PDA

View Full Version : FM 2010 Yenilikler 6 - Diğer Önemli Değişiklikler (Pilot Takım, Basın Toplantıları)

deacon frost
19.Eylül.2009, 21:51
Tekrar merhaba,
Şimdilik son olarak FM 2010 da yapılan ve bir başlık altında toplanamayacak bazı yeni özellikleri anlatacağım.
Öncelikle sahip olduğunuz pilot takımlar ile ilgili bazı değişiklikler yapıldı. Bu takımların araştırılması süreci biraz daha geliştirildi. Ayrıca takımlar ile aranızda yapılacak anlaşmalar ve ödenecek miktarlar konusunda çeşitli opsiyonlar eklendi. Bununla ilgli detayları oyunun içindeki bilgi bankasından okumanız sizin için daha iyi olacaktır. (elimde oyun olsa ordan çevirirdim ancak malasef)
Eğer yurtdışından bir pilot takıma sahipseniz ve bu pilot takım sizin genç oyunuclarnız için bir kaynak isei bu pilot takıma her sezon basında o takımın ülkesi uyruğundan oyuncular katılacaktır. Örneğin Pilot takımınız belçikada ise belçikalı gençler o takımın yeni genç oyuncuları olacaktır.
FM2009 ile basın toplantılarıyla tanışmıştık. Bu basın toplantılarında bazen asistan yetki vererek onun sorulara cevap vermesini isityorduk. Ancak ne tür evaplar vediğini bilmiyorduk. Ve bazen bu cevaplar takım üzerine olumsuz yansıyabiliyordu. İşte bu yüzden takımdaki diğer antrenörlere medyaya yaklaşımlarını öğretebileceğiniz stiller olacak. Böylece Asistan menejerinizin belli bir çerçevede cevap vermesini sağlayabilecesiniz.
Eğer oyun esnasında yeni bir takımı çalıştırmak isterseniz ve bunu açıklarsanız (boşta olmak kaydıyla), bu takımın maçında tribundeki yernizi alıyorsunuz ve maçı izliyorsunuz. Tabiki tüm medya size odaklanıyor ve taraftarların ve yönetimin sizin için düşüncelerini ve hedeflerini öğrenebiliyorsunuz. Aynı gerçek hayattaki gibi.
Bir diğer yenilik stadyumlara büyük organizasyonlar için yenilikler ekleyebilmek. Mesela takımınız şampiyonlar ligi maçına çıkıyorysa koltularınız ısıtmalı yapabilir (her yere değil tabii), stadyuma çatı ekeletebilirsiniz.
Şimdilik bu kadar. Yenilikler hakkında elime bilgi geldiğinde paylaşmaktan çekinmeyeceğimi vurgulamaka isterim.
Hepinize Uykusuz FM li geceler.
Saygılarımla...

ForCimbom
19.Eylül.2009, 22:12
....Eğer yurtdışından bir pilot takıma sahipseniz ve bu pilot takım sizin genç oyunuclarnız için bir kaynak isei bu pilot takıma her sezon basında o takımın ülkesi uyruğundan oyuncular katılacaktır. Örneğin Pilot takımınız belçikada ise belçikalı gençler o takımın yeni genç oyuncuları olacaktır.....

eğer buradan anladığım şey doğruysa, güzel olmuş diyebilirim. güzel..

...FM2009 ile basın toplantılarıyla tanışmıştık. Bu basın toplantılarında bazen asistan yetki vererek onun sorulara cevap vermesini isityorduk. Ancak ne tür evaplar vediğini bilmiyorduk. Ve bazen bu cevaplar takım üzerine olumsuz yansıyabiliyordu. İşte bu yüzden takımdaki diğer antrenörlere medyaya yaklaşımlarını öğretebileceğiniz stiller olacak. Böylece Asistan menejerinizin belli bir çerçevede cevap vermesini sağlayabilecesiniz.

bu da çok güzel olmuş. yalnız zaten biz asistanların ne dediğini biliyorduk basın t. sı geçmişlerinden. sadece ne diyeceğine karar veremiyorduk. öyle değil mi?

...Eğer oyun esnasında yeni bir takımı çalıştırmak isterseniz ve bunu açıklarsanız (boşta olmak kaydıyla), bu takımın maçında tribundeki yernizi alıyorsunuz ve maçı izliyorsunuz. Tabiki tüm medya size odaklanıyor ve taraftarların ve yönetimin sizin için düşüncelerini ve hedeflerini öğrenebiliyorsunuz. Aynı gerçek hayattaki gibi....

bu da çok gerçekçi. çok hoş..

...Bir diğer yenilik stadyumlara büyük organizasyonlar için yenilikler ekleyebilmek. Mesela takımınız şampiyonlar ligi maçına çıkıyorysa koltularınız ısıtmalı yapabilir (her yere değil tabii), stadyuma çatı ekletebilirsiniz....
sırf bunun için la bombonera'da bir kariyer yapacağım :D.. çok güzel..

Şimdilik bu kadar. Yenilikler hakkında elime bilgi geldiğinde paylaşmaktan çekinmeyeceğimi vurgulamaka isterim.
Saygılarımla...

çok sağol. tekrar teşekkürler..bekliyoruz..

ARZTALEP
11.Kasım.2009, 13:48
mrb ben fb ye data editörden buca ve karssporu pilot takım olarak seçtim (seçmeeye çalıştım) ancak oyunda oyuncuları gönderedim. nasıl yapılıyo bilen var mı?

serwan
12.Kasım.2009, 20:38
asistanın basın toplantısındaki yaklaşımına nereden müdahale ediyoruz peki.bulamadım da ben :)

BaGa TaRKaN
15.Eylül.2010, 01:26
mrb ben fb ye data editörden buca ve karssporu pilot takım olarak seçtim (seçmeeye çalıştım) ancak oyunda oyuncuları gönderedim. nasıl yapılıyo bilen var mı?

Edittttttttttt

playeray
15.Eylül.2010, 16:27
Maalesef ben bilmiyorum :uzgun:

Ghazi
15.Eylül.2010, 17:14
editörde seçenek olması lazım anlaşma türü gibi orda loan.. gibi maddeleri işaretlerseniz olur sanırım

mehmetd
23.Eylül.2010, 23:22
Tekrar merhaba,
Şimdilik son olarak FM 2010 da yapılan ve bir başlık altında toplanamayacak bazı yeni özellikleri anlatacağım.
Öncelikle sahip olduğunuz pilot takımlar ile ilgili bazı değişiklikler yapıldı. Bu takımların araştırılması süreci biraz daha geliştirildi. Ayrıca takımlar ile aranızda yapılacak anlaşmalar ve ödenecek miktarlar konusunda çeşitli opsiyonlar eklendi. Bununla ilgli detayları oyunun içindeki bilgi bankasından okumanız sizin için daha iyi olacaktır. (elimde oyun olsa ordan çevirirdim ancak malasef)
Eğer yurtdışından bir pilot takıma sahipseniz ve bu pilot takım sizin genç oyunuclarnız için bir kaynak isei bu pilot takıma her sezon basında o takımın ülkesi uyruğundan oyuncular katılacaktır. Örneğin Pilot takımınız belçikada ise belçikalı gençler o takımın yeni genç oyuncuları olacaktır.
FM2009 ile basın toplantılarıyla tanışmıştık. Bu basın toplantılarında bazen asistan yetki vererek onun sorulara cevap vermesini isityorduk. Ancak ne tür evaplar vediğini bilmiyorduk. Ve bazen bu cevaplar takım üzerine olumsuz yansıyabiliyordu. İşte bu yüzden takımdaki diğer antrenörlere medyaya yaklaşımlarını öğretebileceğiniz stiller olacak. Böylece Asistan menejerinizin belli bir çerçevede cevap vermesini sağlayabilecesiniz.
Eğer oyun esnasında yeni bir takımı çalıştırmak isterseniz ve bunu açıklarsanız (boşta olmak kaydıyla), bu takımın maçında tribundeki yernizi alıyorsunuz ve maçı izliyorsunuz. Tabiki tüm medya size odaklanıyor ve taraftarların ve yönetimin sizin için düşüncelerini ve hedeflerini öğrenebiliyorsunuz. Aynı gerçek hayattaki gibi.
Bir diğer yenilik stadyumlara büyük organizasyonlar için yenilikler ekleyebilmek. Mesela takımınız şampiyonlar ligi maçına çıkıyorysa koltularınız ısıtmalı yapabilir (her yere değil tabii), stadyuma çatı ekeletebilirsiniz.
Saygılarımla...
bide şu pilot takım mevzusunda hem pilot takımıza üste para vercez hem oyuncu maaşını biz ödicez hemde oynatmak zorunda değiler(ne saçmalık ya neden gönderiyorum o zaman) gibi saçmalıklar temizlenirse iyi olur doğrusu:
maaş pilot takım tarafından ödenir
üste para verilmez
oynatmak mecburiyeti yoktur ama almak yada almamak seçeneği vardır alıyorsa oynatır oynatmicaksa hiç almaz.
olmalı.