PDA

View Full Version : Andre Santos

ColdPlay1985
18.Ekim.2009, 18:31
http://www.ressim.net/out.php/i205824_andresantos.jpg

Ca ve pa değerini merak ettimde.Ayrıca profilinde naturel mevkisi nedir acaba?

SAİT71
18.Ekim.2009, 18:41
Ben bakmıştım Natural mevkisine galiba Kanat tı. Yani Ne Sol Bek nede ML ikisinin arasında geri kanat mevkisi. WBL galiba.. yanlışım varsa düzeltin..

Ahmet Göktaş
18.Ekim.2009, 18:58
WBL doğru olmuş .

KanaKe
19.Ekim.2009, 04:15
PA 150 bence az..

extensor
21.Ekim.2009, 07:26
Devre arasına kadar beklememiz gerektiğiyle beraber...
Consistency özelliğinin 14 olamayacağını tahmin ediyorum.
Bu durum aklımızda bulunsun devre arasına kadar, bana pek gerçekçi gelmedi bu değer.

brotha
22.Ekim.2009, 04:19
katiliyorum,consistency su ana kadar izledigim kadariyla biraz istikrarsiz bir performans gosteren santos icin fazla olmus gibi. Ama bir cok macta forma giyemedi.

lepreachun
24.Ekim.2009, 06:03
pa sını arttırmak gerekiyor bence de..passing değeri de arttırılabilir

ahmet_bayhan
24.Ekim.2009, 19:31
pa çok düşük.sonuçta milli oyuncu

Se7eNN
24.Ekim.2009, 23:06
PA biraz düşük olmuş evet.

S4mp1y0N
28.Ekim.2009, 22:07
devamlılığı yok santos'un bence de.. en azından şimdilik öyle görünüyor.
bunun sebepleri olarak, brezilya liginde 10 civarı maç yaptıktan sonra gelmesi, milli takımda sürekli oynaması ve daum'un da pek dinlendirmemesi (son zamanlar dışında) gösterilebilir.

bir süre daha izledikten sonra karar vermek bence daha sağlıklı olur..

TraKya
17.Kasım.2009, 12:46
çok yerinde bi profil. tam anlamıyla "cuk" diye oturmuş. tvden izlediğimiz santos ile fm de oynattığımız santos arasında hemen hemen hiç bir fark yok gibi. araştırmacılara teşekkürler

Sheriff
19.Kasım.2009, 11:39
Milli takıma çağrılmıyor. Rep değerleri artırılabilir. Aynı şekilde Güiza'da milli takıma çağrılmıyor. Ben henüz oyunu oynayamadım ama oynayan bir arkadaşımda farkettim, herkeste böyleyse rep artırılmalı gibi görünüyor..

BeeTLeJuiCe
19.Kasım.2009, 16:37
Ligde, Avrupada insan üstü performans sergiliyor, 7.5 altına düşmüyor ama Burak'ın dediği gibi milli takıma çağrılmıyor. Rep arttırılmalı kesinlikle.

Birde şu anki istikrarsız görüntüsünü devre arası yansıtacakmısınız yoksa lig sonuna kadar bekleyecekmisiniz merak ettim?

KanaKe
19.Kasım.2009, 16:46
Benim oyunumdada 1,5 sezon gecti daha 1 kere milli takima cagirilmadi..

S4mp1y0N
19.Kasım.2009, 22:20
bence dl naturel olursa çağrılma ihtimali daha da artar..
rep de biraz yükselmeli..

gerçi son kadroya çağırmadı dunga, bastos'un muhteşem formunu ödüllendirdi. eğer daum beke çekmezse santos için milli takım şansı azalacak.

ForsakeN
19.Kasım.2009, 22:27
Pace-Acceleration ikilisi düşürülebilir.Tamam çevik bir oyuncu agility'nin yüksek olması normalama izlediğim maçlarda hiç öyle etkili deparını,hızını kullanarak adam geçtiğini görmedim.Sanki biraz fazla gibi geldi o değerler.

perpetua
20.Kasım.2009, 00:44
bence dl naturel olursa çağrılma ihtimali daha da artar..

Brezilyali bekler bek mevkisinde naturel olmuyor. Ofansif bek olduklari icin WBL olarak naturel oynamalari tercih ediliyor (Brezilya arastirmacisinin tercihi).

Reputation olarak da degisiklik gerekliyse bunu Brezilya arastirmacisi belirtir.

S4mp1y0N
20.Kasım.2009, 21:48
Brezilyali bekler bek mevkisinde naturel olmuyor. Ofansif bek olduklari icin WBL olarak naturel oynamalari tercih ediliyor (Brezilya arastirmacisinin tercihi).

Reputation olarak da degisiklik gerekliyse bunu Brezilya arastirmacisi belirtir.

Su anda etkisini test ediyorum.

Eger o olmazsa Topal'a MC=19 vermek gerekecek.

Veya Rijkaard'in tercihini DM kullanan bir dizilise.

bu mesajınızdan etkilenerek yazmıştım.

birden fazla naturel mevkiinin ca'ya etkisi var mı, bilgi verebilirmisiniz?

perpetua
21.Kasım.2009, 00:37
bu mesajınızdan etkilenerek yazmıştım.

birden fazla naturel mevkiinin ca'ya etkisi var mı, bilgi verebilirmisiniz?

Birden fazla mevkinin hangi mevkiler olduguna bagli. Naturel olmasi degil, 10 seviyesinin ustunde olmasi bile etkileyebiliyor. Genelde ozellikle hem ofansif hem de defansif gorevleri yapabilen oyuncular icin ozellikle etkili bir cok mevki (mesela DC ve ST).

S4mp1y0N
21.Kasım.2009, 14:15
anladım teşekkürler.

Cengo
21.Kasım.2009, 16:17
PA 150 bence az..

27 yaşından sonra çok fazla gelişmez ki zaten, pek fazla bir önemi yok PA değerinin artık.

S4mp1y0N
22.Kasım.2009, 19:26
santos'un gücü hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?
bana mı daha güçlüymüş gibi geliyor, yoksa ikili mücadelelerdeki başarısı tamamen dengeylemi alakalı? genelde kolay kolay yıkılmıyor.

benim gibi düşünen başka kişiler de var mı merak ettim doğrusu.

ForCimbom
22.Kasım.2009, 19:33
baros 15 teknik alıyorken bu adamın 16 teknik alması biraz dengeyi bozmuş bence. normal şartlarda en az 17 tekniğinin olması gerektiğini düşünüyorum...

scar face
26.Kasım.2009, 12:38
Brezilyalı arastırmacıların takdiri...Teknikte yükselişe gidilebilir belki.

EL-Hadji
28.Kasım.2009, 13:18
Pace-Acceleration ikilisi düşürülebilir.Tamam çevik bir oyuncu agility'nin yüksek olması normalama izlediğim maçlarda hiç öyle etkili deparını,hızını kullanarak adam geçtiğini görmedim.Sanki biraz fazla gibi geldi o değerler.

Bu sezonki Sivasspor maçı bknz. 3. gol :)

ogcj_me
29.Kasım.2009, 16:14
PA 150 bence az..
26 yaşında adamın daha ne potansiyeli olcak allah aşkına :)

BeeTLeJuiCe
29.Kasım.2009, 17:01
Ligde, Avrupada insan üstü performans sergiliyor, 7.5 altına düşmüyor ama Burak'ın dediği gibi milli takıma çağrılmıyor. Rep arttırılmalı kesinlikle.

Birde şu anki istikrarsız görüntüsünü devre arası yansıtacakmısınız yoksa lig sonuna kadar bekleyecekmisiniz merak ettim?

Şubat yamasında, istikrarsızlığının kesinlikle düzenlenmesi gerekiyor. Oyunumda 3. sezon sonunda bile 7.50 ortalamanın altına düşmedi yahu. Gerçeğe dönersek Avrupa maçlarında 7 üstü, lig maclarında 6.50 civarına zor gelir.

Birde 3. sezon sonunda bile CA'sı 147'de kalıyor, başka 26 yaşındaki oyunculara baktıklarımda 3 sezon ardından ortalama 7-8 ca'lık bir artış söz konusu. Milli bir oyuncu ve kendini geliştirebileceğini varsaymak lazım. Bence en kötü 155, 157 civarına PA'sı çıkabilir.

licentia
29.Kasım.2009, 21:37
26 yasindaki oyuncular da genelde ya CA=PA ya da CA ile PA arasinda max 3-5 puan farki var, olmali daha dogrusu... Ole 10 puanlik fark olucak bir durum yok 23-25 yasindakilere veriliyor o genelde. Milli takim oynuyor olmasi da gelisicegine dair bir arguman olamaz bence ki Brezilyalilarin bir cogu o kadar da memnum degiler Andre Santos'dan. Gozlemlemende 3 sezon sonunda da CA 147'de kaliyorsa istersen PA'sini 200 yap gene ole kalir bunun baska nedenleri vardir... PA ancak CA artarsa artar su noktada o durum da da zaten CA=PA olur buyuk olasilikla.

BeeTLeJuiCe
29.Kasım.2009, 21:47
Brezilyalılar ile birebir yaklaşımlarımda milli takımlarında en çok sevdikleri 3 oyuncudan birinin A.Santos olduğunu söylüyorlar. O kadar memnunlar. :) Bence 155 çok iyi olur Santos için. O şekilde 150'nin üstüne belki çıkar. Bu artış hemen olmayabilir tabiki çünkü önceden dediğim gibi istikrarsız bir görüntüsü var. Bu hep böyle devam ederse düşüşde gerekebilir...

Zaten şu oyunda genç yeteneklerin üstüne düşsen bile PA'ya tam ulaşamıyorlar en kötü 1-2 puanlık fark kalıyor.

licentia
29.Kasım.2009, 23:36
Brezilyalılar ile birebir yaklaşımlarımda milli takımlarında en çok sevdikleri 3 oyuncudan birinin A.Santos olduğunu söylüyorlar. O kadar memnunlar. :) Bence 155 çok iyi olur Santos için. O şekilde 150'nin üstüne belki çıkar. Bu artış hemen olmayabilir tabiki çünkü önceden dediğim gibi istikrarsız bir görüntüsü var. Bu hep böyle devam ederse düşüşde gerekebilir...

Zaten şu oyunda genç yeteneklerin üstüne düşsen bile PA'ya tam ulaşamıyorlar en kötü 1-2 puanlık fark kalıyor.

Benim ciddi futbol forumlarinda yazistigim bir suru Brezilyali tanidigim var hicte ole bir hava yok kendini kandirma bence. Bir coguna gore mevkisindeki opsiyon azinliligindan gorev alan averaj bir oyuncu Andre Santos ama Real'deki Marcelo da onlara gore averaj bir oyuncu onu da ekligim. Bana gore ise bir sol bek olarak averaj ama sol acik olarak oldukca etkili bir oyuncu yalniz istikrarsiz. Brezilyalilarin oyuncu kistasi biraz farklidir dunyanin geneline gore. Uzun lafin kisasi Andre Santos'un milli takimdaki performansindan memnum falan degiller. Mesela Bezilyalilar Elano'dan daha yetenekli oyunculari oldugunu dusundukleri icin onu da pek begenmezler ama milli takimda orta sahanin en istikrarli oyuncusu oldugu icin saygi duyarlar. Brezilyali arastirma sefi Elano'nun Brezilyanin en underrated oyuncularindan birisi oldugunu soluyor. Andre Santos icin ayni seyi solemek mumkun degil ne yazik ki.

BeeTLeJuiCe
29.Kasım.2009, 23:52
Konu dışına çıkmayalım daha fazla ama son bişi eklemek istedim, futbol forumlarında nasıl deniyor bilmiyorum, ben daha çok halk için söyledim bunu. Hani tipik Türk ne yapar gider Alexi bilirmisn falan der. :) Alex'i bilen yok, Santos diyince bi gürültü kopup gidiyor. Carlos kadar seviliyor bunu demek istemiştim. :)

licentia
30.Kasım.2009, 00:09
Koskoca Brezilya'nin cesitli bolgelerine gidip orada belli bir sure kalip halk ile futbol muhabbeti mi yapiyorsun yoksa ben mi ole anladim? Bir de genel halkin ne dedigi mi yoksa futbolu harbiden bilen takip edenlerin ne dedigimi onemli burada? Futbolu yakindan takip etmeyip 40 kusur milli maca cikmis Elano'yu dahi bilmeyenler var Brezilya'da, koskoca ulke yani normal... Dunya kupasina gidip gitmeyecegi, gitsede oynayip oynama durumu mevkisindeki opsiyon azinligina ragmen kesin olmayan bir oyuncudan bahsediyoruz... Andre Santos su anda ya zirvesinde ya da zirvesine cok yakin biri en azindan su anda gorunen durum bu. Aksini gostercek gelismeler olursa gelecek aylarda o zaman durum tartisilir. Konu aslinda uzamamali haklisin ama iste iyi bildigim bir mevzu hakkinda dogru olmayan birsey yazildimi ben de kendimi tutamiyorum...