PDA

View Full Version : Editörü Kullanarak Oyuna Hangi Liglerin Eklemesini İstersiniz

perpetua
30.Eylül.2008, 18:48
Bildiğiniz gibi FM 2010'un editörünü kullanarak şimdiye kadar oyunda yer almamış ligleri eklemek mümkün olacak.

Bu konu altında ilginizi çeken, lütfen oynamak isteyeceğiniz ligleri belirtiniz.

Bursaspor
30.Eylül.2008, 18:55
TFF 3.Lig ve KKTC Liglerini ekleyebilirsek çok güzel olur.

Ayrıca Ömer Abi, editörde lig ekleme sınırı var mı? Eğer yoksa her ilin amatör ligi eklenip, daha sonrasında terfiler ve TFF 3.Lig olarak devam edecek bir lig yapısını eklmek mümkün mü?

perpetua
30.Eylül.2008, 19:11
TFF 3.Lig ve KKTC Liglerini ekleyebilirsek çok güzel olur.

Ayrıca Ömer Abi, editörde lig ekleme sınırı var mı? Eğer yoksa her ilin amatör ligi eklenip, daha sonrasında terfiler ve TFF 3.Lig olarak devam edecek bir lig yapısını eklmek mümkün mü?

Mumkun olmasina mumkun ancak her ne kadar ilk sezon boyle islese de, ikinci sezonda takimlar farkli illerin liglerinde oynayabilir. Ancak tami tamina gercekci olmayan fakat isinizi gorecek ligler yaratmak da mumkun.

Bir adet fantazi Turkiye ligleri yarattim, oyun cikinca paylasacagim. Kendi lig sistemimizi tamamen silip yerine 2. ve 3. lig takimlarinin 16'sar takimli kademelerden yaristigi ve bunun ustune 2 grupda 18'er amator takiminin oldugu bir 9 kademeli lig yarattim. Amator'den baslayip, TSL'ye cikmak icin 9 yil ugrasmak isteyenler icin zevkli gelebilir.

Bursaspor
30.Eylül.2008, 19:22
Abi, peki biz o gruplanmaları İngiltere'deki gibi yaparsak nasıl olur? Böylece Türkiye'deki illeri birer ayrı grupmuş (Sınırlandırılmış olarak) gibi gösterirsek, başka grubun takımı bir başka grupta görünmeyecektir. Bu mümkün olursa o zaman karışma olmayabilir değil mi?

perpetua
30.Eylül.2008, 19:42
Abi, peki biz o gruplanmaları İngiltere'deki gibi yaparsak nasıl olur? Böylece Türkiye'deki illeri birer ayrı grupmuş (Sınırlandırılmış olarak) gibi gösterirsek, başka grubun takımı bir başka grupta görünmeyecektir. Bu mümkün olursa o zaman karışma olmayabilir değil mi?

Her il icin ayri grup yapilabilir ancak ligden yukselme ve dusme oldugunda (yani ikinci sezonda), hangi kulubun hangi lige girmesi gerektigini belirlemek mumkun degil.

Soyle soyleyeyim.

Mesela diyelim ki 3. lig'den 1 adet Istanbul takimi dustu.

Atiyorum 10 takim ile oynanan Istanbul Amator liginden 3 takim cikti. Yani ligin ikinci sezonunda Istanbul liginin 8 takim ile oynanmasi gerekli.

Bu esneklik mumkun olmadigi icin grup yine 10 takim ile oynanacak, bu nedenle de diger illerden 2 takim bu gruba girecektir.

Bursaspor
30.Eylül.2008, 22:13
Doğru diyorsun, en iyisi illere göre grup değilde bölgesel gruplanma yapabiliriz, 7 grup olur. Böylece düşen çıkan daha iyi ayarlanır.

eXcitinG
30.Eylül.2008, 22:26
Japonya Ligini, Kore Ligini ve Katar LigLerinin ekLenmesini isterim.

FM den sıkıLdığımız anLarda fantezi aradığımız dönemLerde bu LigLer insana zevk verebiLir. HeLe Japonya ve Kore LigLeri.

BaFraLı
30.Eylül.2008, 23:21
Estonya ligini oynamak isterdim.

Rais
30.Eylül.2008, 23:29
Avrupanın dev takımlarının oluşturduğu bir lig
Milli takımların oluşturduğu bir lig

perpetua
01.Ekim.2008, 00:37
Japonya Ligini, Kore Ligini ve Katar LigLerinin ekLenmesini isterim.

FM den sıkıLdığımız anLarda fantezi aradığımız dönemLerde bu LigLer insana zevk verebiLir. HeLe Japonya ve Kore LigLeri.

Yanilmiyorsam Guney Kore ligi zaten var oyunda. :)

Kuzey Kore mi demek istedin?

perpetua
01.Ekim.2008, 00:38
Milli takımların oluşturduğu bir lig

Milli takimlar mumkun olmayacak.

Rais
01.Ekim.2008, 00:42
Milli takimlar mumkun olmayacak.

Eski oyuncuların oluşturduğu sahte milli takımların diye düşündüm.

Örneğin : Fransa - Platini Almanya - Klinsman Türkiye - Tanju çolak gibi.

SAİT71
01.Ekim.2008, 02:32
TFF 3. Lig ve Türkiye Amatör Ligleri..

Birde aslında olurmu bilmiyorum ama mesela 2. liglerinde bir avrupa kupası olması;

Yani Bank Asya 1. lig gibi liglerin 1. ve 2. takımlarının oluşturduğu bir avrupa kupası da fena olmazdı. Tüm avrupa 2. liglerinin cl si olurdu :D

Professeur
01.Ekim.2008, 02:37
Süper bir şey.Bende Güney Kıbrıs liginin oyuna eklenmesi isterim.Bir de Suudi Arabistan ligi eklense fena olmaz hani.

uaemrah
01.Ekim.2008, 03:10
7 Ülkenin Premier lig'lerini silip ki bunlar, İtalya - İngiltere - İspanya - Almanya - Türkiye - Fransa - Hollanda olabilir...

Bu ülkenin takimlarını , 7 Lig olarak kümeleştirsek

Örnek :
Turksportal Premier Lig, TSP Lig 1,TSP Lig 2...3..4..5..6...7

Turksportal Premier Lig'i Takimlari

Arsenal
Bayern
GS
BJK
FB
TS
Ajax
Milan
Lyon

vs....

TSP Lig 1

Feynoord
everton

vs...

gibi gibi

Bu durumda şampiyonlar liginin espirisi kalmaz ama daim olan ve uzun ve heyacanli lig serüveni yaşamış oluruz diye düşünüyorum...

Tamamen fantezi...

BaFraLı
01.Ekim.2008, 03:13
Estonya ligini oynamak isterdim.

Ek olarak Enes'inde dediği gibi Kıbrıs ligide olsa hiç fena olmaz.Apoel,Omonia,Anorthosis gibi takımlarlada oynamak zevkli olur.

Universal
01.Ekim.2008, 03:40
Tartışması TFF 3'ü isterim.

Bunun yanı sıra, Azerbeycan, Suriye, Irak, Katar, Houndras. Fantezi düşünmek lazım biraz. :)

Hugo
01.Ekim.2008, 03:57
Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Katar'ı isterim :)

ForsakeN
01.Ekim.2008, 04:13

Yeterlidir şuan benim için.

Hrn
02.Ekim.2008, 03:00
Ekvator ,paraguay, Kıbrıs ligi olsa iyi olur... çünkü bu liglerde çok süpriz yapan takım var..

LDU Quito mesela libertadoresi almıştı , aynı şekilde çıkış yapan anorthosis, bu sene apoel gibi takımlar renk katabilir oyunda seçilirse

medievil
02.Ekim.2008, 03:09
Ben japonya olmasını isterdim. Júbilo Iwatan (H)

Fernando Gago
02.Ekim.2008, 03:32
Japonya Katar olabilir . . .

ozaniel
02.Ekim.2008, 03:35
Türkiye'de en düşük amatör liglere kadar eklenmesi güzel olurdu.

LaigLeNoiR
02.Ekim.2008, 11:29
Katar ve TFF 2.lig,3.lig

Bekq
03.Ekim.2009, 13:23
Peki editörde yabancı sınırlamasını kaldırmak olacakmı?

feneraydin
03.Ekim.2009, 16:01
Katar ve TFF 2.lig,3.lig

tff 2. lig varddır die biliorum olmassa çok kötü olur valla oyun.. bende oyunda 3. ligi görmek isterim.

narakan1969
03.Ekim.2009, 17:47
Japonya, Irak, Iran ve Azerbaycan. Umarım KKTC'yi de ekleyebiliriz.
Ayrıca bu özellik süper olmuş..

perpetua
04.Ekim.2009, 04:33
Peki editörde yabancı sınırlamasını kaldırmak olacakmı?

Mevcut liglerin kurallarini degistiremezsiniz.

Ancak mevcut liglerin yerine yeni ligler yaratabilirsiniz. Yani, evet mumkun ancak bu durumda mesela Turkiye ligi icin yazilmis ozel kodlardan yararlanamazsiniz (mesela TV geliri dagitimi).

EL-Hadji
06.Ekim.2009, 15:32
Benim aklıma ilk olarak TFF3. Lig ve Katar Ligi geliyor.

Bunun yanı sıra tamamen fantezi olarak 16-20 rakamları arasında bir tsl oluşturulabilir. Tamamen şehir takımlarının yer alacağı.

Süper Lig: (16 Takım)

Marmara: Bjk,Fb,Gs, Bursa, Kocaeli
Ege:Göztepe
Akdeniz: Adana Demir, Antalyaspor
İç Anadolu: Sivas, Es Es, Ankaragücü, Kayseri
Doğu Bölgesi:Diyarbakır, Gaziantepspor
Karadeniz: Trabzon, Samsun

İlk aklıma bunlar geldi. 16 ya tamamladım. Bu sayıyı değiştirebiliriz isteğe göre. Az takımla kaliteyi daha iyi yakalayabilirz diye düşündüm. Bütçeleri ve statları da ayarlarız. Takımlar üzerinde de tartışabiliriz. Ben köklü olmalarına, seyirci potansiyellerine göre dizmeye çalıştım.

1. Lig (20 takım)

Marmara: Sakaryaspor, Dardanel
Ege: Manisa, Altay, Karşıyaka, Denizlispor,
Karadeniz: Bolu, Karabük, Ordu, Giresun, Rize
İç Anadolu: Konyaspor, Gençlerbirliği
Doğu: Elazığ, Şanlıurfa, Malatya, Mardinspor, Erzurumspor
Akdeniz: Adanaspor, Mersin İY

Bazı büyükşehirlere 2 takım hakkı tanıdım.

Yorumlarınızı bekliyorum...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bir de ben bunlara dengeli birer kadro yaparım editörde of yeme de yanında yat. Öf Öf Öf

SAİT71
06.Ekim.2009, 15:44
Bence Bir lig oluşturup A ve B grubu diye 2 gruba ayırabiliriz. Mesela İStanbul 3 büyükler ve bir kaç takım A Trabzon ve Birkaç takım B yapabiliriz. Yada daha değişik bir lig. Finaldede 2 takım karşılaşır :)

EL-Hadji
06.Ekim.2009, 18:57
Ben CA ve PA ortalamarlını da birbirine yaklaştırırım. Tamamen hocalığa bakar şampiyonluk. Üff be.

Repesa
07.Ekim.2009, 01:58
güney kıbrıs ve azerbaycan ligleri olsa güzel olurdu :)

burc ugur
08.Ekim.2009, 17:03
KKTC Ligi
Güney KIBRIS
AZERBAYCAN
*Japonya , Irak , Katar , Suudi Arabistan , Kanada , Faroe Adaları vs. ülkerin ligleri..

Sanki bayağı fazla yazdım ama idare edin bence olmalı bu ligler :D

Dagdelen
09.Ekim.2009, 18:38
Arkadaslar şöyle bi şey var. Diyelim ki ben azerbaycan ligi yarattım. Peki bu ligin şampiyonu belirli bir kıtasal turnuvaya katılabilecek mi? Yani ne bileyim diyelim Küba Ligi kurduk şampiyon libertadores kupasına katılabilecek mi?

perpetua
12.Ekim.2009, 14:33
Arkadaslar şöyle bi şey var. Diyelim ki ben azerbaycan ligi yarattım. Peki bu ligin şampiyonu belirli bir kıtasal turnuvaya katılabilecek mi? Yani ne bileyim diyelim Küba Ligi kurduk şampiyon libertadores kupasına katılabilecek mi?

Gercekte katildigi her kitasal turnuvaya katilabilecek.

Yanilmiyorsam Kuba gercekte CFU Championship'e katiliyor, bunda derece alanlar ise CONCACAF Champions League'e katiliyor. Ancak CFU Championship oyunda var mi emin degilim. Kitasal turnuvaya katmak isterseniz bir diger ulke ile yer degistirmeniz gerekecek (yani Kuba takimlarini katilan bir ulkenin icinde yaratilmis bir sampiyonaya ekleyerek).

cahangir86
13.Ekim.2009, 18:44
Azerbaycan ligi kurmak da mumkun olacak oyle mi? Cok guzel o zaman... :)

sakary Ali
13.Ekim.2009, 20:11
En çok Estonya ligini isterim FM 2009 içinde çok istemiştim ama olmadı.

KaPaLı
13.Ekim.2009, 22:43
Azerbaycan ligi kesinlikle gerekli.

ThersoN
13.Ekim.2009, 22:47
Japonya
BAE
Katar
Azerbaycan

remzi1242
14.Ekim.2009, 01:48
sırbistan fareo adaları :D bu fantezim benim

BaGa TaRKaN
15.Ekim.2009, 15:18
TFF 3 Lig Azerbaycan KKTC Türkmenistan(2009da Süper Regenler Çıkıyordu Türkmenistanın Kesinlikle Olması İsterim) Senegal Kamerun Fil Dişi Afrikanın Önemli Ülkelerinin Liginin Eklenmesini İsterdim. En Azından Oyunda Kaleci Sıkıntısı Yaşamayız:zuhaha

Bu Arada Güney Kıbrıs Hangi Akla Hizmet İstersiniz Şaşıyorum Ezeli Rakibimiz Olan Bir Milletin Ligini Kesinlikle Ama Kesinlikle Karşıyım Hatta Yunan Ligini Bile Editörden Silmek İsterdim:icon_cool:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Not: Zaten Güney Kıbrıs Ülke Değil Onlar Bizi Tanımıyosa Bizde Onları Tanımıyoruz:icon_cool: Biraz Siyasi Oldu Ama Bu Yorum Şu Bir Gerçekçi Burası Müslüman Köyü Burda Salyangoz Satılmaz Hesabı Olarak Bilin:icon_cool:

Knightmare
15.Ekim.2009, 17:36
vay be :D çok orjinal şeylerle karşılaşıcaz demekki oyunun tam sürümü çıktığında :D heyecanla bekliyoruz! bende bir göreyim editörü, oyun çıktığında yaparız bişeyler :p

degirmendereli
15.Ekim.2009, 17:45
Tff 3. Lig, Azerbaycan ve mümkün olabilirse KKTC Ligi.

Ravenholm
15.Ekim.2009, 18:51
Türkiye amatör lig :) Aydınspor için :D

Invincible
15.Ekim.2009, 21:53
Azerbaycan Ve Moldova Ligi Bide Oyunda Sampıyonlar Lıgıne Katılan Tkaımları Secemedıgım Seıcıcem

ozzymanborn
16.Ekim.2009, 19:00
Konuyla dolaylı olarak alakalı ama lig sistemi editörü ile ilgili konu bu olduğu için yöneticilere burda sormak istedim. Liglerdeki hali hazırdaki parasal ayarları bozmadan tüm üst alt orta ligleri 16 takıma indirmek mümkün olacakmı editörden yoksa ligde takım sayısı ayarları vb gibi ayarlarları sadece yeni yarattığımız liglere mi uygulayabiliyoruz...

Avalanche_70
18.Ekim.2009, 23:52
bosna hersek & karadağ ligi...

Lionboy
19.Ekim.2009, 00:04
Tüm Türk amatör ligleri, KKTC, Azerbaycan ve diğer Tüm Türk ligleri...

aberkay37
01.Kasım.2009, 01:00
Süper Lig'i ikiye bölerim. 2. Lig ve 3. Lig'deki 43+53 takımı da dörde bölerim. 7 lig olur.
Lig X 9 takım
Süper Lig 9 takım
1. Lig 18 takım
2. lig 24 takım
3. lig 24 takım
4. lig 24 takım
5. lig 24 takım

Süper Lig'de her takım birbiriyle 4 maç yaparak 32 maç 36 hafta ilk 2 yükselir son 3 düşer.
Lig X'te ilk devre 16 maç 18 hafta sonunda ilk 4 son 5 iki gruba ayrılır. 2. devre Lig X1'de 4 takım birbiriyle 6 şar maçtan 18 hafta sonunda şampiyon belirlenir, Lig X2'de 5 takım 5 er maçtan 20 hafta sonunda son iki düşer. Avrupa Kupaları da ona göre ayarlanır. Hatta Lig X'i 3 e 6 da ayırabiliriz. Güzel olur.

bonuce123
01.Kasım.2009, 01:17
Bıde Sunu Resımlı Anlatım Yapıında Bızde Ogrenek Yapmayı :D

RoNNiE91
01.Kasım.2009, 01:26
TFF 3. Lig'i görmek isterim.

Sekopej
01.Kasım.2009, 01:29
TFF 3.Lig Yaması oyunun çıktığı gün sitemizden kullanıma sunuldu. Dosyalar bölümünden ulaşabilirsin.