PDA

View Full Version : FM 2010 Yenilikler 1 - Yardımcı Antrenörlerin Önerileri

deacon frost
19.Eylül.2009, 17:14
Arkadaşlar merhaba,
FM 2010 çıkmasına yaklaşık bir ay kaldı ve hepimizde heyecan da giderek artıyor. Bu bakımdan FM 2010 hakkında yayınlanan her türlü bilgiyi yakından takip ediyoruz. Bu çalışmada sizlere Seganın stüdyo yönetmeni olan Miles Jacobson tarafından hazırlanan ve FM 2010 daki yeniliklerin anlatıldığı bir bloguTürkçe olarak sizinle paylaşmak istiyorum.
Paylaşılan ilk yenilik yardımcı antrenörler ve oyuna katkıları hakkında olacak. Bu özellik oyun içerisinde giderek ağırlık kazanan ve menejerlerin oyunun oynananbilirliğini kolaylaştıran bu özellik için ayrıca bir ekran oluşturulmuş. Bu ekranda yardımcı antrenörlerin takımın gidişatı, taktiği, oyuncuların özellikleri, takım için hedef transfer konumunda olan futbolcular hakkındaki yorumlar ve takım için oyuncu izlemek konusunda öneriler yer alıyor.
Bu nedenle yardımcı antrenör seçimi ve kullanımı oyun içerinsinde çok önem kazanmış. Doğru yardımcı antrenörü bulmak sizin yükünüzü oldukça hafifletecek.
Oyun içerisinde yardımcılarınızı bilgililendirerek istediğiniz an herhangi bir gün ve herhangi bir konuyu tartışmak üzere toplantı düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca yardımcılarınız da siz takıma yeni geldiğinizde, sezondan önce ve maçlardan önce sizinle toplantı yapmak istiyor. Bu toplantılara katılmak yada katılmamak elbette menejer olarak elinizde. Ancak katılmayacaksanız bunu 1 ay önce bildirmeniz gerekiyor. Böylece asistan menejer toplantıya başkanlık ediyor.
Yardımcılarınızdan biri herhangi bir konu hakkında bir öneri getirdiğinde bu öneriyi kullanmak için bir ekrandaki bir düğmeye basmanız yeterli. Örneğin bir yardımcınız maç esnasında bir oyuncunun daha basit paslar atmasının oyununuzu geliştireceğini önerirse ve sizin de aklınıza yattğında bu öneri kabul düğmesine basmanız yeterli. Taktiklere gidip oyuncunun pas özelliğini değiştirmenize gerek yok. Otomatik olarak bu özellik değişecektir.
Çok heyecanlandığınızı tahmin edebiliyorum. Şimdi yardımcıların size getirebilecekleri diğer öenri başlıklarını verelim.
Örneğim takımın ihityacı olan bir antrenör veya bir oyuncu önerisi (genç takım için de dahil)
Takım içerisinde her türlü duran top organizasyonu için oyuncu önerileri ve takım kaptanı önerileri
Taktiksel öneriler ki bu öneriler iki yönlü. Hem sizin taktiğinizi geliştirmek adına hemde karşı takımın taktiğinin açıklarının belirlenmesi adına.
Takımdaki oyuncuların sahip olduğu özelliklerin efektif olarak kullanılması veya takımın ihtyacı olan bir oyuncu için özellik belirleme.
Takımdaki oyuncuların kotratları hakkında öneriler.
Takımdaki oyuncuların özelliklerini geliştirecek birebir antreman önerileri.
Genç takımın gelişimi hakkında öneriler.
Takımın, ligdeki diğer takımlar ile karşılaştırılması ile elde edilen bilgiler (yaş ort., teknik vs.)
Takımın o andaki performansı hakkında öneriler.
Antreman performansları (iyiler ve kötüler)
Takımın zayıf yönleri
Gözlemcilerin yönlendirilmesi gereken Dünya üzerindeki bölgeler.
Takımdaki oyunculara göre en iyi taktiksel diziliş önerileri ve daha fazlası.
Oyunun gerçek hayata yakınlığı giderek arttırılmış. Günümüz futbolunda yardımcı antrenörlerin öneminin artması iyi bir şekilde yansıtılmaya çalışılmış.
Arkadaşlar umarım bu yazıyı beğenirsiniz. İstek gelirse diğer özellikler üzerinde de ayrıntılar vermeye devam ederim.
Saygılarımla...

SAİT71
19.Eylül.2009, 17:22
Anlaşılan Fm bu sene taktik konusuna herşeyden çok önem veriş. Oyun içerisinde taktik önerisi kafama yattı gayet güzel bir düşünce. Süper bir oyun olacak gibi.

ForCimbom
ellerine sağlık. sen mi çevirdin ??

diğer özellikleri de isterüüüüükkk .. :D :D

gerçekten heyecanlandım sanırım ben :0: ..

Trabzonspor
Yardımcının görevlerinin artması güzel olmuş.Diğer serilerde bir işe yaramıyorlardı.:D

deacon frost
19.Eylül.2009, 17:26
Tamamen kendi çevirimdir.

Sekopej
19.Eylül.2009, 17:28
Evet yardımcılar kesinlikle daha aktif. İyi yardımcınız yoksa çok yanlış yapabilirsiniz.:D

Rais
19.Eylül.2009, 19:05
Çok güzel özellik.Ortak bulabilirsem Orj alacağım.

shadowrefree
01.Kasım.2009, 22:41
Oyun içerisinde yardımcılarınızı bilgililendirerek istediğiniz an herhangi bir gün ve herhangi bir konuyu tartışmak üzere toplantı düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca yardımcılarınız da siz takıma yeni geldiğinizde, sezondan önce ve maçlardan önce sizinle toplantı yapmak istiyor. Bu toplantılara katılmak yada katılmamak elbette menejer olarak elinizde. Ancak katılmayacaksanız bunu 1 ay önce bildirmeniz gerekiyor. Böylece asistan menejer toplantıya başkanlık ediyor.

ben bu toplantı olayını nasıl yapacağımızı bulamadım.