PDA

View Full Version : Fabio Bilica

ColdPlay1985
18.Ekim.2009, 06:19
http://www.ressim.net/out.php/i205367_fenerbahce-fabio-alves-da-silva.jpg

Geçen yılki aynı profili kalmış hiçbir değişiklik yok bu oyuncu geçen sene ligin en iyi performans gösteren 2-3 oyuncusundan biri dğeil miydi?Niye herhangi bir yükselme olmadı özellikle teknik ve soğukkanlılığı çok çok düşük buldum bu değerler kesinlikle yükseltilmeli.

Alicanfmfan
18.Ekim.2009, 07:43
Bilica'da teknik mi ?

DenizlispoR
18.Ekim.2009, 12:22
Bence Bilica'da normal savunmacılara göre daha yüksek bir tekniği var topu defanstan daha rahat çıkarabiliyor + çalıma girdiğinde başarılı olabiliyor.

MeMo
18.Ekim.2009, 15:02
Bilica'da teknik mi ?

Fenerbahçe maçlarını izlemeni tavsiye ederim.Eğer izlemiyorsan bunu neye dayandırdığını da merak ettim.

Cengo
18.Ekim.2009, 17:59
Bence Bilica'da normal savunmacılara göre daha yüksek bir tekniği var topu defanstan daha rahat çıkarabiliyor + çalıma girdiğinde başarılı olabiliyor.

Hatta o kadar rahat çalıma giriyor ki, cmler ile topu çekiyor :)
Bir gün başına dert olacak bu rahatlığı ama bakalım ne zamana kısmet.

Bilica Sivasspor araştırmacısının yorumudur, bu sezon izlediğim kadarı ile çok az technique ve büyük oranda composure için değişikliğe gitmek gerekir.Bunu değerlendirmek için de aslında oldukça uzun zaman var daha.

Alicanfmfan
18.Ekim.2009, 18:07
Valla benim izledigim fener maçlarında Bilica çalım atmak isterken bir kaç topu kaptırmıstı sanırsam , savunmadan o kadar da iyi toplar cıkardıgını sanmıyorum.

Cengo
18.Ekim.2009, 18:15
Defanstaki aşırı özgüvenden dolayı çekerken kaptırmış olabilir.Bu onun en büyük sorunu, keza top keserken bile aynı rahatlık ile top kaçırabiliyor.Top ile diğer stoperlerden belirgin ölçüde daha rahat, zayet bu yüzden insiyatif alıyor, topla çıkmaya çalışıyor.Sivasspor'dayken de yarı sahayı geçen son derece uzun ve düzgün toplar ile çıkartabiliyordu.Elbette ki bir orta saha oyuncusu gibi değil, 1-2 puanlık bir nüans farkı sadece.

DenizlispoR
18.Ekim.2009, 18:20
Hatta o kadar rahat çalıma giriyor ki, cmler ile topu çekiyor :)
Bir gün başına dert olacak bu rahatlığı ama bakalım ne zamana kısmet.

Bilica Sivasspor araştırmacısının yorumudur, bu sezon izlediğim kadarı ile çok az technique ve büyük oranda composure için değişikliğe gitmek gerekir.Bunu değerlendirmek için de aslında oldukça uzun zaman var daha.
Abi gerçekten Bilica çalım atarken ödüm patlıyor yA :D.

MeMo
18.Ekim.2009, 18:55
Valla benim izledigim fener maçlarında Bilica çalım atmak isterken bir kaç topu kaptırmıstı sanırsam , savunmadan o kadar da iyi toplar cıkardıgını sanmıyorum.

Herhalde sana Bilica'nın hata yaptığı sahnelerden kesit vermişler onu izleyip yorumlamışsın.Başka bir açıklama bulamıyorum bu yoruma.

BuRiBuRi
19.Ekim.2009, 02:05
Lucio tarzı bir oyuncu. Defanstan top çıkarmada oldukça başarılı:)

perpetua
19.Ekim.2009, 02:14
Lucio tarzı bir oyuncu. Defanstan top çıkarmada oldukça başarılı:)

Boyle orneklendirirsek Lucio'nun

Dripling: 14
Teknik: 9

:)

Universal
19.Ekim.2009, 02:21
Bilica'yı bu oyunda Limited defans oynatmak daha mantıklı düşünüyorum. Haklı mıyım?

BuRiBuRi
19.Ekim.2009, 02:24
Boyle orneklendirirsek Lucio'nun

Dripling: 14
Teknik: 9

:)

O zaman Lucio'yu kim araştırdı:D

Sadece Bilica'yı Lucio'ya benzetiyorum:icon_biggrin:
Ben teknik konusunda yorum yapmadım:)
Bilica'nın özellikleri hakkındaki yorumum;
Oldukça güzel olmuş amcak Free Kick özelliği 15 olabilirdi:)

Alicanfmfan
19.Ekim.2009, 02:27
Herhalde sana Bilica'nın hata yaptığı sahnelerden kesit vermişler onu izleyip yorumlamışsın.Başka bir açıklama bulamıyorum bu yoruma.

Herhangi bi acıklama yapmak zorunda degilsin ki :) izledigim ve gördügüm hataları dedim :)

perpetua
19.Ekim.2009, 03:32
Bilica'yı bu oyunda Limited defans oynatmak daha mantıklı düşünüyorum. Haklı mıyım?

Katılmıyorum. Servet limited defans olur. Lugano olur. Ligdeki bir çok defans olur. Ama Bilica ball playing defender olacak yeteneklere sahip bu profil ile. En azından ben ball playing defender oynatırım.

Universal
19.Ekim.2009, 03:38
Katılmıyorum. Servet limited defans olur. Lugano olur. Ligdeki bir çok defans olur. Ama Bilica ball playing defender olacak yeteneklere sahip bu profil ile. En azından ben ball playing defender oynatırım.

Oyun içinde iki özelliğinede baktım, limited'da daha başarılı olacak gözüküyor ama; PSV ile oynadığım maçda Kovermars'ı sürekli kaçırdı... Sanırsam haklı olabilirsiniz.

EL-Hadji
19.Ekim.2009, 17:51
Bilica ligimizin topla en iyi oynayan stoperidir. S.kanlılık ve teknik artacak. Bazı değişiklikler olacak bu profilde.

brotha
22.Ekim.2009, 04:23
Sogukkanlilik kesinlikle artmalida Teknigin artmasi nasil bir dusunce anlamadim? Zaten 12 degerde teknigi var ki orta saha oyunculari icin bile vasatin ustu olarak degerlendirilirken,bir defans oyuncusu icin gayet iyi bir duzey. Ernstin bile teknigi 12 iken ve arastirmacilar 12 olmasi gerektigine beni ikna etmis iken Bilicaninki 12 den yuksek olmasi, gercekten sonuna kadar karsi cikacagim dusuncedir.

EL-Hadji
22.Ekim.2009, 14:15
Sogukkanlilik kesinlikle artmalida Teknigin artmasi nasil bir dusunce anlamadim? Zaten 12 degerde teknigi var ki orta saha oyunculari icin bile vasatin ustu olarak degerlendirilirken,bir defans oyuncusu icin gayet iyi bir duzey. Ernstin bile teknigi 12 iken ve arastirmacilar 12 olmasi gerektigine beni ikna etmis iken Bilicaninki 12 den yuksek olmasi, gercekten sonuna kadar karsi cikacagim dusuncedir.

Şunu sana net söyliyim Ernst' in topa yumuşaklığı ve ayak tekniğiyle Bilica' nın ki bir değil. Bilica' nın topun dibine girişleri, sağa sola 40-50 metrelik attığı uzun ve isabetli pasları Ernst' ten hemen ayırt ediyor onu. Bilica' yı biraz daha dikkatli izlemeni tavsiye ediyorum kardeşim :)

lepreachun
24.Ekim.2009, 06:10
açıkçası bilica incelemesindeki en büyük hatanın tackling inin 14 olması olarak düşünüyorum. Bilica bence ligde Servet ve Lugano'dan sonra fiziğini en iyi kullanan oyuncu en az 15 taclkling olmalı.. Bir de çok ağır yapılmış. 2009 da türkiye liglerindeki stoperlerin en büyük sorunu ağır yapılmalarıydı.Avrupa ligleri ile arada çok saçma farklar oluşabiliyordu. Matteo Ferrari'nin pace 14 acceleration 13 olduğu bir ortamda bilica nın da bu değerlerden 1 puan aşağı alabileceğini düşünüyorum

Ahmet Göktaş
24.Ekim.2009, 15:16
Matteo - Bilica kıyasını çözemedim yanlız.

lepreachun
24.Ekim.2009, 15:56
Matteo - Bilica kıyasını çözemedim yanlız.

şuan elde olan bilgiler olduğu için bu 2 oyuncunun çabukluğu ve süratini karşılaştırıyorum anlamıyacak çok bir şey yok

nerazzuri
25.Ekim.2009, 16:37
Soğukkanlılık artmalı, tekniği ise bir iki değer artması gerekiyor.

+ olarak Bilica'nın bitiriciliği 7 olarak verilmiş bana göre az, yeri geldiğinde bu özelliğini soğukkanlılığı ile birleştirip goller atabiliyor. Free kick özelliğini ise fazla kullanmayanlardan Bilica, ki free kick i bana göre üst düzeyde olan bir oyuncudur, bunu kullanmak istersem hangi bitiricilik ile kullanacağım, bana göre bitiricilik bir kaç değer daha arttırılmalı.

S4mp1y0N
25.Ekim.2009, 22:44
hizi 12/13 olabilir
bilica hizlanmada problem yasiyor ama hem topla birlikte hemde topsuz alanlarda uzun mesafede hizli oldugunu gozlemledim ben
soguk kanlilik konusunda size katilmiyorum 11/12 gibi degerler bence fazlasiyla yeterli
teknigi konusunu da abartmamak lazim passingi gayet yerinde zaten

kararliligi ve calisma orani da bence biraz yukseltilebilir
bilica pozisyonlarda israrci ayni zamanda da caliskan bir goruntu ciziyor

emegine saglik sivasspor arastirmacisinin bence ufak tefek rutuslar disinda gayet iyi bir profil

BeeTLeJuiCe
26.Ekim.2009, 20:47
Composure 20 olsa yeridir Bilica için. Dünkü maçta bile karşısında Keita var çalım deniyor.

demand
27.Ekim.2009, 05:14
yok ya bitiricilik 15 teknik te 15 olsun santrafor oynasın 12 artsın diyen var yuh be

bugra 1905
01.Kasım.2009, 12:58
Fabio Bilicanın Favori Kulüblerinde Neden Sivasspor YoK?

perpetua
01.Kasım.2009, 14:06
Fabio Bilicanın Favori Kulüblerinde Neden Sivasspor YoK?

Standart cevap: Gozden kacmis oldugu icin

Esas yazilmasi gereken cevap: Hesap sormak yerine, "Bilica'nin favori kuluplerine Sivasspor eklenmeli cunku..." ile baslayan bir cumle yazmayi bilmiyormusunuz?

bugra 1905
01.Kasım.2009, 16:15
Özür Dilerim Yazış ŞekliM Biraz Sert Olmuş:)