PDA

View Full Version : Demo Çıkmıştır

Pages : 1 [2] 3

Ahmet Göktaş
15.Ekim.2009, 23:11
BOBO'yu bir anadolu kulübü ister mi acaba kiralamak için bu profil ile ?

tombul taho
15.Ekim.2009, 23:11
Ben Türkiye ligi oynamak için hangi linkten demoyu indirmeliyim ?

çilek.. strawberry yani.. vanilya (vanilla) olmayan..

savro
15.Ekim.2009, 23:24
Simdi bir basya yerden baktim ve veritabaninda dogru takimda olmasina ragmen, nedense oyunun veritabanina yanlis aktarilmis. Bu tip sorunlari beta test surecinde cok yasadik maalesef. Cikacak ilk yamada hepsini duzeltecegiz.

Platini'nin baskan olmasi konusuna gelince.. Turkiye'de kolay kolay yabancilar gelip baskan olmaz dedim SI'a ama henuz inanmadilar bana. :D Saka bir yana, bu bilinen bir sorun ve ileride cikacak bir yamada duzeltilecek.

Goztepe oyunculari hakkinda detaylari arastirma bolumunde paylasirsaniz bunlarin duzeltilmesinden emin olabilirsiniz.

ilginiz için teşekkürler bende yabancının başkan olmasını geçtim uefa başkanının böyle bizim takıma başkan olması federasyonu hakemleri ve diğer takımları nasıl etkilicek acaba:icon_smile::icon_smile:

Schumy
15.Ekim.2009, 23:24
Kartalspor' da da ne kadar çok forvet Yaser varmış :D

KaRaBükLü KraL
15.Ekim.2009, 23:32
Arkadaşlar bu Tr ligi quickstart'ı kim upload ettiyse allah razı olsun.Vanilla demoda Tr ligi oynuyorum:D

Bekq
15.Ekim.2009, 23:35
Arkadaşlar bu Tr ligi quickstart'ı kim upload ettiyse allah razı olsun.Vanilla demoda Tr ligi oynuyorum:D
Gerçektende öyle.

Benden çok dua aldı valla. :D

BeeTLeJuiCe
15.Ekim.2009, 23:36
Oyun aşırı karışık duruyor şu anda. Yıllardır el alışkanlığı olan şeyleri bile yapamıyorum. :) Ufacık birşey yapmak için baya kurcalıyorum bakalım zamanla alışırız heralde. Yeni oyunda çok fazla detay var gibi bakalım zamanla hepsini çözebilecekmiyiz. :)

Addolorato
15.Ekim.2009, 23:54
Erman Kılıç'ın teknigi 11 :n:

perpetua
16.Ekim.2009, 00:03
BOBO'yu bir anadolu kulübü ister mi acaba kiralamak için bu profil ile ?

Oynatmayi ve ardindan satmayi deneyin isterseniz. :)

reverdy
16.Ekim.2009, 00:09
Guiza finishing 18 iken baros 14 olması biraz garip geldi.Bir galatasaray taraftarı olarak baros'un finishingi normal fakat guiza'nın finishingi neden 18 acaba ?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
burda belirtmek istediğim guiza belki daha az baros daha cok atar ligde gerçekçi olur o yönden fakat finishing bu herkesin aşağı yukarı değerlendirebileceği bir ölçü neden 18 derken bunu kastediyorum umarım yanlış anlamassınız :)

rapX
16.Ekim.2009, 00:15
Benim Erkan kartı fx 5200 yani ben oynıyamıyacak mıyım?

reverdy
16.Ekim.2009, 00:15
şimdi farkettim bir önceki sayfada gördüm açıklamanızı teşekkürler .

guarin14
16.Ekim.2009, 00:21
İNdiren arakadaşlardan rica etsem Boluspor ile igili bir kaç ss ile Adem Büyük ve Gilman Lika'nın profil resimleri koyarmısınz?

el.nino
16.Ekim.2009, 00:27
bi taktik yaptım sunderland reserves takımından 5 tane yedik:D:D:D birazcık zor galiba taktik yapmak1 saatimi aldı neredeyse ama hiç bir işe yaramadı.

tombul taho
16.Ekim.2009, 00:30
taktik yapmak kolay da takıma oturtmak kolay değil bence..

bi de alışmak var tabi. dün indirdiğimden beri oynuyorum ama hala alışamadım ya. full sürümü alana kadar anca alışıcaz heralde.

exe_genesis
16.Ekim.2009, 00:32
İNdiren arakadaşlardan rica etsem Boluspor ile igili bir kaç ss ile Adem Büyük ve Gilman Lika'nın profil resimleri koyarmısınz?

http://i38.tinypic.com/30iak5s.png
http://i33.tinypic.com/f0uohv.png
http://i37.tinypic.com/fut1ub.png

revoce17
16.Ekim.2009, 00:38
beşiktaş'ın transfer bütçesi çok az £2.4M birde Murat Ceylan'ın favori takımı beşiktaş olabilirdi geçen sezon başında çıkan fotoğraflarından dolayı ayrıca ekrem am rl olmuş FM2009 9.3.0 db'sinde bile wb/m/am rl olmuştu yani diyeceğim şudur ki ekrem yine en azından wb/m/am rl olmalıdır ayrıca d lr özellikleri 1 kademe arttırılmalıdır yusuf am lc güzel olmuş tello am rlc yerinde alex'i am/f c yapmışsınız ayrıca artık alex'in mc özelliği azaltılmış birde nihat am/fc yapılabilirdi stili daha çok buna uygun second striker

Ekrem Dağ için AMRL olmuş demişsin ama position tabına bakarsan eğer oyuncunun orda WB/MRL olarak da oynayabildiğini görebilirsin. Sadece AMRL olarak daha başarılı olduğu için öyle gösterilmiş :)

Ayrıca bu sadece isimlerin olması cidden kafa karıştırıcı olmuş :( Yamayla mı düzeltilecek bu sorun yoksa oyunun kendisiyle birlikte düzelmiş halde gelir mi acaba?

exe_genesis
16.Ekim.2009, 00:40
bi taktik yaptım sunderland reserves takımından 5 tane yedik:D:D:D birazcık zor galiba taktik yapmak1 saatimi aldı neredeyse ama hiç bir işe yaramadı.

Valla gs ile sadece hazirlik maclari yaptim. Bekledigimden iyi. 6 macta 30 gol atip 3 gol yedim. Kaiserslautern e 6 tane attim. 4-1-1-3-1 taktigi ile oynuyorum. Gercek maclar baslayinca sonuclari yazarim.

Bu arada Gsli Aydinin asil mevkisi oyunda AML olarak geciyor. AMR soluk yesil. Normalde AMR olmasi gerekmiyor mu:S Ben mi yanlis biliyorum yoksa

KaRaBükLü KraL
16.Ekim.2009, 00:41
Arkadaşlar GS yine oyunun Türkiye'deki en iyi takımı bundan da gayet mutlu olduğumu belirteyim.Rakip Trabzonspor 31.dakikada bel kemiği Servet kırmızı gördü ama acayip ezici oynayıp 2-0 kazandık.Avrupa'yı da sormayın gitsin deplasmanda K.İrlandanın bi takıma deplasmanda 6 attım.Daha da devam ediyorum.Yani kısacası sadece doğru taktik takımı uçurur bu oyunda eminim.Önerim ise şimdilik oyunun kendi taktiğini kullanmanız.Alışana kadar ya da Türkçe yama çıkana kadar bu taktikleri kullanmanızı tavsiye ederim:D

guarin14
16.Ekim.2009, 00:42
Eyvallah sağol!

exe_genesis
16.Ekim.2009, 00:43
Arkadaşlar GS yine oyunun Türkiye'deki en iyi takımı bundan da gayet mutlu olduğumu belirteyim.Rakip Trabzonspor 31.dakikada bel kemiği Servet kırmızı gördü ama acayip ezici oynayıp 2-0 kazandık.Avrupa'yı da sormayın gitsin deplasmanda K.İrlandanın bi takıma deplasmanda 6 attım.Daha da devam ediyorum.Yani kısacası sadece doğru taktik takımı uçurur bu oyunda eminim.Önerim ise şimdilik oyunun kendi taktiğini kullanmanız.Alışana kadar ya da Türkçe yama çıkana kadar bu taktikleri kullanmanızı tavsiye ederim:D

:D:D:D:D:D

deniz.91
16.Ekim.2009, 00:43
+1:)

Bu arada Tolunay Kafkasın defans ve hucum gibi özelliklerini çok düşük buldum sonuçta eleştirilsede zaman zaman başarılı bir hoca en azından iyi bir defans yaptırıyor takıma 13-15 falan olması gerekirdi o değerin ayrıca hucumda 11-12 olabilirdi

KaRaBükLü KraL
16.Ekim.2009, 00:44
Not:Mesajım Fb'li arkadaşlara karşı bir tahrik içermez.Sadece Gs hakkında kişisel değerlendirmemdir

rapX
16.Ekim.2009, 00:45
Benim Ekran Kartım Nvidia Fx 5200 oyunu 3d oynıyamyıp 2d mi oynuyabilceğim yoksa hiç ni oynayamıcağım :S

Aşk-ı Şehir
16.Ekim.2009, 00:48
Benim Ekran Kartım Nvidia Fx 5200 oyunu 3d oynıyamyıp 2d mi oynuyabilceğim yoksa hiç ni oynayamıcağım :S

Bende şu an FX5500 takılı. 3D'de ufak takılmalar oluyor onun dışında sorun yok. :)

KaRaBükLü KraL
16.Ekim.2009, 00:50
Eklemeye devam:D
Baros'un süper oynayışı ve bunun gol ortalamasınada yansıması bir artı
Lincoln'ü Milan'a 8.5'a satıp süper gelir elde etmem artı
Van der Vaart,Milito,Akinfeev,Sakho,Pandev,Srna,Farfan,A.S anchez,Obasi,Vela,Bale......gibi sayısız ismin GS'ye gelmek istemesi GS'nin popülaritesinin arttığını gösterir.Bu da artı

exe_genesis
16.Ekim.2009, 00:58
Van der Vaart,Milito,Akinfeev,Sakho,Pandev,Srna,Farfan,A.S anchez,Obasi,Vela,Bale......gibi sayısız ismin GS'ye gelmek istemesi GS'nin popülaritesinin arttığını gösterir.Bu da artı

MIlitoyu alamadim ben. Barc. ile anlastim ama yillik 600 000$dan fazla maas veremedigimiz icin kabul etmedi.

Ahmet Göktaş
16.Ekim.2009, 00:59
Oynatmayi ve ardindan satmayi deneyin isterseniz. :)

Bu profille kadroya girmesi mümkün değil ki :icon_neutral:

Girse bile 6-7 golü geçmesi mümkün değil.:icon_frown:

KaRaBükLü KraL
16.Ekim.2009, 01:06
MIlitoyu alamadim ben. Barc. ile anlastim ama yillik 600 000$dan fazla maas veremedigimiz icin kabul etmedi.
Lincoln'ü öner klüplere sonra board room(yönetim odası)a gir.Orda edit budgetten ayarla parayı.5-6 mn kalsın gerisini maaşa aktar.Daha sonra iste Milito'yu kesin geliyo.Ben de sakat olduğu için alamadım ve V.d Vaart'a döndüm;)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Arkadaşlar doğru taktiğin faydaları.Buyrun:DGol bile yemiyoruz:D
http://i34.tinypic.com/2469ny1.jpg

Murderer26
16.Ekim.2009, 01:22
Bobo, Delgado, Tello ve Holoskoyu koyabilirmisiniz.

yunusgs
16.Ekim.2009, 01:22
http://img444.imageshack.us/img444/8521/adszme.jpg (http://img444.imageshack.us/i/adszme.jpg/)

Başımıza taş yağacak :p

KaRaBükLü KraL
16.Ekim.2009, 01:35
http://img444.imageshack.us/img444/8521/adszme.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg444.imageshack. us%2Fi%2Fadszme.jpg%2F)

Başımıza taş yağacak :p

Sana katılıyorum demekten başka bişey diyemiyorum:DOrkun'u Barca napcak ya:D:n:

Night_Mare17
16.Ekim.2009, 01:58
sercan baros keita ve tevez in ss leri verir misiniz

Cengo
16.Ekim.2009, 02:04

Fenerbahçe ve Galatasaray reputationları aynı.

Cengo
16.Ekim.2009, 02:18
açıklaman için öncelikle teşekkür ederim ömer abi.

gelelim benim neden böyle gördüğüme:

benim aklıma "bitiricilik" dendiği zaman isabetli vuran, vurduklarını gole çevirebilme olasılığı yüksek olan, soğukkanlı ve yetenekli futbolcular geliyor. bu yüzden sadece bitiricilik kısmına bakıp değerlendirme yaptım. "ilk temas" ve "soğukkanlılık" kısmına bakmamıştım.

öyle değerlendirme yapıp aradaki farkı görünce de merak edip bir sorayım dedim. bilgilendirmen için yine teşekkür ederim.

Guiza'nın bitiricilik becerisi düşük bir oyuncu olarak görmemin nedeni ise: girdiği pozisyonları fazla değerlendirememesi. yani karşı karşıya olsun, defansın arkasına sızması olsun, soğukkalılığı, panik yapmaması olsun. tabii şans faktörü de bunda mevcut ancak o da bi yere kadar... :icon_cool:

Çağrı atladığın bir yer var.Güiza doğru yerlere vuruş yapıyor.Top ekniği zayıf olduğu için taç isabetli vuramıyor, teknik vuramadığı için 3-4 metre dışarı açılıyor.Müsait pozisyon kaçıyor ama vurduğu yerler hep doğru yerler.

En basiti büyük maçlarda yüksek konsantre ile attığı goller.Top tekniği bir oyuncuya düzgün vuruş şansı tanır, kaleciler tek hamleli oyunculardır.Bir hamle şansınız var, teknik olmayan oyuncu belli eder.Teknik oyuncu sert vurur, köşeye atmazsanız yüksek refleksli kaleciler kurtarabilir ama düşük refleksi kaleci görmez gol olur.Baros çok kaçırıyor ama çok da düzgün vuruyor, Türkiye'de kaleci yetişmiyor.Baros son vuruşlarda vasat altı vasat da değil, 14 gayet iyi bir rakam, bir çok gol kralı bile 14-15 alıyor finishing.

Tekniği kötü oyuncu topu düzeltmez, vuruş yönü vereyim-düzelteyim derken topa hakim olamaz, oldukça vasat vurur ya da pozisyon açısı bozulur.Güiza tek vuruş yaparsa ayağına dolamadan doğru yere vurduğu için ayağı da oturursa gol açısını yakalayabiliyor.

Çok gol atmak 18 aldırmaz, bir çok kişinin savunduğu ben forvetin pzoisyona girenin severim de bundan ibaret.Doğru yere koşu yapıp, doğru yere vurabilecek zekaya sahipseniz forvetsiniz.İkisinin birleşimi ile yıldız oyuncu, fizik de olursa world class oluyorsunuz.Güiza iyi oyuncu ama poacher.Girip çıkar, tek hamle bulduğunda topa vurur, top süremez.Sürmeye kalkarsa gidemez, pozisyon açısını teknik olmadığından daha da kötü yapar.Sol ayağı da yok ki pres geldiğinde terse çekip vurabilsin, daha da kolay marke ediliyor o yüzden.

Sakin, fazla açmadan, hızlı ve düz vuruyor Baros, kaleci pozisyon alamadan kalesinde görüyor.Baros da Güiza da kaliteli oyuncular, stillerine göre kullanılmalılar.Yoksa asla milli takıma çağrılmazlardı, Çekler ve İspanyollar kolay lokma değiller.

ozaniel
16.Ekim.2009, 02:21
Beşiktaşla açtım ilk oyunumu ve oldukça gerçekçi yapmışlar. Altyapı ile olan hazırlık maçım 0-0 bitti.:D
Ayrıca oyun birçok anlamda geliştirilmiş, birçok görmek istediğim özellik var oyunda. Ben çok beğendim.

tombul taho
16.Ekim.2009, 02:29
Çağrı atladığın bir yer var.Güiza doğru yerlere vuruş yapıyor.Top ekniği zayıf olduğu için taç isabetli vuramıyor, teknik vuramadığı için 3-4 metre dışarı açılıyor.Müsait pozisyon kaçıyor ama vurduğu yerler hep doğru yerler.

En basiti büyük maçlarda yüksek konsantre ile attığı goller.Top tekniği bir oyuncuya düzgün vuruş şansı tanır, kaleciler tek hamleli oyunculardır.Bir hamle şansınız var, teknik olmayan oyuncu belli eder.Teknik oyuncu sert vurur, köşeye atmazsanız yüksek refleksli kaleciler kurtarabilir ama düşük refleksi kaleci görmez gol olur.Baros çok kaçırıyor ama çok da düzgün vuruyor, Türkiye'de kaleci yetişmiyor.Baros son vuruşlarda vasat altı vasat da değil, 14 gayet iyi bir rakam, bir çok gol kralı bile 14-15 alıyor finishing.

Tekniği kötü oyuncu topu düzeltmez, vuruş yönü vereyim-düzelteyim derken topa hakim olamaz, oldukça vasat vurur ya da pozisyon açısı bozulur.Güiza tek vuruş yaparsa ayağına dolamadan doğru yere vurduğu için ayağı da oturursa gol açısını yakalayabiliyor.

Çok gol atmak 18 aldırmaz, bir çok kişinin savunduğu ben forvetin pzoisyona girenin severim de bundan ibaret.Doğru yere koşu yapıp, doğru yere vurabilecek zekaya sahipseniz forvetsiniz.İkisinin birleşimi ile yıldız oyuncu, fizik de olursa world class oluyorsunuz.Güiza iyi oyuncu ama poacher.Girip çıkar, tek hamle bulduğunda topa vurur, top süremez.Sürmeye kalkarsa gidemez, pozisyon açısını teknik olmadığından daha da kötü yapar.Sol ayağı da yok ki pres geldiğinde terse çekip vurabilsin, daha da kolay marke ediliyor o yüzden.

Sakin, fazla açmadan, hızlı ve düz vuruyor Baros, kaleci pozisyon alamadan kalesinde görüyor.Baros da Güiza da kaliteli oyuncular, stillerine göre kullanılmalılar.Yoksa asla milli takıma çağrılmazlardı, Çekler ve İspanyollar kolay lokma değiller.

doğru söylüyosun Cengiz. bende de Ömer abi dedikten sonra düştü zaten.

saol detaylı bilgi verdiğin için.

Ahmet Göktaş
16.Ekim.2009, 02:36
demoyu oynayanlar...

mesela basın toplantısı hakkında bilgiler verin..Yenilikler gelmiş mi yoksa hep aynı sıkıcı toplantılar mı ?

Antrenmanlarda yenilk varmı ?

Asistanın rolü ne derece değişmiş , yada aynımı ?

Doyurun bizi bilgiye abi :D

immortal86
16.Ekim.2009, 02:39
Türkiye Ligi'ndeki kalecileri neden bu kadar abartmışlar...Oyunda Hasagiç'İ Manchester City transfer etti...Serkan Kırıntılı'yı falan büyük kulüpler izliyor...Diğerlerini saymama gerek yok zaten :)

trkz
16.Ekim.2009, 02:41
CM nin aksine oyun anlaşılabilirliği en üst seviyede. Tam maç izleyerek sahada istediğim oyunu elde edebiliyorum. Bir çok kolaylık sunulmuş, en sevdiğim ise; hangi mevkinin hangi oyuncu özelliğine ihtiyaç duyduğunu göstermesi.
http://img392.imageshack.us/img392/9136/123q.jpg
http://img340.imageshack.us/img340/8201/1234fq.jpg
Skin ve tuş yerleri bi hayli güzel olmuş umarım bundan sonra değişiklik yapmazlar. Bu arada beyaz Skin ile oynamamanızı tavsiye ederim, büyük ölçüde baş ağrısı yapıyor.

Universal
16.Ekim.2009, 02:59
Oyunu ilk kez büyük bir çapda değiştirmişler. Tasarımda yenilenme ve ekran görüntüleri çok güzel. Arayüz çok hızlı. Bu memnun edici bir durum. Bu arada oyunda dikkatimi çekti belki demoda yoktur, oyunda Dünya Sıralaması ve UEFA Katsayı sıralamasını bulamadım. Bu arada sanki bu oyuna bir Türkçe dil güzel gidermiş gibi düşünüyorum. :) Özellike bugün Türk Dili Dersinde Dillerin geçmişlerini dinlerken Türkçe'nin tarihi bir dil olduğunu az çok öğrendim. Bu oyuna yakışır. :)

revoce17
16.Ekim.2009, 03:25
Beşiktaşla açtım ilk oyunumu ve oldukça gerçekçi yapmışlar. Altyapı ile olan hazırlık maçım 0-0 bitti.:D
Ayrıca oyun birçok anlamda geliştirilmiş, birçok görmek istediğim özellik var oyunda. Ben çok beğendim.

Benim de Beşiktaş U20 maçım 0-0 bitti hehe :D

perpetua
16.Ekim.2009, 03:28
Bu profille kadroya girmesi mümkün değil ki :icon_neutral:

Girse bile 6-7 golü geçmesi mümkün değil.:icon_frown:

Bence yine de oynatin. Sasirtabilir sizi.

perpetua
16.Ekim.2009, 03:29

Bunu takim popularitesinin artisi ile degil, hem takimlarin odeyebildigi maaslarda degisiklik, hem de ligin taninirliginin artisi ile yaptik.

perpetua
16.Ekim.2009, 03:31
Valla gs ile sadece hazirlik maclari yaptim. Bekledigimden iyi. 6 macta 30 gol atip 3 gol yedim. Kaiserslautern e 6 tane attim. 4-1-1-3-1 taktigi ile oynuyorum. Gercek maclar baslayinca sonuclari yazarim.

Bu arada Gsli Aydinin asil mevkisi oyunda AML olarak geciyor. AMR soluk yesil. Normalde AMR olmasi gerekmiyor mu:S Ben mi yanlis biliyorum yoksa

Acikcasi Aydin'in soldan iceriye kat edisleri bence, sagdan cizgiden inislerinden daha etkili. Bu nedenle de AML naturel. Ancak AMR'de yuksek duzeyde ve verimliligi pek dusmeden sag kanatta da oynayabilir.

perpetua
16.Ekim.2009, 03:33
+1:)

Bu arada Tolunay Kafkasın defans ve hucum gibi özelliklerini çok düşük buldum sonuçta eleştirilsede zaman zaman başarılı bir hoca en azından iyi bir defans yaptırıyor takıma 13-15 falan olması gerekirdi o değerin ayrıca hucumda 11-12 olabilirdi

Teknik ekipler icin bu degerler, antrenmanda oyuncu ozelliklerini ne olcude degistirdigini belirler. Ancak tabii yardimci antrenor veya antrenor gorevleri aldiginda.

Yanilmiyorsam hatta bu degerler veritabaninda bos birakilmis durumda.

SAİT71
16.Ekim.2009, 03:42
Bende vanilyalıyı yükleyip tr quicki ekleme yapıp oynayacağım birazdan. Bi aksilik olmazsa SS yağmuru yapıcam size :D

BuRiBuRi
16.Ekim.2009, 03:43
Demo Türkçe olarak çıksaydı eminim oyunun satışlarında patlama olurdu:D

BaGa TaRKaN
16.Ekim.2009, 03:47
Bende Beşiktaş 20 Yaş Altını 2-0 Yendim:) Goller Holoskonun Süper Kafası ve Sivok'un Kornerden Kafası. Kornerler Yine 2009 Gibi Çok Etkili Arkadaşlar Korner Efsanecilerine Duyurulur:D

nikootinn
16.Ekim.2009, 03:49
Sercan'ın özelliklerini bu kadar düşük gösterten Bursaspor araştırmacısını kınıyorum

SAİT71
16.Ekim.2009, 03:52
Ya giriş ekranı tema felan harika, Ömer abi SI ya söyle helal olsun onlara selam söyle süper iş yapmışlar menajer ekleme taktik yaratma tema herşey göze hoş geliyor. Valla yıllar sonra beklenen değişiklikleri yapmışlar. Ben beyaz temayıda çok sevdim. Süper. Menülerin felan yerlerinin değişmesi iyi olmuş. Biraz değişiklik iyi gelecek. SS ler de gelecek

perpetua
16.Ekim.2009, 04:00
Sercan'ın özelliklerini bu kadar düşük gösterten Bursaspor araştırmacısını kınıyorum

Ben de hangi ozelliklerin dusuk oldugunu dusundugunuzu arastirma bolumune yazmayi degil de burada yazmayi tercih ettiginiz icin sizi kiniyorum. :D

Kinama yetmiyor maalesef, evet arastirma ekibinin icinde cok ciddi yetenekleri olan arkadaslar var ancak henuz forum'da bu tip elestirileri yazan kisilerin akillarini okuyacak bir arastirmaci bulamadik. Bu nedenle sizden dusuk buldugunuz ozellikleri, neden dusuk buldugunuzu da belirterek biraz daha acik bir sekilde yazmanizi rica ediyoruz.

Tabii arastirma bolumunde.

ozaniel
16.Ekim.2009, 04:01
Nobre yıllık 2.200.000 € maaş alıyor maaşlarda hata mı var? Nobre'nin o kadar yüksek aldığını hiç sanmıyorum.
http://i459.photobucket.com/albums/qq311/ozaniel/nobre.jpg

Ahmet Göktaş
16.Ekim.2009, 04:04
evet nobre yıllık 2.2 alıyor.yanlışlık yok...

perpetua
16.Ekim.2009, 04:04
Nobre yıllık 2.200.000 € maaş alıyor maaşlarda hata mı var? Nobre'nin o kadar yüksek aldığını hiç sanmıyorum.

http://www.haber7.com/haber/20090602/Nobre-3-yillik-sozlesmeye-imza-atti.php

Nobre'ye Besiktas her yil pesin para odemesi de yapiyor. Bu nedenle biraz yuksek.

ozaniel
16.Ekim.2009, 04:05
Özür dilerim bilmiyordum.:icon_redface:

Ahmet Göktaş
16.Ekim.2009, 04:06
demoyu oynayanlar...

mesela basın toplantısı hakkında bilgiler verin..Yenilikler gelmiş mi yoksa hep aynı sıkıcı toplantılar mı ?

Antrenmanlarda yenilk varmı ?

Asistanın rolü ne derece değişmiş , yada aynımı ?

Doyurun bizi bilgiye abi :D

........................

SAİT71
16.Ekim.2009, 04:09
Yok kardeşim yenilik.. Aynen devam :)

http://i38.tinypic.com/2d0cqqo.jpg

Melekovic
16.Ekim.2009, 04:11
Bu sene demodaki hataları incelemeyi bıraktım demoyu kullanmayacağım.Hatalar var bayağı bir bulunan ama düzeltilir.Önemli olan bulunması zaten.

Kurcalamak yerine bu sene fikirlerine güvendiğim yerli ve yabancı arkadaşlarıma fikirlerini sordum.Genel görüş olarak hepsi aynı fikirdeydiler.

Bu sene FM daha fazla oyunlaşmış, gerçekçilikten oyuna doğru kaymış. Belirli bir sistematikten sonra çok rahat galibiyetler alıp eğlencenin tadını çıkarıyormuşsunuz. Ne kadar yeni eklentilerin güzelliği olursa olsun daha çok basitlik ön planda imiş.

Bu açıkçası simülasyon olmaya çalışan bir oyun olarak bana kötü geldi.

Fakat temel kurmak da zaman alır belki önceden bu tür taktiksel temelleri atıp sonrasında oyunu zorlaştıracaklardır bilinmez.

Oyuncu hareketleri olarak ise güzelmiş. Bu bağlamda umarım dedikleri kadar olmazda oyun çıktığında, sürekli 4 5 atıyorum diye 1 günde kenara koyacağım bir oyun haline gelmez.

Bakalım aslı çıkınca belki surprizleride içinde barındırır.

SAİT71
16.Ekim.2009, 04:14
20. dakika paf takıma 3 tane attım :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
edit: 4 oldu
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
derken ilk yarı 5-0 bitti :D

perpetua
16.Ekim.2009, 04:21
Bu sene demodaki hataları incelemeyi bıraktım demoyu kullanmayacağım.Hatalar var bayağı bir bulunan ama düzeltilir.Önemli olan bulunması zaten.

Kurcalamak yerine bu sene fikirlerine güvendiğim yerli ve yabancı arkadaşlarıma fikirlerini sordum.Genel görüş olarak hepsi aynı fikirdeydiler.

Bu sene FM daha fazla oyunlaşmış, gerçekçilikten oyuna doğru kaymış. Belirli bir sistematikten sonra çok rahat galibiyetler alıp eğlencenin tadını çıkarıyormuşsunuz. Ne kadar yeni eklentilerin güzelliği olursa olsun daha çok basitlik ön planda imiş.

Bu açıkçası simülasyon olmaya çalışan bir oyun olarak bana kötü geldi.

Fakat temel kurmak da zaman alır belki önceden bu tür taktiksel temelleri atıp sonrasında oyunu zorlaştıracaklardır bilinmez.

Oyuncu hareketleri olarak ise güzelmiş. Bu bağlamda umarım dedikleri kadar olmazda oyun çıktığında, sürekli 4 5 atıyorum diye 1 günde kenara koyacağım bir oyun haline gelmez.

Bakalım aslı çıkınca belki surprizleride içinde barındırır.

Ilk 6 ayi gecirdikten sonra denemenizi tavsiye ederim. Ilk 6 ayda rakipler size karsi nasil oynanacagini etkili bir sekilde cozuyor. Belki bu sure biraz daha kisalabilir. Her ne kadar gercekte rakip teknik direktorler buyuk takima karsi daha sezonun basindan itibaren kati savunma uygulanmasi gerektigini biliyorlarsa da, FM'de biraz da sifirdan basliyorsunuz. Rakip sizi gormek icin kendi futbolunu oynarken, sizin futbolunuzu da oynamaniza izin veriyor.

Ama tabii sizi daha tatmin edebilecek bir CM de var piyasada. Tavsiye ederim, hatta bugun yanilmiyorsam Ekim guncellemesi de cikti.

SAİT71
16.Ekim.2009, 04:21
vee maç sonucu 2 topta direkten döndü.. Takımı beğendim ilk maçta iyi bir sonuç aldım gibi geliyor. Güizanın maşşallahı var :D

http://i34.tinypic.com/2ldvips.jpg

Melekovic
16.Ekim.2009, 04:29
Ilk 6 ayi gecirdikten sonra denemenizi tavsiye ederim. Ilk 6 ayda rakipler size karsi nasil oynanacagini etkili bir sekilde cozuyor. Belki bu sure biraz daha kisalabilir. Her ne kadar gercekte rakip teknik direktorler buyuk takima karsi daha sezonun basindan itibaren kati savunma uygulanmasi gerektigini biliyorlarsa da, FM'de biraz da sifirdan basliyorsunuz. Rakip sizi gormek icin kendi futbolunu oynarken, sizin futbolunuzu da oynamaniza izin veriyor.

Ama tabii sizi daha tatmin edebilecek bir CM de var piyasada. Tavsiye ederim, hatta bugun yanilmiyorsam Ekim guncellemesi de cikti.

Yorumumu ters okumuşsunuz herhalde.Oyun olanı tercih etmem yani CM hiç tercihim olmaz.

FM de o halde diyorum .Ama dediğim gibi düzelir. Biraz daha yazdığımı net okursanız Cm örneği vermezdiniz :D :D :D

Bir de şu konu var taktik konusunda sadece tek taktiğebağlı kalmadığım için konuştuğum insanlar da taktik konusunda biraz ellerine su dökülemeyecek insanlar olduğu için çok değişik varyasyonlarla oynarlar.Hiçbirimiz tek taktiğe bağlı kalmayız. İncelemeleride her zaman desteklidir. Yani CM'yi evimde bulundurmam,küçük kardeşim olsaydı ona alırdım.

FM ise bu dedikleri haliyle şu an için beni sıkar çünkü çözümsüz hale getirebilirim, öylede yapmışlar zaten.

Ama yine dediğim gibi dikkatli okursanız şayet; yeni bir sistem kurmuşlar,önce sistemi kurup sonra zorlaştırmak istemiş olabilirler.Şu an için oyunlaşmış. Daha çok simulasyon biçimine geldiği zaman güzelleşir.

Cengo
16.Ekim.2009, 04:49
Yorumumu ters okumuşsunuz herhalde.Oyun olanı tercih etmem yani CM hiç tercihim olmaz.

FM de o halde diyorum .Ama dediğim gibi düzelir. Biraz daha yazdığımı net okursanız Cm örneği vermezdiniz :D :D :D

Bir de şu konu var taktik konusunda sadece tek taktiğebağlı kalmadığım için konuştuğum insanlar da taktik konusunda biraz ellerine su dökülemeyecek insanlar olduğu için çok değişik varyasyonlarla oynarlar.Hiçbirimiz tek taktiğe bağlı kalmayız. İncelemeleride her zaman desteklidir. Yani CM'yi evimde bulundurmam,küçük kardeşim olsaydı ona alırdım.

FM ise bu dedikleri haliyle şu an için beni sıkar çünkü çözümsüz hale getirebilirim, öylede yapmışlar zaten.

Ama yine dediğim gibi dikkatli okursanız şayet; yeni bir sistem kurmuşlar,önce sistemi kurup sonra zorlaştırmak istemiş olabilirler.Şu an için oyunlaşmış. Daha çok simulasyon biçimine geldiği zaman güzelleşir.

Eski taktik sistemini kullanabiliyorsunuz.
Bir taktik yaratın ve Tactic sekmesine tıklayıp Convert to Classic seçeneğini seçin.

Alicannike
16.Ekim.2009, 04:50
Arkadaşlar oyunda altyapılara ait bir yenilik varmı regenlere karşı vs..

perpetua
16.Ekim.2009, 04:51

Ilk 6 ayda oyunun nisbeten kolay olmasi yeni bir sey degil. Buyuk ihtimalle yaniliyorum ancak rakiplerin size karsi oyunlarini gozden gecirmesi ve size ozel taktiksel hazirlik yapmasi CM 03/04'den beri var.

Bu genelde demo oynayanlarin oyun kolaylasmis yorumuna neden oluyor. Oyun ciktiktan sonra ise oyun cok zorlasmis yorumlarina yerini birakiyor.

Oyunun yaptigi yeni sey, taktik seceneklerinin nasil kullanilabilecegini gostermek. Bu amacla da kullanicilarin ne yaptigini daha kolay anlamasini saglamak. Tabii tek tek her secenegin neye etki edecegini detayli olarak ogrenmek zaman gerektiren bir istir. Bunlari her taktik degisiminde tekrar tekrar yapmak daha da zaman gerektirir. Yeni dusunce sadece tekrar tekrar yapilacak degisiklikleri kisaltiyor. Yani bir bakima isin hamalligini azaltiyor. Bunu oyunlasma olarak degerlendiriyorsaniz, peki.

Sadece 5-10 tane cok basit taktik seceneklerine sahip olan, taktigin pek de etki edemedigi bir oyun icin yaptigim yorumun aynisini FM'in yapmaniz bana garip geldi. Bunu hangi amacla yaptiginiz umurumda da degil acikcasi. Herkezin tercihi kendisine, degil mi?

Melekovic
16.Ekim.2009, 05:13
Ilk 6 ayda oyunun nisbeten kolay olmasi yeni bir sey degil. Buyuk ihtimalle yaniliyorum ancak rakiplerin size karsi oyunlarini gozden gecirmesi ve size ozel taktiksel hazirlik yapmasi CM 03/04'den beri var.

Bu genelde demo oynayanlarin oyun kolaylasmis yorumuna neden oluyor. Oyun ciktiktan sonra ise oyun cok zorlasmis yorumlarina yerini birakiyor.

Oyunun yaptigi yeni sey, taktik seceneklerinin nasil kullanilabilecegini gostermek. Bu amacla da kullanicilarin ne yaptigini daha kolay anlamasini saglamak. Tabii tek tek her secenegin neye etki edecegini detayli olarak ogrenmek zaman gerektiren bir istir. Bunlari her taktik degisiminde tekrar tekrar yapmak daha da zaman gerektirir. Yeni dusunce sadece tekrar tekrar yapilacak degisiklikleri kisaltiyor. Yani bir bakima isin hamalligini azaltiyor. Bunu oyunlasma olarak degerlendiriyorsaniz, peki.

Sadece 5-10 tane cok basit taktik seceneklerine sahip olan, taktigin pek de etki edemedigi bir oyun icin yaptigim yorumun aynisini FM'in yapmaniz bana garip geldi. Bunu hangi amacla yaptiginiz umurumda da degil acikcasi. Herkezin tercihi kendisine, degil mi?

Yahu ben CM için bir şey mi söyledim bir şeyini mi savundum? CM'yi sevmemde oynamamda diyorum. Pek anlayamadınız galiba.

Ayrıca bu bir yorumdur her yorumda sizi bağlamaz ,isteyen yorumlarımı beğenir isteyen beğenmez.

Merak etmeyin 6 ay önce 6 ay sonra olaylarını çok iyi bilirim. Ben yapılabilecek atılımdan ve şu anki durumundan bahsediyorum sizin yoruma bakın o zaman CM alın Ekim güncellemesi çıkmış. Yorum yapmak için yorumda bulunmayın.

6 aya kadar olabildiği gibi bu halde giderse 6 ay sonrada çözülebilir diyorum çünkü A taktiği ile başlayıp A ile devam etmem.Öyle devam ederseniz zaten oyun çözersiniz.Rakibe görede taktik esnetmelerinde bulunmalısınız.Zaten bunu bu tavırlar içinde bulunan sizden öğrenecek değilim.

O yüzden söylüyorum.Ben yorumu ortaya yapıyorum isteyen alır isteyen almaz ama bir daha böyle abuk sabuk tutumlar içinde bulunacaksanız benim yazımın alıntı yapıldığı tek yazınızı görmek istemiyorum şu anda dahil.

Önce bir okuyup yorumlamayı öğrenin sonra gelir ahkam kesersiniz.

perpetua
16.Ekim.2009, 05:18
Yahu ben CM için bir şey mi söyledim bir şeyini mi savundum? CM'yi sevmemde oynamamda diyorum. Pek anlayamadınız galiba.

Ayrıca bu bir yorumdur her yorumda sizi bağlamaz ,isteyen yorumlarımı beğenir isteyen beğenmez.

Merak etmeyin 6 ay önce 6 ay sonra olaylarını çok iyi bilirim. Ben yapılabilecek atılımdan ve şu anki durumundan bahsediyorum sizin yoruma bakın o zaman CM alın Ekim güncellemesi çıkmış. Yorum yapmak için yorumda bulunmayın.

6 aya kadar olabildiği gibi bu halde giderse 6 ay sonrada çözülebilir diyorum çünkü A taktiği ile başlayıp A ile devam etmem.Öyle devam ederseniz zaten oyun çözersiniz.Rakibe görede taktik esnetmelerinde bulunmalısınız.Zaten bunu bu tavırlar içinde bulunan sizden öğrenecek değilim.

O yüzden söylüyorum.Ben yorumu ortaya yapıyorum isteyen alır isteyen almaz ama bir daha böyle abuk sabuk tutumlar içinde bulunacaksanız benim yazımın alıntı yapıldığı tek yazınızı görmek istemiyorum şu anda dahil.

Önce bir okuyup yorumlamayı öğrenin sonra gelir ahkam kesersiniz.

Bilmukabele.

SAİT71
16.Ekim.2009, 06:32
Bu mesajımda Takımlarımızın bazı önemli isimlerinin SSlerini koyuyorum. Devamıda gelecek. Merak eden arkadaşlar istek yapabilirler. Takımların isimlerinin altındaki oyunculara tıklayarak profillere gidebilirler..

http://i34.tinypic.com/2ccqtzn.jpg
Ediz Bahtiyaroğlu (http://i33.tinypic.com/303e4jb.jpg)
Ceyhun Eriş (http://i33.tinypic.com/14v4391.jpg)
Mehmet Çakır (http://i38.tinypic.com/2ds1boo.jpg)
Hürriyet (http://i38.tinypic.com/11qntkh.jpg)
D.Vassell (http://i34.tinypic.com/yyw6c.jpg)
Serkan Kırıntılı (http://i37.tinypic.com/x1g95l.jpg)

http://i33.tinypic.com/2yw9tec.jpg
Eric Brabec (http://i34.tinypic.com/2r5chuf.jpg)
A.Karabulut (http://i33.tinypic.com/4qj42t.jpg)
Neca (http://i33.tinypic.com/2l96qx.jpg)
Özgür Çek (http://i37.tinypic.com/2nsyh36.jpg)
S.Senecky (http://i36.tinypic.com/icohp4.jpg)
Tita (http://i35.tinypic.com/20zcn7a.jpg)

http://i35.tinypic.com/14av42s.jpg
Pini Balili (http://i35.tinypic.com/k4thy9.jpg)
Ali Zitouni (http://i37.tinypic.com/r2wchs.jpg)
Necati Ateş (http://i37.tinypic.com/t54tax.jpg)
S. Dijiehoua (http://i38.tinypic.com/2hey2p4.jpg)
R.Batak (http://i37.tinypic.com/1z39hqf.jpg)
Sedat Ağçay (http://i36.tinypic.com/30ievew.jpg)

http://i38.tinypic.com/5cvx1.jpg
Nihat (http://i37.tinypic.com/24mx5s0.jpg)
M.Ferrari (http://i36.tinypic.com/ddmbdl.jpg)
F.Holosko (http://i35.tinypic.com/r09oqx.jpg)
Rodrigo Tello (http://i35.tinypic.com/25ur503.jpg)
F. Ernst (http://i37.tinypic.com/v48k1h.jpg)
Bobo (http://i37.tinypic.com/n33vyx.jpg)
R.Tabata (http://i36.tinypic.com/2mhh6ro.jpg)

http://i35.tinypic.com/30svuit.jpg
H.Tum (http://i35.tinypic.com/zv994i.jpg)
K.Sylla (http://i33.tinypic.com/2i23l0z.jpg)
M. N'Sumbu (http://i36.tinypic.com/ncxbmb.jpg)
K. Hasagic (http://i34.tinypic.com/30kf11h.jpg)
İ. Akın (http://i35.tinypic.com/a1s9pj.jpg)

http://i35.tinypic.com/qspmyw.jpg
Sercan Yıldırım (http://i37.tinypic.com/oh4tph.jpg)
T. Zapatocny (http://i38.tinypic.com/96yqnr.jpg)
D. Ivankov (http://i34.tinypic.com/2dgjk8g.jpg)
Volkan Şen (http://i38.tinypic.com/29beutf.jpg)
I. Ergic (http://i37.tinypic.com/257lnox.jpg)
P. Batalla (http://i33.tinypic.com/kcbkld.jpg)
S. Young-Rok (http://i37.tinypic.com/2igzvav.jpg)

http://i36.tinypic.com/2lxz71u.jpg
B.Bajic (http://i38.tinypic.com/2vcuyl2.jpg)
D.Berberovic (http://i36.tinypic.com/2dienf9.jpg)
Çağlar (http://i38.tinypic.com/346uzjt.jpg)
D.Roberts (http://i38.tinypic.com/28bd2lc.jpg)
I.Bangoura (http://i38.tinypic.com/2prfrk2.jpg)
E.Angelov (http://i37.tinypic.com/i7791s.jpg)

http://i37.tinypic.com/55kwa0.jpg
M.Diallo (http://i36.tinypic.com/wqrqbk.jpg)
A.Mendoza (http://i37.tinypic.com/10h8yva.jpg)
R.Espinoza (http://i37.tinypic.com/r8bayw.jpg)
T.Tazemeta (http://i35.tinypic.com/29uvgr6.jpg)
Ayman (http://i35.tinypic.com/2cxuukl.jpg)

http://i36.tinypic.com/2ebfwhs.jpg
S.Youla (http://i34.tinypic.com/j17ek4.jpg)
Ragıp (http://i36.tinypic.com/34zx6rq.jpg)
S. Nadarevic (http://i38.tinypic.com/2w70sip.jpg)
Ü. Karan (http://i38.tinypic.com/nd7a5i.jpg)
V. Ivesa (http://i38.tinypic.com/5z1ge9.jpg)
L. Vucko (http://i38.tinypic.com/o5279f.jpg)
B. Kocabey (http://i37.tinypic.com/dfdiyw.jpg)

http://i35.tinypic.com/vepr87.jpg
E. Belözoğlu (http://i35.tinypic.com/34s4ilv.jpg)
D. Güiza (http://i37.tinypic.com/2uj5oj7.jpg)
A. Santos (http://i33.tinypic.com/33z9vro.jpg)
D. Lugano (http://i35.tinypic.com/nmdwu8.jpg)
S. Şentürk (http://i35.tinypic.com/2n1c8qq.jpg)
G. Gönül (http://i34.tinypic.com/14dodi0.jpg)
V. Demirel (http://i38.tinypic.com/2m631qh.jpg)
Alex (http://i37.tinypic.com/23s6qom.jpg)
C. Baroni (http://i37.tinypic.com/dxy2r9.jpg)

http://i38.tinypic.com/33a5bti.jpg
Arda Turan (http://i36.tinypic.com/2hxuhix.jpg)
Elano (http://i38.tinypic.com/2nvynb4.jpg)
M. Baros (http://i35.tinypic.com/9rlsfb.jpg)
K. Keita (http://i36.tinypic.com/2itlu0w.jpg)
L. Franco (http://i33.tinypic.com/2hevp6f.jpg)
Servet Çetin (http://i36.tinypic.com/2jfnhxh.jpg)
G. Zan (http://i37.tinypic.com/29bd169.jpg)
C. Erkin (http://i38.tinypic.com/2j1s7yb.jpg)
Ufuk Ceylan (http://i34.tinypic.com/fvt3d.jpg)

http://i38.tinypic.com/2f09aih.jpg
M.Ceylan (http://i33.tinypic.com/21likic.jpg)
R. Linz (http://i35.tinypic.com/2u8e80y.jpg)
Beto (http://i34.tinypic.com/244beiv.jpg)
Ivan (http://i34.tinypic.com/nbxjdv.jpg)
S. Kurtuluş (http://i37.tinypic.com/2qb5d0h.jpg)
Jorginho (http://i38.tinypic.com/116rwcl.jpg)

http://i35.tinypic.com/4rcjd4.jpg
L.Harbuzi (http://i37.tinypic.com/fxcrcm.jpg)
M. Pektemek (http://i33.tinypic.com/bdtw8k.jpg)
B. Djite (http://i36.tinypic.com/30bn4fs.jpg)
I. Radeljic (http://i38.tinypic.com/2edmczc.jpg)
Kahe (http://i37.tinypic.com/dwuma1.jpg)
Hurşit (http://i38.tinypic.com/2zyvd60.jpg)
S. Ayrancı (http://i34.tinypic.com/o69ts0.jpg)

http://i33.tinypic.com/vmxjt3.jpg
N. Boukhari (http://i38.tinypic.com/rcrj0j.jpg)
C. Keller (http://i33.tinypic.com/fb02eo.jpg)
A. Karadas (http://i33.tinypic.com/2wme44n.jpg)
A. De Souza (http://i33.tinypic.com/255j14y.jpg)
D. Ruiz (http://i34.tinypic.com/3ylgl.jpg)
A. Güneş (http://i35.tinypic.com/30c9jqw.jpg)

http://i33.tinypic.com/szuee8.jpg
Eren Güngör (http://i37.tinypic.com/20rtwsk.jpg)
J. Troisi (http://i34.tinypic.com/x5tuh3.jpg)
F. Cangele (http://i37.tinypic.com/j9270x.jpg)
G. Emreciksin (http://i37.tinypic.com/dre2yp.jpg)
A. Durak (http://i34.tinypic.com/vfgg7p.jpg)
A. Makukula (http://i35.tinypic.com/2nrmqko.jpg)

http://i33.tinypic.com/2rpp9qf.jpg
J. Simpson (http://i37.tinypic.com/291f6o2.jpg)
Nizamettin (http://i38.tinypic.com/vzg4df.jpg)
O. Kalabane (http://i34.tinypic.com/v5ftq1.jpg)
J. Dixon (http://i38.tinypic.com/2444qqv.jpg)
Orkun (http://i34.tinypic.com/lck1w.jpg)
Isaac (http://i33.tinypic.com/59ve4l.jpg)

http://i38.tinypic.com/wk698n.jpg
M.Yıldız (http://i37.tinypic.com/apfnm1.jpg)
Y. Kamanan (http://i35.tinypic.com/rlknyb.jpg)
M. Sözgelmez (http://i35.tinypic.com/6ycg0p.jpg)
İ. Şahin (http://i37.tinypic.com/4zypep.jpg)
H. Yerlikaya (http://i34.tinypic.com/20saqrl.jpg)

http://i35.tinypic.com/fy25no.jpg
Alanzinho (http://i33.tinypic.com/4rcl54.jpg)
I. Yattara (http://i36.tinypic.com/6nvx3n.jpg)
G. Ünal (http://i37.tinypic.com/30t6z39.jpg)
D. Gabric (http://i34.tinypic.com/1058opc.jpg)
Egemen (http://i38.tinypic.com/dvlrox.jpg)
G. Colman (http://i36.tinypic.com/2a6782a.jpg)
R.Song (http://i34.tinypic.com/x0z7gi.jpg)

2. LİGLER GELECEK SONRA...

sentugo
16.Ekim.2009, 06:55
Sercan şu anda bile gayet güzel. Özellikleri düşük gibi gözükebilir ama oyunda Sercan iyi yansıtılmış ki daha gelecekte alacağı değerleri saymıyorum bile..

Sercan'ı demoda 10 milyon'a alabiliyorsnuz.. Bursayı seçerseniz ve satmak isterseniz (ki salaklıktır :D ) 2o milyona gidiyor ilk seneden

Alicannike
16.Ekim.2009, 07:24
Arkadaşlar oyunda 3 şey dikkatimi çekti oyuncu değerleri tl bazında çok yüksek bana mı öyle geldi bilmiyorum birde altyapıdaki oyuncuların isimleri hep birbirine benziyor.Cumali adında bir sürü oyuncu var eski serilerde yoktu bu son olarak kaleci sorununun cevabı verilmiş ama altyapılarda düzgün normal oyuncu yokken kaleciler yaşlarına göre özellikleri fena değil umarım full versiyonda çözülür, bunlar dışında oyun gerçekten çok iyi yapılmış tebrikler Sigames.

cydel
16.Ekim.2009, 08:21
arkadaşlar ben yüklücem de yer yok diyor yer var seçiyorum hiç sallamıyo bile varmı çözümü bilen

yugi
16.Ekim.2009, 12:15
Oyuncunun 'History bölümünde yer alan 'Biography yeniliği hoş olmuş.

eXcitinG
16.Ekim.2009, 12:16
Para birimi YTL oLarak gözüküyor. YTL yürürLükten kaLktı. TL para birimimiz. O da düzeLtiLirse iyi oLur.

Berkay4eva
16.Ekim.2009, 13:44

Bu resimde Nobre'nin türk vatandaşı olması gerekmiyor mu ? En son bildiğim kadarıyla Türk Vatandaşı olmuştu ama :D

Sysmix
16.Ekim.2009, 13:50
Ya şu Sercan ile Nobre için bu kadar kasmayın arkadaşlar duyanda Türkiyeden Messiye Zlatana rakip var sanıcak. Nobre Son 2 senedir kaç gol atmış allah aşkına hangi özelliğinin ne olmasını bekliyosunuz ki? Hadi Sercan ona göre nispeten iyi ama sonuçta "anadolu forveti" diye geçiyor. Tamam güzel bi yetenek olabilir türkiye şartlarında ama burdaki herkes az çok - en azından ingiltere ligi- fransa almanya ispanya liglerini izliyodur, tugaydan başka isim yapan kim var bizden ya avrupada? Şükür yine bursayı gözlemleyen kimse iyi puan vermiş özelliklerine sercanın.

SAİT71
16.Ekim.2009, 14:07

Bu resimde Nobre'nin türk vatandaşı olması gerekmiyor mu ? En son bildiğim kadarıyla Türk Vatandaşı olmuştu ama :D

Milli takımımızda oynamadığı sürece her ne kadar ikinci vatandaşlıkda almış olsa profilindeki ülke bayrağı, ana vatanınınkidir. Eğer milli takımımızda oynarsa Türk bayrağı olur.

Berkay4eva
16.Ekim.2009, 14:11
Milli takımımızda oynamadığı sürece her ne kadar ikinci vatandaşlıkda almış olsa profilindeki ülke bayrağı, ana vatanınınkidir. Eğer milli takımımızda oynarsa Türk bayrağı olur.

Cevap için teşekkürler

Del Piero_10
16.Ekim.2009, 14:30
48 ay vadeli transfer?

Taksitle aydan aya ödüyorlarsa sorun yok ama adamına parasını almak için 4 sezon bekliyorsak -ki öyle görünüyor- garip olmuş.

Rais
16.Ekim.2009, 15:27
Yüksek miktarlar için iyi olmuş 48 ay

KaRaBükLü KraL
16.Ekim.2009, 16:06
THEFM ssler için çok sağol.Bende de oyunun kurulu olmasına karşın bildiğim şeyler olmasına karşın çok değerli bir çalışma olmuş.Tebrikler ve teşekkürler:)

SAİT71
16.Ekim.2009, 16:34
FM 2010'A BAŞLARKENE - 1
Bu mesajımda bazı arkadaşlarımızın; "Basın Toplantısı değişmiş mi?" , "Giriş ekranı nasıl?" vs. gibi sorularına bir nebzede olsun yanıt verebilmek için oyunun görünümünü, menajer eklerkene, basın toplantısında, taktik yaratmada vs. vs. nasıl olduğunu, skini kısacası tüm herşeyi SS ile anlatmaya çalışacağım...

Yeni Oyunu Kurduk...

Add New Manager/Yeni Menajer Ekle... (http://i34.tinypic.com/efnslt.jpg)

Yeni menajer ekleme sihirbazı değişikliğe uğramış, görünümü değişmiş ve daha hoş bir al almış...

Menajerimizin profilini oluşturduktan sonra;

http://i33.tinypic.com/16b0mm8.jpg (http://i33.tinypic.com/2n68ach.jpg)

Tıklayarak takımımızı seçiyoruz.. Takımızda seçtikten sonra Confirm/Onayla seçeneğiyle kariyerimize dalış yapıyoruz :)

http://i33.tinypic.com/6yfpmc.jpg (http://i34.tinypic.com/141tfde.jpg)

Ana ekran oldukça değiştirilerek göze daha hoş gelmesi sağlanmış. Şahsen beyaz rengi çok sevdim. Gözüde yormuyor. Eski yeşil çim arkaplanlı skinden daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. :D

http://i38.tinypic.com/24dixzs.jpg (http://i33.tinypic.com/il8zrd.jpg)
tuşu ile profilimize gittiğimizde sadece tek değişen tab menülerin olduğunu görüyoruz. Basit bir kod ile temadaki butonların yerleri değiştirilerek oyun daha çekici hale getirilmiş. Tab menüden istersekte personel tuşu ile ayrıntımızı inceleyebiliyoruz..

http://i37.tinypic.com/w1b8li.jpg (http://i36.tinypic.com/25g56pk.jpg)
Tuşu ile haberlere baktığımızda yine değişen bir şey olmadığını görebiliyoruz. Ama temanın kendisi bu değişmeyen özellikleri bile görmemizi engelliyor.

http://i36.tinypic.com/15zmq9y.jpg (http://i38.tinypic.com/2mpxtgy.jpg)

Tuşu yardımıyla oyuncu ve personel arama ekranını görebiliyoruz. Bu tuşlar sekme olarak yukarıda yer almakta. Arama ekranıda aynısı gibi. Yine arama ekranının üstünde sekmeli menüler yardımıyla personel arama-kısa listeye bakma- son incelediğimiz oyuncuları görme gibi seçenekleri kullanabiliyoruz.

http://i36.tinypic.com/or5uv6.jpg (http://i34.tinypic.com/xm3gnq.jpg)
Yukarıdaki takım menüsünden önce takımımızın ismine sonrada ilk olarak Squad/Kadro seçeneğine tıklayarak aldığımız takımın ana sayfasına gidiyoruz. Takım ekranıda aynı şekilde oyuna yansıtılmış. Fark göremiyoruz..

http://i37.tinypic.com/2cbon7.jpg

Yine takım ekranındaki sekmeli menülerden personelleri-hocaları-antrenmanları felan kontrol edebiliyoruz. Sekmeli menüler kolaylaştırıyor işimizi..

1. KISIM BU KADAR DAHA SONRA DİĞER ÖNEMLİ KISIMLARIDA ANLATICAM..

Melekovic
16.Ekim.2009, 16:42
Çok güzel ve faydalı bir çalışma yapmışsın abisi, çok teşekkürler.

Bu arada bug bölümü gezerken güzel bir olay gördüm paylaşayım dedim :D :D :D

http://www.imgnets.com/viewer.php?id=21786696.gif

el.nino
16.Ekim.2009, 16:56
bende dün hazır olan taktiklerden birnin üstünde oynamalar yaptım şu anda barosu'un 2 maçta 6 golü var.baros kaçırmıyor da denebilir golleri.

BaFraLı
16.Ekim.2009, 17:03
Oyunun şabonu çok karışık geliyor.Türkçe dil olmadanda ben çok zorlanıyorum nedense.Şablonda karışık değiştirmişler hep inşl. alışırım.

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Birde bu siyah skini nerden bulucaz ?.Oyunda yok başka skin beyazdan başka.

cankatcug
16.Ekim.2009, 17:09
birisi pre-match advice meeting kısmını acıklayabilir mi :)

Rais
16.Ekim.2009, 17:13
FM 2010'A BAŞLARKENE - 1
Bu mesajımda bazı arkadaşlarımızın; "Basın Toplantısı değişmiş mi?" , "Giriş ekranı nasıl?" vs. gibi sorularına bir nebzede olsun yanıt verebilmek için oyunun görünümünü, menajer eklerkene, basın toplantısında, taktik yaratmada vs. vs. nasıl olduğunu, skini kısacası tüm herşeyi SS ile anlatmaya çalışacağım...

Yeni Oyunu Kurduk...

Add New Manager/Yeni Menajer Ekle... (http://i34.tinypic.com/efnslt.jpg)

Yeni menajer ekleme sihirbazı değişikliğe uğramış, görünümü değişmiş ve daha hoş bir al almış...

Menajerimizin profilini oluşturduktan sonra;

http://i33.tinypic.com/16b0mm8.jpg (http://i33.tinypic.com/2n68ach.jpg)

Tıklayarak takımımızı seçiyoruz.. Takımızda seçtikten sonra Confirm/Onayla seçeneğiyle kariyerimize dalış yapıyoruz :)

http://i33.tinypic.com/6yfpmc.jpg (http://i34.tinypic.com/141tfde.jpg)

Ana ekran oldukça değiştirilerek göze daha hoş gelmesi sağlanmış. Şahsen beyaz rengi çok sevdim. Gözüde yormuyor. Eski yeşil çim arkaplanlı skinden daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. :D

http://i38.tinypic.com/24dixzs.jpg (http://i33.tinypic.com/il8zrd.jpg)
tuşu ile profilimize gittiğimizde sadece tek değişen tab menülerin olduğunu görüyoruz. Basit bir kod ile temadaki butonların yerleri değiştirilerek oyun daha çekici hale getirilmiş. Tab menüden istersekte personel tuşu ile ayrıntımızı inceleyebiliyoruz..

http://i37.tinypic.com/w1b8li.jpg (http://i36.tinypic.com/25g56pk.jpg)
Tuşu ile haberlere baktığımızda yine değişen bir şey olmadığını görebiliyoruz. Ama temanın kendisi bu değişmeyen özellikleri bile görmemizi engelliyor.

http://i36.tinypic.com/15zmq9y.jpg (http://i38.tinypic.com/2mpxtgy.jpg)

Tuşu yardımıyla oyuncu ve personel arama ekranını görebiliyoruz. Bu tuşlar sekme olarak yukarıda yer almakta. Arama ekranıda aynısı gibi. Yine arama ekranının üstünde sekmeli menüler yardımıyla personel arama-kısa listeye bakma- son incelediğimiz oyuncuları görme gibi seçenekleri kullanabiliyoruz.

http://i36.tinypic.com/or5uv6.jpg (http://i34.tinypic.com/xm3gnq.jpg)
Yukarıdaki takım menüsünden önce takımımızın ismine sonrada ilk olarak Squad/Kadro seçeneğine tıklayarak aldığımız takımın ana sayfasına gidiyoruz. Takım ekranıda aynı şekilde oyuna yansıtılmış. Fark göremiyoruz..

http://i37.tinypic.com/2cbon7.jpg

Yine takım ekranındaki sekmeli menülerden personelleri-hocaları-antrenmanları felan kontrol edebiliyoruz. Sekmeli menüler kolaylaştırıyor işimizi..

1. KISIM BU KADAR DAHA SONRA DİĞER ÖNEMLİ KISIMLARIDA ANLATICAM..

anlatımlarını rehberde yapsanda göz önünde olsa daha iyi olur sanki.

Oyunun şabonu çok karışık geliyor.Türkçe dil olmadanda ben çok zorlanıyorum nedense.Şablonda karışık değiştirmişler hep inşl. alışırım.

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Birde bu siyah skini nerden bulucaz ?.Oyunda yok başka skin beyazdan başka.

Sanırım Full sürümünde Fm 2009 Orjinal skini de olacakmış.

cankatcug
16.Ekim.2009, 17:14
48 ay vadeli transfer?

Taksitle aydan aya ödüyorlarsa sorun yok ama adamına parasını almak için 4 sezon bekliyorsak -ki öyle görünüyor- garip olmuş.

neden garip ? öderken iyide sana ödenirken mi kötü.. tabiki 48 ayda gelecek.

BaFraLı
16.Ekim.2009, 17:22
Kendi yaptığım taktikle ilk maçım ;

http://www.piceye.com/image-19B7_4AD84DF2.jpg (http://www.piceye.com/share-19B7_4AD84DF2.html)

Universal
16.Ekim.2009, 17:24
Bu taktik olayına iyi kafa patlatmak lazım. Türkçelerini biliyorum ama; ne işe yaradıklarını anlamaya çalışıyorum. Birde abilerime sorum olacak;

Alex'i en iyi hangi taktiksel ayarlarla oynatabiliriz. AMC mevkisinde.

Knightmare
16.Ekim.2009, 17:33
saldım çayıra mevlam kayıra seçeneğini seçersen Alex'ten maximum fayda alırsın gibi geliyor :D amc de serbest iyi oynar heralde:)

Universal
16.Ekim.2009, 17:35
saldım çayıra mevlam kayıra seçeneğini seçersen Alex'ten maximum fayda alırsın gibi geliyor :D amc de serbest iyi oynar heralde:)

Bende öyle düşünüyorum, eski oyunlarda hiçbir zaman pres yaptırmazdım. Geriye bile dönmesine engel olurdum. Burada çok fazla taktiksel seçenek var. Sanırsam Alex bazlı iyi bir taktik kurabilirim. :)

Schumy
16.Ekim.2009, 17:57
Şu kendi kalesine gol atan oyuncu olayı çok kötü.

Adam kendi kalesine gol atıyor kaleci hiç müdahale etmiyor. Umarım maç motorunda düzeltilir.

Melekovic
16.Ekim.2009, 18:05
Şu anda tespit edilen oyun içi hatalarda kalecinin topu tutması kontrol etmesi sonra geriye dönüp kendi ağlarına atması da var ( bir kaç kişinin kalecisi öyle delirmiş,yemeklerdendir herhalde :D :D :D)

Defans kaleci uyuşmazlığı konusuna bakılıyor.

Tek forvet arkası amc sisteminde maç motorunda oynarken AMC nin sağa ya da sola kayması olayları var bakılıyormuş.

Taçtan ofsayt kornerden ofsayt ve alakasız durumlarda ofsayt durumu varmış , bakılıyormuş ilk yama için.

Bazı oyuncuların son sene kontrat yenilemelerinde acayip düşük kontrat yenileme talepleri varmış bakılıyormuş.

Onun dışında bazı yerlere bastığınızda sizi yanlış yerlere yönlendirmesi durumları var bakılıyormuş. Kazanılan maçların haberlerde kaybedilmiş yazılması varmış,teknik hata bakılıyormuş.

Başka uzatmada kazanılmasına rağmen penaltılarla kazndı ya da penaltılarla kaybetti olayı olmuş bir kaç kere inceleniyormuş.

Daha bayağı bir var ama şu an aklımda kalan bunlar.

SAİT71
16.Ekim.2009, 18:14
Ajax ile maç yaparkene Volkan 40 metreden gol yedi. Bu kalecilerde bir sorun var galiba uzaktan fazlaca gol yiyorum. Paf takımı 8-1 yendim o maçtada uzaktan attılar. Acaba taktikten mi oluyor yoksa kalecilerde mi birşey var daha tam çözemedim..

Melekovic
16.Ekim.2009, 18:25
Kalecilerde bayağı bir sorun olmuş abisi, neyse bildirilmiş bir çok şekilde en azından tam sürümde düzelir.

Bir de kalecilerin penaltılarda kıpırdamaması gibi bir olay varmış ya da müsaitken topu taça ya da anlamsız bir noktaya vurması.

Bir tane koymuştum zaten kaleci kaleciyi süper avlamış. Neyse düzeltilir artık neticede demo. Ama tam sürüm halinide bu demo temsil edeceğinden ne kadar hata bulunursa oyun çıkıncaya kadar çıkarılacak ilk yama için,en önemlisi bu.

2 yama ya da 3 yama stratejisi üzerinde tartışmışlar bu seneki oyunda da.

3 yamaya karar vermişler.

ilki oyun çıktığı gün çıkacak, ikincisi noel civarı, sonraki bulunan hataları ve düzenlemeleri yapabilmek için, üçüncü yama ise yine şubat/mart arası bir zamanda data güncellemesi için.

Trabzonspor
16.Ekim.2009, 18:40
Yine hatalarla dolu bir oyun olacak herhalde.

Forvetlere bir göz gezdirdim de Guiza süpermiş geçen yıl toplamda 10 atmayı beceremeyen adamın 18 Finishing Ama İtalya gol kralının ve İspanyada toplamda 30dan fazla gol atan Adamdan daha bitirici bir kişiymiş bunuda fm sayesinde öğrendik biz göremedik ama öyleymiş.

Melekovic
16.Ekim.2009, 18:51
Göz gezdirmelerimde güzel bir olayla karşılaştım, her sene ortaya çıkan hayali oyunculara bu sene yenisi eklenmiş, demo içinde nasıl çıkabildiğine böyle bir oyuncunun SI'dan Riz Remes de hayret etmiş :D :D :D

Geçen sene Mascio vardı,bu seneki yeni oyuncumuz Toninho :D :D :D

Tek eksiği biraz geç üretilmiş yaşı 29 Mascio gibi çok faydalanılmaz :D :D :D

http://img131.imageshack.us/img131/9328/toninho2.png

Night_Mare17
16.Ekim.2009, 18:52
indirdim yüklücem ama yüklüceğim program yok diyor hangi programla calıstırcam setup u

ColdPlay1985
16.Ekim.2009, 18:56

Forvetlere bir göz gezdirdim de Guiza süpermiş geçen yıl toplamda 10 atmayı beceremeyen adamın 18 Finishing Ama İtalya gol kralının ve İspanyada toplamda 30dan fazla gol atan Adamdan daha bitirici bir kişiymiş bunuda fm sayesinde öğrendik biz göremedik ama öyleymiş.

Bitiricilik: Eline şanş geçtiğinde gol atma becerisi. Vuruşların etkinliği. Yüksek bitiriciliğe sahip oyuncular, ceza alaninin her yerinden yapacakları vuruşlar ile gol bulabilecek oyunculardır.

İlk Temas: Oyuncu topla buluştuğunda ilk dokunuşunun ne kadar iyi olduğu. İlk temas sadece topu istop etmek değildir. Topu istop etmekte zorlanan oyuncular için bu özellik zayıf olacaktır pek tabii. Ancak yüksek değerler ilk teması yaparken bir sonraki hareketi başlatabilen oyuncular içindir.

Soğuk Kanlılık: Gergin anlarda oyuncunun nasıl reaksiyon gösterdigi – bir oyuncu kaleci ile karşi karşıya kalınca golü atma becerisi varsa soğuk kanli, defans oyuncusu pek baski olmadiği halde pas yapmak yerine ileriye dogru topu şişirirse soğuk kanlı değildir.

Baros: 14 + 16 + 16 = 46
Guiza: 18 + 12 + 10 = 40

Baros defansin arkasina kacar, topu iyi kontrol eder, soguk kanliligini korur, rakip kaleciyi gecer ve golu atar. Ama ceza sahasinin kosesinden girer girmez catala topu pek fazla vuramaz.

Guiza defansin arkasina kacar, topu kontrol ederken biraz ayagina dolasir, kaleciyi karsisina aldiginda biraz panikler, kaleciyi gecerken aciyi biraz fazla daraltir sonra direge nisanlar veya disari atar. Ama Guiza iyi aldigi topu fazla dusunmeden ve bekletmeden catala yollayacak bitiricilige sahip.

Siz belki cok soguk kanli, ancak bitiricilik becerisi olmayan bir oyuncu olarak goruyorsunuz Guiza'yi. Bunu neden boyle gordugunuzu anlatsaniz cok daha dogru olur bence.

Ancak unutmayin ki bire birde surekli gol kaciracak oyuncu, soguk kanliligini korumakta zorluk ceken oyuncu olacaktir, iyi sut cekemeyen oyuncu degil. Dunyanin en kotu bitiricisi bile bire birde soguk kanliligini koruyarak gol atabilir. Ama bitiriciligi zayif olan bir oyuncu, cok nadir ceza sahasinin kenarindan girip duzgun bir sut ile kaleciyi avlayabilir.

3-4 sayfa önce Perpetua yazmış açıklayıcı olmuştur umarım.

yugi
16.Ekim.2009, 18:57
indirdim yüklücem ama yüklüceğim program yok diyor hangi programla calıstırcam setup u

Dosyanın isminin sonuna .exe ekle ve tekrar çalıştır.

Night_Mare17
16.Ekim.2009, 19:04
yanlıslıkla adobe turunde yap yapmısım hem exe de ekli adobe yerine hangi programla acacam
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
sağ tıkla ozelliklerden yanlıslıkla adobe yapmısım

nouma16
16.Ekim.2009, 19:09
ya ben oyuna giremyorum hata veriyor Football Manager 2010 Demo failed to start (error code 51).

Se7eNN
16.Ekim.2009, 19:10
Arkadaşlar beyaz ekran çok göz yoruyor skin i nasıl değiştiriyoruz bulamadımda ben :S

Trabzonspor
16.Ekim.2009, 19:19
Arkadaşlar beyaz ekran çok göz yoruyor skin i nasıl değiştiriyoruz bulamadımda ben :S

Preferences/display ve sound içinde fm 2010 dark seceksin.

nouma16
16.Ekim.2009, 19:21
arkadaşlar ne yazıkki orjinal almaktan vazgeçtim geçen akşam açılan oyun şimdi açılmıyor en iyisi fm2009 a devam boşuna imza atmışım

Rais
16.Ekim.2009, 19:29
Göz gezdirmelerimde güzel bir olayla karşılaştım, her sene ortaya çıkan hayali oyunculara bu sene yenisi eklenmiş, demo içinde nasıl çıkabildiğine böyle bir oyuncunun SI'dan Riz Remes de hayret etmiş :D :D :D

Geçen sene Mascio vardı,bu seneki yeni oyuncumuz Toninho :D :D :D

Tek eksiği biraz geç üretilmiş yaşı 29 Mascio gibi çok faydalanılmaz :D :D :D

http://img131.imageshack.us/img131/9328/toninho2.png

Maşşallah :D.Yeni Nikiforenko :d.

Trabzonspor
16.Ekim.2009, 19:37
3-4 sayfa önce Perpetua yazmış açıklayıcı olmuştur umarım.

Bi açıklayıcı olduki sorma.

ozzymanborn
16.Ekim.2009, 19:53
Demo oynamayı sevmezdim 2009 demosundan sonra özellikle bir daha demo indirmem dedim ama bu seneki demoya özellikle taktik kısmına bayıldım. 2 saat uğraştım süper taktiği yaratmak için (kendimce tabi) ve sonunda kendi liberal anlayışıma uygun taktiği bulmayı başlardım... Büyük ihtimalle bu sene taktik paylaşım bölümümüz olsun diğer sitelerin taktik bölümleri olsun milyonlarca taktikle dolacak. Kendi adıma söleyeyim 2008 ve 2009'da kullandığım taktik için kendime deli diyordum. 2010'da iyice çatlak bi taktik yaptım. Eğer bu taktik tutarsa Yılmaz Vural gibi parendeler atarak sahaya girerim heralde :)

Universal
16.Ekim.2009, 19:59
Bu arada hatırlatırım Demo oynuyoruz. Oyunu değil, bu kadar hata olması çok doğal. :)

Melekovic
16.Ekim.2009, 20:17
Demo diye bu kadar hata olması çok doğal diyerek kimse laf etmezse zaten oyun çıktığında da aynen demoyu oynarsınız :D :D :D Bereket ki bari SI forumundaki üyeler iyi çalışıyor,böyle bir mantığa sahip değiller. Sizde bulun yazın gönderin yapabilecek başka bir şey yok.Tersterların unuttuklarını ya da yapamadıklarına kullanıcılar yardımcı oluyor.En azından bunu gördüm ama söylemedim diye hayıflanmazsınız.

Normalde bu tuttukları insanların yapması ve görmesi gereken hatalar ama bu firma senelerdir böyle çalışıyor,bizde alıştık buna.Yapacak bir şey yok. Bir şey demediğiniz sürece yaptıklarını hatasız kabul ederler.Gönderilenleri anca gördükleri zaman harekete geçiyorlar.

O yüzden bulabildiğiniz ne varsa bulun ,benden size tavsiye, sonra yılbaşı yamasına kadar sızlanırsınız geçen sene olduğu gibi.

cankatcug
16.Ekim.2009, 20:38

adamların özellikleri 1 yıl içindemi değişecek az gol attı diye. güiza geçen sezon oynadığı 30 küsür maçta 18 gol attı (avrupa+kupa+lig)

italya gol kralının bile 18 diyosun, e güiza da 1 yıl önce ispanya gol kralıydı.

sizin mantığınıza göre ronaldinho nun özelliklerinin yerlerde sürünmesi lazım. güiza nın kacırdıgı gollere bir bakın, büyük cogunlugu karşı karşıya.bu da sogukanlılıgı düşük özelliğinde gösteriliyor.bitiricilik demek kısa mesafede tek vuruşta gol yapmak demek.kaleciyi geçip gol atmak değil.

Universal
16.Ekim.2009, 20:40
Demo diye bu kadar hata olması çok doğal diyerek kimse laf etmezse zaten oyun çıktığında da aynen demoyu oynarsınız :D :D :D Bereket ki bari SI forumundaki üyeler iyi çalışıyor,böyle bir mantığa sahip değiller. Sizde bulun yazın gönderin yapabilecek başka bir şey yok.Tersterların unuttuklarını ya da yapamadıklarına kullanıcılar yardımcı oluyor.En azından bunu gördüm ama söylemedim diye hayıflanmazsınız.

Normalde bu tuttukları insanların yapması ve görmesi gereken hatalar ama bu firma senelerdir böyle çalışıyor,bizde alıştık buna.Yapacak bir şey yok. Bir şey demediğiniz sürece yaptıklarını hatasız kabul ederler.Gönderilenleri anca gördükleri zaman harekete geçiyorlar.

O yüzden bulabildiğiniz ne varsa bulun ,benden size tavsiye, sonra yılbaşı yamasına kadar sızlanırsınız geçen sene olduğu gibi.

Abicim hani bir şarkı varya hep mi muhalefet diye... :) O tarz yorumlarına devam ediyorsun. Ben hatalar ile oynamaya alıştım. 2009 serisinde Liverpool'un hem Şampiyonlar Liginde hemde Avrupa Liginde olduğunu gördüm. Bunun üstüne hata tanımam.

Trabzonspor
16.Ekim.2009, 20:49
adamların özellikleri 1 yıl içindemi değişecek az gol attı diye. güiza geçen sezon oynadığı 30 küsür maçta 18 gol attı (avrupa+kupa+lig)

italya gol kralının bile 18 diyosun, e güiza da 1 yıl önce ispanya gol kralıydı.

sizin mantığınıza göre ronaldinho nun özelliklerinin yerlerde sürünmesi lazım. güiza nın kacırdıgı gollere bir bakın, büyük cogunlugu karşı karşıya.bu da sogukanlılıgı düşük özelliğinde gösteriliyor.bitiricilik demek kısa mesafede tek vuruşta gol yapmak demek.kaleciyi geçip gol atmak değil.

E ozaman bitiricliği 14 mü 15 mi ne bitiriciliği olan Umutun bir anda 12 oluyor da Guiza seçilmiş kişi mi onun neden olmuyor.Oda birçok gol attı geçen yıl ama birçokta kaçırdı nedeni çok soğukkanlılık.Benim mantığımı anlayamssın sen fazla kafanı yorma.

Sysmix
16.Ekim.2009, 21:02
Millette birbirine laf sokma yarışına düşmüş ilkokul çağındaki çocuklar gibi. Hani tamam anladık fanatik taraftarsınız istiyosunuzki oyuncularınız iyi olsun kariyer yapalımda allah aşkına umut nere, sercan nere, güiza nere ya. tamam güiza fenerde oynuyo diye bu kadar kin güdüyosunuz diyelimde adam bu ülkeye ispanya ligi gol kralı olarak geldi ya, attığıda belli kaçırdığıda. 3 gündür var biri sercan der biri güiza der biri umut der. objektif bakın biraz ya şu "fanatik" liğinizi bari buraya taşımayın beyler.

oyun bu ya 10 ay oynuycaz sonra yenisi çıkıcak, 10 aya kim öle kim kala anasını satıyım. zevkini çıkarın azıcık ya.

not: fildişi sahili taraftarıyım

Trabzonspor
16.Ekim.2009, 21:12
Ben Umut 16 olsun demiyorum ki madem bu değereler istatistiklere bakılarak yapılıyor geçen sene öyle demişti Ömer bakın istatistiklere.

Yatara crosing 15 neden az dendi forumun yarısı bjklisi fblisi gslisi dedi bunu ama istatistik öyle demiyor 15 iyi bir değer dendi neden şimdi farklı tavır sergileniyor.Tabiki Umut üst düzey değil bende sevmem kendisini istememde takımımda artırılsın da demedim farkındaysanız o düşüyor da o neden düşmüyor dedim adem bir oyuncu bir yılda bişey kaybetmez Umut neden kaybediyor?Ben Fanatik değilim.

Sysmix
16.Ekim.2009, 21:17
trabzonu gözlemyelen insan evladının vicdan meselesi diycem daha başka bişey diyemem. güiza kagıt üstünde 18 gollü bi adam sonuçta geçmişi etkilemiştir.

Trabzonspor
16.Ekim.2009, 21:22
Bende abartı dicem sadece zaten yazmıcaktım yine yazdım dahada yazmam en iyisi İngiltere İspanya oynamak ne gerek var ki TR ligi oynaamya

Cengo
16.Ekim.2009, 21:51
Bu taktik olayına iyi kafa patlatmak lazım. Türkçelerini biliyorum ama; ne işe yaradıklarını anlamaya çalışıyorum. Birde abilerime sorum olacak;

Alex'i en iyi hangi taktiksel ayarlarla oynatabiliriz. AMC mevkisinde.

Trequartista

Alex, trequartista ile hiç savunmadan yapmadan playmaker rolünü üstlenecektir.

Melekovic
16.Ekim.2009, 22:07
Batucum bir şey vardır,tek ses sonuç getirmez sadece duymak istediğini kulağına getirir. Yaptığım eğer muhalefetse ve ve önemli olan aynı şeyleri tekrar tekrar söylemek ise, yani değişik görüşlerde bulunulup en doğruyu çıkarmamak ise, bundan sonra direkt ülkemizin geneline uyuyorum.Ne başımı ağrıtayım yahu :D :D :D

Artık her tartışmaya açık konuya cevabım şu olacak:

İlk bu konudan başlayayım.

Her şey harika şahane müthiş bir iş başarılmış niye noksan arıyosunuz ki arkadaşlar hiç gerek yok söylediğiniz kişiler %100 doğrudur sizin görüşleriniz ne katacak ki.

Süper her şey.Bundan daha iyisini düşünemiyorum.Sagolun varolun çok yasayın.

Knightmare
16.Ekim.2009, 22:28
bu demoda ne görüyorsak aynısı tam sürümde de olacak abi :) dediğin gibi, bu bulunan hataların düzeltilmesi oyunun piyasaya sürümünün ardından gelecek patch'le düzeltilecek. yani sesimizi çıkarıcaz tabi, demo deyip geçmicez arkadaşlar. Player'ız haklıyız kazanacağız! :p

DenizlispoR
16.Ekim.2009, 22:54
Demo beklediğimden iyi olmuş :D.

SAİT71
16.Ekim.2009, 23:25
Arkadaşlar ben Kontrollü oynama stratejisi üzerine bir taktik yaptım. Takım F.Sittard ile ilk yarı 0-0 berabere kaldı. Ortada geçti. İkinci yarıda 4-5 değişiklik yaptım, takım art arda goller attı ve aldı maçı. Süper bir olay.. :D

http://i34.tinypic.com/35d91j7.jpg

http://i33.tinypic.com/4fy2i0.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Yalnız Semih sakat elimde sadece Güiza var O olmazsa gol yollarında sorun yaşayacağım..

Universal
16.Ekim.2009, 23:29
Trequartista

Alex, trequartista ile hiç savunmadan yapmadan playmaker rolünü üstlenecektir.

Çok sağ ol abi. (::)

Night_Mare17
16.Ekim.2009, 23:33
ben indirdim yuklucem oyunu ama gelen program adobe ile acılıyor nasıl normal acabilcem

SAİT71
16.Ekim.2009, 23:47
Kardeşim indirdiğin dosyanın sonuna .exe koy ve öyle dene.

MEsela: fm 2010.exe

MaTRaKaN
17.Ekim.2009, 00:15
Taktik yapma işi daha kolay olmuş.Yapay zeka biraz eksik kalıyor.Heralde Demo olduğu içindir.Full sürümünü beklemek lazım.

SAİT71
17.Ekim.2009, 00:21
PSV yi deplasmanda 4-2 yendim. Alex 3 gol attı. Taktik fire vermeden gidiyor. Maçlarda goller basit oluyor gibi geldi biraz. Kolay kazanabiliyoruz maçları. Ben daha hiç stresli bir maç geçirmedim...

FieSTaA
17.Ekim.2009, 00:26
valla guizayi bilmem ama şöyle birşey var arkadaşlar.Nonda barostan da iyi.COk gol atiyor. :D bitiricilik tek etken değil sanirsam bu gol olayinda.Dogru taktik dha önemli.

MaTRaKaN
17.Ekim.2009, 00:38
PSV yi deplasmanda 4-2 yendim. Alex 3 gol attı. Taktik fire vermeden gidiyor. Maçlarda goller basit oluyor gibi geldi biraz. Kolay kazanabiliyoruz maçları. Ben daha hiç stresli bir maç geçirmedim...
Yapay zekada maç içerisinde biraz sorun var gibi çok kolay goller atılıyo ve genellikle saçma sapan oluyor :D
http://www.ressim.net/out.php/i203432_galatasaray-v-metalurgs-.png (http://www.ressim.net)

exe_genesis
17.Ekim.2009, 00:39
valla guizayi bilmem ama şöyle birşey var arkadaşlar.Nonda barostan da iyi.COk gol atiyor. :D bitiricilik tek etken değil sanirsam bu gol olayinda.Dogru taktik dha önemli.

Bende Nonda yi cok begendim. 60 dk baros gol atamiyor. Nonda 30 dkda gol atiyor :D

cankatcug
17.Ekim.2009, 00:44
E ozaman bitiricliği 14 mü 15 mi ne bitiriciliği olan Umutun bir anda 12 oluyor da Guiza seçilmiş kişi mi onun neden olmuyor.Oda birçok gol attı geçen yıl ama birçokta kaçırdı nedeni çok soğukkanlılık.Benim mantığımı anlayamssın sen fazla kafanı yorma.

birincisi, saygılı ol !

ikincisi, sen daha umut bulutdasın, konuşacak bi şey yok bence. bi adam 1 sezon kötü geçirdi diye puanları düşermi.bu mantığı kimseye anlatamazsın zaten.

SAİT71
17.Ekim.2009, 00:46
Bursa Friendly kupasını aldı :D

http://i38.tinypic.com/243oxus.jpg

http://i33.tinypic.com/mhe2o.jpg

http://i37.tinypic.com/9u3ous.jpg

ozzymanborn
17.Ekim.2009, 00:55
Taç komutlarını çok sevdim ama kaydedilemiyor tabi her maç aynı komutları vermek yorabilir. 6 komut belirledim maça başlarken durdurup veriyorum... Bir kısmı advanced taktiklerde var genişlik ve kontraatak ile ilgili olanlar gibi ama hepsi o bölümde yok...

MyLifer
17.Ekim.2009, 01:01
Demoyu indirdim, öncelikle şunu söyleyeyim, SI gerçekten çok iyi bir iş çıkartmış. Her sene olduğu gibi bu senede benim beklentilerimi karşılar nitelikteydi demo. Değişen arayüze alışmak oldukça kolay. CM'den beklediğini alamayan biri olarak bu sene de FM'yi tek geçerim.

Ama yanlış hatırlamıyorsam demoda Türkiye Ligi'de vardı. Ama quickstart seçeneklerimde Türkiye Ligi yok. Bunu nasıl halledebiliriz?

vedat1987
17.Ekim.2009, 01:11
Bursa Friendly kupasını aldı :D

http://i38.tinypic.com/243oxus.jpg

http://i33.tinypic.com/mhe2o.jpg

http://i37.tinypic.com/9u3ous.jpg
Bunda garip bişey yok ki :icon_biggrin:

perpetua
17.Ekim.2009, 02:19
Ben Umut 16 olsun demiyorum ki madem bu değereler istatistiklere bakılarak yapılıyor geçen sene öyle demişti Ömer bakın istatistiklere.

Yatara crosing 15 neden az dendi forumun yarısı bjklisi fblisi gslisi dedi bunu ama istatistik öyle demiyor 15 iyi bir değer dendi neden şimdi farklı tavır sergileniyor.Tabiki Umut üst düzey değil bende sevmem kendisini istememde takımımda artırılsın da demedim farkındaysanız o düşüyor da o neden düşmüyor dedim adem bir oyuncu bir yılda bişey kaybetmez Umut neden kaybediyor?Ben Fanatik değilim.

Trabzonspor arastirmacimiz degisti ve oyunculara farkli bir bakis acisi getirdi. Zaten 9.0.3 yamasindaki Umut ile karsilastirirsaniz, FM 2010'daki profiline yakin bir profil gorursunuz. Yani bu degisim taa 8-9 ay once gerceklesmisti.

yugi
17.Ekim.2009, 02:35
Ama yanlış hatırlamıyorsam demoda Türkiye Ligi'de vardı. Ama quickstart seçeneklerimde Türkiye Ligi yok. Bunu nasıl halledebiliriz?

Vanilyalı demoda Türkiye Ligi yok,Çilekli demoda mevcut.

perpetua
17.Ekim.2009, 02:36

Beta test surecinde hic yer aldiniz mi?

Esasinda soruyu kendi kendinize cevaplayin. Yazdiklarinizdan zaten yer almadiginiz belli oluyor.

Crocodile1963
17.Ekim.2009, 03:03
Orkun >> Barcelona :)

Suleymanu Hamidou >> R.Madrid :)

DenizlispoR
17.Ekim.2009, 03:14
Ömer Çatkıç ile ilgilenen takımlar Barcelona Ve Real Madrid :zuhaha.

giancoli
17.Ekim.2009, 03:18
maç motorunda gözüme hoş gelen şeylerden bahsetmek istiyorum. bir pozisyonda kanattan gelen ortada forvet oyuncumun havaya yükselip kafa ile topu yere doğru vurması ve bu boş pozisyonda topun yerden sekip direğin üstünden dışarı gitmesi. kanattan akan oyuncunun sıfıra inip kale ağzına topu doldurmak yerine, yerden sert bi vuruşla penaltı noktasına veya ceza yayına atması. hava toplarında oyuncuların kafa vuruşları, zıplamaları. filelerin hoş bir şekilde dalgalanması.defans arkasına atılan toplarda ahaaa şimdi bu defans hata yapar dediğim pozisyonlarda defansın topa bilinçli bi şekilde müdahale etmesi ve topu taç, kornere atması. oyuncuların ayak içlerini güzel kullanması. fikirlerimi paylaşmak istedim şimdilik bunlar:)

Melekovic
17.Ekim.2009, 05:13
Beta test surecinde hic yer aldiniz mi?

Esasinda soruyu kendi kendinize cevaplayin. Yazdiklarinizdan zaten yer almadiginiz belli oluyor.

Ben size dün gece ne demiştim? Balık hafızasına sahip değilseniz bir daha benim yazımdan alıntı yapmayın bir daha tekrarlamayacağım , her gece aynı tekrarı yapacaksam vay halime.

Anladıysan tamamdır anlamadıysan günün belirli anlarında buraya sürekli yazayım yardımcı olur belki .Çattık resmen.

ForCimbom
17.Ekim.2009, 05:31
siyah(koyu gri) skin nereden seçiliyor ??? :(

:D

???

Melekovic
17.Ekim.2009, 05:37
Preferences/display ve sound içinde fm 2010 darkseçimini yaparsın abisi.

ForCimbom
17.Ekim.2009, 05:40
Preferences/display ve sound içinde fm 2010 darkseçimini yaparsın abisi.

hmm .. şimdi çaktım sanırım. benimki vanilla, o yüzden kısıtlı özellikler, ..(dark diye bir seçim yapamıyorum, yok çünkü)..

Ravenholm
17.Ekim.2009, 14:19
Vanilyalı demoda siyah tema görünümü seçeneği yokmu ?

yugi
17.Ekim.2009, 14:42
Vanilyalı demoda siyah tema görünümü seçeneği yokmu ?

Vanilyalıda yok.

Night_Mare17
17.Ekim.2009, 14:43
Winrar yok diye mi boyle yukleyemiyorum azcaba bnm leptopa yuklu değil winrar

yugi
17.Ekim.2009, 14:48
Winrar yok diye mi boyle yukleyemiyorum azcaba bnm leptopa yuklu değil winrar

Birlikte aç ekranı geliyorsa, dosyanın isminin sonuna .exe ekle ve tekrar yüklemeyi dene.

KaRaBükLü KraL
17.Ekim.2009, 15:19
Arkadaşlar sizce bu seride Baros nasıl bence FM 2009'a göre kat kat iyi gollerin çoğu Baros'tan geliyo bende 13 bitiriclik var ama tam bir gol makinası olmuş diyebilirim:D

MaTRaKaN
17.Ekim.2009, 15:32
Baros bende çok kötü oynadı hazırlık maçlarında bende 4.3'den Panathinakos'a sattım.

rcrdnh
17.Ekim.2009, 15:45
arkadaşlar, internet üzerinden steam e bağlanmadan demo yu oynayamıyorum. acaba orjinal oyunda böyle mi olacak? yoksa orjinal oyunu alamam, internet bağlantısını sahip değilim.

bu konuda bilgisi olan varsa lütfen pylaşırmısnız?

perpetua
17.Ekim.2009, 15:47
Ben size dün gece ne demiştim? Balık hafızasına sahip değilseniz bir daha benim yazımdan alıntı yapmayın bir daha tekrarlamayacağım , her gece aynı tekrarı yapacaksam vay halime.

Anladıysan tamamdır anlamadıysan günün belirli anlarında buraya sürekli yazayım yardımcı olur belki .Çattık resmen.

Benim yazdigim cevap da orada duruyor. Anlayana.

perpetua
17.Ekim.2009, 16:02
arkadaşlar, internet üzerinden steam e bağlanmadan demo yu oynayamıyorum. acaba orjinal oyunda böyle mi olacak? yoksa orjinal oyunu alamam, internet bağlantısını sahip değilim.

bu konuda bilgisi olan varsa lütfen pylaşırmısnız?

Sanirim bu konu (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=80271) sorularinizi cevaplayacaktir.

feneraydin
17.Ekim.2009, 16:05
demo da bulunan İstanbulspor A takımını koyarsanız sevinirim.

Night_Mare17
17.Ekim.2009, 16:06
Birlikte aç ekranı geliyorsa, dosyanın isminin sonuna .exe ekle ve tekrar yüklemeyi dene.

İlkinde birlikte ac geldi adobe ile ac yaptım yanlıslıkla simdi her türlü adobe ile acılıyor

Addolorato
17.Ekim.2009, 16:17
Baros bende çok kötü oynadı hazırlık maçlarında bende 4.3'den Panathinakos'a sattım.

http://img117.imageshack.us/img117/9866/baros.jpg

Bence satmasan daha iyiydi Baros mükemmel olmuş 2010'da. Şu an 3 hazırlık maçında 9 golü var. 6 tane bu takıma attı zaten :D

Tedesco
17.Ekim.2009, 16:20
bende de gökhan ünal öyle bitiricilik 13 ama adam affetmiyor uzun şutu 9 uzaktan felaket goller atıyo :Dbu demoda kaleciler uzaktan çok gol yiyo.

Night_Mare17
17.Ekim.2009, 16:22
vanilyalı yı yapabildim dediğiniz gibi ama cilekli adobe de artık

sasa16
17.Ekim.2009, 16:30
Arkadaşlar oyuncunun pa'sını nasıl öğrnebiliriz? fm 2009 genie scut u denedim açmadı kayıtlı oyunu?

MaTRaKaN
17.Ekim.2009, 16:45
Serkan Çalık resmen çoştu :D
http://www.ressim.net/out.php/i203923_24.-serkan-calik.png (http://www.ressim.net)

KaRaBükLü KraL
17.Ekim.2009, 17:08
O ne öyle bende o oğlanı hiç oynatmadım:n:

TaşkınMahmut
17.Ekim.2009, 17:13
Valla CM'yi elestirenler FM'de nasil mutlu anlamiyorum :D Hadi eyvallah FM 2009 bence cok guzeldi ama FM 2010 olmamis be abi.

BGS denen firma 2 sene yapim suresince ugrasti ve mukemmel bir oyun surdu (Ekim yamasini mutlaka indirin). Adam olmaz denilen CM su an tavan yapti.

Yillardir bize CM'yi sevdiren SIGAMES bence FM 2010'da cuvalladi.

Haaaaa bu oyun Demo diyeceksiniz ama her sene Demo'yu deneyip Full oyundada ayni seyi gormuyormuyuz?

Eger farkli olacak diyorsaniz yine kiyarim parama alirim orjinalini.Ama bu oyuna gidipte(bu haliyle) 80-90TL bayilamam.

Ne bilim 1-2 kilo cekirdek alirim 2,5luk kola alirim, patates cipsi alirim FB-GS macini evde rahat rahat izlerim o paraya :D

ForsakeN
17.Ekim.2009, 17:17
vanilyalı yı yapabildim dediğiniz gibi ama cilekli adobe de artık

Arkadaşım Bilgisayarım/yukardan Araçlar/Görünüm/Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle'nin işaretini kaldır. Sonra da cilek demonun exe'sinin isminin sonuna .exe yaz.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Arkadaşım Bilgisayarım/yukardan Araçlar/Görünüm/Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle'nin işaretini kaldır. Sonra da cilek demonun exe'sinin isminin sonuna .exe yaz.

Araçlar/Klasör Seçenekleri/Görünüm/Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle[/B]'nin işaretini kaldır.

Böyle olacaktı

ForCimbom
17.Ekim.2009, 17:40
gelene geçene 4-5 atıyorum . sıktı ama :( ...

uzaktan leblebi gibi gol atılıyor. pres sorunu HALA düzelmemiş, resmen tiyatro seyredermiş gibi savunma yapıyorlar...

oooof ...

:( :(

Cengo
17.Ekim.2009, 17:41
Valla CM'yi elestirenler FM'de nasil mutlu anlamiyorum :D Hadi eyvallah FM 2009 bence cok guzeldi ama FM 2010 olmamis be abi.

BGS denen firma 2 sene yapim suresince ugrasti ve mukemmel bir oyun surdu (Ekim yamasini mutlaka indirin). Adam olmaz denilen CM su an tavan yapti.

Yillardir bize CM'yi sevdiren SIGAMES bence FM 2010'da cuvalladi.

Haaaaa bu oyun Demo diyeceksiniz ama her sene Demo'yu deneyip Full oyundada ayni seyi gormuyormuyuz?

Eger farkli olacak diyorsaniz yine kiyarim parama alirim orjinalini.Ama bu oyuna gidipte(bu haliyle) 80-90TL bayilamam.

Ne bilim 1-2 kilo cekirdek alirim 2,5luk kola alirim, patates cipsi alirim FB-GS macini evde rahat rahat izlerim o paraya :D

Neyi beğenmediğiniz? Oyunun güzel olması konusunda herkes ile hemfikirim, bira ara betasını oynamaktan iş yapamaz hale gelmiştim.CM bitmiş okeye dönüyor, BGS'de çalışmak da zor iş olsa gerek :)

Night_Mare17
17.Ekim.2009, 17:47
Vistada ARalar bölümü yok bilgisayarımda
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Vista kullanıyorum bilgisayarımda araçlar bölümü yok

Lightning
17.Ekim.2009, 17:56
Sayın perpetua ;

Oyundaki sorunların sürekli çıkacak olan ilk yama ile düzeltileceğini söylüyorsunuz. Peki ilk yama ne zaman çıkacak? Oyunun çıktığı gün mü? Yani geçen seneki gibi, yoksa 1 ay sonra falan mı çıkacak. Ya da full sürümde bu hatalar olmayacak mı?

Saygılar.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ayrıca sayın Fenerbahçe araştırmacıları. :D

Gökhan Gönül'ün hala aynı kalması üzdü beni.

el.nino
17.Ekim.2009, 18:13
taktikte convert to classic yaptığımızda bi daha geri getiremiyomuyuz?

Knightmare
17.Ekim.2009, 18:35
ben hala maç yapamadım :D tatile git git bi yere kadar, kendim maç yapmak istiyorum ama oyun izin vermiyor, fm.exe hatası alıp kapanıyor :p

perpetua
17.Ekim.2009, 18:35
Sayın perpetua ;

Oyundaki sorunların sürekli çıkacak olan ilk yama ile düzeltileceğini söylüyorsunuz. Peki ilk yama ne zaman çıkacak? Oyunun çıktığı gün mü? Yani geçen seneki gibi, yoksa 1 ay sonra falan mı çıkacak. Ya da full sürümde bu hatalar olmayacak mı?

Saygılar.

Yamanin ne zaman cikacagina SI karar verir, benim bir bilgim yok. Cok onemli bir kac hata cikarsa, bu yamanin cikis tarihini kisaltir.

Ayrıca sayın Fenerbahçe araştırmacıları. :D

Gökhan Gönül'ün hala aynı kalması üzdü beni.
Bu mesajin yeri arastirma bolumu degil mi? :)

Rais
17.Ekim.2009, 18:36
ben hala maç yapamadım :D tatile git git bi yere kadar, kendim maç yapmak istiyorum ama oyun izin vermiyor, fm.exe hatası alıp kapanıyor :p

:D.Yattığın yerden mi kazanıyorsun :D.

perpetua
17.Ekim.2009, 18:37

Grafik kartiniz desteklemiyor olmasin?

2D olarak maca girmeyi deneseniz?

tombul taho
17.Ekim.2009, 18:40
Serkan Çalık resmen çoştu :D
http://www.ressim.net/out.php/i203923_24.-serkan-calik.png (http://www.ressim.net)

vay anasını ben bu adamı hiç oynatmadıydım yahu.

yalnız bunu araştırma bölümüne koyarsan daha iyi olur MaTRaKaN. orda tartışırız bunu.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ömer abi ne diyosun bu duruma? :)

perpetua
17.Ekim.2009, 18:44
Yamanin ne zaman cikacagina SI karar verir, benim bir bilgim yok. Cok onemli bir kac hata cikarsa, bu yamanin cikis tarihini kisaltir.

Dikkat etmemistim. Aciklanmis. 30 Ekim'de yama cikacak.

SAİT71
17.Ekim.2009, 18:46
Yahu bende diyorum ne kadar güzel taktik yaparmışım ne menajerlik yeneteklerim varmış diye, ama forumda herkes süper gidiyor :D Bende umutlanmıştım :D

perpetua
17.Ekim.2009, 18:47
.
Ömer abi ne diyosun bu duruma? :)

On eleme maclarinda ve hazirlik maclarinda zinde bir Serkan'in gol atmasi cok yanlis olmasa gerek.

Ancak Serkan'i sakat olarak baslatabiliriz oyuna tabii cunku sakatligi cok uzun surdu ve geri donusu de uzun suruyor.

Lightning
17.Ekim.2009, 19:16
Dikkat etmemistim. Aciklanmis. 30 Ekim'de yama cikacak.
Teşekkürler. :icon_smile:

el.nino
17.Ekim.2009, 19:25
Başarısız taktik deneyişlerimden sonra 2-3 taktik yaptım.Bende Elano şov yapıyor asist olsun gol olsun.İşte bir ss size;
http://i37.tinypic.com/ixqtqg.jpg

eXcitinG
17.Ekim.2009, 19:43
Adı duyuLmamış takımLara atıyorsunuz bakıyorumda 8-9-10 Hey maşaLLah.

Lionboy
17.Ekim.2009, 20:18
Öncelikle merhabalar,

Demoyu dün indirdim ve oynadım. Çok başarılı olamadım ama neyse :D

Bence demoya pek asılmayın keza anca yarım sezon oynayabileceğiz. Kendinizi menülere alıştırmalısınız bence keza alışması çok zor :p

Birkaç sorum olacaktı, sıralayayım dedim:

Oyun Türkçe mi çıkacak yoksa yama ile mi Türkçe olacak?
Oyuncu skilleri sonra değişecek mi? (Bazı oyuncuları artırma gibi mesela)
Bir de diğer FM serilerinde olan oyuncudan sağ tıkla ok çıkarma artık olmayacak mı? Olacaksa nasıl?

Cevaplayabilirseniz sevinir, iyi oyunlar dilerim...

TaşkınMahmut
17.Ekim.2009, 20:21
Neyi beğenmediğiniz? Oyunun güzel olması konusunda herkes ile hemfikirim, bira ara betasını oynamaktan iş yapamaz hale gelmiştim.CM bitmiş okeye dönüyor, BGS'de çalışmak da zor iş olsa gerek :)

Ben FM'yi sizin begenmediginizi soylemedimki.Ben begenmedim valla.Yani 2009 superdi bana gore ama kendi sahsi fikrim 2010 guzel degil..

Gidip para vermem.Almam.Ama CM gibi fiyati 25 TL yaparlarsa alirim o ayri bir konu :D

sasa16
17.Ekim.2009, 20:21
Arkadaşlar oyuncunun pa'sını nasıl öğrnebiliriz? fm 2009 genie scut u denedim açmadı kayıtlı oyunu?

Bilen yok mu?

tombul taho
17.Ekim.2009, 20:24
Bilen yok mu?

oyun içerisinde öğrenemezsin ve bunu gösterebilen bi program yok. genie scout 2010 için herhangi bi sürüm yayınlamadı.

ancak araştırma alanındaki tartışmaları okuman gerekiyor. burada oyuncular hakkında bilgiler veriyor.

BuRiBuRi
17.Ekim.2009, 20:24
Öncelikle merhabalar,

Demoyu dün indirdim ve oynadım. Çok başarılı olamadım ama neyse :D

Bence demoya pek asılmayın keza anca yarım sezon oynayabileceğiz. Kendinizi menülere alıştırmalısınız bence keza alışması çok zor :p

Birkaç sorum olacaktı, sıralayayım dedim:

Oyun Türkçe mi çıkacak yoksa yama ile mi Türkçe olacak?
Oyuncu skilleri sonra değişecek mi? (Bazı oyuncuları artırma gibi mesela)
Bir de diğer FM serilerinde olan oyuncudan sağ tıkla ok çıkarma artık olmayacak mı? Olacaksa nasıl?

Cevaplayabilirseniz sevinir, iyi oyunlar dilerim...

Oyun Türkiye'de 10000 satış rakamına ulaşabilirse oyun Türkçe olacak. 2010 için yama ile olacak ondan sonraki yılarda doğrudan Türkçe dil desteği ile çıkacak. Ancak oyunun 10000 adet satış yapması lazım.

Oyuncu skilleri değişebilir:)

Klasik taktiğe çevirebilirsiniz.

Lionboy
17.Ekim.2009, 20:47
Oyun Türkiye'de 10000 satış rakamına ulaşabilirse oyun Türkçe olacak. 2010 için yama ile olacak ondan sonraki yılarda doğrudan Türkçe dil desteği ile çıkacak. Ancak oyunun 10000 adet satış yapması lazım.

Oyuncu skilleri değişebilir:)

Klasik taktiğe çevirebilirsiniz.

İlgili konuyu şimdi okudum, cevabınız için teşekkür ederim ayrıca :)

Buna sevindim :)

Teşekkürler...

yugi
17.Ekim.2009, 20:49

Taktik butonuna tıkladığında 'Convert To Classic' seçeneği oklarını geri getirecektir.

Bekq
17.Ekim.2009, 21:19
Taktik butonuna tıkladığında 'Convert To Classic' seçeneği oklarını geri getirecektir.
Çok teşekkürler bunu bilmiyordum. :)

ForCimbom
17.Ekim.2009, 21:32
strawberry yüzde 70'teyken elektrikler gitti...Allah'ınızdan bulun be ....

tombul taho
17.Ekim.2009, 21:36
strawberry yüzde 70'teyken elektrikler gitti...Allah'ınızdan bulun be ....

her zaman söylemişimdir flashget ya da torrent vb. programlar kullanılmalıdır diye :p ;) :0:

ForCimbom
17.Ekim.2009, 21:39
her zaman söylemişimdir flashget ya da torrent vb. programlar kullanılmalıdır diye :p ;) :0:

benim şimdi torrent ile uzaktan yakından HİÇ alakam yok. gerekenleri yapıp her şeyi en baştan kurarsam(torrent programı vs) ve indirirsem ne kadar sürer?? :icon_redface: bana yardımcı olabilir misiniz. ??

tombul taho
17.Ekim.2009, 21:41
benim şimdi torrent ile uzaktan yakından HİÇ alakam yok. gerekenleri yapıp her şeyi en baştan kurarsam(torrent programı vs) ve indirirsem ne kadar sürer?? :icon_redface: bana yardımcı olabilir misiniz. ??

torrent programı o kadar boyutu büyük bişey değil. onu indirirsin, çilekli demonun torrent dosyasını indirirsin. sonra başlarsın asıl dosya olan demoyu torrent üzerinden çekmeye.

öyle tahmin ediyorum ki şimdi başlasan ve makineyi açık bırakıp yatsan sabaha bitmiş olur. sabahta temiz temiz çileklini oynarsın.

ForCimbom
17.Ekim.2009, 21:51
torrent programı o kadar boyutu büyük bişey değil. onu indirirsin, çilekli demonun torrent dosyasını indirirsin. sonra başlarsın asıl dosya olan demoyu torrent üzerinden çekmeye.

öyle tahmin ediyorum ki şimdi başlasan ve makineyi açık bırakıp yatsan sabaha bitmiş olur. sabahta temiz temiz çileklini oynarsın.

oov.. baya yavaşmış o zaman... neyse ben bu seferlik steam'den indireceğim sanırım. daha sonra bakarız onlara.( gün içerisinde birden fazla kez elektrik kesilmiyor:D:D:D)

tombul taho
17.Ekim.2009, 21:53
oov.. baya yavaşmış o zaman... neyse ben bu seferlik steam'den indireceğim sanırım. daha sonra bakarız onlara.( gün içerisinde birden fazla kez elektrik kesilmiyor:D:D:D)

bağlantı hızına göre değişir tabi. bağlantı hızı hızın 1024 ise bunlar başına gelecektir. 1024 değil de daha yüksekse daha az zamanda çok ve büyük işler başarabilirsin ;)

nouma16
17.Ekim.2009, 21:54
http://img207.imageshack.us/img207/9243/yusufp.jpg (http://img207.imageshack.us/i/yusufp.jpg/)

Görüldüğü gibi Yusuf yabancı :)

http://img136.imageshack.us/img136/7607/telloa.jpg (http://img136.imageshack.us/i/telloa.jpg/)

Tello ise Türk olmuş :D

Alın size Bug'ın kralı...

BuRiBuRi
17.Ekim.2009, 21:59
http://img207.imageshack.us/img207/9243/yusufp.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg207.imageshack. us%2Fi%2Fyusufp.jpg%2F)

http://img136.imageshack.us/img136/7607/telloa.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg136.imageshack. us%2Fi%2Ftelloa.jpg%2F)

Tello'da Fgn yazıyor:)

ForsakeN
17.Ekim.2009, 22:03
Yabancı oyuncu sayısını veren yere bakın. Hakikaten de Yusuf'u yabancı,Tello'yu Türk saymış :)

Lionboy
17.Ekim.2009, 22:05
Tello'da Fgn yazıyor:)

Yusuf'ta da birşey yazmıyor :D

Oyun normal yani ;)

ForCimbom
17.Ekim.2009, 22:07
Yabancı oyuncu sayısını veren yere bakın. Hakikaten de Yusuf'u yabancı,Tello'yu Türk saymış :)

evet olay bu.

nouma16
17.Ekim.2009, 22:12
Evet arkadaşlar sorun dediğiniz gibi alttaki sayaçda ...

tombul taho
17.Ekim.2009, 22:36
si games tarafından kaynaklanan oyun hatası kısaca. oyun bug'ı.. :)

perpetua
17.Ekim.2009, 22:42
http://img207.imageshack.us/img207/9243/yusufp.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg207.imageshack. us%2Fi%2Fyusufp.jpg%2F)

http://img136.imageshack.us/img136/7607/telloa.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg136.imageshack. us%2Fi%2Ftelloa.jpg%2F)

Tam bu olayin oldugu tarihte kayitli oyunun var mi? Yani bir baskasinin oyunu acip, ayni hatayi tekrarlamasi mumkun mu?

Lionboy
17.Ekim.2009, 22:47
Yalnız oyun çok sıkmaya başladı. Elano'yu AML yapıp sık sık şut çek de, top Elano'ya gelsin o da 50 metreden yazsın. Yanlış duymadınız, 50 metreden gol attı Elano...

Umarım tam sürüm de böyle olmaz. Kaleciler yarım saat sonra toplara zıplıyor. Kaleye şut çektim ve gol oldu. Bir baktım kaleci santra yaparken zıpladı :D :p :eek:

SAİT71
17.Ekim.2009, 22:53
Bendede 1-0 yenikken rakip altı pas içinde boşta kalan topa kalecileri müdahale yapmadı, uğur baya mesafeden koştu golü attı. Kalecilerde sorun olduğu belli..

garydelgadov
17.Ekim.2009, 22:58
Of yine aynı sorun yüzde 99da takıLdı kaLdı.:S
FLashgeti indirdim yine aynı yavaşLıkLa iniyor inşaLLah takıLmazda oynarım...

Lionboy
17.Ekim.2009, 23:34
10 maç 31 gol. 11'i Elano'dan geldi. İstesem gol 50'yi bulmuştu. Son maçlarda as takımı oynatmıyorum :D

Oyun biraz basit geldi bana. Hayır normalde de böyleyiz ama bu kadar uzaktan gol atmıyoruz. Sanırım Elano'nun Kayseri'ye attığı gol bizim SI yetkililerin aklını almış :D :p
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Oh be, zorlandım arkadaş :)

Manisa zorladı beni. Arda'nın kaçırdığı gol akıllara ziyandı. Neyse, önümüzdeki maçlara bakıcaz :)

garydelgadov
17.Ekim.2009, 23:44
10 maç 31 gol. 11'i Elano'dan geldi. İstesem gol 50'yi bulmuştu. Son maçlarda as takımı oynatmıyorum :D

Oyun biraz basit geldi bana. Hayır normalde de böyleyiz ama bu kadar uzaktan gol atmıyoruz. Sanırım Elano'nun Kayseri'ye attığı gol bizim SI yetkililerin aklını almış :D :p

Tam sürümde oyun gerçek haLini aLır merak etmeyin..

Lionboy
18.Ekim.2009, 00:02
Tam sürümde oyun gerçek haLini aLır merak etmeyin..

Umarım dediğiniz gibi olur :)

Bu arada bendeki kaleci bug'ı harbiden güzeldi. Adamlar korner attı Servet vurdu topu uzaklaştırdı. Top seke seke rakip ceza alanına gitti. Servet koştu koştu koştu koştu. Kaleci de izledi. Sonuç, aut :D Ama kaleci bug'ına şahit oldum o iyi :D

garydelgadov
18.Ekim.2009, 00:03
Of fLashgette de takıLdı yahu.:(
Oynamayacağım bu oyunu anLaşıLdı..

tombul taho
18.Ekim.2009, 00:05
Of fLashgette de takıLdı yahu.:(
Oynamayacağım bu oyunu anLaşıLdı..

çilekliyi indirmeye çalışıyosan ve takılıyosa onu boşver vanilyayı indir türkiye quickstartını sonra indir.

garydelgadov
18.Ekim.2009, 00:09
Yok vaniLyaLıda takıLıyor.Türkiye Ligi şart değiL zaten..

el.nino
18.Ekim.2009, 00:51
oyunda hazırlık maçlarında rakip takımlar sıkmıyolar ligte gerçekten zorluyor rakipler.ben manisasporu elanonun 30 metreden attığı golle yendim.

Lionboy
18.Ekim.2009, 00:57
oyunda hazırlık maçlarında rakip takımlar sıkmıyolar ligte gerçekten zorluyor rakipler.ben manisasporu elanonun 30 metreden attığı golle yendim.

Haklısınız...

Eğer Elano'dan tam verim almak istiyorsanız "Full atack" diyip AML'de ileri ok çıkarın ve "Bol şut çek" şıkkını işaretleyin.

Bende 10 maçta 11 gol attı. Affetmiyor kendileri :)

Night_Mare17
18.Ekim.2009, 00:59
Her seyi hallettim yüklerken bole bi hata alıyorum

http://img203.imageshack.us/img203/7277/hatax.jpg (http://img203.imageshack.us/i/hatax.jpg/)

garydelgadov
18.Ekim.2009, 01:01
ArkadaşLar for PCyi indirdiğimde takıLıyordu.Birde for MACı indiriyim dedim.O nedir?

Lionboy
18.Ekim.2009, 01:05
ArkadaşLar for PCyi indirdiğimde takıLıyordu.Birde for MACı indiriyim dedim.O nedir?

For PC, PC için anlamına geliyor. Söylememe gerek yok heralde :D Mac da başka bir oyun konsolu olabilir. Ama bence For PC'yi deneyin. Kotaya girmesin sonra :)

Dün bu saatlerde ben 0,5 KB/s ile indiriyordum dosyayı. Gece 2'de 120 KB/s'den aşağıya inmedi. Bir de öyle denemenizde fayda var :)

Bu kadar zahmet çektikten sonra eğer "Arayüze alışabilirim" diyebilyorsanız bence tam sürümü bekleyin. Kaldı ki şimdi yaptıklarınız zaten yarım sezonluk bir serüven dahilinde etkili olacak. Tam versiyonu beklemelisiniz şahsi fikrimce...

Addolorato
18.Ekim.2009, 01:07

Macintosh o. Apple'ın ürettigi cins bilgisayarlar için. Eger Windows kullanıyorsan boşuna indirme çünkü çalışmaz.

Night_Mare17
18.Ekim.2009, 01:08

http://img203.imageshack.us/img203/7277/hatax.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg203.imageshack. us%2Fi%2Fhatax.jpg%2F)

BİLEN YOK MU

Lionboy
18.Ekim.2009, 01:11

İllegal kelimesi geçtiğine göre sanırım PC'niz Vista Home Premium değil. Home Premium olmayanlar her yazılımın orjinalini istiyor diye bir makale okumuştum çünkü...

Night_Mare17
18.Ekim.2009, 01:13
Home premium hem olmasa orjinal olmayan yazılımlarda yukleyebiliyorum

ozzymanborn
18.Ekim.2009, 01:19
Benim tüm fm'lerde belirli bir taktiğim vardır. 2010'un taktik yaratıcısıyla da onu yaptım. Gerçekten deli oldu sevdim ama fenerbahçem taktiğime uygun değil malesef mc'lerimin sayısı az geldi. Denizi bile transfer listesinden çıkardım yedek olsun diye Bi de çift forvet oynuyorum fbde toplam forvet 3 :) Ya oyuncu alacağım ya altyapı...

Taktiğim 4(dr-dl-dc-dc)-1(dmc)-2(mc-mc)-1(amc)-2(for-for)

Lionboy
18.Ekim.2009, 01:20
Home premium hem olmasa orjinal olmayan yazılımlarda yukleyebiliyorum

Part part indirdiyseniz partlardan birinde sorun olabilir?

Tam olarak neler yaptınız, nerde ve nasıl takıldınız ayrıntılı olarak anlatabilirseniz diğer uzman arkadaşlar yardımcı olabilir sanırım...

aLka
18.Ekim.2009, 01:27
Haklısınız...

Eğer Elano'dan tam verim almak istiyorsanız "Full atack" diyip AML'de ileri ok çıkarın ve "Bol şut çek" şıkkını işaretleyin.

Bende 10 maçta 11 gol attı. Affetmiyor kendileri :)

tam verim alacaz diye aml de mi oynatacaz adamı kardeş amc olanından yok mu :)

bu arada dandirikspor bile gelse savunmamın arkasına cok kolay top atabiliyor.. kornerlerden pek gol olmuyor..
birde durun top kullanıldıktan sonra karambolden penaltı calınıyor..

Lionboy
18.Ekim.2009, 01:27
Benim tüm fm'lerde belirli bir taktiğim vardır. 2010'un taktik yaratıcısıyla da onu yaptım. Gerçekten deli oldu sevdim ama fenerbahçem taktiğime uygun değil malesef mc'lerimin sayısı az geldi. Denizi bile transfer listesinden çıkardım yedek olsun diye Bi de çift forvet oynuyorum fbde toplam forvet 3 :) Ya oyuncu alacağım ya altyapı...

Taktiğim 4(dr-dl-dc-dc)-1(dmc)-2(mc-mc)-1(amc)-2(for-for)

Sizin vesilenizle tüm arkadaşlara bir öneride bulunmak istiyorum arkadaşlar:

Eğer gerçekten güçlü bir orta saha istiyorsanız Elano kadronuzda olsun.

Sizin kadronuzda;

----------Baroni-----------
Emre----------------Elano
--|----------------------|--
--v----------------------V--
----------Alex--------------

sizin taktiğinizde çok işe yarıyabilir. Keza golcülüğü bu kadar iyi olan Alex'i de forvete kaçırabilirseniz çok gol bulabilirsiniz :)

Baroni'yi yanlış yazmış olabirim, özür dielrim :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

tam verim alacaz diye aml de mi oynatacaz adamı kardeş amc olanından yok mu :)

bu arada dandirikspor bile gelse savunmamın arkasına cok kolay top atabiliyor.. kornerlerden pek gol olmuyor..
birde durun top kullanıldıktan sonra karambolden penaltı calınıyor..

Galatasaraylı iseniz zaten Galatasaray'da AMC denen bir mevkii yok.

Tobi - Arda - Sarp

üçlüsünden Tobi ile Sarp'a defansa ok çıkarıp Arda'ya da ileri ok çıkarırsanız ( Keita'yı AMR Elano'yu AML yaptıysanız tam ortalarına ok çıkarın :D) Arda o görevi fazlasıyla üstleniyor zaten. Hatta sonradan kim nereye kaç pas atmış pakın Arda tüm orta sahayı tek başına yönetiyor.

AML ve AMR kanat olmayacak yalnız, ceza sahasının köşelerine yerleştirince AMC oluyorlar ama AMR ve AML mevkiisini alıyorlar. Bu iki oyuncuya da "Striker" özelliklerini verin. Elano'da şut nadiren olacak, onu en sağa getirin ve takımı izleyin :)

aLka
18.Ekim.2009, 01:37
yeni taktik olayını kullanıyorum onda ok olayı yok :) birde ben 4-2-3-1 oynuyorum elano AMC olarak advanced playmaker,trequartista falan naptıysam olmadı ikinci yarı cıkarıyorum olmuyor aramız acılacak bu gidisle :) en sonunda mcye koydum orda biraz daha iyi gibi.

Lionboy
18.Ekim.2009, 01:41
yeni taktik olayını kullanıyorum onda ok olayı yok :) birde ben 4-2-3-1 oynuyorum elano AMC olarak advanced playmaker,trequartista falan naptıysam olmadı ikinci yarı cıkarıyorum olmuyor aramız acılacak bu gidisle :) en sonunda mcye koydum orda biraz daha iyi gibi.

Taktik bölümüne gelip sağdaki sahanın sağ üst köşesindeki "Tactic" e tıklayıp "Convert to Clasic" diyince oluyor.

Bu da benim taktiğim. 10 maç 31 gol. 11'i Elano'dan. 8 de asisti var...

http://img50.imageshack.us/img50/9033/tactice.png

yugi
18.Ekim.2009, 01:43
* En üstteki yatay takvimin altındaki çubuğa sağ tıkladığınızda sık kullandığınız (kadro,antreman,taktik,oyuncu arama vs..) butonlarını o çubuğa ekliyebiliyoruz.

Oyun biraz daha pratikleşiyor.

Sekopej
18.Ekim.2009, 01:46
O tür pratiklikleri koymalarının zamanı gelmişti zaten. Mesela oyuncu ararken, kontrat durumuna ve bedeline baktığımız transfer ekranına mevkisini ekleyebiliyoruz ya da istediğimiz özelliği. Bu tür küçük ama kullanımı kolaylaştıran hamlelerin olması güzel.

Ayrıca okların olmasını görmez size ayrı bir haz vermiyorsa, oyuncuya sağ tıkladığınızda oyuncuya ofans görevi verdiğinizde ya da defans görevi verdiğinizdee aynı işlemi yapıyor.

Lionboy
18.Ekim.2009, 01:48
* En üstteki yatay takvimin altındaki çubuğa sağ tıkladığınızda sık kullandığınız (kadro,antreman,taktik,oyuncu arama vs..) butonlarını o çubuğa ekliyebiliyoruz.

Oyun biraz daha pratikleşiyor.

Eyvallah hocam :)

aLka
18.Ekim.2009, 01:50
Taktik bölümüne gelip sağdaki sahanın sağ üst köşesindeki "Tactic" e tıklayıp "Convert to Clasic" diyince oluyor.

Bu da benim taktiğim. 10 maç 31 gol. 11'i Elano'dan. 8 de asisti var...

http://img50.imageshack.us/img50/9033/tactice.png
Bu taktikte Keitanın verimi nasıl hiç oynamadıgı biyerde oynuyor

garydelgadov
18.Ekim.2009, 01:52
ÖnemLi değiL onu indirdiğimde de takıLdı 99da:D
VaLLa sinirimden güLüyorum ya...

nouma16
18.Ekim.2009, 02:00
Tam bu olayin oldugu tarihte kayitli oyunun var mi? Yani bir baskasinin oyunu acip, ayni hatayi tekrarlamasi mumkun mu?

Submit Team deyince ekran güncellendi ve o sayaçdaki aksaklık düzeldi. Bende maçımı oynadım ve sonrasında kaydettim.

yunusgs
18.Ekim.2009, 02:03
Demo ile yarım sezon oynadım.Bir başka deyişle demoyu bitirdim.Takımım Galatasaray'dı.Sizlerle bu 6 aylık kariyerden ssler paylaşmak istiyorum.

Kullandığım Taktik

http://img193.imageshack.us/img193/9284/taktikm.jpg (http://img193.imageshack.us/i/taktikm.jpg/)

16 Hafta Sonunda Oluşan Puan Durumu

http://img171.imageshack.us/img171/3596/ligpd.jpg (http://img171.imageshack.us/i/ligpd.jpg/)

Süper Lig Oyuncu Verileri

http://img34.imageshack.us/img34/8028/oyuncuverileri.jpg (http://img34.imageshack.us/i/oyuncuverileri.jpg/)

Uefa Avrupa Ligi J Grubu Puan Durumu

http://img171.imageshack.us/img171/1594/uefapd.jpg (http://img171.imageshack.us/i/uefapd.jpg/)

Oynadığım Bazı Önemli Maçlar

http://img136.imageshack.us/img136/5180/gsbjk.jpg (http://img136.imageshack.us/i/gsbjk.jpg/)

http://img59.imageshack.us/img59/4060/fbgs.jpg (http://img59.imageshack.us/i/fbgs.jpg/)

http://img34.imageshack.us/img34/6408/werdergs.jpg (http://img34.imageshack.us/i/werdergs.jpg/)

Genel Veriler

http://img34.imageshack.us/img34/6937/adszux.jpg (http://img34.imageshack.us/i/adszux.jpg/)

*NOT:Eklememi istediğiniz bir ss varsa,16 hafta sonundaki ssleri ekleyebilirim.

Lionboy
18.Ekim.2009, 02:07
O tür pratiklikleri koymalarının zamanı gelmişti zaten. Mesela oyuncu ararken, kontrat durumuna ve bedeline baktığımız transfer ekranına mevkisini ekleyebiliyoruz ya da istediğimiz özelliği. Bu tür küçük ama kullanımı kolaylaştıran hamlelerin olması güzel.

Ayrıca okların olmasını görmez size ayrı bir haz vermiyorsa, oyuncuya sağ tıkladığınızda oyuncuya ofans görevi verdiğinizde ya da defans görevi verdiğinizdee aynı işlemi yapıyor.

Bana haz veriyor diyebilirim :)

Corpus
18.Ekim.2009, 02:08
Elano , marc janko , suarez , servet , mustafa , nihat , granero bunları çok merak ediyorum :)

Lionboy
18.Ekim.2009, 02:10
Bu taktikte Keitanın verimi nasıl hiç oynamadıgı biyerde oynuyor

Maça göre değişiyor ancak genelde iyi bir grafik çizdi bende.

Sekopej
18.Ekim.2009, 02:10
Bana haz veriyor diyebilirim :)

Bende bazı alıştığım şeyleri kolay kolay değiştiremem, hani değişince daha iyisi olacağını bilsem de, nedense değiştirmekte çok zorlanıyorum. Anlıyorum yani seni.:)

tombul taho
18.Ekim.2009, 02:12
Demo ile yarım sezon oynadım.Bir başka deyişle demoyu bitirdim.Takımım Galatasaray'dı.Sizlerle bu 6 aylık kariyerden ssler paylaşmak istiyorum.

Kullandığım Taktik

http://img193.imageshack.us/img193/9284/taktikm.jpg (http://img193.imageshack.us/i/taktikm.jpg/)

http://img171.imageshack.us/img171/3596/ligpd.jpg (http://img171.imageshack.us/i/ligpd.jpg/)

Süper Lig Oyuncu Verileri

http://img34.imageshack.us/img34/8028/oyuncuverileri.jpg (http://img34.imageshack.us/i/oyuncuverileri.jpg/)

Uefa Avrupa Ligi J Grubu Puan Durumu

http://img171.imageshack.us/img171/1594/uefapd.jpg (http://img171.imageshack.us/i/uefapd.jpg/)

Oynadığım Bazı Önemli Maçlar

http://img136.imageshack.us/img136/5180/gsbjk.jpg (http://img136.imageshack.us/i/gsbjk.jpg/)

http://img59.imageshack.us/img59/4060/fbgs.jpg (http://img59.imageshack.us/i/fbgs.jpg/)

http://img34.imageshack.us/img34/6408/werdergs.jpg (http://img34.imageshack.us/i/werdergs.jpg/)

Genel Veriler

http://img34.imageshack.us/img34/6937/adszux.jpg (http://img34.imageshack.us/i/adszux.jpg/)

*NOT:Eklememi istediğiniz bir ss varsa,16 hafta sonundaki ssleri ekleyebilirim.

süpermiş.. tebrik ediyorum..

yunusgs
18.Ekim.2009, 02:13
Elano , marc janko , suarez , servet , mustafa , nihat , granero bunları çok merak ediyorum :)

Benden mi istiyorsun Zafer?

Corpus
18.Ekim.2009, 02:14
Benden mi istiyorsun Zafer?

şuan kuruyorum sadece merakımı yazdım :D Burayada eklerim bir iki ss :)

Lionboy
18.Ekim.2009, 02:16
Bende bazı alıştığım şeyleri kolay kolay değiştiremem, hani değişince daha iyisi olacağını bilsem de, nedense değiştirmekte çok zorlanıyorum. Anlıyorum yani seni.:)

:)

Belki oyun Türkçe olsa biraz daha kolay olabilir alışmak ancak taktik ekranı geldiğinde "Hönk" dememem için an itibariyle klasik takılıcam :)

yunusgs
18.Ekim.2009, 02:18
süpermiş.. tebrik ediyorum..

Teşekkür ederim Çağrı abi.

Corpus
18.Ekim.2009, 02:43
Oyunu cidden çok beğendim :) Benim uygulamaya çalıştığım ve sanal zekaya anlatamadığım taktik anlayışını bu şekilde çok güzel anlatabiliyorum. 3D çok güzel olmuş verdiğimiz taktikleri 1 e 1 uyguladıklarını görebiliyoruz. Ayrıca zıplamalarda bacakların pozisyonuna bile dikkat edilmiş bravo . Ayrıca Gs araştırmacısı kimse çok teşekkür ederim %99 başarı sağlamış bana göre .

Son olarak avrupada gol krallığını kaçırmış marc janko nun profili içler acısı çok kötü :(
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ivica Olic biraz garip ve dengesiz olmamış mı :S Bu adam böyle birisi mi yoksa ben mi yanlış tanıyorum.

http://img444.imageshack.us/img444/7118/palermo.jpg (http://img444.imageshack.us/i/palermo.jpg/)

Lionboy
18.Ekim.2009, 03:07
Oyunu cidden çok beğendim :) Benim uygulamaya çalıştığım ve sanal zekaya anlatamadığım taktik anlayışını bu şekilde çok güzel anlatabiliyorum. 3D çok güzel olmuş verdiğimiz taktikleri 1 e 1 uyguladıklarını görebiliyoruz. Ayrıca zıplamalarda bacakların pozisyonuna bile dikkat edilmiş bravo . Ayrıca Gs araştırmacısı kimse çok teşekkür ederim %99 başarı sağlamış bana göre .

Son olarak avrupada gol krallığını kaçırmış marc janko nun profili içler acısı çok kötü :(
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ivica Olic biraz garip ve dengesiz olmamış mı :S Bu adam böyle birisi mi yoksa ben mi yanlış tanıyorum.

Katılıyorum, Ivica Olic gibi kendini kanıtlayarak Bayern'e gelmiş ve günümüzde Toni - Klose - Gomez üçlüsünden formayı kapabilmiş bir oyuncunun First Touch'unun o olmaması gerek.

Lakin şöyle bir durum var, şutu 10 olan adam bana 35 metrelik mesafeden gol attı. Bu da dengesizliğin kanıtı :)

feneraydin
18.Ekim.2009, 03:18
Arkadaşlar İstanbulspor'un A takım kadrosunu koyabilir misiniz? yardımcı olursanız sevinirim.

nikootinn
18.Ekim.2009, 04:27
Ya neden herkes taktik ile ilgili mesajlar yazıyor?Taktik yaratıcısından başka bir yenilik yok sanki oyunda!

BeeTLeJuiCe
18.Ekim.2009, 04:34

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

http://img444.imageshack.us/img444/7118/palermo.jpg (http://img444.imageshack.us/i/palermo.jpg/)

Olic'in profili gayet güzel bence. Ayrıca bu profil muazzam bi profil, FM'de harikalar yaratabilirsiniz böyle bir forvet ile :)

garydelgadov
18.Ekim.2009, 04:36
Gerçektende birazda diğer yeniLikLerLe iLgiLi SS koysanız?

deniz.91
18.Ekim.2009, 13:35

http://img171.imageshack.us/img171/3596/ligpd.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg171.imageshack. us%2Fi%2Fligpd.jpg%2F)

Ligde son 5-6 sezondur son derece istikrarlı giden kayserisporun küme düşme potasında olması ilginçime gitti umarım sadece senin oyunda denk gelmiştir genelde böyle oluyorsa çok kötü

cankatcug
18.Ekim.2009, 14:45

tekrardan orjinal haline geri dönebiliyormuyuz ?

yugi
18.Ekim.2009, 15:08
tekrardan orjinal haline geri dönebiliyormuyuz ?

Eğer 'Convert To Classic' demeden önce taktiği kaydedersen,taktik yaratma ekranıyla oluşturduğun taktiğe geri dönebilirsin.

irfankeskin61
18.Ekim.2009, 15:55
çilekli demonun rapidshare linkinde problem var ilgilenirseniz sevinirim

_LeGolaS_
18.Ekim.2009, 15:55
Yorumsuz...

http://img2.imageshack.us/img2/9462/bosnatrkiye2.png

http://img11.imageshack.us/img11/4572/bosnatrkiye.png

Lionboy
18.Ekim.2009, 16:14
çilekli demonun rapidshare linkinde problem var ilgilenirseniz sevinirim

Hocam vanilla ile çilekli arasında çok fark yok. Eğer Türk takımlarıyla oynamak için çilekliye başvurduysan vanillayı indirip quickstartı da burdan alıp oynayabilirsin TSL'de...

Trabzonspor
18.Ekim.2009, 16:15
Uf skora bak.

perpetua
18.Ekim.2009, 16:47
Yorumsuz...

http://img2.imageshack.us/img2/9462/bosnatrkiye2.png

http://img11.imageshack.us/img11/4572/bosnatrkiye.png

Turk oyunculara gereken degerleri vermedigimiz tezine bir darbe olsa gerek.

Ancak tabii goz onunde tutulmasi gereken bazi diger seyler de var.

Mesela Bosna'nin kadrosunun onemli bir kismi gercek oyunculardan olusmuyor. Mesela Besim Karalic, Ante Jelic, Slavisa Alagic , Dragomir Marinkovic vs.

Turkiye'de vasat bir oyuncu olarak nitelendirilebilecek ve ozellikle son zamanlarda pek cagirilmayan Ivan Radeljic, bu oyununuzda Milli takim oyuncusu huvviyetinde. Branimir Bajic de buna eklenebilir.

Zaten oyunu oynarken ozellikle tek ulke ve small db kullanilmasi bu tip sorunlari ortaya cikartabiliyor cunku butun takimlari dolduracak yeterlilikte oyuncular oyuna yuklenmiyor.

Bunun yaninda yaratilan ve kadro ekraninda gri olarak gorunen oyuncular ozellikle zayif yapiliyor ve yeterince oyuncusu yuklenmemis takimlarin onemli basarilar kazanmasinin onune geciliyor. Bu da yillardir SI forumlarinda istenen bir ozellik ve bir kac yildir oyunda mevcut.

Oyun ciktiginda ve daha cok lig ile oynattiginizda bu tip sorunlar ortaya cikmayacaktir.

yunusgs
18.Ekim.2009, 17:11

Turk oyunculara gereken degerleri vermedigimiz tezine bir darbe olsa gerek.

Ancak tabii goz onunde tutulmasi gereken bazi diger seyler de var.

Mesela Bosna'nin kadrosunun onemli bir kismi gercek oyunculardan olusmuyor. Mesela Besim Karalic, Ante Jelic, Slavisa Alagic , Dragomir Marinkovic vs.

Turkiye'de vasat bir oyuncu olarak nitelendirilebilecek ve ozellikle son zamanlarda pek cagirilmayan Ivan Radeljic, bu oyununuzda Milli takim oyuncusu huvviyetinde. Branimir Bajic de buna eklenebilir.

Zaten oyunu oynarken ozellikle tek ulke ve small db kullanilmasi bu tip sorunlari ortaya cikartabiliyor cunku butun takimlari dolduracak yeterlilikte oyuncular oyuna yuklenmiyor.

Bunun yaninda yaratilan ve kadro ekraninda gri olarak gorunen oyuncular ozellikle zayif yapiliyor ve yeterince oyuncusu yuklenmemis takimlarin onemli basarilar kazanmasinin onune geciliyor. Bu da yillardir SI forumlarinda istenen bir ozellik ve bir kac yildir oyunda mevcut.

Oyun ciktiginda ve daha cok lig ile oynattiginizda bu tip sorunlar ortaya cikmayacaktir.

Çok doğru.Yanlış hatırlamıyorsam Werder Bremen'de bile gerçek olmayan oyuncular vardı 2-3 tane.

irfankeskin61
18.Ekim.2009, 17:44
Hocam vanilla ile çilekli arasında çok fark yok. Eğer Türk takımlarıyla oynamak için çilekliye başvurduysan vanillayı indirip quickstartı da burdan alıp oynayabilirsin TSL'de...

saol önerin için ama dün 8 partını indirmiştim hem diğerinde ses falan da yokmuş zaten

ozzymanborn
18.Ekim.2009, 20:04
Çok doğru.Yanlış hatırlamıyorsam Werder Bremen'de bile gerçek olmayan oyuncular vardı 2-3 tane.
Zaten o yüzden ben gerçek oyunda halihazırda 2009 'da pc'm yeterli olmadığı halde 300bin oyuncuyla uğraşıyorum. Hayalim loto çıkarsa intel i7'de fm 2010'un full versiyonunu oynamak.
Gerçek fm sever tüm database'i yükler :)

aLka
19.Ekim.2009, 03:39
Necati Atesin 2008-09 sociedad kariyeri işlenmemiş.. daha önce yazıldımı bilmiyorum..ha benim icin önemli degil zaten necatinin kariyeri nasılsa 3-4 sezon sonra emekli olup datadan silinecek :)

eXcitinG
19.Ekim.2009, 14:24
Demo yu dün akşam test etme imkanı buLdum. Bana göre oLumLu ve oLumsuz yönLeri;

OLumsuz yönLer;

3D de taraftarLar rezaLet oLmuş. 2D oynayan biri oLarak (FM09 da fuLL 2D oynadım) sadece göz atma amacı iLe baktım ve taraftarLarı görünce şok oLdum. Eskiden Atari ve Sega da ki futboL oyunLarında ki taraftarLardan bir farkı yok. Bari yapamıyorsun, sadece saha içi görüntüsü ver ve taraftarLarın ses efekti oLArak oyuna etkisini kat. GörseLLiğe iLLa da gerek yok.

OLumLu yönLer;

Taktik sistemi süper oLmuş,
Maç sonunda ayrıntıLı anaLiz de harika bir yeniLik,
Yeni skin görseL oLarak kötü oLsada, kuLLanım açısından gayet basitLeştiriLmiş,
Oyun eski seriLere göre çok hızLandırıLmış (Demo dan mı yoksa benim son sistem PC den mi biLmem ama :) )

ŞimdiLik bu kadar. Maç yapmadığım için bug feLan göremedim. BakaLım FuLL sürüm nasıL oLacak.

perpetua
19.Ekim.2009, 14:30
evet sana göre.
belli ki 6s'lisin ve böyle abartılı görünce hoşuna gitti di mi?
gs araştırmacısına bende bikaç şey ileteyim burdan
sabri nasıl oluyorda g.gönülden daha pahalı oluyor

:confused:
http://www.ressim.net/out.php/i206828_sabri-gokhan.jpg

yine aynı şekilde m.topal emre'den,servet lugano'dan,vs vs
http://www.ressim.net/out.php/i206829_emre-mehmet.jpg
http://www.ressim.net/out.php/i206827_lugano-servet.jpg

ayrıca nerde o 200 milyon dolarlık borcu?
Bu borclarin nereye oldugunu bulabilirseniz yazin lutfen.
Ayrica bu borclarin hepsini ekliyorsak, duran varliklari da eklemek gerekli degil mi? Mesela Riva arazisi. Mesela Florya'daki arazinin sahip olunan bolumu.

son lafım
gs altyapısı değil mübarek barcelona
serdar eyilik de messi vay anasını!
hiç bi gerçekçiliği kalmıyo oyunun ve turkcell super ligin sayenizde..!http://www.ressim.net/out.php/i206826_messi-serdar-eylik.jpg

perpetua
19.Ekim.2009, 14:32
Oyun eski seriLere göre çok hızLandırıLmış (Demo dan mı yoksa benim son sistem PC den mi biLmem ama :) )

Biraz hizlanma var ancak Demo'da gorundugu kadar degil bence. Tek Quickstart'da lig ve ufak veya orta boy db'nin kullanilmasi cok etkiliyor.

perpetua
19.Ekim.2009, 14:49
Necati Atesin 2008-09 sociedad kariyeri işlenmemiş.. daha önce yazıldımı bilmiyorum..ha benim icin önemli degil zaten necatinin kariyeri nasılsa 3-4 sezon sonra emekli olup datadan silinecek :)

Tesekkurler. Bu tip seyleri Arastirma bolumunde yazarsaniz gozden kacma ihtimali cok daha duser.

eXcitinG
19.Ekim.2009, 15:35
Birde hakkını vermek gerek, Türkiye Liginde ki profiLLer neredeyse Avrupa standartLarına yakın oLmuş. Bir Beşiktaş, Fenerbahçe ve GaLatasaray ın, Fiorentina, Roma gibi takımLardan aşağı kaLır yanı yok. AnadoLu takımLarı da gayet iyi oLmuş ve aLınıp, iyi yerLere getiriLebiLecek potansiyeLde.

FM tarihinde iLk defa Türkiye Liginde bonkörLük boy göstermiş, ne güzeL :D

SAİT71
19.Ekim.2009, 15:40
Ben çok beğendim açıkçası ekibin performansını süper iş çıkarılmış. Başta şefler olmak üzere tüm araştırmacı arkadaşlarımızı tebrik etmek istiyorum...

Hazırlık dönemim iyi geçmesine karşın ligde dökülüyorum anlaşılan taktiği oturtmak zaman alacak. Yeni bir taktik üzerindeyim. Oyun daha gerçekçi bir hal almış gibi

perpetua
19.Ekim.2009, 16:04
Birde hakkını vermek gerek, Türkiye Liginde ki profiLLer neredeyse Avrupa standartLarına yakın oLmuş. Bir Beşiktaş, Fenerbahçe ve GaLatasaray ın, Fiorentina, Roma gibi takımLardan aşağı kaLır yanı yok. AnadoLu takımLarı da gayet iyi oLmuş ve aLınıp, iyi yerLere getiriLebiLecek potansiyeLde.

FM tarihinde iLk defa Türkiye Liginde bonkörLük boy göstermiş, ne güzeL :D

Esasinda toplam kalite olarak pek fark yok.

Sadece one cikan ozellikler biraz daha one cikartildi, zaaflar biraz daha zayif yapildi. Ortalama CA olarak hemen hemen hic fark yok ligde. :)

Bunun istendigi belirtilmisti gecen yil. Bu sekilde degistirmeye calistik biz de.

Trabzonspor
19.Ekim.2009, 17:06
http://www.paylaskiresim.com/8366/sxydn4utg8.jpg

Şöyle bişey oldu şaşrdım ekliyim dedim.

Birçok anadolu klubünde oynayan 4-5 gol atmış adamlar yine bizim 14-15 gol atan forvetlerden daha iyi yapılmış.

perpetua
19.Ekim.2009, 17:28
Şöyle bişey oldu şaşrdım ekliyim dedim.

Bu bilinen bir sorun. Duzeltiliyor.

Birçok anadolu klubünde oynayan 4-5 gol atmış adamlar yine bizim 14-15 gol atan forvetlerden daha iyi yapılmış.
Ornek vermeniz mumkun mu?

Flawless Victory
19.Ekim.2009, 17:48
Aslında pek olumsuz yönünden bahsedemeyeceğim. Dün deneme fırsatı buldum demoyu.

- Oyun hızlı ama sanki kadro seçiminden sonra maça girdiğimizde 2009'a göre bir yavaşlama var.

- Sekme menüler çok iyi olmuş. Oyun çok pratik bir hal almış. Alışmak o kadar da uzun sürmüyor. Yarım saatinizi alır alışmak. İlk yarım saatinizde bütün menülere girin hemen alışır ve öğrenirsiniz.

- Taktik kısmı geliştirilmesini istediğim ilk özellikti ve oldu sonunda. Tam bir yorum yazamayacağım ama fena değil. Eski taktikler çöpe..

- Oyundaki sakatlık sorunu ne alemde oyun çıkınca anlayacağız. Bu benim için şu anda en önemlisi.

- 3D beklediğimden iyi, daha iyi olabilirdi bence bu sene ama beklentileri karşılıyor. Geçen senekinden kat kat iyi. Bence oynanabilir hale gelmiş. 2009'da 3D yi kullanmadım ama 2010'da kullanacağım galiba. Touchline kamera en iyisi. 3D'den memnunum kısacası.

- Türkiye ligi oyuncu dataları bence baktığım oyuncular itibariyle söylüyorum, mükemmel olmuş. Linderoth'un özellikleri azaltılmış mesela ki doğru olanı da bu. Bence oyunun Türkiye datası çok özenle yapılmış bu sefer ama oyuncu değerleri, transferi imkansız hale getirmiş. Türkiye'deki yıldızlar takımlar arasında transferi çok zor bir halde. Daha önceki, FM 2005'ten beri hasretle beklediğim oyuncu değerleri konusundaki iyileştirme umarım gelmiştir. Beklentim şu idi : Eskiden mesela, 1 milyon TL'ye Lecce'den Milan'a aldığımız 22 yaşındaki bir yıldız adayının değerini oyun hemen 10 milyon TL yapıyordu (tabi daha kötü takıma aldıysanız düşüyordu).
Ama son oyunlarda malesef değeri zamanla artıyordu, bu da yapılan transferlerin başarısını çok daha ileri bir zamanda görmemize neden oluyordu. Oysa bir yıldız adayı her zaman öyledir. İleride eğer, yıldız olmaktan çok uzak kaldıysa, değeri zamanla düşüyordu ve tabi satarken fazla paraya satamıyordunuz. Şimdi kesinlikle kestiremiyorsunuz. Ben eski sistemi bekliyorum, inşallah yapmışlardır. Oyuncu değerlerini yüksek görünce bir an aklıma bu geldi.

Aklıma ilk gelenler bunlar. Oyunu çok beğendim sanırım başından kalkmam. Bu sene de oyun için en çok dosya yapılan yıl olacak eminim. Orjinal aldığım için de pişman olmadım çok şükür.

Trabzonspor
19.Ekim.2009, 17:57
İbrahim akın 2008-2009da 6 gol atmış.

14 bitiricilik 15 ilk dokunuş 14 soğukkanlılık.

Cangele 6 gol atmıs ama 12 bitiricilik 16 ilk dokunuş 13 soğukkanlılık.

Engin memişler 12 f. 12.ilk dokunuş 13 soğukkanlılık.

5 gol atan Veysel 13 12 13

Birde Umut Bulut 14 gol sadece ligde kupada da attı diye hatırlıorum.12 bitiricilik 10 ilk dokunuş 8 soğukkanlılık 12 de kafa bu adam 14 gol atıyor hemde her sezon aynı bundan oncekı sezonlarındada aynen 14-15 gol atmış Trabzon forması altında ama özellikleri çok düşük he fizik özellikleri iyi ama bu kadar kötü teknik varsa o kadarda atamaz atar 5 gol o kadar ama atıyokı var bişeyler evet soğukkanlı değil ama bitiriciliği de bu kadar ilk dokunuşuda bu kadar kötü olamaz ya.

Gökhan Kayseriden bize geldiğinde 11 gol atıyor ve 2009 da 16 bititicilik var şimdi bu 15 e inmiş soğukkanlılık 10a inmiş hemde 14 ten 10 iner mi ya bu nasıl iş anlamadım.

Ama değişin artması lazım demicem yada artırında demiyecem çünkü size geçen yıl Yataranın orta açma 15 değil en az 17 olsun diye 50 kişi söyledi ama siz kendi dediğinizde ısrarcıydınız ve değişen bişe olmamıştı burda bunuda tartışmanın bir manası yok çünkü sabahtan akşamada konuşsak sen diceksin hayır ben böyle düşünüyorum istatistikler bunu söylüyor falan filan bu istatistik diğer az gol atan ama iyi profile sahip olanlarda farklı şeyler söylüyor sürekli sanırım.Neyse daha uzatmanın anlamı yok örenek ver dediğin için verdim.

Ayrıca 11 golu olan Guiza adlı şahsın da 18 bitiricilik 10 soğukkanlılık ve 12 de ilk dokunuşa sahip ama doru o ispanya gol kralı.Bir sezonda 1 golde atsa ya işte soğukkanlı değil ondan atamıor ama bitiricilik var Bu umut nasıl gol atıyor anlamadım ben yanlış izliyorum sanırım maçları.

Flawless Victory
19.Ekim.2009, 18:12
Arkadaşlar Guiza tamam fazla gol atmadı. FM'de herkes onun fazla iyi yapıldığını söylüyor. Ama şöyle düşünelim bir de. Şimdi Fenerbahçe onu satsa aldığı fiyata hiç kimse şaşırmaz değil mi? Onun için bence özellikleri normal.

Trabzonspor
19.Ekim.2009, 18:15
Aldığı paraya kim alır 30 yaşındaki bir adamı kim verir ona onun gibibirsürü adam var piyasada

Flawless Victory
19.Ekim.2009, 18:27
Niye Fenerbahçe onu 19 yaşında mı aldı?

Trabzonspor
19.Ekim.2009, 18:28
Iyıde Avrupada yaşlı oyunculara öyle Türkiyede olduğu gibi para vermiyorlar.

Flawless Victory
19.Ekim.2009, 18:30
Berbatov çok da genç değil yani. Önemli olan iyi oynaması.

revoce17
19.Ekim.2009, 18:32
İbrahim akın 2008-2009da 6 gol atmış.

14 bitiricilik 15 ilk dokunuş 14 soğukkanlılık.

Cangele 6 gol atmıs ama 12 bitiricilik 16 ilk dokunuş 13 soğukkanlılık.

Engin memişler 12 f. 12.ilk dokunuş 13 soğukkanlılık.

5 gol atan Veysel 13 12 13

Birde Umut Bulut 14 gol sadece ligde kupada da attı diye hatırlıorum.12 bitiricilik 10 ilk dokunuş 8 soğukkanlılık 12 de kafa bu adam 14 gol atıyor hemde her sezon aynı bundan oncekı sezonlarındada aynen 14-15 gol atmış Trabzon forması altında ama özellikleri çok düşük he fizik özellikleri iyi ama bu kadar kötü teknik varsa o kadarda atamaz atar 5 gol o kadar ama atıyokı var bişeyler evet soğukkanlı değil ama bitiriciliği de bu kadar ilk dokunuşuda bu kadar kötü olamaz ya.

Gökhan Kayseriden bize geldiğinde 11 gol atıyor ve 2009 da 16 bititicilik var şimdi bu 15 e inmiş soğukkanlılık 10a inmiş hemde 14 ten 10 iner mi ya bu nasıl iş anlamadım.

Ama değişin artması lazım demicem yada artırında demiyecem çünkü size geçen yıl Yataranın orta açma 15 değil en az 17 olsun diye 50 kişi söyledi ama siz kendi dediğinizde ısrarcıydınız ve değişen bişe olmamıştı burda bunuda tartışmanın bir manası yok çünkü sabahtan akşamada konuşsak sen diceksin hayır ben böyle düşünüyorum istatistikler bunu söylüyor falan filan bu istatistik diğer az gol atan ama iyi profile sahip olanlarda farklı şeyler söylüyor sürekli sanırım.Neyse daha uzatmanın anlamı yok örenek ver dediğin için verdim.

Ayrıca 11 golu olan Guiza adlı şahsın da 18 bitiricilik 10 soğukkanlılık ve 12 de ilk dokunuşa sahip ama doru o ispanya gol kralı.Bir sezonda 1 golde atsa ya işte soğukkanlı değil ondan atamıor ama bitiricilik var Bu umut nasıl gol atıyor anlamadım ben yanlış izliyorum sanırım maçları.

Böyle diyorsun ama Umut Bulut'un Work Rate'ini, Determination'ını göz ardı ediyorsun. Keza saydığın diğer anadolu klüpleri oyuncuları için de öyle. İbrahim Akın, Cangele, Engin vs. gibi oyuncuların Work Rate'ine, Determination'larına bakarsan eğer o özelliklerde olmalarına karşın Umut Bulut kadar performans veremeyeceklerini görürsün. Bence özelliklerle ilgili bir sorun yok bu yüzden de.

Trabzonspor
19.Ekim.2009, 18:37
Burda Ömer Guiza ve Baroşu öyle karşılaştırmış bende onları yazdım evet o özellikleri ve fizik özellikleri yerinde ama bu kadar kötü teknik özellikler olamaz.

Ama olsun böyle de durabilir ne fark eder ki sorun yok kimse için

Raten
19.Ekim.2009, 19:47
Beyler şimdi 2 sorum olacak biraz uzaktan takip ettim bu kez.

1)Oyunda Türkçe Dil Seçeneği olması konusundaki son gelişmeler nelerdir ?
2)Fm 2009'da olduğu gibi 5 aktivasyon hakkı olacak mı ?

Yanıtlarsanız sevinirim.

ommix
19.Ekim.2009, 20:01
Beyler şimdi 2 sorum olacak biraz uzaktan takip ettim bu kez.

1)Oyunda Türkçe Dil Seçeneği olması konusundaki son gelişmeler nelerdir ?
2)Fm 2009'da olduğu gibi 5 aktivasyon hakkı olacak mı ?

Yanıtlarsanız sevinirim.

1)Eğer oyun Türkiye'de 10000 adet orjinal satılırsa steam üzerinden bir Türkçe dil yaması yayınlayacak SI.

2)Aktivasyon konusu henüz netlik kazanmadı.

perpetua
19.Ekim.2009, 20:06
Burda Ömer Guiza ve Baroşu öyle karşılaştırmış bende onları yazdım evet o özellikleri ve fizik özellikleri yerinde ama bu kadar kötü teknik özellikler olamaz.

Ama olsun böyle de durabilir ne fark eder ki sorun yok kimse için

O karsilastirmam sadece bitirici vurus acisindandi. Bu iki oyuncu da genel olarak azim, hiz ve fiziksel ozelliklerde birbirine yakin oyuncular. Ancak sizin verdiginiz ornekler oldukca farkli. Ilk olarak hem Ibrahim Akin, hem de Cangele daha cok forvet arkasi oynayan oyuncular.

Ibrahim Akin'i hic bir zaman kimse yeteneksiz olmakla suclayamaz. Ama caliskan olmadigi, kendini isine vermedigi, 90 dakika kaldiramadigi icin pekala suclayabilir. Yansitmaya calistigimiz da bu idi.

Benzer seyler Cangele icin de gecerli. Hatta bu iki oyuncuda da Umut'un sahip oldugu hiz ve azim kesinlikle yok.

Umut bu hizinina ve de azimine ek olarak Cangele'nin yeteneklerine sahip olsa, ikinci bir Hakan Sukur aramamiza gerek kalmaz, bence elimizde dunya capinda bir forvet olurdu.

Umut belki cok yetenekli degil oyunda, ancak onu yararli yapan ozellikleri de var. Zaten Umut'u oynattiginiz zaman bunlar ortaya cikiyor. Ibrahim Akin genelde sahada gezinirken, pek mucadele etmezken Umut rakip defansi yipratiyor ve zorluyor. Ibrahim Akin uzun sure muhtesem gol olarak lanse edilecek bir golu 40 yilda bir atiyor. Umut Bulut ise mucadele ederek ekmegini tastan cikartiyor.

cess41
19.Ekim.2009, 20:56
20 sayfayı zevkle okudum,ssler süper,oyun ekranı süper gibi gözüküyor.Genel olarak oyundan memnuniyet oranı yüksek.Ama bir arkadaş teknik sorunlarda crash dumps gördüğünü söylemiş.Demoda çıkarmı bu hata bilmiyorum ama öyle birşey varsa ön sipariş verdiğim oyunun iptalini isteyeceğim.Acaba böyle bir hata varsa bu sitede hala orjinal oyun alın denebilecek mi çok merak ediyorum !!!

wolfson
19.Ekim.2009, 21:22
Ben alıcam çook büyük ihtimal :D

Trabzonspor
19.Ekim.2009, 22:02
O karsilastirmam sadece bitirici vurus acisindandi. Bu iki oyuncu da genel olarak azim, hiz ve fiziksel ozelliklerde birbirine yakin oyuncular. Ancak sizin verdiginiz ornekler oldukca farkli. Ilk olarak hem Ibrahim Akin, hem de Cangele daha cok forvet arkasi oynayan oyuncular.

Ibrahim Akin'i hic bir zaman kimse yeteneksiz olmakla suclayamaz. Ama caliskan olmadigi, kendini isine vermedigi, 90 dakika kaldiramadigi icin pekala suclayabilir. Yansitmaya calistigimiz da bu idi.

Benzer seyler Cangele icin de gecerli. Hatta bu iki oyuncuda da Umut'un sahip oldugu hiz ve azim kesinlikle yok.

Umut bu hizinina ve de azimine ek olarak Cangele'nin yeteneklerine sahip olsa, ikinci bir Hakan Sukur aramamiza gerek kalmaz, bence elimizde dunya capinda bir forvet olurdu.

Umut belki cok yetenekli degil oyunda, ancak onu yararli yapan ozellikleri de var. Zaten Umut'u oynattiginiz zaman bunlar ortaya cikiyor. Ibrahim Akin genelde sahada gezinirken, pek mucadele etmezken Umut rakip defansi yipratiyor ve zorluyor. Ibrahim Akin uzun sure muhtesem gol olarak lanse edilecek bir golu 40 yilda bir atiyor. Umut Bulut ise mucadele ederek ekmegini tastan cikartiyor.

Tamam haklısın bişe söylemiyorum örenk istedin verdik zaten bi değişimde beklemiyorum.

feneraydin
19.Ekim.2009, 22:17
Arkadaşlar İstanbulspor'un ss sini koyarsanız sevinicem.allah rızası için ya :S

trkz
19.Ekim.2009, 22:28
20 sayfayı zevkle okudum,ssler süper,oyun ekranı süper gibi gözüküyor.Genel olarak oyundan memnuniyet oranı yüksek.Ama bir arkadaş teknik sorunlarda crash dumps gördüğünü söylemiş.Demoda çıkarmı bu hata bilmiyorum ama öyle birşey varsa ön sipariş verdiğim oyunun iptalini isteyeceğim.Acaba böyle bir hata varsa bu sitede hala orjinal oyun alın denebilecek mi çok merak ediyorum !!!

Crash dumps hatasıyla sadece editör kullanan arkadaşlar karşılaşmış. Buda çok doğal. Ben 5 - 6 takım ile yarım sezon bitirdim bu şekilde bir hatayla karşılaşmadım. Editör kullanmadan hata alan arkadaşlar bildirirlerse de en kısa zamanda çözümü bulunur.

Del Piero_10
19.Ekim.2009, 22:29
http://img196.imageshack.us/img196/1107/83407098.jpg (http://img196.imageshack.us/i/83407098.jpg/)
http://img9.imageshack.us/img9/8664/69492966.jpg (http://img9.imageshack.us/i/69492966.jpg/)

feneraydin
19.Ekim.2009, 23:40
Ama Ersin aydın yok burda :S geçen sene prof oldu :S bu sene oyunda olması gerekiyordu :S Acaba U 20 de mi ? Çünkü İstanbulspor' da şu anda 3 kaleci var.ali uyanık, olcay çetinkaya ve ersin aydın .. bekir küçükertaş gümüşhaneye kiralık olarak gönderildi.. dikkate alırsanız sevinirim .. Umarım oyun çıktığında bu hatalar olmaz :S

perpetua
20.Ekim.2009, 01:41
Tamam haklısın bişe söylemiyorum örenk istedin verdik zaten bi değişimde beklemiyorum.

Ben butun ictenlikle atladigimiz bir sey mi var acaba diye sordum. Eger varsa da, arastirma bolumu zaten tamamen bu tip yorumlar icin. :)

Addolorato
20.Ekim.2009, 01:46
Ama Ersin aydın yok burda :S geçen sene prof oldu :S bu sene oyunda olması gerekiyordu :S Acaba U 20 de mi ? Çünkü İstanbulspor' da şu anda 3 kaleci var.ali uyanık, olcay çetinkaya ve ersin aydın .. bekir küçükertaş gümüşhaneye kiralık olarak gönderildi.. dikkate alırsanız sevinirim .. Umarım oyun çıktığında bu hatalar olmaz :S

Rahatla bari.. Bir akraban sanırım.

http://img203.imageshack.us/img203/7843/83178077.jpg

http://img40.imageshack.us/img40/107/35643393.jpg

Buyur.

feneraydin
20.Ekim.2009, 02:28
kendisi abim.o yüzden merak ediyorum.oyun daha da zevkli oldu şimdi :) çok sağ ol valla :)

Lord Black
20.Ekim.2009, 03:32
Gollerde rakibe temas eden topları k.k. vermeye devam ediyor 2010 da. Dikkatimi çekti şimdi.

cess41
20.Ekim.2009, 12:59
Crash dumps hatasıyla sadece editör kullanan arkadaşlar karşılaşmış. Buda çok doğal. Ben 5 - 6 takım ile yarım sezon bitirdim bu şekilde bir hatayla karşılaşmadım. Editör kullanmadan hata alan arkadaşlar bildirirlerse de en kısa zamanda çözümü bulunur.

Son 2 senedir ne editörle uğraştım,ne facepack,ne Türkçe nede başka birşey yükledim.2-3 bilgisayarda değiştirip oynadım , yinede bu hatayı aldım.SI bile buna çözüm bulamadı 2 senedir.Arkadaşlar sağolsun burada bir sürü fikirler sundu çözüm için,bazı kişilerde yaradı bazılarında yaramadı bende olduğu gibi.Bu problemin çözümü yok onun için SI'a bir kuruş bile vermem.Benim için 3D,2D,skin yani görseller falan hikaye oyunun datası iyi olsun yeter.Ama oyunda 1-2 sezon ilerleyip saçma sapan bir hata alıyorsan kusura bakmayın ama bu adamı kazıklamaktan başka birşey değildir.Adam gibi oyun yapsınlar bizde bu kriz zamanında kıyalım paramıza alalım orjinali.

Sysmix
20.Ekim.2009, 13:22
Alan Shearer Newcastle'ın başındamı yoksa boştamı manager olarak?

ozaniel
20.Ekim.2009, 13:51
Son 2 senedir ne editörle uğraştım,ne facepack,ne Türkçe nede başka birşey yükledim.2-3 bilgisayarda değiştirip oynadım , yinede bu hatayı aldım.SI bile buna çözüm bulamadı 2 senedir.Arkadaşlar sağolsun burada bir sürü fikirler sundu çözüm için,bazı kişilerde yaradı bazılarında yaramadı bende olduğu gibi.Bu problemin çözümü yok onun için SI'a bir kuruş bile vermem.Benim için 3D,2D,skin yani görseller falan hikaye oyunun datası iyi olsun yeter.Ama oyunda 1-2 sezon ilerleyip saçma sapan bir hata alıyorsan kusura bakmayın ama bu adamı kazıklamaktan başka birşey değildir.Adam gibi oyun yapsınlar bizde bu kriz zamanında kıyalım paramıza alalım orjinali.

Crash dumps hatası SI kaynaklı değil, bu yüzden SI'nin yapabileceği pek bir şey yok. Bu konuda alttaki linkte bir açıklama yapılmış ve çözüm önerisi verilmiş, belki işinize yarar.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70720&highlight=crash+dumps

cess41
20.Ekim.2009, 14:21
Crash dumps hatası SI kaynaklı değil, bu yüzden SI'nin yapabileceği pek bir şey yok. Bu konuda alttaki linkte bir açıklama yapılmış ve çözüm önerisi verilmiş, belki işinize yarar.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70720&highlight=crash+dumps

Ama şöyle bir problem var,yeni laptop aldım daha bir tane bile şarkı,resim v.b gibi bişey yüklemeden (zaten internetimde bağlı değildi) orjinal olan oyunumu kurdum ve bu hatayı aldım.Bu virus birşey yüklemeden,internet olmadan nasıl gelebilir bilgisayarıma işte orası tam bir muamma.Ayrıca ben başka hiçbir oyunda böyle birşey görmedim.Öyle olsaydı oynadığımız 10 oyundan birinde çıkması lazımdı.Bu hata kesinlikle oyunu yapan firmadan yani SI'den kaynaklanmaktadır.Kimse savunmasın bence.

perpetua
20.Ekim.2009, 15:50
Ama şöyle bir problem var,yeni laptop aldım daha bir tane bile şarkı,resim v.b gibi bişey yüklemeden (zaten internetimde bağlı değildi) orjinal olan oyunumu kurdum ve bu hatayı aldım.Bu virus birşey yüklemeden,internet olmadan nasıl gelebilir bilgisayarıma işte orası tam bir muamma.Ayrıca ben başka hiçbir oyunda böyle birşey görmedim.Öyle olsaydı oynadığımız 10 oyundan birinde çıkması lazımdı.Bu hata kesinlikle oyunu yapan firmadan yani SI'den kaynaklanmaktadır.Kimse savunmasın bence.

Hatanin nedeni kendi bilgisayariniz ile FM'in birbirine uyumsuz olmasindan kaynaklaniyor desem cok da yanlis olmaz herhalde.

Crash Dumps tek bir hata degil. Aksine, oyunda cikan her turlu hatada yaratilan hata dosyasinin ismi. Hatanin ne oldugunu, bu yaratilan dosya belirtiyor. Bu dosyayi SI ile paylasarak, bu tip sorunlarin duzeltilmesini saglayabilirsiniz.

Bu nedenle de bu hatayi alanlar icin tek bir cevap yok. Bazilari virus yuzunden, bazilari kullandiklari diger programlar yuzunden, bazilari bilgisayarlarinin konfigurasyonu yuzunden, bazilari ise oyun hatasindan dolayi ortaya cikiyor. Bunlardan hangisi oldugunun cozulmesi icin bu hata gerceklestikten sonra oyun tarafindan yazilan dosyayi SI'a iletmeniz gerekli.

Bildiginiz gibi ozellikle Windows kullanan bilgisayarlar farkli konfigurasyonlarda olabiliyor. Bu marka olanlar icin de gecerli, toplama olanlar icin de gecerli. Bu kadar cok farkli konfigurasyonda sorun yaratmadan calisacak oyun pekala yaratilabilir ancak gercekten sorun yaratmadigini test etmek icin bu farkli configurasyonlara, farkli programlara sahip olan her turlu bilgisayar'in SI'in bunyesinde olmasi gerekir. Bu da tahmin edeceginiz gibi pek mumkun degil. Bu nedenle eger bu tip hatalar ile karsilasiyorsaniz, yapmaniz gereken bu dosyanizi SI'a iletmek ve hatanin nedenini bulmalarini ve duzeltmelerini saglamak.

Eminim yine bir cok kisi X oyunu calisiyor, FM neden calismiyor gibi ornekler vermek isteyecektir. Her ne kadar bu hakli bir serzenis olsa da, sorunun cozumune herhangi bir katki yapmayacaktir.

Sysmix
20.Ekim.2009, 17:46
Alan Shearer Newcastle'ın başındamı yoksa boştamı manager olarak?

cess41
20.Ekim.2009, 20:06
Hatanin nedeni kendi bilgisayariniz ile FM'in birbirine uyumsuz olmasindan kaynaklaniyor desem cok da yanlis olmaz herhalde.

Crash Dumps tek bir hata degil. Aksine, oyunda cikan her turlu hatada yaratilan hata dosyasinin ismi. Hatanin ne oldugunu, bu yaratilan dosya belirtiyor. Bu dosyayi SI ile paylasarak, bu tip sorunlarin duzeltilmesini saglayabilirsiniz.

Bu nedenle de bu hatayi alanlar icin tek bir cevap yok. Bazilari virus yuzunden, bazilari kullandiklari diger programlar yuzunden, bazilari bilgisayarlarinin konfigurasyonu yuzunden, bazilari ise oyun hatasindan dolayi ortaya cikiyor. Bunlardan hangisi oldugunun cozulmesi icin bu hata gerceklestikten sonra oyun tarafindan yazilan dosyayi SI'a iletmeniz gerekli.

Bildiginiz gibi ozellikle Windows kullanan bilgisayarlar farkli konfigurasyonlarda olabiliyor. Bu marka olanlar icin de gecerli, toplama olanlar icin de gecerli. Bu kadar cok farkli konfigurasyonda sorun yaratmadan calisacak oyun pekala yaratilabilir ancak gercekten sorun yaratmadigini test etmek icin bu farkli configurasyonlara, farkli programlara sahip olan her turlu bilgisayar'in SI'in bunyesinde olmasi gerekir. Bu da tahmin edeceginiz gibi pek mumkun degil. Bu nedenle eger bu tip hatalar ile karsilasiyorsaniz, yapmaniz gereken bu dosyanizi SI'a iletmek ve hatanin nedenini bulmalarini ve duzeltmelerini saglamak.

Eminim yine bir cok kisi X oyunu calisiyor, FM neden calismiyor gibi ornekler vermek isteyecektir. Her ne kadar bu hakli bir serzenis olsa da, sorunun cozumune herhangi bir katki yapmayacaktir.

Düzgün bir dille bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum.Bu hatanın SI'a gönderildiğini daha önceden duymuştum.Ama bir çözüm bulamadılar sonuç olarak 2 senedir.Bu 3.sene olacak.Site olarak hepimizin amacı orjinal alıma teşvik etmek genel olarak öyle değil mi?O zaman kendimizle çelişiyoruz daha doğrusu genel konuşmayayım ben kendimle çelişiyorum.