PDA

View Full Version : Crash Dumps

nouma16
17.Ekim.2009, 15:00
Arkadaşlar ve beklenen oldu 2010 serisinin ilk Crash Dumps'ı meydana geldi.

http://img97.imageshack.us/img97/1033/2010dumps.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg97.imageshack.u s%2Fi%2F2010dumps.jpg%2F)

cess41
19.Ekim.2009, 19:20
Bu yüzden orjinal oyun alma stratejisi çürümüştür.

hasanamca
20.Ekim.2009, 01:40
ozman orjınal almıycakmıyız yada orjınalde bu sorun duzelmezmıı ne yapcam bennn

sentugo
20.Ekim.2009, 02:24
Bu hatanın çözümü var.. Yani en azından 2009'de şöyleydi..

Fm klasöründeki Crash dump klasörünü masaüstüne taşıyoruz... Daha sonra da oradaki en son hatayı siliyoruz.. Ve işte sorunumuz halloldu..

uaemrah
20.Ekim.2009, 07:22
ya ben bu iş'ten bişey anlamıyorum...ne FM 2009 da nede FM 2010 demo'da böyle bir hata ile hiç karşılaşmadım...Senin sistem yada virüs yada başka bişeyden kaynaklanmıştır belkide...

oyun gayet güzel tek sorun salak kalecilerimiz dünya klüplerine gidiyor...hayırdır inşallah hayırdır inşallah :D

cess41
20.Ekim.2009, 12:53
Crash Dump hatasının çözümü yok.Forumlarda onlarca çözüm verildi ama sonuç sıfır.Çok az kişide bu çözümlerin başarılı olduğunu gördüm.SI bile bu sorunun neden kaynaklandığını bilmiyor,düşünün o kadar başarılılar.İnsanlardan 10.000 barajı istiyorlar bide utanmadan.Yazık..

Aşk-ı Şehir
20.Ekim.2009, 17:17
Crash Dump hatasının çözümü yok.Forumlarda onlarca çözüm verildi ama sonuç sıfır.Çok az kişide bu çözümlerin başarılı olduğunu gördüm.SI bile bu sorunun neden kaynaklandığını bilmiyor,düşünün o kadar başarılılar.İnsanlardan 10.000 barajı istiyorlar bide utanmadan.Yazık..

Kendiniz orjinal oyun almayacaksanız almayabilirsiniz. Ama kötü reklam yapmak sizin hakkınız değil. O yüzden biraz daha dikkatli davranın. Kaldı ki ben verilen çözümlerin hep işe yaradığını gördüm şu ana kadar. Çözümü olsa çözerler sorunu heralde. Aptal değil ya bu adamlar...

cahangir86
20.Ekim.2009, 18:24
Kendiniz orjinal oyun almayacaksanız almayabilirsiniz. Ama kötü reklam yapmak sizin hakkınız değil. O yüzden biraz daha dikkatli davranın. Kaldı ki ben verilen çözümlerin hep işe yaradığını gördüm şu ana kadar. Çözümü olsa çözerler sorunu heralde. Aptal değil ya bu adamlar...
Arkadasa boyle yuklenemezsin bence. FM oynayan bir cok kisi bundan eziyyet cekiyor. Nasil yapimci ki, ne yaptigini bilmiyor. Bence de bunun cozumunu bulamayan birinin bunun icin 10.000 baraji istemesi yuzsuzluk. Once adam gibi oyunu saglamlastirsinlar. Bir tek FM'de boyle sey var. Sizin hakkiniz degil demek de garip kaciyor. Neden degil? Adam kotu reklam yapmiyor dogruyu soyluyor... Sorunun bir virusten kaynaklandigini diyorlar, Cozum icin programi yenileyecekmisiz. Yahu, internete bagli olan bilgisayara virus dusmeme ihtimali sifir.

OnuldinhoHizmet
20.Ekim.2009, 18:51
yav bu crash dumps hatası nedir ki böyle ne nalet birşeymiş domuz gribi gibi şerefsiz yakamızı bırakmıyor...

LifeYourself
20.Ekim.2009, 18:56
crash dumpstan en çok çeken benimdir günde 100 hata aldığımı bilirim bu dediğiniz çözümlerin hiçbiri bir işe yaramadı ama bu oyunu seviyorum:)

cahangir86
20.Ekim.2009, 19:01
crash dumpstan en çok çeken benimdir günde 100 hata aldığımı bilirim bu dediğiniz çözümlerin hiçbiri bir işe yaramadı ama bu oyunu seviyorum:)
Ben biktim FM'den. Iyi olup devamli hata veren oyundansa kotu olup hatasiz olani tercih ederim. CM'in boyle hatasinin olmadigini duydum. Onun icin bu gun aldim. Deneyecegim. Bakalim ne olaracak. Maksam Menejerlik olsun. ;)

BuRiBuRi
20.Ekim.2009, 19:03
Crash Dumps bir sistem hatası:) Kurtulmak için genel anlamda iki yol var;
1. İşletim sistemini değiştirmek.
2. Yeni bir hard disk almak.

Not: Her oyunda başınıza gelebilir:)

LifeYourself
20.Ekim.2009, 19:05
açıkcası o kadar çok oyun oynarım birtek fmde hata verdi

BuRiBuRi
20.Ekim.2009, 19:08
açıkcası o kadar çok oyun oynarım birtek fmde hata verdi

Şans:) Benim başıma Total War-Rome'da geldi.

cahangir86
20.Ekim.2009, 19:47
Şans:) Benim başıma Total War-Rome'da geldi.
Total War serilerini ben de oynarim ama, ic birinde basima gelmedi ki, FM'i futbol askim yuzunden Total War'a tercih ettim.

cess41
20.Ekim.2009, 19:54

İnsanlar düşünün öğrenci,işçi,çalışmayan,v.b ama bu oyunu oynamak isteyen,bu oyunun bağımlısı olan.Dişinden,tırnağından arttıran,annesi babasından gizli oyun alan,kısacası birçok zahmete katlanan.Ve düşünün bu kadar zahmetten sonra o parayı veripte dünyada en iyi oyunlar arasına giren oyunu oynayamamak.Kusura bakmayın ama bunun adına çok fazla şey denir ama yazmıyım sonra kötü reklam yapıyor diyorsunuz.Biraz objektif olalım,eleştiride yapabilelim hemen koruma moduna geçmeyelim.Yanlış olan şeyleride söylemeyelim bu adamlar aynı zihniyet devam etsinler(gerçi düzeltmek için birşey yapmıyorlar),olur mu öyle şey Allah aşkına.Biraz insaflı olalım.Ben yabancı forumlarıda inceliyorum,Türkiyedeki forumlarıda ; insanlar veryansın ediyor binlerce kez kendi sayfalarınızada bakarak bunu rahatça görebilirsiniz.Kötü reklam dediğiniz teknik sorunlar ve çözümleri bölümünde bol bol var.O bölümüde kaldırında gitsin bare.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Arkadasa boyle yuklenemezsin bence. FM oynayan bir cok kisi bundan eziyyet cekiyor. Nasil yapimci ki, ne yaptigini bilmiyor. Bence de bunun cozumunu bulamayan birinin bunun icin 10.000 baraji istemesi yuzsuzluk. Once adam gibi oyunu saglamlastirsinlar. Bir tek FM'de boyle sey var. Sizin hakkiniz degil demek de garip kaciyor. Neden degil? Adam kotu reklam yapmiyor dogruyu soyluyor... Sorunun bir virusten kaynaklandigini diyorlar, Cozum icin programi yenileyecekmisiz. Yahu, internete bagli olan bilgisayara virus dusmeme ihtimali sifir.

Teşekkür ederim Kardeşim.Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali oluyor,üzülüyorum.Kavga etmeye birbirimizi üzmeye gerek yok.Hepimiz bu oyunu seviyoruz,amaç düzgün oynamak,başka birşey istediğimiz yok..

BeeTLeJuiCe
20.Ekim.2009, 22:07
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70720

Fm09 için yer alan çözümleri bir deneyin arkadaşlar. Kesin çözüm olmasa bile çıkmasını minimuma indirebilirsiniz...

La BruJiTa
29.Ekim.2009, 22:40
ben çok mu şanslıyım yoksa? bugüne kadar 1 kere bile yaşamadım!!

Ahmet Göktaş
29.Ekim.2009, 22:51
Bu hatanın çözümü var.. Yani en azından 2009'de şöyleydi..

Fm klasöründeki Crash dump klasörünü masaüstüne taşıyoruz... Daha sonra da oradaki en son hatayı siliyoruz.. Ve işte sorunumuz halloldu..

Sentugonun söylediği çözüm yolu kesinlikle işe yarıyor arkadaşlar.

Ben fm 2009'da bu yolla birdaha hiç hata almamak üzere vedalaşmıştım Crash dumpsla.;)

Bekq
29.Ekim.2009, 22:53
ben çok mu şanslıyım yoksa? bugüne kadar 1 kere bile yaşamadım!!
Bende sadece 1 kere yaşadım ve tamam deyip tekrar oyuna girdiğimde olmuştu. Bal mı desem, hilesiz oynuyorum diyemi desem :D

ilhanmania
31.Ekim.2009, 23:26
Sentugonun söylediği çözüm yolu kesinlikle işe yarıyor arkadaşlar.

Ben fm 2009'da bu yolla birdaha hiç hata almamak üzere vedalaşmıştım Crash dumpsla.;)

bende ilk hatamı aldım ve dedıgını yaptım kardesım bakalım gerısını zaman gosterıcek..

TuNdRaLoWeR
01.Kasım.2009, 00:16
Crash Dumps çok illet, gıcık ve bir o kadar da tiksindirici bir hatadır.Bu konuda hemfikiriz.Fakat bir o kadar da gizemlidir.Çıkmasının ve çözümlemenin yolları fazladır..

Ben de 2009'da bu hatayı almıştım, Ram'im o zamanlar 512 idi, 1 GB'lık Ram taktırdım bir daha almadım fakat bu tamamen şans diye düşünüyorum.

Ayrıca eğer oyunu Large modunda oynuyorsan bu hatayı alma ihtimalin yüksek.

exe_genesis
01.Kasım.2009, 01:14
Valla yıllardır xp/vista/mac her sistemde oynadım bi kere bile bu sorunla karsılasmadım. FM10 demodada karsılasmadım. Sansım varmıs.

10 000 satısın cd hatasıyla alakası yok. Ama hata alanlar da sussun mu? At gozluklerını takıp hic birsey olmamıs gibi mi davransınlar.

Fm cogu kısının ilk aldıgı hatta orjınal olarak aldıgı tek oyun belkı de... Bu sartlarda 90 tl verilen oyun calısmazsa ınsanlar ister istemez veryansın edıyor. Hak verıyorum hepsine...

Flawless Victory
06.Kasım.2009, 02:18
Crash Dumps çok illet, gıcık ve bir o kadar da tiksindirici bir hatadır.Bu konuda hemfikiriz.Fakat bir o kadar da gizemlidir.Çıkmasının ve çözümlemenin yolları fazladır..

Ben de 2009'da bu hatayı almıştım, Ram'im o zamanlar 512 idi, 1 GB'lık Ram taktırdım bir daha almadım fakat bu tamamen şans diye düşünüyorum.

Ayrıca eğer oyunu Large modunda oynuyorsan bu hatayı alma ihtimalin yüksek.

Benim ram 4 gb, oyun orjinal ama bu hatayı az önce ben de aldım. Çaresiz, oyuna yeniden başla gitsin..

Vassili Zaitsev
07.Kasım.2009, 16:56
arkadaşlar yeni 1800 tl ye bilgisayar aldık rahat rahat oyun oynayalım diye Crush dumps hatası verdi. Eski külüstürde hiç hata vermemişti. Ama oyunu databaseyi ilk defa large yaptım. Belki ondan kaynaklanıyordur.

barlasisbasar
07.Kasım.2009, 23:41
Arkadaşlar bu sorunla karşılaştıktan sonra oradan buradan bulduğum çeşitli çözüm yolları denedim. Sonunda hatayla karşılaştığım tarihte oyunu farklı bir isimle kaydedip o dosyayı tekrar yükleyince oyuna sorunsuz devam ettim. Enteresan bir durum tabi. Bu yolu da mutlaka deneyin, gözardı etmeyin.

Ravenholm
08.Kasım.2009, 19:06
Çok meşur crash dumps FM08 de bende alıyordum ama FM09 dan beri hiç almadım aynı bilgisyar ilede devam ediyorum.(maşallah :D) Bilgisyarımda resmen takoz :D:D

nannar
08.Kasım.2009, 20:20
ben gs kariyeri açmıştım... kariyeri kapadım crash dump alınca :) Geçen yıl çözmüştüm ama bakalım yine deneyeceğim çözmeyi...

sekilaso
08.Kasım.2009, 20:28
Evet oyunu ilk oynadıgımın ortası sezonunda filandı caps dums hatası aldım ancak oyunu tekrar actıgımda bişey olmamıs gibi devam etti dosyayıda silmedim orda ölece duruyor ve hatasız oynuyorum simdi (=

nannar
08.Kasım.2009, 20:32
CRASH DUMP İÇİM YÜKLENEBİLECEK EKLENTİ VE PROGRAM (http://www.darkhardware.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1569)

Buyrun indirip bir deneyin bakalım :)

Flawless Victory
08.Kasım.2009, 21:15
CRASH DUMP İÇİM YÜKLENEBİLECEK EKLENTİ VE PROGRAM (http://www.darkhardware.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1569)

Buyrun indirip bir deneyin bakalım :)

"Sasser sadece Windows XP ve Windows 2000 kullanıcılarını etkiliyor" diyor, ee ben Vista'da bu hatayla karşılaştığıma göre Sasser Masser hikaye.. ;;)

nannar
08.Kasım.2009, 21:24
ben sasser masser demedim ki:) Birisi sasser virüsünden demiş, ben de o virüs için çözümü yazdım :)

capkin84
09.Kasım.2009, 20:28
96 dan beri bu oyunu oynarım ve bu seride olmasada zaman zaman bu hatayı aldım bunun nedenleri çok çeşitli ve nedenler çeşitli olduğu içinde çözümleride çeşitli. Bu oyun piyasaya çıkarılmadan önce defalarca deneniyodur. Bu hatayı hiç almamıs olabilirsiniz de günde 1 kaç kez de alabilirsiniz bu bir şans..

cenker zaim
18.Kasım.2009, 20:40
Windows XP ve Windows 2000 için bu pekii vista kullananlar ne yapcak ?

rammstein7
18.Kasım.2009, 23:01
fm10da 2015 yılındayım bu hatayi almadım umarım almamda hiçbir zmana

Sysmix
19.Kasım.2009, 11:31
maç esnasında tactics butonuna tıkladım, geçiş sırasında 3d ekranı sıyah oluyo negelde 1-2 saniyeliğine o esnada aldım bu hatayı. tabi save etmedıgım için 3 maç evvele döndük. kaldıgım yerden dvm etsem aynı maçta hata cıkarmı? gerçi dakıka 80 di tactıcs e gırmeseydım cıkacağınıda sanmıyorum.

maç motoru yada 3d den kaynaklanan bi sorun olabilirmi acaba? siyah ekran olayından şüpheledım hep oluyo (1-2 saniyeden fazla değil) ama bu sefer bu lanet hata çıktı.

farklı bi hata olarakta maç esnasında yanlışlıkla girdiğim oyuncu profilinden maça dönerken yasadım. maça döndü, 3d ekranın bulunan o ankı oyuncular yerlerınde koşuyordu. ama bi türlü maç ilerlemedi herhangı bi hata raporu fılan cıkmadı mecburen kapadım hazırlık dönemiydi

fm 2008 de de aynı hatayı 2 sefer aldım tamam dedikten snra oyuna döndü dvm ettim. bu seferde aynısı oluyodu oyun dvm etmedi sonuç malum.

fikir paylaşımı açısından lafı uzattım kusura bakmayın :)

sekilaso
19.Kasım.2009, 15:03
Valla fm 2009 da bikere almıstım bu hatayı baya ilerlemistim kariyerde 2039 yada 2045 de filandım galiba :D ozmn almıstım ,Fm 2010 u aldıgıdan beri caps dums illeti basıma bela oldu oyunu yükledigimden beri belki 10 15 defa hata vermistir ama ilginc olan oyunu devam ettirebiliyor olmam yani aynı gün saate geldimi vermiyor birdaha bu hatayı dün 3 kere verdi ama tekrardan devam etti gecti.. biraz ilerledikten sonra acılmassa oyun yakarım dünyayı :D

Sysmix
19.Kasım.2009, 20:50
bunların yapacağı oyunun allah bin belasını versin. vallah kusura bakmayın bu kadar olmaz. bu nasıl bi hatadır beyler allah aşkına böle bi olay yok yaç 90 lıra ver oyum al zevk alıcaz dıye çektiğimiz ceremeye bak ya. ulan kanserin aşını çıkarıcaklar şunun yanı yokmu çaresi hiç mi yoktur nedir nasıldır anlamadım gitti ya.

Sysmix
20.Kasım.2009, 00:55
hangi takım olursa olsun taktik kısmına girdiğim anda normal ekranda 1-2 kerede maç esnasında kendi takımımla crush dumps çıkmakta. sigames forumlarında da patlayan patlayana. çözüm önerileride direct x olayı diye sokuşturmuşlar arada.

wizard yuzunden hata halan var, oyuncu profili gezerken hata alan var.

dosyasyı gönderiyorum şu an, başı dertten kurtulmayan saygı değer yöneticilerimizden de ricamdır sizde uğraşıyosunuzdur gerçi ama şu sorun hakıkaten kanser edecek düzeyde, biraz ağırlık verelim bari şunun için bi patch filan cıksa verdiğimiz paraya, iş yerinde eve gitmek için geriye sayarken yaşadığımzı heyecana değse. bu oyun değil çünkü yaşam stili... sırf şu hata yüzünden oyuna giresim yok artık. bilmiyorum hiç alan yokmu yöneticilerden bu hatayı?

Sysmix
20.Kasım.2009, 11:15
http://www.izafet.com/fm08/398936-crash-dumps-hatasinin-cozumu-busefer-kesin.html

buradaki çözüm mantıklı gibi geldi denemedim bilmiyorum ama mantıklı gibi duruyo. iş yerinde bile kafayı evdeki oyuna taktıran bi hata olduğu için forum kirliliğine olan katkımdan dolayı kusura bakmayın. diğer hata alan arkadaşlar buldu galiba çözümü ses yok kimseden

Sysmix
20.Kasım.2009, 14:52
şu konuda hayırlısıyla bi sabitlense. kendimiz yazıp kendimiz okuyoruz gerçide bi umut belki göze çarpar.

eXcitinG
20.Kasım.2009, 17:23
şu konuda hayırlısıyla bi sabitlense. kendimiz yazıp kendimiz okuyoruz gerçide bi umut belki göze çarpar.

İsyanında hakLısın. Ama bu zamana kadar kimse Sigames yetkiLiLeri biLe Crush Dump hatasının nedenini ve çözümünü tam açıkLayamadı.

Sysmix
20.Kasım.2009, 17:29
İsyanında hakLısın. Ama bu zamana kadar kimse Sigames yetkiLiLeri biLe Crush Dump hatasının nedenini ve çözümünü tam açıkLayamadı.

hocam bu isyanıda geçti artık. tactics kısmında hatayı alıyorum sadece. crash dosyasını ve ek olarak save dosyasını gönderdik. bakalım geri dönüş olucakmı Sİ den merak ediyorum. sırf oyuncu profillerinde gezerken hata alan var. azınlık grupmuyuz neyiz anlamadım ordaki forum da da ses çıkaran yok isyan eden çok. bende de bu sene başladı illet. 4 seneden beri orjinal alırım ilk defa bu sene pişman oldum.

eXcitinG
20.Kasım.2009, 17:34
Senin durum daha da trajedik.

Benim düşüncem bu tamamen PC Lik bir durum. Donanım iLe aLakaLı. Oyun iLe iLgiLi oLsa ne kadar kişi varsa aLır aynı hatayı ama donanımsaL oLduğu için sadece beLLi kişiLer aLıyor.

İşin daha da garibi donanımsaL oLsada şundan doLayıdır diyememeLeLeri. BeLki de demek istememeLeri.

Sysmix
20.Kasım.2009, 17:42
Senin durum daha da trajedik.

Benim düşüncem bu tamamen PC Lik bir durum. Donanım iLe aLakaLı. Oyun iLe iLgiLi oLsa ne kadar kişi varsa aLır aynı hatayı ama donanımsaL oLduğu için sadece beLLi kişiLer aLıyor.

İşin daha da garibi donanımsaL oLsada şundan doLayıdır diyememeLeLeri. BeLki de demek istememeLeri.

belirsizlik deli ediyo işte. makine aynı makine 2008-2009 aynı makinede oynandı. hata ne zaman çıkıcak belli değil trajiklik burda başlıyor. o ufak tactics butonunu zaten korka korka tıklıyorum. maç içi de dahil.

sports interactive dosyası masaüstüne alınsa acaba bi çözüm olurmu ilk denemem o olucak. yoksa yapacak bişey yok save yapa yapa gidicez yada bilmıyorum artık. oyun da p . ç oldu zaten.

eXcitinG
20.Kasım.2009, 17:45
O kadar farkLı kişiLerde o kadar aLakasız şeyLerden sonuçLar aLınmış ki insan zaten inanamıyor. Hatanın oLması garip, çözümLer daha da garip. O yüzden denemekten başka çare yok.

Benim arkadaşım meseLa bu hatayı aLdıktan sonra format atıp, Sıfırdan oyunu D e kurarak yükLemişti daha da hata feLan aLmadı.

lexoqe
20.Kasım.2009, 17:47
Arkadaşlar Bilmediğimiz Bazı Şeyler var....fm şirketi bazı anti-virüs programları ile anlaşmıştır....orjinal olmayan oyunlardaki bazı dosyalarda hataya neden oluyor...

eXcitinG
20.Kasım.2009, 17:49
Arkadaşlar Bilmediğimiz Bazı Şeyler var....fm şirketi bazı anti-virüs programları ile anlaşmıştır....orjinal olmayan oyunlardaki bazı dosyalarda hataya neden oluyor...

Arkadaş orjinaL kuLLandığını beLirtmiş zaten..

Sysmix
20.Kasım.2009, 18:03
Vallah sabahtan beri bakıyorum dediğin gibi enteresan hatalar bi o kadar garip çözümler var. bi şekilde manuel çözüm bulmak şart oldu artık Sİ den de ses çıkacağını sanmıyorum. 2 kuruşluk zevk için sıtkımız sıyrılıyo ya artık ne diyim.

lexoqe: oyun orjinal, zone alarm pro kullanıyorum 3-4 seneden beri. oyundayken onu da devre dışı bırakıcam bakalım

lexoqe
20.Kasım.2009, 20:04
hımmm.anladım...ben orjinal olmadığını sanmıştım...dikkat etmemişim...bi araştırayım herhangi bi bilgi bulursam san dönerim tekrardan....=)

Sysmix
21.Kasım.2009, 10:26
Dün akşam yine oturduk fm nin başına herşey iyi güzel, maçımız dvm ediyo 3-0 öndeyız. dakka 78 defans oyuncumuz kırmızı görüyo, otomatıkman tactıcse gecmek isteyen oyun crash dumps ile karşılaşıp iki dakkalık zevk yine p.ç oluyo.

Oyuna başlamadan evvel sports interactive dosyasını masa üstüne taşıdım komple ama crash dumps yine çıktı ve bu sefer oluşan dosya nerde bulamadım.

Benden başka bu hatayı alan yokmu artık? herkes çözüm buldu bi benmi kaldım? Format mormat işini çözüm diye göstermeyin lütfen bin tane oyun oynuyoruzda bi bunamı format gerekiyor. Sİ nin forumlarında da artık olay kopmuş durumda, kimse cvp vermiyo ama dosya gönderim dvm. nannar olsun yada diğerleri bulduğunuz geçici yada kalıcı çözümler varsa paylaşında bari bizde kurtulalım bu illetten.

resssam14
21.Kasım.2009, 10:40
Sistem hatası ne yapsanız ne etsenizde başınıza gelicektir.

Sysmix
21.Kasım.2009, 12:48
El elde baş başta kaldık yani. hata var çözüm yok ne olduğu belli değil ondan sonra 10 bin satılıcak türkçe koyucaz tırı vırı. aman nolur koyun türkçe. bu sene itibariyle gözümde sıfırlanmıştı bu fm işi.

infernus
21.Kasım.2009, 15:54
Sırf herhangi bir problem yaşamayayım rahat rahat takımımı yöneteyim diye orjinal oyun aldım. Ama daha 2. maçımda crash dumbs hatası.
Format attım oyunu yeniden yükledim ama hata devam ediyor. Ama şöyle bir fikrim var ne zaman ki "Türkçe Spikeri" yükledim yada "events" dosyasında birkaç ufak değişiklik yaptım sürekli aynı hatayı vermeye başladı. Ama ilginçtir bu dosyalarda herhangi bir değişiklik yapmayınca hatayı almıyorum.

narakan1969
21.Kasım.2009, 16:11
Bende aldım şimdi bu hatayı. Yeni bir skin yüklemiştim bir maç sonrası verdi. Bundan mı değil mi bilmiyorum tabi. Yeni bir kariyere başlasam yine verir mi ? Yoksa aynı oyunda vermez mi bir daha ?

Sysmix
21.Kasım.2009, 17:10
vallah bende ne editor ne events ne turkçe spiker hiç bişey yok. hatta ne yüz paketi ne logo paketı sadece turksportal verıtabanı guncellestırmesi mevcut bide bulunmayan ligler ekli. özbekistan katar matar vb.

16 maç yaptım, 17. maçta maç içi o lanet taktik butonuna basınca aldım hatayı. kapadım gırdım dvm ettım save lı oyundan. bi süre öle gıdıyo, hiç bi yerde hata çıkmıyo - ki inadına tüm futbolcuları veya managerleri listelettiryorum search kısmından bişey olmuyo- yine tactıcs butonuna bastıgımda o geçiş süresınde hata cıkıyo.tabi bu "bi süre dvm ediyo " derken o süre zarfında da tatıcs butonuna basıyorum bişey olmuyo ama ne zaman çıkıcagı belli değil. herhangı bı takımın taktıgınede baksam kendı takımında olsa maç içi maç dışı farketmıyo hata sadece taktik butonu. yani tactıcle işimiz olmasa tamam dıycemde bu oyunun kalbi orası zaten.

sizin hatalarda nerde çıkıyo ona dikkat ettinizmi beyler? Sİ nin forumlarında da benim gibi aynı hatayı alan bi çok kişi var hatta oyuncu profil kısmınatıklayıp hata alan var. o aradaki geçiş süresi artık ne dir ne boktur afedersiniz çözemedim gitti çıldırıyorum 3 gündür.

oyunu silicem baştan kurucam hard disci bölümlediğim az kullandıgım bi kısma kurucam. ekran çözünürlük olayını söledikleri yere getırıcez bakalım baştan yeni bi kariyere başlıycaz umarım inşallah dinimiz amin.

Vassili Zaitsev
21.Kasım.2009, 17:34
Arkadaşım oyunu Cd'den mi oynuyorsun Steam den mi yükledin. Ben steamden yüklediğimde hiç sorun olmadı ama sonra steamden silip Cd'den oynamak zorunda kaldım. Taktiğe girince 2-3 defa bende aldım hatayı. Belki Cd'den ve steamden oynamada etkili olabilir diye düşünüyorum...

Sysmix
21.Kasım.2009, 18:16
cd den oynuyorum. silicem yenıden yuklıycem artık bakalım nolucak ne bıtıcek

lexoqe
21.Kasım.2009, 19:44
orjinal oyunun üstüne tr eklentiler yada normal eklentiler koymayın....

narakan1969
22.Kasım.2009, 07:10
Bende aldım şimdi bu hatayı. Yeni bir skin yüklemiştim bir maç sonrası verdi. Bundan mı değil mi bilmiyorum tabi. Yeni bir kariyere başlasam yine verir mi ? Yoksa aynı oyunda vermez mi bir daha ?

Burda yazmıştım arkadaşlar yeni bir skin diye. Bu skin dosyasının içinden bir dosya silmiştim space tuşuna basınca otomatik ilerlemiyordu onun ile ilgili. Ondan sonra hata verdi..Tekrar yükledim bu sildiğim dosyayı ve oyuna devam ettim baya gün de geçti maçda yaptım hata vermedi... Sanırım bu sorun herkesde farklı sebeplerden çıkıyor.

Sysmix
22.Kasım.2009, 19:12
Burda yazmıştım arkadaşlar yeni bir skin diye. Bu skin dosyasının içinden bir dosya silmiştim space tuşuna basınca otomatik ilerlemiyordu onun ile ilgili. Ondan sonra hata verdi..Tekrar yükledim bu sildiğim dosyayı ve oyuna devam ettim baya gün de geçti maçda yaptım hata vermedi... Sanırım bu sorun herkesde farklı sebeplerden çıkıyor.

turksportal veritabanı güncelleştirmesi dışında hiç bir ek paket fılan yok.. bide işte olmayan ligler özbekistan filan ama hata hep taktik kısmı

SI nin forumlarında tartışmalar kzıştı. bi yetkilinin yazdıgına göre yenı bi kod oluşrulmus onun denemesinde herhangi bi hata çıkmamış. 5 saat kadar oynanmış oyun.

Aralık patch i haricinde çıkmadan evvel sırf crash dumps hatası için bi patch gelebilir yorumlar görüşler bu konuya göre olumlu gelişiyor. komple sildim oyunu zaten daha fazla ruh hastası olmamak için.bekliyoruz bakalım nolucak.

kesh83
29.Kasım.2009, 19:41
Valla Arkadaslar Bu oyunu 98den berı oynuyorum ne yalan soylıyeyım genelde hep korsan alırdım hatta hep ve hıc bu sekılde bı hatayla karsılasmadım bu sene 10bın barajı ıcın bı katkım olsun ıstedım ve steamden orjınalı ındırdım oyuna basladım hersey gayet guzel gıderken 5. sezonda brezılya ıspanya macı bıtımınde bu hatayı verdı oyun kapandı defalarca denememe ragmen aynı hata hep tekrarladı dunden berı belkıde bınlerce forum sayfasında aradım cozum yolunu oyunun sıtesınden yetkılılere mesaj attım steam support a mesaj attım ama ne yazıkkı gercek su bunun bı cozumu yok denemedıgım sey kalmadı artık umudumda yok ınanın 10 yılın ustune oyundan sogudum ne yalan soylıyeyım ama sımdı dusunuyorum orjınalı almasaydım daha mı ıyı yapıcaktım aslında yetkılılerın oyun yonetıcılerıyle bu konuyu mutlaka gorusmelerı gerekıyor dunya genelınde bu kadar cok satan bır oyunda kı turkıyeye yapılan baskılarıda goz onunde bulundurursak dıger arkadaslarında dedıgı gıbı bu soruna bır cozum bulunmalı neyse ben sadece yasadıgımı anlattım ama bundan sonra asla orjınalını almam uzgumun :(

BeeTLeJuiCe
29.Kasım.2009, 20:06
Sinir oldum bugun yönetimden ne zaman para istemeye çalışsam crash dump hatası aldım. Bende en iyisi eldekiyle idare etmek dedim yola devam ettim. :)

razzyc
30.Kasım.2009, 19:39
Toulouse ile Uefa finalinde Man.Utd'ı 2-1 yeniyorum. 2 gün ilerliyorum crash dumps.:( Gel de tekrar oyna o maçı.:(

Sysmix
01.Aralık.2009, 15:04
10.1.1 yaması çıktı sırf bu hata için sonunda. oyuna yeniden başladık bakalım hayırlısı.

La BruJiTa
02.Aralık.2009, 01:31
bugüne kadar hiç almamıştım bu hatayı.kariyer olarakoynadığım güney amerikada karşıma çıktı.garip olansa diğer hiç bir save dosyasında ya da oyunda karşıma çıkmadı.Güney amerikaya özgümüdür nedir:mad::mad::mad::mad:

BHARISH
05.Aralık.2009, 02:19
Hahhaha bugün ben de ilk hatamı aldım:icon_lol:
Brezilyanın Atletico takımındaki Coelho'ya bakmaya çalıştığım anda Crash dumps veriyor oyun. Çok ulaşılamaz bir oyuncu olmak bu olsa gerek:icon_smile:

Muhtemelen oyuncunun resmini silince geçecektir.

BaGa TaRKaN
05.Aralık.2009, 03:35
Valla Bende Bir Defa Oldu Crush İlleti O da 2009da Online Oyuna Girmeye Çalışırken Oldu Onun Dışında 2009da da ve 2010 da da Bu Hatayla Karşılaşmadım Hiç:)

di canio
05.Aralık.2009, 19:26
Ben de FM 2010 ile başladım bu hatayı almaya.

2 maç üstüste kazanıyorum, hata veriyor. Ama 5 maç galibiyet alamıyorken hata falan vermiyor. Bu Juve Stabia'nın Serie A'ya çıkmasını istemiyorlar diye düşünmeye başladım. Napalım, ister istemez etkileniyosun Moratti'nin, Berlusconi'nin derinliğinden.

Sysmix
07.Aralık.2009, 12:03
Son çıkan yamanında bir faydasını görmedık. Ne güzel bu sene bu oyun böyle. ne de meraklıymışız kazıklanmaya.

SI nin forumlarına giren varmı bilmıyorumda orda da yöneticilerin verdiği "çözüm önerileri" evlere şenlik, dinlenesi, uygulanası nitelikte.

Eski kod ları düzelticeklermiş. Yeni kod yazılmış onun uygulaması yapılmaktaymış. Yeni oyuna başlayamayan var bırakın maç içinde hata alamayı. artık denicek bişey yok. geri iade için bir yazı yazdım, olumlu cvp gelirse posta ile paket. lanet olsun bi dahada.

infernus
07.Aralık.2009, 17:41
Evet yeni yama, oyunun dosyalarında değişiklik yapmama, antivirüs veya firewall programlarını devre dışı bırakma, crash dumps klasörünü sağa sola taşıma hepsi hikayeymiş. Üç senedir orjinal FM alıyorum her sene aynı problem, bu seneden sonra bir daha da zannetmiyorum FM falan oynayacağımı, demek orjinal oyun almanın karşılığı buymuş, teşekkürler Sigames...

sekilaso
10.Aralık.2009, 15:00
ya rezillikten başka birsey degil 4 mac arayla crash dumps hatası verip duruyor 4. macta mac öncesini gecip taktik bölümüne girerken hop bi hata zırt oyun kapanıyor. Kapanmasa bile 4. macı yaparken taktik butonuna bastıgımda hatayı gene alıyorum cıldırmak üzereyim bilgisayardan kaynaklı filan degil bu hata oyunun kendisinde var CoD 6 'yı calıstıran makina Fm2010 damı hata vericek sacmalıktan baska birsey degil birdahaki resmi yamada düzeltirler insallah bu sorunu..

Sysmix
11.Aralık.2009, 00:05
1) Do not start a game with an amount of leagues/added players that your machine cannot handle. We would not recommend anyone with 1MB RAM starting a game with more than 20,000 players loaded, nor more than 75,000 players for anyone with 2MB RAM or above at this stage - there still isn't a home computer that can handle running all leagues in the game, and the specs on the back of the box are the minimum specs needed to play the game, not to play the game with everything turned up to maximum.

2) Do not use ANY saved game/real time editors. We'll try and help anyone with a problem, but if you've used a third party tool, we have no idea what they are doing, and we definitely have some cases of corrupt saved games and corrupt memory being caused by these kinds of tools.

5) Save the game regularly!
---------------------------------------------------------------------------
adamların forumlarında çözüm önerisi bu. ytekili kişi yazıyo bunu Neil Brock adında süpersonik şahsiyet.

altı çizililerin anlamları özet olarak;
-oyununuzu düzenli olarak save edin
-editor kullanarak çok değişiklik yapmayın

en bombası; 1gb ram i olanlar 20,000 oyuncu
2gb ram ı olanlar 75000 bın oyuncu barajını geçmememye özen göstersın oyuna baslarken. Sistemınınızn kaldıracagı kadar sınırlayın.

Ne güzel öneriler değilmi. 2gb ram var, sistem manyak uçuyo full ligleri açmışın, oyunda ilerledikten belli bir süre sonra tactic butonuna basınca Crash Dump ile akraba oluyosun -kodlardan kaynaklanan problem olduğu aşikar- adam çıkıyo 20 bini geçme!! "3 lig aç neyine yetmıyo" dese bu kadar koymaz yemin billah.

bi yerlerimizi yırttık yok türkçe çıkarsınlar bilmem ne. bu hatanın kod lardan kaynaklandığı kesin, onuda kabul ediyolar ama böyle pişkin bi şekilde çıkıp şunları yapmayın bilmeme ne demeleri tam bir "çakal türk esnafı" modunda oldu.

Sekilaso dediğin gibi Cod 6 yı kastırmadan oynayan, Gta 4 de şov yapan makine bundamı hata çıkarıcak kesinlikle hayır. Enayi yerine koyulduğumuzamı yanayım anlamadım. Geri iade için yazı da yazdım foruma adres verın geri gönderıcem dedım halıyle cvp yok.

Oğuzcan
11.Aralık.2009, 00:24
Yakın zamanlarda yeni bir pc almayı düşünüyorum yeni bir pc alınca ilk işim Fm10 orjinalini almak olucaktı haliyle fakat fm10'da crash dumps hatasının olması ve sizin yazdıklarınız beni çok düşündürdü gerçekten bukadar beklemeye heyecana bu hayal kırıklığı değermi...Şimdi Türkçesinin ve büyük bir umutla bu crash dumps hatası için yama beklicem Belki hani bi umut olur..

kcba
19.Aralık.2009, 16:52
Oynadığım editörlü oyunu ve editörü sildim yeniden kurdum crush dumps tarih oldu denemenizi öneririm bende işe yaradı :)

Sysmix
20.Aralık.2009, 19:49
Şimdi yeni oyuna başlıyım dedim son yamayı kurduktan sonra. son patchden önce oyuna başlarken sistemin sınırladığı oyuncu için bi uyarı almazdım.

şöleki;

benim sistemin sınırı 75.000 2gb ram var

http://img689.imageshack.us/img689/2710/fmreco.jpg

son patch den evvel 141 bin oyuncu cıvarında oyun açardım hiç uyarı gelmezdi. son patch den sonra ;

http://img689.imageshack.us/img689/8181/fm2.gif

şimdi 74 bın oyuncuyla basladık bakalım nolucak.

Flawless Victory
27.Aralık.2009, 01:39
Ben de bu hata yüzünden kayıtlı oyunuma giremiyorum. Editör falan da kullanmadım. Orjinal mi? Bir daha asla!

cess41
28.Aralık.2009, 16:49
Bu hata FM'nin bitişi demektir.Ne demek orjinal alın,ne demek şu kadar ram'e şu kadar oyuncu,ne demek devamlı save,editör cart curt.Ne yapmaya çalışıyor bu adamlar ya,çocuk mu kandırıyorlar.Her seride aldım bu hatayı.Yazıktır günahtır verdiğimiz paralara.Ceplerine paraları koyarken güzel ama iş soruna gelince saçmalamalar.Sonra neymiş şu rakamı geç sana Türkçe dil koyayım.Bırakın bu işleri,korsanına bile para vermem.FM'yi Türkçede istemiyorum ben,hatta FM'yi istemiyorum.Verdiğim paralarda haram zıkkım olsun.Az paradan bahsetmiyoruz burda,yazıktır günahtır.Her sene aynı terhane,ayıp çok büyük bir ayıp.Lütfen bana kimse çıkıpta FM'yi savunmasın.İnanın insanları FM almasın diye örgütlemek geliyor içimden.Paraları boşuna gitmesin...

Bekq
28.Aralık.2009, 17:59
Bu hata FM'nin bitişi demektir.Ne demek orjinal alın,ne demek şu kadar ram'e şu kadar oyuncu,ne demek devamlı save,editör cart curt.Ne yapmaya çalışıyor bu adamlar ya,çocuk mu kandırıyorlar.Her seride aldım bu hatayı.Yazıktır günahtır verdiğimiz paralara.Ceplerine paraları koyarken güzel ama iş soruna gelince saçmalamalar.Sonra neymiş şu rakamı geç sana Türkçe dil koyayım.Bırakın bu işleri,korsanına bile para vermem.FM'yi Türkçede istemiyorum ben,hatta FM'yi istemiyorum.Verdiğim paralarda haram zıkkım olsun.Az paradan bahsetmiyoruz burda,yazıktır günahtır.Her sene aynı terhane,ayıp çok büyük bir ayıp.Lütfen bana kimse çıkıpta FM'yi savunmasın.İnanın insanları FM almasın diye örgütlemek geliyor içimden.Paraları boşuna gitmesin...
Sen yamaları yükle sonra nerde bu devlet, nerde bu millet.

Bu forumda 1 kişi söylesin bana ne bir logo, ne bir skin, nede bir editör kullanmayıpta bu hatayı alan varmı?

omrcanjc
28.Aralık.2009, 18:07

Bu forumda 1 kişi söylesin bana ne bir logo, ne bir skin, nede bir editör kullanmayıpta bu hatayı alan varmı?
ben aldım hemde leverkusenle şampionlar ligi yarı finalinde uefa lig hepsini aldım ama kader işte

Bekq
28.Aralık.2009, 20:21
ben aldım hemde leverkusenle şampionlar ligi yarı finalinde uefa lig hepsini aldım ama kader işte
Hiç bir eklenti vs. kurmadınmı? Takım logosu vs.

Eğer kurmadıysan ayrıntıları öğrenmek istiyorum. Msn pm atarmısın.

cess41
29.Aralık.2009, 10:58

O söylediğin şeylerin hiçbirisi yok benim oyunumda.Hiç eklenti yok.Aptal mıyız burda böyle bağırıp çağırcaz.Bilip bilmeden konuşuyosun yok nerde devlet nerde millet diye.İnternette forumları iyi oku eklenti olmayan çok insanda bu hatayı görürsün.Okumayı,araştırmayı öğren ondan sonra düzgün yorum yaz buraya.Sen yama yükleymiş , yok devletmiş , yok milletmiş.Geçin bunları...

Bekq
29.Aralık.2009, 13:33
O söylediğin şeylerin hiçbirisi yok benim oyunumda.Hiç eklenti yok.Aptal mıyız burda böyle bağırıp çağırcaz.Bilip bilmeden konuşuyosun yok nerde devlet nerde millet diye.İnternette forumları iyi oku eklenti olmayan çok insanda bu hatayı görürsün.Okumayı,araştırmayı öğren ondan sonra düzgün yorum yaz buraya.Sen yama yükleymiş , yok devletmiş , yok milletmiş.Geçin bunları...
Üslubum biraz sert oldu kusura bakma fakat her oyunda olabilecek bir hata. Yani ben hala ısrarla eklentilerden olduğunu düşünüyorum -ki eğer eklenti vs. yoksa crash dumps'ın kesin çözümü dosyayı masaüstüne almaktır.

Ayrıca ben gerekli araştırmalarımı yaptım. Football Manager konusundada yeterli bilgi birikimine sahibim. Bilen biliyor zaten. ;)

cess41
29.Aralık.2009, 16:38
Üslubum biraz sert oldu kusura bakma fakat her oyunda olabilecek bir hata. Yani ben hala ısrarla eklentilerden olduğunu düşünüyorum -ki eğer eklenti vs. yoksa crash dumps'ın kesin çözümü dosyayı masaüstüne almaktır.

Ayrıca ben gerekli araştırmalarımı yaptım. Football Manager konusundada yeterli bilgi birikimine sahibim. Bilen biliyor zaten. ;)

Kardeş valla bu hata adama kafayı yedirtir.Bende ters bişey dediysem kusuruma bakma.Ama gerçekten bu hata sinir bozuyor.Ama eklentinin e'si yok yani emin ol.Bütün çözümleri denedim ama tık yok...

Flawless Victory
01.Ocak.2010, 22:58

Eklenti falan yok, oyunum orjinal ve steam'den aldım (almaz olaydım). Bu hata çözülmüyor. Şimdi oyunu steam'den yeniden mi indirmem gerekecek? Bu kadar saçma bir şey görmedim..

di canio
01.Ocak.2010, 23:25
Ben de SI'in yayınladığı yamalar dışında hiçbir eklenti yüklemiyorum ama alıyorum bu hatayı.

Editörden kendim değişiklikler yapıyorum. Ama eğer editörden bizim yaptığımız değişiklikler sebep oluyorsa bu hataya o da bizim değil SI'in hatası. Crash Dumps hatasının tek sebebi editör değil ama sorun yaratıyorsa editör, yayınlamasınlar.

Flawless Victory
01.Ocak.2010, 23:50
Ben de SI'in yayınladığı yamalar dışında hiçbir eklenti yüklemiyorum ama alıyorum bu hatayı.

Editörden kendim değişiklikler yapıyorum. Ama eğer editörden bizim yaptığımız değişiklikler sebep oluyorsa bu hataya o da bizim değil SI'in hatası. Crash Dumps hatasının tek sebebi editör değil ama sorun yaratıyorsa editör, yayınlamasınlar.

Ben editör de kullanmadım. "0" eklenti ile hata veriyor, oyunun orjinali bozuk.

reborn471
02.Ocak.2010, 17:12
10.2.0 yamasını yükleyip hala hatayı alan var mı ?
ben de hiçbir eklenti kullanmadan sadece orjinal updateler ile oynuyorum .
09 da bi kez başıma gelmişti.aynı sistemde 10 da sürekli alıyorum hatayı.
save ederek oynamayı tavsiye etmişler ama insan kendini kaptırınca bazen unutuyo save etmeyi.

Flawless Victory
02.Ocak.2010, 23:58
evet var ben.

Bekq
08.Ocak.2010, 14:44
Ben 05 serilerinden beri hiç Crush Dumps hatası almadım.

Flawless Victory
14.Ocak.2010, 03:32
Arkadaşlar hatanın kesin çözümünü söylüyorum, yüklediğiniz her ne varsa silip orjinalini yükleyin, cache'i de silip oyuna girin, oyununuz açılacaktır. Bu değiştirdiğiniz skin ise, belgelerim içindeki skin dosyalarını "tamamen" silin. Hata genelde sonradan yüklenen skinlerden kaynaklanıyor.

di canio
14.Ocak.2010, 12:58
Arkadaşlar hatanın kesin çözümünü söylüyorum, yüklediğiniz her ne varsa silip orjinalini yükleyin, cache'i de silip oyuna girin, oyununuz açılacaktır. Bu değiştirdiğiniz skin ise, belgelerim içindeki skin dosyalarını "tamamen" silin. Hata genelde sonradan yüklenen skinlerden kaynaklanıyor.

Daha önce de yazdım ama benim oyunumda oyunun kurulduğunda yüklenenler dışında logo, resim, skin, taktik, antrenman sistemi, xml, edt, ddt dosyaları hiçbirşey yüklemedim. 1 hafta ilerleyemiyorum bu hatayı almadan.

gungorbdk
14.Ocak.2010, 16:01
Crush dump hatasını ben sadece oyunu herhangi bir eklenti ile değiştirince aldım, onun dışında da görmedim. FMRTE ve Türkçe versiyon gibi oyunu değiştiren program/eklentilerden kaçınırsanız almazsınız.

Sysmix
14.Ocak.2010, 16:56
Oyunum orjinal oldugu halde sadece bu sene karşılaştım bu hatayla. geçtiğimiz oyunlar bütün ligler açık olarak oynardım ki bu senede öyle başladık 230.000 aktif oyuncu ile. taktik kısmında hep hata almaktaydım daha sonra belli bi tarih aralığında Demre nin dediği gibi ilerleme şansım olmadı. son cıkan patch ile pc nin oyuncu sınırıda görmüş olduk.

75.000 oyuncu ile yeni oyuna basladım -tum lıgler acık yalnız oynanabılıcek ligler sınırlı- son patch ile hiç hata almadım tabi ama o ilk kurduğum andaki Fm 2010 zevki kalmadı. bu sene böle oldu seneye nolur ne biter kimse nin bi fikri yok sanırım. ama pc ler gayet yeterli olup istediğimiz duzeyde oyunu oynayamamak gerçekten sinir bi durum. orjinal oyun alanlar için özellikle.

Flawless Victory
14.Ocak.2010, 19:13
Tüm ligler açık olmayınca zevk alamıyor musun?

orhuneses
03.Şubat.2010, 02:13
arkadaşlar bende maç esnasında oyuncu profiline girip. geri dedidiğim zaman alıyorum

Countdelafey
03.Şubat.2010, 21:23
Emrah44

onemlı olan bızım kac lıg acık olarak bu sorunla karsılasmamız değil bızım bu sorunu alarak oynamak zorunda olmamız.
Benım evımde uzay ussu gıbı bır makıne varsa eger ben 20 lıg de acarım 30da ve bana hizmet sağlayandan ben bu hizmeti almayı beklerim.

09 ve 10'u orjinal aldım. ve 11 i orjinal almayacağıma dair yemin ettim. SI su anda rakipsiz oldugunu bildiği için gevşek davranıyor.

Crash dumps klasöründe 220mblık bır bırıkmeyle karsılastım dusun artık kac tane hata yemısım.

Stejan67
04.Şubat.2010, 15:39
Bazı Arkadaşlarımız Yok SI Bile Bulamamış Çözümü Bide 10000 Baraj İstiyorlar Yüzsüzlük Demiş.Arkadaşım Çözüm Basit Fm Oynamazsın Olur Biter. :) Benim De Bildiğim Yöntem Crash Dumps Dosyasını Masaüstüne Kopyalamak.İşe Yarıyor Zaten.

kocari
23.Mart.2010, 22:03
Ben herhafta save yap seçeneği ile idare ediyorum artık .Bir ara yardımcılarla toplantı yaptıgım bölüme girdiğimde hep C.D veriyordu ,sildim yükledim düzeldi ama hala oyunda 2 haftaya 1 alıyorum hatayı . Artık önemli ne yaptıysam mutlaka save yapar oldum haftada 2-3 kere korkudan .C.D. la yaşamayı öğrenmek bu olsa gerek... :)

Matteo Ferrari
23.Mart.2010, 23:45
Ben 10.3 yamasını kurduktan beridir böyle bir sorunla karşılaşmadım.

kocari
29.Mart.2010, 16:00
Arkadaşlar virüs felan dediler combofixle ve virü programı ile tarattım pc yi her hafta veren hata 1.5 sezondur vermiyor

S4mp1y0N
07.Nisan.2010, 00:58
fm2008'den beri kahrolası hatayı almaktan bıktım..
ne lanet bişeymiş bu yıllardır hatayı çözemediler.
nasıl çözemiyorlar onu da bir türlü aklım almıyor gerçi. insan kendi yaptığı oyunun hatasının neyden kaynaklandığını bilmez mi ?

bazen düşünüyorum, ulan diyorum fm'nin ekibinin içinde bir cm ajanı mı var?
evet evet gizli bir ajan var... CM ve Crash Dumps. bu 'C' bize bir mesaj olmalı. fm'nin sempatisini bu illet hata ile aşağıya çekip, bizi cm oynamaya mecbur bırakacaklar. komplo teorisi üretmekten başka aklıma bişey gelmiyor.
iyice salağa bağladık iyi mi :D

Uchiha Itachi
07.Nisan.2010, 01:38
Fm 2007 den beri oynarım bu hatayla karşılaşmadım.Tabi şu var oyunu kendi temasıyla oynuyorum.Asla tema, grafiksel çalışma vs eklemedim oyuna.O yüzden yaşamamış olabilirim.

FieSTaA
07.Nisan.2010, 03:58
ben o sorunu oyunu kaydetmeden laptobun kapagını indirdiğimde yaşadım.10 sezon ilerlemştim :S

Flawless Victory
07.Nisan.2010, 04:53
bu hata % 90 orjinal dışında yüklenilen temadan kaynaklanıyor, bunu bizzat çözmüş bulunmaktayım. Orjinal temaya geçince sorununuz düzelir.

Vassili Zaitsev
07.Nisan.2010, 11:40
Bende bilgisayarda vista yüklüyken 2 haftada bir alıyordum. Win 7 yi yükledikten sonra belki 11-12 sezon oynadım 2-3 defa verdi. Onada format attım pc ye ondan sonra vermedi.

Flawless Victory
07.Nisan.2010, 16:02
Tema yükledim 1 gün sonra hata verdi. Temayı sildim oyunu sıfırdan yükledim ve SI Games'in yaptığı dışında hiçbir yama kullanmıyorum. 7 sezon oynadım en ufak hata almadım. Her yüklediğiniz paket hata olasılığını artırıyor.

COLMAN20
08.Nisan.2010, 18:01
Anasını satim bi kariyerim vardı Trabzonspor ile. Sıkıldım ondan , Dedim yeni bir kariyer açalım.

Tamam Açmaya hazırlandık kariyerimizi Ülkeleri falan çektik Next Next ilerledik ve Bu hatayı verdi. Crash Hatalarını , klasörlerini falan sildim çok yöntem denedim ama olmuyor. Şimdi arkada yazılan 1-2 yöntem dikkati mi çekti onları'da deneyeceğim.

Allahın izni ile halledeceğiz bu sorunu.

Vassili Zaitsev
14.Nisan.2010, 09:47
Arkadaşlar hata verenlerde Nod32 yüklümü. Benim arkadaşımdada bu hatayı veriyordu. İkimizde format attıktan sonra Nod32'yi yüklemedik bu hatayı bir daha vermedi. acaba bu hatayı veren arkadaşların hepsinde nod32 yüklü mü?

Aydin
15.Nisan.2010, 01:39
Olayın nod32 ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Ama öyle de olabilir çünkü crush dumps hatası bilgisayar masasının üstünün temiz olup olmadığından bile çıkagelen bir hata. Yani çok alakasız şeyler yüzünden bu hatayı verebiliyor ve sigames sanırım bu yüzden bunca senedir bu hatanın üstesinden gelebilmiş değil.

tanburi
23.Nisan.2010, 12:54
Selamlar,

Oyunum orijinal olmasına rağmen bu hatayı ben de aldım.
Aldığım tarih 26 Haziran 2016.
Bir yerde tatile çıkınca geçiyor diye duydum.
Ve de öyle yaptım.
Euro 2016 finalinde İspanya'nın başında Almanya'yı
yendim, soyunma odası konuşmasından sonra devam dedim
hata verdi.
Sonra tekrar açtım ve ayarlardan 2 gün tatil dedim.
Şimdi hata almadan yola devam ediyorum.

mehmetd
02.Haziran.2010, 22:50
bende de şöyle oluyor(du) arkadaşlar:
oyun hiçbir uyarı vermeden kapanıyordu bunun genellikle maçlarda olduğunu gördüm. events dosya(larını) başka yere taşıdım yedeğini alın diyor ya o sorun halloldu gibi yani aynı klasörde events-kopyası events falan olmasın tek events olsun. maç oynarken oyun gitmesin(özelliklede yenerken oluyordu sinir oluyordum)
2. oyun düzelmediyse kaldırıp yeniden kurulabilir ama tek kaldırmak yetmez ayrıca tüm dosyaları da silmelisiniz common cleaner kullanılabilir ve/veya regeditten kendiniz silebilirsiniz ayrıca yeni yüklenen dosyalarda sorun olabilir veya ben editörde değişiklik yapmıştım kaldırıp yeniden kurunca dokunmadım bide bazı dosyalar gitmiş olabilir mesela almanya gözüksün diye olan kısmı kaldırmıştım ama şimdi dokunmadım yenisinde,yeni oyunda yapıcam onları.bir sürü şey yazdım uygun olanı değerlendirebilirsiniz.

mehmetd
11.Haziran.2010, 03:47
Ben herhafta save yap seçeneği ile idare ediyorum artık .Bir ara yardımcılarla toplantı yaptıgım bölüme girdiğimde hep C.D veriyordu ,sildim yükledim düzeldi ama hala oyunda 2 haftaya 1 alıyorum hatayı . Artık önemli ne yaptıysam mutlaka save yapar oldum haftada 2-3 kere korkudan .C.D. la yaşamayı öğrenmek bu olsa gerek... :)
ben hergün diyorum:icon_razz: düşünsene 1 hafta diyince diyelim maç iyi değil çıkınca 1 hafta evvelki maça dönüyor bende hergün dedim bu sefer de güniçinde kopuyor:icon_razz:

EndoplazmiK RetikuluM
18.Haziran.2010, 16:06
fm2008'den beri kahrolası hatayı almaktan bıktım..
ne lanet bişeymiş bu yıllardır hatayı çözemediler.
nasıl çözemiyorlar onu da bir türlü aklım almıyor gerçi. insan kendi yaptığı oyunun hatasının neyden kaynaklandığını bilmez mi ?

evet evet gizli bir ajan var... CM ve Crash Dumps. bu 'C' bize bir mesaj olmalı. fm'nin sempatisini bu illet hata ile aşağıya çekip, bizi cm oynamaya mecbur bırakacaklar. komplo teorisi üretmekten başka aklıma bişey gelmiyor.

Öğlen öğlen güldürdün beni :zuhaha

Ben bu hatayı FM dışında Total War ve NSS'de aldım :)

El Barto
18.Haziran.2010, 16:10
O "C" inci'nin c'sidir.

cCc FM Sever cCc

EndoplazmiK RetikuluM
19.Haziran.2010, 23:15
O "C" inci'nin c'sidir.

cCc FM Sever cCc

Crush Dumps sayesinde El Barto'da kafayı buldu, hayırlı olsun ne diyim :zuhaha

VasfiVural
02.Haziran.2011, 20:40
http://www.izafet.com/fm08/398936-crash-dumps-hatasinin-cozumu-busefer-kesin.html (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.izafet.com%2Ff m08%2F398936-crash-dumps-hatasinin-cozumu-busefer-kesin.html)

buradaki çözüm mantıklı gibi geldi denemedim bilmiyorum ama mantıklı gibi duruyo. iş yerinde bile kafayı evdeki oyuna taktıran bi hata olduğu için forum kirliliğine olan katkımdan dolayı kusura bakmayın. diğer hata alan arkadaşlar buldu galiba çözümü ses yok kimseden

İşe yaradı :icon_razz:

mehmetd
05.Haziran.2011, 16:46
Crash dumps klasöründe 220mblık bır bırıkmeyle karsılastım dusun artık kac tane hata yemısım.

ben o sorunu oyunu kaydetmeden laptobun kapagını indirdiğimde yaşadım.10 sezon ilerlemştim :S

bu hata % 90 orjinal dışında yüklenilen temadan kaynaklanıyor, bunu bizzat çözmüş bulunmaktayım. Orjinal temaya geçince sorununuz düzelir.

f.v oyunu orjinal tema ile oynuyorum,roaming kısmı varya hani bende xp varda yok hani;
orayı boşalttım ve oyuna girdim gene oyundan attı,en son crash dump değilde öbür bi hata vardı adını unuttum onu verdi,bende ctrl altdel le oyundan çıktım.

count. 220 mb mı:icon_eek: hangi oyun o fm 1911 mi? ne zamandır biriktiriyon? :icon_biggrin: bende 2 mb olsun fazla bulur silerim ccleaner ı hergün kullanıyorum zaten.o klasörü de hep silerim.
o oyunu oynamamakta fayda var gibi.:D

samp. crash dump sadece fm de yok yalnız.windows ta vs. de de vardı sanırım.yani cm le alakası yok.

fiesta 10 sezon mu:icon_eek: ben 1 gün,1 maç devam ediyorum sen 10 sezon ilerledin ve kaydetmedin iyi mi:icon_biggrin: