PDA

View Full Version : Saçma Ofsaytlar

sakary Ali
17.Ekim.2009, 14:41
Arkadaşlar şuanda iki tane çok saçma aynı ofsayt kararı verdi hakem.Büyük bir oyun hatası.

Mesela korneri kullanıyoruz.Savunma topu çıkartıyor.Top geriden gelen bizim adama geliyor.Tekrar korneri kullanan adama pası atıyor.O adam ofsayt değil ama içerdeki bir tane adam ofsayt oldu mu ona ofsayt diyor pozisyonumu kesiyor.

yugi
17.Ekim.2009, 14:53
Arkadaşlar şuanda iki tane çok saçma aynı ofsayt kararı verdi hakem.Büyük bir oyun hatası.

Mesela korneri kullanıyoruz.Savunma topu çıkartıyor.Top geriden gelen bizim adama geliyor.Tekrar korneri kullanan adama pası atıyor.O adam ofsayt değil ama içerdeki bir tane adam ofsayt oldu mu ona ofsayt diyor pozisyonumu kesiyor.

Evet bu sorunlarda SI forumlarında belirtilmiş.

Taçtan ve kornerden ofsaytlar veriliyormuş,düzeltilecektir.

Ravenholm
17.Ekim.2009, 15:11
Evet taçtan ofsayt bana verdi çok güldüm ve uyuz oldum :D

sakary Ali
17.Ekim.2009, 15:16
Bana 5 dakika arayla 2 kere oldu ve acil olarak gol bulmam lazımdı çıldırdım :D

Melekovic
17.Ekim.2009, 15:25
Taç ve kornerden olan ofsaytlar malesef oyunun büyük hatalarından biri ama farkedilmiş üyeler tarafından ve bildirilmişti. ilk yama ile düzeltilecek tabi umarım doğru bir düzeltme olur korner gibi 3 senelik bir uğraşı olmaz :D :D :D

MaTRaKaN
17.Ekim.2009, 15:31
Topla alakası olmayan adam ofsayt oluyor büyük bir saçmalık.

Rais
17.Ekim.2009, 15:36
Büyük Hüsran olacak gibi gözüküyor şuan 2010.Kendini aştı diye düşünüyordum yaptığı yeniliklerle :).

Melekovic
17.Ekim.2009, 15:44
Aman ha, çok güzel çok beğendik deyin ,ben bir kere o hataya düştüm ,yakama yapıştı kurtulamıyorum. :D :D :D

Eleştiri yaparsanız şöyleydi böyleydi diye o geliyor, şeker adamın laneti gibi :D :D :D

Çok güzel bence bilmiyorum güzel bir fulbol felsefesi olmuş ben çok beğendim bence böyle kalmalı,harika olmuş oyun,değiştirmesinler,süper :D :D :D

perpetua
17.Ekim.2009, 16:46
Aman ha, çok güzel çok beğendik deyin ,ben bir kere o hataya düştüm ,yakama yapıştı kurtulamıyorum. :D :D :D

Eleştiri yaparsanız şöyleydi böyleydi diye o geliyor, şeker adamın laneti gibi :D :D :D

Çok güzel bence bilmiyorum güzel bir fulbol felsefesi olmuş ben çok beğendim bence böyle kalmalı,harika olmuş oyun,değiştirmesinler,süper :D :D :D

Dusunce belirtmenin ne oldugunu bu yasiniza kadar ogrenemediyseniz, bundan sonra anlamanizi beklemiyorum.

Yapici bir yorumunuzu gosterin, size madalya takayim.

Yakinda sizden, Rijkaard Hollanda'da takima kume dusurtmus, yani adam degil, Fatih Terim bu isten anlamiyor, Mustafa Denizli taraftarlarin dualari ile sampiyon oldu, Daum sadece Turkiye'de ise yarar, Broos koylu tipinde yorumlar da bekliyorum. Zaten her seyin bir suclusu vardir. Siz her zaman dogrusunu dusunursunuz. Ortaya cikmis sonuca etken olan bir cok neden olabilecegini onemli degildir, bunu anlamak icin de caba gostermez ve kendinize gore bir neden uydurup onu savunursunuz. Degil mi?

Addolorato
17.Ekim.2009, 16:50
4 tane hazırlık maçı yaptım öyle bir ofsaytla karşılaşmadım ama az oynadıgımdandır heralde. Korner bug'ı sanırım devam ediyor 4 maçta 5 korner golü attım.

tombul taho
17.Ekim.2009, 18:22
kısacası yapay zekada pasif ofsayt dediğimiz kuralda hata yapılmış. bunu 2 haftalık bi sürede düzeltebilirler mi tam emin değilim açıkçası. ancak hiç olmadı çıkacak olan güncelleştirmelerle elbet düzelteceklerdir.

yalnız hakkaten çok uyuz bişey. 90+2deki galibiyet golümü sırf bu yüzden atamadım yahu... ağız burun dalasım laptop'u fırlatasım geldi birden. :n: :n:

Rais
17.Ekim.2009, 18:32
4 tane hazırlık maçı yaptım öyle bir ofsaytla karşılaşmadım ama az oynadıgımdandır heralde. Korner bug'ı sanırım devam ediyor 4 maçta 5 korner golü attım.

Ediyor :).

wolfson
18.Ekim.2009, 02:55
Oyun bence süper olmuş :D Biraz karışık ama alışıcaz artık hele taktik bölümüne aşık oldum :D Ne güzel ya öyle teker ketekr mentality ayarlamaya gerek yok yapıyorum control gol bulamıyosam yapıyorum atack yetiyo :D

nannar
18.Ekim.2009, 03:09

Dusunce belirtmenin ne oldugunu bu yasiniza kadar ogrenemediyseniz, bundan sonra anlamanizi beklemiyorum.

Yapici bir yorumunuzu gosterin, size madalya takayim.

Yakinda sizden, Rijkaard Hollanda'da takima kume dusurtmus, yani adam degil, Fatih Terim bu isten anlamiyor, Mustafa Denizli taraftarlarin dualari ile sampiyon oldu, Daum sadece Turkiye'de ise yarar, Broos koylu tipinde yorumlar da bekliyorum. Zaten her seyin bir suclusu vardir. Siz her zaman dogrusunu dusunursunuz. Ortaya cikmis sonuca etken olan bir cok neden olabilecegini onemli degildir, bunu anlamak icin de caba gostermez ve kendinize gore bir neden uydurup onu savunursunuz. Degil mi?

sakin beyler :) forumda küçük yaştaki kullanıcı kardeşlerimize örnek teşkil etmesi gereken 2 kişisiniz... lütfen bu başlıka bu mesele tartışmaya falan dönmesin...

fm 2010 değerlendirmesine gelince bu öğleden sonra pc göçünce yarıda kaldı fm 2010 demo zevkim :) ofsayt vb hataların olması normal... insanlar ve insanların yön verdiği teknolojik araçlar yazılımlarda hata yapabilirler...önemli olan bunları uygun bir üslupla ve gereğini yapacak olan merciilere zamanında iletmek...zaten bu da yapılmış ve dediğiniz üzere forumlarda bu hata konusu açılmış ve adamlar da notlarına eklemiştir muhtemelen...açıkcası maç motorundan taktik ekranına, yeni transferin basına tanıtılmasından,bazı koçların seninle çalışmak isteyerek basına duyurması gibi küçük ayrıntılardan oyunun taktik ekranında ve maç esnasında oyunun yeni başlayan menajerlere taktik destek vermeyi amaçlayan bir yapıda olmasına kadar çoğu şey hoşuma gitti... Ben oyuncunun maç içinde bulundugu mevkisindeki rolünü kendi mantıgımla düşünerek yapıyordum ancak bazı oyuncularda mantıgımız işlemiyordu...işte bu noktada roler için gereken zelliklerin işaretlenmesi bizlere çok aydalı olacaktır... antreman sistemini inclemeye vaktim olmadı... scout sistemi geçen yılla aynı gibi... bir diğer güzel özellik de yardımcılarımızın bize sıradaki rakip hakkında ayrıntılı bilgiler vererek o maçta nasıl bir oyun onamamız gerektiğine karar verirken çok faydalı olmaları... rakip takımın genel anlamda bizden daha fizik gücü yüksek,bizden daha teknik ya da kanatların bizden daha iyi dribling özellikli oyunculardan kuruldugu gibi ince ayrıntıları görebiliyoruz maçtan önce... bu bilgiler içinde diziliş,mentalite ve özel önlemler belirleyebiliriz... oyunu çok ayrıntılı incelemeye vaktim olmadı çünkü dün indirdim ve bugün pc göçtü :D artık 15 gün pc'ye format atmadan bekleyeceğim için oyun çıkınca yine yorumları yazarız... :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yazıda harf eksikleri oluşmuş labtop'da yazmaya alışık olmayınca :Dözür dilerim bunlar için...