlar içinde Corinthians hariç hiçbirinin küme yükselmediğini düşünürsek olay vahim seviyelerde. Bir de her Arjantin ligi oynadığımda (istisnasız) Chacarita Juniors takımı 4 sezonluk kariyerimde 2 defa lig yükselip 2 defa lig düşmeyi başardı (zamanında Arjantin'in ünlü takımlarındandır, durumu Türkiye'den Eskişehirspor'a benzetilebilir).

Brezilya ligi karışık.Cruizerio ile oynuyordum 4 sene sampiyon yapdım baya iyi yere getirdim sonra Trabzon'a geçdi bi bakıyım dedim yeni birisi çıkmış lige ve sampiyon olmuş :D