PDA

View Full Version : Sercan Yıldırım

Crocodile1963
17.Ekim.2009, 00:27
http://www.ressim.net/out.php/i203448_bursaspor-sercan-yildirim.jpg

Sercan Yıldırım'ın favori kulüpleri arasında Galatasaray gösterilmesini yadırgadım. Sercan ne zaman böyle bir açıklama yapmışta biz bilmiyoruz ?

Profili genel anlamda iyi verilen değerlere söylenecek bir şey yok. . .

cengizvarts
17.Ekim.2009, 00:30
Ertuğrul Sağlam ile iyi hava yakalayan Bursasporda bir söz vardı Sercan'ın :Takımda kaldığım için çok mutlu oldum. Çalışkansan başarılıysan büyük takımlarla adın her zaman söz edilir zaten bu büyük oyuncu olduğunun göstergesi zaten. Söz etsinler ama yıpratmasınlar genç oyuncuyu. Türkiyede hep köreltme var medya yoluyla.

Redrum
17.Ekim.2009, 01:02
Babası açıklama yapmıştı. Bizim gönlümüzde Galatasaray var diye.

Crocodile1963
17.Ekim.2009, 01:12
Babası, teyzesi, halası ,amcasının kuzeninin yeğeninin yaptığı açıklamaların benim gözümde hiçbir değeri yok ki babası ertesi gün düzeltmeyi yapmıştı. Sercan'ın azından duymadan böyle şeyleri oyuna eklemek iyi olmamış. . .

perpetua
17.Ekim.2009, 01:58
Sercan'in agizindan aksam yemeginde duymus birisi yeterli mi?

Cok da onemli degil acikcasi. Bursaspor sevgisinin onunde degil, hic merak etmeyin.

demand
17.Ekim.2009, 02:35
ölme eşeğim ölme birisi duymusla sercanın favori kulubu gs oluyorsa beşiktaş atkısıyla fotoğraf çektiren murat ceylanın favori kulubu nie beşiktaş değil benim için önemli merak ederim admin bey

PesimiSTyLa
17.Ekim.2009, 02:41
Sercan'ın Galatasaray'a sempatisi olduğunu bende duymuştum. Bunlar önemsiz şeyler. Oyuna bi artısı yok. Olmasa da, olsada bi farkı olmaz.

perpetua
17.Ekim.2009, 02:44
ölme eşeğim ölme birisi duymusla sercanın favori kulubu gs oluyorsa beşiktaş atkısıyla fotoğraf çektiren murat ceylanın favori kulubu nie beşiktaş değil benim için önemli merak ederim admin bey

Murat'i eklemeyi unutmustuk. Eklendi bile.

demand
17.Ekim.2009, 02:45
saolun ilgilendiğiniz için

ozaniel
17.Ekim.2009, 02:46
Bir de Mehmet Topuz var. :p

perpetua
17.Ekim.2009, 03:25
Bir de Mehmet Topuz var. :p

Yok. Topuz icin Besiktas eklenmis durumda zaten.

brotha
17.Ekim.2009, 05:37
cidden oyunda mehmet topuzun favori kuluplerinde Besiktas ' mi yaziyor?

Ayrica murat ceylaninda besiktas olmasi lazim

Cengo
17.Ekim.2009, 08:52
Yok. Topuz icin Besiktas eklenmis durumda zaten.

Ben buna karşıyım.Kayserspor'dan başka takım tutmadım hiç, beni yetiştiren kulübüm için Kayserisporluyum vs.. dedikten sonra televizyonda kağıttan okur gibi bir açıklama geldi.Olmamalıydı.

brotha
17.Ekim.2009, 08:59
Eger Sercan yildirimin aksam yemeginde demesi oyuna etki ediyorsa, Mehmet Topuzun bas bas bagirip tv lerde besiktasliyim demesi, birde Lig Tv haber mudurune Kayserispordayken verdigi roportajda off the record Besiktasliyim demesi hayli hayli etki etmelidir.

perpetua
17.Ekim.2009, 15:43
Konudan sapmasak. :)

Boyle bir beyanat var ortada. Caner Erkin icin de favori kulup Fenerbahce olarak gorunuyor. Rustu icin de Fenerbahce. Dunyanin sonu degil bir oyuncunun oynadigi kulupten farkli bir kulubu sevmesi, gencliginde tutmus olmasi. Oyunda sevdigi kulubun rakibini de sevebiliyor pekala bir oyuncu. Bundan 1-2 yil sonra Topuz cikip da iyi ki Fenerbahce'ye gelmisim, burayi cok seviyorum gibilerinden beyanat yaparsa o zaman Fenerbahce'de eklenir sevdigi kuluplere.

Neyse, Sercan konusuna donsek en iyisi olacak saniyorum.

perpetua
18.Ekim.2009, 14:56
Coskun:

Sercan'in AMC mevkisinin 1 olmasi biraz dusuk kalmis gibi. Bos birakilabilir, veya en azindan 7-8 gibi bir deger de verilebilirdi bence. Zaman zaman ikinci forvet olarak AMC mevkisine yerlestirilebilir gibi geliyor bana. Bu mevkide hic oynayamaz dememek gerekli gibi geliyor.

sentugo
18.Ekim.2009, 16:44
Sercan çok iyi olmuş cidden. Aşırı gol atıyor.. Daha fazlasını beklemek hayal..

Crocodile1963
18.Ekim.2009, 23:41
Coşkun abi eline sağlık bundan iyisi olmazdı diye düşünüyorum. Demoyu test ettim. Takım birebir örtüşüyor. . .

EL-Hadji
19.Ekim.2009, 14:37
Oyunda deneyemedim henüz ama Flair bence yüksek verilmiş. Sercan gibi bileksiz ve bodoslama giden bir adama bu kadar flair fazla olmuş :)

Amc olayında Ömer Abi' ye katılıyorum...

Lionel Andres Messi
19.Ekim.2009, 14:58
martin palermonunda yıllardır flairi 16 dır,yani sırf çalım ve bilek hareketlerine bakılmıyor bence.maç içinde ön plana çıkması onun yeteneğinden kaynaklanıyor bence.tekniği 16 ya çıkardığı zaman bu yeteneklerini daha fazla gösterebilecek bence.

kanımca bilekleri çok hareketlidir sercanın :) profil çok süper olmuş fazla uğraşıldığını belli ediyor.

EL-Hadji
19.Ekim.2009, 17:58
martin palermonunda yıllardır flairi 16 dır,yani sırf çalım ve bilek hareketlerine bakılmıyor bence.maç içinde ön plana çıkması onun yeteneğinden kaynaklanıyor bence.tekniği 16 ya çıkardığı zaman bu yeteneklerini daha fazla gösterebilecek bence.

kanımca bilekleri çok hareketlidir sercanın :) profil çok süper olmuş fazla uğraşıldığını belli ediyor.

Flair da nelere bakıldığını biliyorumdur değil mi sence? Bana Arjantin, ukrayna, portekiz, rusya ve brezilyadan örnekler sunmayın lütfen. Flair: özel yetenek. Oyuncunun tabelayı bir anda değiştirebilecek özel yeteneklere sahip olmasını gösterir.

Lionel Andres Messi
19.Ekim.2009, 18:07
iyi o zaman demek ki bileksiz ve bodoslama gidenlerde tabelayı değiştirebiliyormuş bunu anladık.

EL-Hadji
19.Ekim.2009, 18:35
iyi o zaman demek ki bileksiz ve bodoslama gidenlerde tabelayı değiştirebiliyormuş bunu anladık.

Doğru. Boluspor' da Görkem vardı 2 sezon önce bir anda çıkıp tabelayı değiştirebiliyordu ama oyunda özel yetenek değerini yükseltecek bir yeteneği yoktu. Bu yüzden kendisine düşük bir değer vermiştik. Tıpkı Sercan' a verilmesi gerektiği gibi. Tabi ki bileksiz ve bodoslama gidenler de bir anda tabelayı değiştirebilir ama flairi yüksek olmaz. Olayı kişisel tartışmaya çevirmeyelim. Herkesin görüşlerine saygım var. Ama saygı karşılıklı olmalı.

S4mp1y0N
19.Ekim.2009, 20:45
tebrik ederim..
çok yerinde bir profil olmuş.

brotha
19.Ekim.2009, 20:54
Bende tebrik ederim cok yerinde bir profil , ama burak abiye katiliyorum flair 16 gercekten fazla olmus.

Crocodile1963
19.Ekim.2009, 21:21
Sercan'ın özellikleri tam yerinde olmuş. Bakıyorsunuz kaleci ile karşı karşıya çok basit goller kaçırıyor ancak sonra araya atılan bir pasta golü yapıyor.

Bursaspor ile ilgili bir eleştirim. Egemen'in hala favori personellerde bulunması. Emre Belözoğlu, Galatasaray'ın favori personellerinden çıkarılıyorsa Egemen'de çıkarılmalı. Ek olarak Ertuğrul Sağlam kesin olarak eklenmeli. . .

perpetua
19.Ekim.2009, 21:41
Bursaspor ile ilgili bir eleştirim. Egemen'in hala favori personellerde bulunması. Emre Belözoğlu, Galatasaray'ın favori personellerinden çıkarılıyorsa Egemen'de çıkarılmalı. Ek olarak Ertuğrul Sağlam kesin olarak eklenmeli. . .

Konudan konuya atlamak yerine bu tip seyleri gerekli konular altinda organize etsek daha yararli olacak.

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=554

EL-Hadji
21.Ekim.2009, 15:00
Sercan'ın flair özelliği 1.5 senedir öyle. özel yetenek demek sadece maçı değiştireceği anlamına gelmez. Ki Maçı değişterecek hamleleri yaptıgını geçen sene gördük Bursasporda.Gelecek vaaden oyunculara bakarsanız datada,flair özelliklerinin +14 ve üstünü görebilirsiniz. Bu bani şahsi fikrimdir ve ona göre değerlendirdim.

Bence Sercan profilini çok güzel oldu.

Öncelikle Coşkun ellerine sağlık. Bu işi yapan biri olarak. Flair bana göre yüksek diye ortalığı ayağa kaldırmak değil amacım. Mini editör kılavuızunda karşılığı belli flair' in. Gelecek vaadeden oyuncuların hepsine flair' i yüksek vermiş olabilirler. Bizim ligimizin ortalamasına göre Sercan' ın bu flair değeri bana göre yüksek. Sercan' ın özel yeteneğe sahip bir oyuncu olmadığı kesin. Belli özellikleri olan bir adam.

Melekovic
21.Ekim.2009, 16:41
Coşkuncum Bursaspor araştırmasını tek başına mı yapıyorsun yoksa Bursa ile ilgili ayrı paylaşım yaptığın birileri daha var mı bilmiyorum ama gerçek şu ki bir kaç senedir oyunda yapılan Bursa kurgusunun bu seneki gördüğümüz Bursa ile karşılaştırırsak gerçeğe yaklaşması, araştırmanın çok güzel yapıldığını gösteriyor,tebrik ederim bunun için.

Skysports gözlemcilerinin yaptığı araştırmaları çok beğenirim. Sanki örtüşmüş gibiler hem özel yetenek hem diğer özellikleri konusunda.Bunuda paylaşayım dedim.

9 Ekim tarihli yazıdan; şimdi hızlı hızlı ekliyorum, isterseniz sonrada çeviririm,toplantıya gireceğim şimdi.

"

http://i34.tinypic.com/335f8dg.jpg
NAME: Sercan Yildirim
BORN: Osmangazi, Turkey
POSITION: Forward
CLUB: Bursaspor
FACTS: Called up by Turkey when just 18

Sky Sports Scout Ratings:
0-10 - No hoper
11-20 - Should look elsewhere
21-30 - Might not make it
31-40 - Has work to do
41-50 - Keep an eye on him
51-60 - Great prospect
61-70 - On his way to the top
71-80 - Already World-class

The scout reports...

Sercan Yildirim is one of the big new hopes of Turkish football.
A striker by trade, but his talents mean he can also play on the wing or a deep lying role.
Yildirim is a product of Bursaspor - the club he still with now.
He was handed his first-team debut in late 2007 and he quickly established himself in the first-team.
The 19-year-old has since scored more than a goal every other game for Bursaspor. He finished as top scorer last season and has now scored 24 goals in 42 league games.
Yildirim was called into Turkey's full squad earlier this year and was given his full debut June. He scored his first goal in their World Cup qualifier against Estonia in September.
Yildirim is quick, and a natural finisher. Genuinely two-footed, he has good vision. Indeed he could be likened to Italian star Francesco Totti for his ability to blend midfield and attack, although he very much likes to push on whenever possible.
It is little shock that his goalscoring form has seen him attract interest from a number of clubs including Premier League giants Manchester United, Manchester City and Liverpool.
The scout says...

Yildirim is a very composed young forward, who has an excellent eye for goal.
Much is expected of him, but time will tell how he copes with a bigger stage when he does leave Bursaspor.
The Scout rating...

Shooting: 9 out of 10
Passing: 7 out of 10
Tackling: 5 out of 10
Heading: 7 out of 10
Pace: 8 out of 10
Vision: 8 out of 10
Current ability: 8 out of 10
Potential ability: 10 out of 10
OVERALL SCOUT RATING: 62/80
Current value: £6million
Potential value: £22million

"

Trabzonspor
21.Ekim.2009, 17:09
Bu nerde Kaan abi ayrıntılı okumak isterim bu yazıları. diğer oyuncularla birlikte.

perpetua
21.Ekim.2009, 17:51
http://www.skysports.com/football/transfers/scout/

EL-Hadji
22.Ekim.2009, 15:57
Şunu net söyliyim sky sport iyi izlememiş ne yazık ki Sercan' ı. Sercan vizyonu kat-i surette 10 üzerinden 8 olamaz. Ya vizyonun ne demek olduğunu bilmiyorlar ya da Sercan' ı izlememişler. Vizyon sahibi oyuncu Alex gibi olur. Kafa radar gibi, etrafı tarar. Pas kanallarını araştırır. Sercan' da ne yazık ki bu yok. Hele pace e 8 , vizyona 8 veriyolarsa bence biraz daha izlesinler Sercan' ı. Özel yetenek konusunda kesinlikle fikrimi sürdürüyorum. Özel yeteneği 16 olamaz Sercan' ın.

S4mp1y0N
22.Ekim.2009, 20:26
sercan'ın özellikleri çok yerinde olmuş şimdi bir kere daha detaylı şekilde göz gezdirdim.
flair 14-15'e düşebilir bence de.. çok da sorun olmaz.

tekrar tebrik ediyorum bursaspor araştırmacısını ...

lepreachun
24.Ekim.2009, 06:14
finishing ve composure özellikleri 1 birim arttırılaibilir..sercan özellikle ceza alanında çok iyi bitirişler yapabiliyor

nerazzuri
25.Ekim.2009, 18:20
Bitiricilik ve teknik 1-2 değer arttırılabilir.

vedat1987
26.Ekim.2009, 06:25
Bu transfer sezonunda birçok ülkeden basında Sercanı Man Utdın istediği yazılmıştı.Bence büyük bir star olacak.Profili biraz abartılabilirdi :D

EL-Hadji
26.Ekim.2009, 11:51
Bu transfer sezonunda birçok ülkeden basında Sercanı Man Utdın istediği yazılmıştı.Bence büyük bir star olacak.Profili biraz abartılabilirdi :D

Medyada her duyduğunuz habere inanmayacaksınız :)

vedat1987
26.Ekim.2009, 16:05
Medyada her duyduğunuz habere inanmayacaksınız :)
Eurosport-Skysport ve daha biçok ada basınında yer aldı ve hatta Eurosportun Premier Lig transfer sayfasında 1 ay kadar Man Utdın ilgilendiği futbolcular arasında kaldı bu arkadaş.Stevan Jovetic-Zoran Tosıc vb Sırp bombalarından ne eksiği var Sercanın

EL-Hadji
26.Ekim.2009, 17:05
Eurosport-Skysport ve daha biçok ada basınında yer aldı ve hatta Eurosportun Premier Lig transfer sayfasında 1 ay kadar Man Utdın ilgilendiği futbolcular arasında kaldı bu arkadaş.Stevan Jovetic-Zoran Tosıc vb Sırp bombalarından ne eksiği var Sercanın

Jovetic' i biraz izlemeni tavsiye edeceğim. 1-2 Maç izle bu soruna cevabı kendin bulacaksın... Eurosport ve Skysport' ta da yayınlansın. Hiç fark etmez. Man U bu oyuncuyu alacaksa eğer potansiyeli için alacaktır, şu an ki yeteneği için değil.

vedat1987
27.Ekim.2009, 00:24
Jovetic' i biraz izlemeni tavsiye edeceğim. 1-2 Maç izle bu soruna cevabı kendin bulacaksın... Eurosport ve Skysport' ta da yayınlansın. Hiç fark etmez. Man U bu oyuncuyu alacaksa eğer potansiyeli için alacaktır, şu an ki yeteneği için değil.
Ben Sercan Joveticten iyidir demiyorum zaten.Özellikleri biraz bolca olabilir diyorum sadece Jovetic ve Tosic daha Partızandayken star gibi profilleri vardı.Sercanın passıng-fınıshıng-stamina özellikleri bikaç puan artırılabilir tek demek istediğim bu.Hem flair de 16 yapmışsınız ne güzel :D

Crocodile1963
30.Ekim.2009, 18:41
Sercan neden Milli Takım kadrosunda gözükmüyor ?

KaPaLı
01.Kasım.2009, 09:35
http://ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=63334

Favori kuluplerinde Galatasaray vardı sanırım Sercan'ın.

KaF KeF
01.Kasım.2009, 12:23
yemekte söylemesinden daha gerçekci bence..

Crocodile1963
01.Kasım.2009, 15:22
Sercan Yıldırım, hangi oyun kurucuyla oynamak isteyeceği yönündeki soruyu ise ''Alex ile oynamayı çok isterdim. Oyun zekâsı tartışılmaz'' diye yanıt verdi.

Eee ne varmış bunda ? Alex ile oynamayı ben de isterim.

Jhemre
06.Kasım.2009, 10:18
Profil gerçeğe yakın olmuş ama dribblingin 16 olması beni şaşırttı, 13-14 gibi bir değer daha iyi olabilirdi. Hem geçen oyunda 10-11 gibi bir değerdeydi, bir anda artmış.

sentugo
06.Kasım.2009, 10:56
Sercanla otynadığımda hligte 20 üstü gol ve kupada da 10 a yakın gol attı. Benden kaynaklanıyorsa ne mutlu bana :D

eXcitinG
06.Kasım.2009, 13:17
Bende Mart ayına geLdim kariyerimde. Sercan YıLdırım goL kraLLığında Lider durumda.

E.Cartman
06.Kasım.2009, 14:11
Ligde oynadığı 18 maçta 17 gol istatistiği herşeyi anlatmaya yeter diye tamhin ediyorum :zuhaha