PDA

View Full Version : Steam'den Satın Alma

tgun
16.Ekim.2009, 21:50
Arkadaslar merhaba, biraz önce steam den oyunu satın aldım. Lakin aklıma takılan bir soru var. 5 defa aktivasyon hakkım olduğunu biliyorum ama anlamadığım nokta format attığımda bu haklarımdan biri gidiyor mu yoksa bunu engellemenin bir yolu var mı var sa nasıl yapılıyor biliyorum biraz erken ama şimdiden öğrenmek istedim tesekkürler...

ua_anil
16.Ekim.2009, 22:22
5 aktivasyon okayı henüz kesin değil ve büyük ihtimalle olmayacak gibi.

Format atacağın zaman deaktivasyon sitesine girip 1 hakkını iptal edebiliyorsun.

Vassili Zaitsev
17.Ekim.2009, 19:43
En temizi DVD almak. Vatanbilgisayara 82,5 TL ye verdim siparişimi. Oyun aldığım zaman elimde somut birşeyler olmalı :D

cimbomlueyup
17.Ekim.2009, 22:06
peki format attıktan snra iptal edeblymsn yani pc çökerse filan

tgun
18.Ekim.2009, 02:52
Benim de sormak istediğim bu aslında??

ua_anil
18.Ekim.2009, 04:48
Evet herhangi bir zamanda girilip iptal edilebiliyor.

ForsakeN
18.Ekim.2009, 06:05
En temizi DVD almak. Vatanbilgisayara 82,5 TL ye verdim siparişimi. Oyun aldığım zaman elimde somut birşeyler olmalı :D

Aynen.O cd kutusunu rafa koymak gibisi yok. :)

cimbomlueyup
18.Ekim.2009, 19:06
orası öylede çok pahallı dvd ya :)

ilhanmania
18.Ekim.2009, 19:17
5 yukleme hakkı olmayacakmı şimdi yada bu ne zaman belli olur ona göre sipariş vericez arkadaşla

ForCimbom
18.Ekim.2009, 19:24
benim fm 09 un yüklü olduğu pc ye virüs girdi. ve açılmıyor pc. mecbur format basılacak. şimdi 1 hakkım uçmuş mu oluyor? deaktive edemiyor muyum?

ua_anil
19.Ekim.2009, 03:38
http://deactivation.fm2009.softanchorinsight.com/

Buradan kodu yazıp iptal edebilirsin.

tgun
19.Ekim.2009, 15:38
Arkadaslar benim asıl sormak istediğim, bizim steam den 5 tane farklı cd key alma hakkımız mı var? Steam den oyunu yüklücez cd key mi alacaz ya da ilk yüklemede direk oyuna giriyor muyuz? Format atacağımız zaman cd key i iptal mı ediyoruz? İptal edersek tekrar yüklediğimizde aynı cd key i kullanabilir miyiz? steam rehberine baktım bu soruların cevabını bulamadım...

Flawless Victory
19.Ekim.2009, 17:55
Aynen.O cd kutusunu rafa koymak gibisi yok. :)

Niye Steam'den indirip DVD'ye çekeriz yine DVD'miz olur. :D

ua_anil
19.Ekim.2009, 18:21
Arkadaslar benim asıl sormak istediğim, bizim steam den 5 tane farklı cd key alma hakkımız mı var? Steam den oyunu yüklücez cd key mi alacaz ya da ilk yüklemede direk oyuna giriyor muyuz? Format atacağımız zaman cd key i iptal mı ediyoruz? İptal edersek tekrar yüklediğimizde aynı cd key i kullanabilir miyiz? steam rehberine baktım bu soruların cevabını bulamadım...

Format atacağın zaman iptal edilebileceğini bundan önce 2 kez söylemiştim.

Ama 5 aktivasyon olayı henüz açıklanamadı.

yigitbjk
19.Ekim.2009, 20:14
5 aktivasyon olmaması kötü oldu daha kesin değil ama büyük ihtimal 5 aktivasyon olmayacak gibi gözüküyor.

ilhanmania
19.Ekim.2009, 21:34
ne zaman netleşicek acaba bu aktivasyon olayı?

tgun
21.Ekim.2009, 03:35
tesekkür ederim gec oldu güç oldu ama anladım :D

kumralyakisikli
21.Ekim.2009, 15:40
Arkadaşlar ben FM 2009 u steamdan aldım bilgisayara format atacağım zaman C:\Program Files\Steam klasörünü yerel disk D'nin içinde kopyalıyordum. Format işlemi bitince tekrar eski yerine kopyalayıp programı çalıştırıyordum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.. FM 2010'u da steam üzerinden alıp aynı şekilde kullanmayı düşünüyorum

metinoktay
21.Ekim.2009, 19:27
Steam'i kuracağınız zaman C'ye kurmayınız. format sonrası böylece problem yaşamazsınız. Arkadaşın da dediği gibi yapabilirsiniz. Ben de aynı şekilde hiç bir problem yaşamadım. Steam'in avantajı da oldukça fazla. 29$'a aldım steam'den yaklaşık 1,5 ay önce, oyun şu anda 39 dolar oldu. hem kar ettim hem yanında 1 oyun hediye ettiler. Ön sipariş vermek de iyi oluyor güvendiğin oyuna :)

cimbomlueyup
23.Ekim.2009, 23:10
kaç tane key olucak 5 olmicak gibi duroy diyosnzya ne zamn belli olucakl

cimbomlueyup
23.Ekim.2009, 23:21
yada şöyle sorim bi arkdaşımla ortaklaşa alıcam en azından 2 tane key verirlermi ona göre sipraişi vericem ? bide tam olrak ne zman belli olucal

ilhanmania
25.Ekim.2009, 19:14
aynı soruların cevabını bende buyuk heycanla bekliyorum :)

feanor2732
26.Ekim.2009, 00:53
hepimiz zaten bu soruların cevaplarını bekliyoruz..
Oyunun piyasaya çıkmasına 5 gün kaldı, hala net bir sonuca varamadık bu aktivasyon olayı hakkında. Çok mu zor acaba SI dan biriyle temasa geçmek, bu konuyu onlara sormak, bunca meraklı insanı bilgilendirmek? (sözüm site yönetimine ve admin'e dir)
Defalarca aynı sorular soruluyor da soruluyor, fakat adamakıllı, kapsamlı, düzgün bir cevap alamıyoruz. "Büyük ihtimalle şöyle, herhalde böyle, yok bilmemne..." Hep tahmini cevaplar...

ilhanmania
26.Ekim.2009, 02:30
Açıkçası feanor2732 sana hak vermemek elde değil..Oyuna türkçe dil seçeneği koyulma konusunda bu kadar yol alan bir sitenin bu konu hakkında da bilgi alabilmesi ve bizleri aydınlatması gerekir diye düşünüyorum...Ama sitenin güncelliği konusunda ciddi şüphelerim var,pes 2010 piyasaya çıkalı 2 hafta oldu,sitede daha yeni tanıtıldı haberleri çıktı...ben sezon bitirdim oyunda...

feanor2732
26.Ekim.2009, 02:56
Açıkçası feanor2732 sana hak vermemek elde değil..Oyuna türkçe dil seçeneği koyulma konusunda bu kadar yol alan bir sitenin bu konu hakkında da bilgi alabilmesi ve bizleri aydınlatması gerekir diye düşünüyorum...Ama sitenin güncelliği konusunda ciddi şüphelerim var,pes 2010 piyasaya çıkalı 2 hafta oldu,sitede daha yeni tanıtıldı haberleri çıktı...ben sezon bitirdim oyunda...

kesinlikle katılıyorum güncellik konusundaki fikirlerine. Bir soru soruyorum yetkili kişilere, ya 3-4 gün sonra cevabını alabiliyorum, yada (çoğunlukla) hiç alamıyorum bile.(z)
Bu aktivasyon konusunda soru sora sora dilimde tüy bitti, nerdeyse açılan her konuya yazdım aynı mesajları, ama sonuç yok.Bu ana kadar sabrettim, daha oyunun çıkmasına çok var, herhalde bir açıklama yapılır diye.Ama 5 gün kaldı. Artık bundan sonra admin e soru falan sormuyorum. Eğer başarabilirsem SI resmi sitesindeki yetkililerle temasa geçip bu konuyu öğreneceğim arkadaşlar, sonra da size adamakıllı, net bir bilgilendirme yapacağım:director: (her ne kadar bu benim gibi sıradan bir üyenin değil yöneticilerin işi olsa da)

metinoktay
27.Ekim.2009, 13:31
Arkadaşlar işin açıkçası tek bir oyuna 5 tanke key-serial gibi hak vermek mantıklı değil. CM2010 aldım, tek key ve 3 defa indirip kurma hakkı verdiler. Sanırım bunda da böyle bir yol izleyebilirler. Sizlere illegal yolları anlatmak istemiyorum. Aslında bu işte en karlı üniversite öğrencileri, aynı evde kalıyorsanız, pc ortaksa, oyunu ortak alıp oynayın :) ya da her gün 1-2 lira artırıp biriktirip oyunu almak en iyisi. Sonuçta 40-50 TL'yi nerelere atmıyoruz?...

ua_anil
27.Ekim.2009, 14:19
Arkadaşlar işin açıkçası tek bir oyuna 5 tanke key-serial gibi hak vermek mantıklı değil. CM2010 aldım, tek key ve 3 defa indirip kurma hakkı verdiler. Sanırım bunda da böyle bir yol izleyebilirler. Sizlere illegal yolları anlatmak istemiyorum. Aslında bu işte en karlı üniversite öğrencileri, aynı evde kalıyorsanız, pc ortaksa, oyunu ortak alıp oynayın :) ya da her gün 1-2 lira artırıp biriktirip oyunu almak en iyisi. Sonuçta 40-50 TL'yi nerelere atmıyoruz?...

Zaten CM 2010'un yaptığı geçen sene FM 2009'da yapılan şey, farklı birşey verilmesinden söz etmiyoruz :) Aynı key ile 5 aktivasyon hakkı olacak.

Bekq
28.Ekim.2009, 00:37
Niye Steam'den indirip DVD'ye çekeriz yine DVD'miz olur. :D
Korsan olmuş olur ama öyle. :D

Yine en iyisi kabıyla almak. :D

tgun
29.Ekim.2009, 11:41
Merhaba arkadaslar hayatımda ilk defa orjinal oyun aldım, heyecanlıyım:D
oyun 30 ekim de cıkacağını biliyoruz, ama merak ettiğim bir nokta var. Persembeyi cumaya bağlayan gece 12 den sonra oyunu steam den indirebilir miyiz ertesi günü mü beklemek gerek?

bariss23
29.Ekim.2009, 11:47
Öncelikle hayırlı olsun ilk orjinal oyunun. :) Oyunun çıkış tarihinde bir değişiklik olmazsa 31 Ekim'de oyunu indirmeye başlayacağız. Bunun için de sanırım bağlı bulunduğun ülkenin saatinden ziyade GMT baz alınıyor. Yani 12'ye +2 saat daha ekleyip beklemen gerekebilir.

tgun
29.Ekim.2009, 12:37
Tesekkür ederim...ama hayal kırıklığına uğradım bir gün daha beklemek zor olacak:D

BaGa TaRKaN
29.Ekim.2009, 13:01
Çıkış Tarihinde 1 Günlük Rötar. Oyun 31 Ekimden İtibaren Steam Üzerinden İndirilebiliyor 1 Gün Daha Bekleyecez Sabırlı Olalım:p

http://i36.tinypic.com/etd08x.jpg

Jhemre
29.Ekim.2009, 14:53
oyunu steam'den indirdim(pre-load), ama oynamak için yarını beklemek gerekiyor

ilhanmania
29.Ekim.2009, 23:43
bende bilgisayara ilk orjinal oyunumu su an steamden almanın heycanını yasıyorum :D pre load yapıo su anda hadı bakalım hayırlısı artık..

burak434
30.Ekim.2009, 00:01
Steam'de düzeltti tarihi sonunda.Oyun 3 saat sonra çıkıyor.

LeqenDary
30.Ekim.2009, 00:28
Evet düzeltti 3 saat sonra çıkıyor oyun sonunda...

The.Crow
30.Ekim.2009, 01:16
Oyun çıktı mı ? Eğer çıktıysa Steamdan satın alcam da :)

burak434
30.Ekim.2009, 01:32
Saat 2 de çıkıcak.Şuanda Pre-load'a izin veriyor Steam saat 2'den sonra oynamaya başlanabilecek.

The.Crow
30.Ekim.2009, 02:00
Ok. O zaman yarın kalkınca satın alır indiririm :)

burakofly
30.Ekim.2009, 12:59
oyunu internetten indirdim fakat steamdan orjinal olarak alıp oynamam gerekiyo internetim koyalı deha önce indirdiğim oyunu steamdan alarak indirme yapmadan orjinal yapabilirmiyim

cimbomlueyup
01.Kasım.2009, 20:33
ee kaçtane key vericek steam

exe_genesis
01.Kasım.2009, 20:49
ee kaçtane key vericek steam

1 tane.....

cimbomlueyup
02.Kasım.2009, 01:16
hadi ya :S

metinoktay
02.Kasım.2009, 15:00
ben indirdim direkt olarak oyuna girdim, key vs gibi birşey sormadı steam. Daha steam i kurmayan ve oyunu almayan indirmeyen arkadaşlara tavsiyem, Steam'i d'ye kurmaları. c'ye format atınca oyununuz gitmesin.