PDA

View Full Version : Ankaraspor, Fm 2010 ve Türkcell Süper Lig...

xxvolkan09xx
29.Eylül.2008, 17:51
Oyun ilk ciktiginda lig 18 takimli oynanacak. Ankaraspor da bunun icinde olacak.

Oyunun gold olmasina (yani DVD basima gitmesine) kisa bir sure var. Bu kisa surede, duzgun test edemeden bu kadar buyuk bir degisikligi yaptirip sonra hatalarin cikmasi yerine, ilk asamada 18 takimli ligin oynanmasini tercih ettik. Ileride cikmasi muhtemel bir yamada duzeltilebilir bu, hele bir durum tamamen netlessin.

BÜYÜK GÜN

Ankaraspor’un ligdeki kaderi, bugün çiziliyor. Ankaragücü’nün 30 Ağustos’taki Olağanüstü Kongresi’nde Ahmet Gökçek’in başkan seçilmesiyle başlayan ve Ankaraspor’un PFDK tarafından “küme düşürülme” cezasına çarptırılmasına kadar uzayan süreç, bugün noktalanıyor.Bugün İstanbul’da saat 15.00’te toplanacak Tahkim Kurulu, Ankaraspor’un itirazı ve duruşmalı toplantı talebiyle biraraya gelip, mavi beyazlı kulübün avukatını dinleyecek ve kararını verecek. Bunun ardından saat 16.00’da Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek ve Ankaraspor Başkanı Ruhi Kurnaz ile Ankaragücü’nün 15 yöneticisi hakkında PFDK’nın verdiği 3 ila 6 ay arasında değişen hak mahrumiyeti cezalarına itirazı değerlendirecek.

30.09.2009

Kaynak : Hürriyet
Bugünün karari Ankarasporu düsürme olursa oyuna yansicakmi?

perpetua
30.Eylül.2008, 00:36
Bugünün karari Ankarasporu düsürme olursa oyuna yansicakmi?

Daha once de yazdigim gibi, bu ancak ileride yapilacak bir yamada olabilir. Oyunun demosunun cikmasina ve oyunun basima gitmesine oldukca az bir zaman kaldigi icin bu karari aldik.

Bu olayin oyun uzerindeki etkisini test edecek firsatimizin pek olmayacagini goz onunde tutarak oynanabilir ancak Ankaraspor'u iceren bir Turkiye ligini, hata veren ancak Ankaraspor'u icermeyen bir Turkiye liginden daha mantikli geldi.

Oyun ilk ciktiginda Ankaraspor Super Lig'de olacaktir.

SAİT71
30.Eylül.2008, 04:20
Bencede devam etmeli. Hem zaten bir kaç maç yapmıştı Ankaraspor.

cris king
22.Eylül.2009, 06:22
Evet arkadaşlar soru belli tahmin ettiğiniz gibi fm 2010 da yeni patchlerde ankaraspor olacakmı sizce süper ligde 17 takımlamı oynanacak ne olacak bu ankarasporun hali adamlarada iş çıkardılar :)

Cengo
22.Eylül.2009, 06:23
Evet arkadaşlar soru belli tahmin ettiğiniz gibi fm 2010 da yeni patchlerde ankaraspor olacakmı sizce süper ligde 17 takımlamı oynanacak ne olacak bu ankarasporun hali adamlarada iş çıkardılar :)

Ankaraspor kararı bu hafta tahkimden dönebilir, acele etmeyin.

cris king
22.Eylül.2009, 06:26
ama eğerki dönmesse...

Cengo
22.Eylül.2009, 06:28
Hepsini planladık ama açıklayamam şu an, benim yetkim dışında. :)

Hugo
22.Eylül.2009, 06:39
Vaay her şey hazırsa sorun yok o zaman :)

RoNNiE91
22.Eylül.2009, 14:58
Evet her şey hazırsa sorun yok.En kötü lige -102 puanla başlar.Buda daha ilk haftadan sonuncu olmayı ve küme düşmeyi garantilemek demek oluyor ama sanırım siz daha iyi bir çözüm bulmuşsunuzdur.Benim aklıma bu geldi :)

Nedvedmania
22.Eylül.2009, 17:54
Ankarasporu 2010 da yönetmek daha zevkli olucak :)

vego
22.Eylül.2009, 18:02
Ankarasporu 2010 da yönetmek daha zevkli olucak :)
Bu konuda haklısın ilginç olacağı kesin :D

ShevAnil
22.Eylül.2009, 18:17
Ankarasporun alt yapı dahil tüm oyuncularına oynama yasağı ve ankaraspor klübüne transfer yasağı getirilirse sorun kalmaz sanırım. Tabi biraz dolaylı bi yöntem :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Tabi bu şekilde oyunun kendi yarattığı klübün sözleşmeli futbolcusu olmayan uydurma isimler çıkarmı bilmiyorum.

perpetua
22.Eylül.2009, 19:07
Oyun ilk ciktiginda lig 18 takimli oynanacak. Ankaraspor da bunun icinde olacak.

Oyunun gold olmasina (yani DVD basima gitmesine) kisa bir sure var. Bu kisa surede, duzgun test edemeden bu kadar buyuk bir degisikligi yaptirip sonra hatalarin cikmasi yerine, ilk asamada 18 takimli ligin oynanmasini tercih ettik. Ileride cikmasi muhtemel bir yamada duzeltilebilir bu, hele bir durum tamamen netlessin.

serefcan1996
22.Eylül.2009, 23:34
bence lig 18 kişiyle devam eder

aBSoLuTLioN
30.Eylül.2009, 21:14
Ankaraspor hakkındaki kesin karar zaten henüz belli olmuş değil, şuanda bir toplantı var ve bugün kesin karar çıkabilir.

Ama söylenilen gibi, daha sonraki güncellemelerde Ankaraspor'un durumu belli olacaktır yeni oyunda.

narakan1969
03.Ekim.2009, 17:41
Peki A2 Ligi eklenecek mi ?

Nedvedmania
03.Ekim.2009, 19:59
Hala karar açıklanmadımı ? Açıklandıda ben mi duymadım.

kiwi21
07.Ekim.2009, 15:44
evet karar açıklandı. ne olacak şimdi durum?

Rais
07.Ekim.2009, 16:08
kararın açıklandığı haftaya kadar aldığı puanı alabileceği maksimum puandan düşerek eksi türünden yazılarak ligden düşürülecek sanırım.Buda yeni yamada olur galiba.10.1

ThersoN
07.Ekim.2009, 17:08
eğer 17 takım olarak ayarlanırsa lig, her zaman 17 takım kalır, umarım öyle olmaz

exe_genesis
07.Ekim.2009, 17:51
bu arada ankaraspor bank asya ya mi dustu yoksa 2.lige mi.

exe_genesis
07.Ekim.2009, 18:13
- Ankaraspor bugüne kadar oynadığı maçlarda 3-0 hükmen mağlup kabul edilecek. Bundan sonraki maçlar da sezon sonuna kadar rakipleri 3-0 hükmen galip sayılacak

- Ankaraspor, 2010-2011 sezonunda Bank Asya 1. Ligi'nde mücadele edecek.

- Süper Lig'den sezon sonunda Ankaraspor'la birlikte 2 takım daha ligden düşecek.

- Ankarasporlu futbolculara özel transfer izni verilecek.

- Ankaraspor, Fair Play Lig'inden çıkarılacak.

- Ankaraspor'a dayanışma payı adı altındaki para sadece oynadığı maçlar için ödenecek.

- Ankaraspor'a performans primi ödemesi yapılmayacak.

- Ankaraspor'un oynadığı maçlarda atılan goller gol krallığı sıralamasında geçerli sayılacak, bu maçlarda gösterilen kartlar da disiplin işlemlerinde geçerli sayılacak.

OnuldinhoHizmet
07.Ekim.2009, 19:24
benim merak ettiğim konu ankaraspor lig düştü peki bu sene ankara ile beraber 2 takım mı düşecek yoksa 3 takım düşüp alttan 4 takım mı çıkacak?

Sekopej
07.Ekim.2009, 19:33
Ankaraspor düşen ilk takım olacak 0 puanla ligi 18. tamamlayacak. 16 ve 17. sırayı alan takımlarla beraber düşecek takım sayısı 3 olacak.

Her maçı 3-0 kaybetmesi ayarlanabilir mi bilmiyorum? Küme düştükten sonra da 3-0 kaybetmeye devam etmesin.:D

Mutlaka oyunun bununla alakalı bir kodu vardır, sezon devam ederken aldığı cezadan dolayı küme düşen bir takıma ne yapacakları konusunda bir fikirleri olduğunu düşünüyorum.

LifeYourself
07.Ekim.2009, 21:35
yapılacak yenilikler crash dumps vermesinde ne olursa olsun:D

ThersoN
07.Ekim.2009, 21:49
- Ankaraspor, Fair Play Lig'inden çıkarılacak..

zaten şu an görülmemiş derecede eksi puandalar..

Vieri
07.Ekim.2009, 23:54
oyunda eksi puan verildiği taktirde puan kazanabiliyor, buda diğer takımların puan elde etmesine engel olacağı için çok mantıklı değil gibi.

vego
08.Ekim.2009, 00:05
Ama türkiye kupasında mücadele edebilir dendin ne olacak şimdi ????

Fernando Gago
08.Ekim.2009, 00:32
Oyunun çıkmasına kısa bir süre önce gelişen bir gelişme Bakalım ne olacak :)

perpetua
08.Ekim.2009, 03:34
Oyunun çıkmasına kısa bir süre önce gelişen bir gelişme Bakalım ne olacak :)

Bir sey olacagi yok. :)

Ilk yamada umarim olur. Ikinci yamada olmasi hemen hemen kesin olur.

The Dark Lord
08.Ekim.2009, 10:11
Ankarasporun stadının olduğu semt de oturuyorum. Adamlar büyük bir araziye inanılmaz bi yatırım yapmışları ellerinde patladı... bu durumun fm mize olumsuz bişy katmıyacağına inanıyorum.