PDA

View Full Version : Cristian Baroni

MeMo
19.Ekim.2009, 16:58
http://www.ressim.net/out.php/i206909_fenerbahce-cristian-mark-junior-nascimento-oliveira.jpg

Profilini beğendim gerçekten ca-pa'sını merak ettim profil koyulabilinir mi ?

S4mp1y0N
19.Ekim.2009, 19:49
passingi düşük yapmışlar..

Bekq
19.Ekim.2009, 19:56
Bende 8 maçta(hazırlık maçları dahil) 4 gol attı. 3'ü 30 metre, 1'i 40 metreden.

Yani uzaktan inanılmaz goller atıyor. Acaba oyunun hatasımı? Çünkü uzaktan çok gol atıldığını söylüyor herkes.

Dipnot: Christian değil Cristian

Del Piero_10
19.Ekim.2009, 20:01
Evet orta saha oyuncuları çok sık uzaktan şut deniyor. 13-14 şutu varsa böyle golleri izlemek muhtemel.

scar face
23.Ekim.2009, 03:43
Şu anda böyle bir profil normal hiç dokunulmamıs oyuncunun özelliklerine.Ama şuanki formu gösteriyor ki ca sı çok daha yükselecek...

HooijDonk07
24.Ekim.2009, 01:21
Bence Fm 09 daki özelliklerinin aynısı kötü yapmışlar biraz gerçek Cristian böle değil

mmllhh
24.Ekim.2009, 21:58
evet ya neredeyse her ozelligi 13-14-15 oynadıgı bolge geregi one cıkan bi ozelligi falan olabilirdi sanki "s4mp1y0n" un da dedigi gibi passing biraz daha fazla olabilirdi bencede :/

Se7eNN
24.Ekim.2009, 23:04
Evet orta saha oyuncuları çok sık uzaktan şut deniyor. 13-14 şutu varsa böyle golleri izlemek muhtemel.

Cristianı izlediğimiz kadarıyla bu ne kadar gerçekçi ?

Bekq
26.Ekim.2009, 12:04
Cristianı izlediğimiz kadarıyla bu ne kadar gerçekçi ?
Sorun oyundan kaynaklı. Full'de düzeltilecektir. Yani Cristian'la bir alakası yok.

SkyCaptain
01.Kasım.2009, 00:42
Uzaktan bol bol şut atılması bugu yamayla da giderilememiş. Cristian bende ligdeki ilk 5 maçın ardından 4 golle en golcü oyuncu konumundaydı. :)

Özelliklere bakacak olursak, reelde izlediğim kadarıyla sağa sola koşup pres yapmak yerine alan daraltıp rakibi doldur boşaltlara zorlayan bir oyun anlayışı var. Bu doğrultuda Off the Ball ve Positioning biraz daha yüksek olabilirdi. Keza Passing de yükseltilebilir. Zaman zaman inanılmaz paslar atabiliyor. PA'sı ve CA'sı da belli bir oranda artırılabilir.

serkan1520
02.Kasım.2009, 16:48
Cristianın pozisyon alma özelliği en az 17 olmalı sanırsam buna itiraz edecek kimsede yoktur 10.2 de düzelmesini bekliyoruz

Muhammet Celik
03.Kasım.2009, 16:10
Cristianın pozisyon alma özelliği en az 17 olmalı sanırsam buna itiraz edecek kimsede yoktur 10.2 de düzelmesini bekliyoruz

Essien'nin 16 iken siz gerçekten 17 olması gerektiğine inanıyor musunuz?

SAİT71
03.Kasım.2009, 16:16

Futbolda bir oyuncunun özelliği dünya çapında bir oyuncudan fazla olamaz mı?

Atıyorum 5. ligdeki bir savunma oyuncusu fizik açısından Top klas bir oyuncuda iyi olursa illa düşük mü verilmeli.

Yada Baroni illa Essienden pozisyon alma konusunda illa düşükmü olmalı.

Lütfen karşı fikir belirtirkene mantıklı bir açıklama yapın. SAdece karşı olmak için yorum yapmayın şahsi görüşüm. O kişi kendi gözlemlemesini söylemiş ki Baroni 17 alır almaz orası tartışılır ama sadece tek bir özelliği Essien den iyi oluncada illa o oyuncuyu abartılmış olarak algılamayalım..

S4mp1y0N
03.Kasım.2009, 16:55
Essien'in güç ve dayanıklılık 20. Ön sezileri 18. Hız 16, Hızlanma 17. Cesaret 18, Agresiflik 18, Çalışma Azmi 18, Kararlılık 19.

Cristian'ın pozisyon almasına 20'de verilse, Essien; Cristian'dan daha hatasız pozisyon alır.
Pozisyonları daha iyi sezer, daha hızlı belirip müdahele eder, kararlı ve çalışkan olmasının yanında güçlü ve cesur olduğu için rakipten topu söker alır, top kapmayı gerektirecek bir pozisyon yoksa da kademeye girer..

Cristian'ın pozisyon almasının 17'yi hakedip haketmediğini tartışmıyorum yanlış anlama. Bakış açının yanlış olduğunu belirttim sadece. Bütün olarak düşünmek lazım hem defansif, hem de ofansif özellikleri.

Muhammet Celik
03.Kasım.2009, 17:25
Futbolda bir oyuncunun özelliği dünya çapında bir oyuncudan fazla olamaz mı?

Atıyorum 5. ligdeki bir savunma oyuncusu fizik açısından Top klas bir oyuncuda iyi olursa illa düşük mü verilmeli.

Yada Baroni illa Essienden pozisyon alma konusunda illa düşükmü olmalı.

Lütfen karşı fikir belirtirkene mantıklı bir açıklama yapın. SAdece karşı olmak için yorum yapmayın şahsi görüşüm. O kişi kendi gözlemlemesini söylemiş ki Baroni 17 alır almaz orası tartışılır ama sadece tek bir özelliği Essien den iyi oluncada illa o oyuncuyu abartılmış olarak algılamayalım..

Ben öyle bir şey demedim. Ben şimdi adı sanı duyulmamış ve kimsenin bilmediği oyuncuyu örnek verseydim daha mı iyi olurdu?

Ben diyorum ki futbolunu herkesin bilidiği Essien'in 16 ise Cristian'ın 17 olamaz, olursa Essien'i geçtim Hakan Baltan'ın 20 olması gerekir. Bunu da Fenerbahçe kimliğimle söylüyorum...

Burada bir kişi bir futbolcunun özelliğinin 17 olmalı diyorsa nedenlerinide söylemeli, söylemesine gerek yok diyorsanız ben de Fenerbahçe'de oynayan bütün futbolcu başlıklarına bütün özelliklerin 20 olması gerektiğini yazsam siz mesajları siler misiniz? Silmez misiniz? Hatta banlar mısınız? banlamaz mısınız?

Essien'in güç ve dayanıklılık 20. Ön sezileri 18. Hız 16, Hızlanma 17. Cesaret 18, Agresiflik 18, Çalışma Azmi 18, Kararlılık 19.

Cristian'ın pozisyon almasına 20'de verilse, Essien; Cristian'dan daha hatasız pozisyon alır.
Pozisyonları daha iyi sezer, daha hızlı belirip müdahele eder, kararlı ve çalışkan olmasının yanında güçlü ve cesur olduğu için rakipten topu söker alır, top kapmayı gerektirecek bir pozisyon yoksa da kademeye girer..

Cristian'ın pozisyon almasının 17'yi hakedip haketmediğini tartışmıyorum yanlış anlama. Bakış açının yanlış olduğunu belirttim sadece. Bütün olarak düşünmek lazım hem defansif, hem de ofansif özellikleri.

Teşekkür ederim. Onları hiç hesap etmedim...

SAİT71
03.Kasım.2009, 17:31
Ben öyle bir şey demedim. Ben şimdi adı sanı duyulmamış ve kimsenin bilmediği oyuncuyu örnek verseydim daha mı iyi olurdu?

Ben diyorum ki futbolunu herkesin bilidiği Essien'in 16 ise Cristian'ın 17 olamaz, olursa Essien'i geçtim Hakan Baltan'ın 20 olması gerekir. Bunu da Fenerbahçe kimliğimle söylüyorum...

Burada bir kişi bir futbolcunun özelliğinin 17 olmalı diyorsa nedenlerinide söylemeli, söylemesine gerek yok diyorsanız ben de Fenerbahçe'de oynayan bütün futbolcu başlıklarına bütün özelliklerin 20 olması gerektiğini yazsam siz mesajları siler misiniz? Silmez misiniz? Hatta banlar mısınız? banlamaz mısınız?

Güzel kardeşim, yöneticilerimizde söylemişti, nedenlerini yazmadan olur olmaz demenin araştırma yönünden katkısı yoktur diye, o sebeple yukarıdaki mesajı yazdım.

İkincisi ben zaten olur olmaz demiyorum orası tartışılır dedim. Sadece 17 olmamasının sebepleri veya olmasının sebepleride yazılırsa okuyanda yazanda daha iyi katkı yapabilir. Yanlış anlama.

serkan1520
03.Kasım.2009, 18:26
Güzel kardeşim, yöneticilerimizde söylemişti, nedenlerini yazmadan olur olmaz demenin araştırma yönünden katkısı yoktur diye, o sebeple yukarıdaki mesajı yazdım.

İkincisi ben zaten olur olmaz demiyorum orası tartışılır dedim. Sadece 17 olmamasının sebepleri veya olmasının sebepleride yazılırsa okuyanda yazanda daha iyi katkı yapabilir. Yanlış anlama.

Sebeblerini belirtmeme gerek yok maçı seyrettiğimde sahada ne zaman nerede duracağını çok iyi bilen biri olduğu açıkça gözüküyor yoksa fenerbahçenin bu kadar az gol yemesinin sadece savunma ile alakası olduğu kanısında değilim bu adamın hiç mi iyi özelliği yok yahu selçuk şahinden daha kötü bir profile sahip hemen istatistiklerle cevap vereyim ligin en çok topla oynayan oyuncularından biri en çok isabetli pas yapan oyuncusu bildiğim kadarıyla top kapma konusundada çok üst seviyelerde tüm bu özelliklerinin ortalama altında olduğunu düşünürsek bu adamın başka bir özelliği olmalı ki tüm bunları yapabilsin nasıl oynanması gerektiğini sahada nerde nasıl durulacağını iyi bilmesinden kaynaklanıyor bu istatistikleri yakalaması he benim düşüncelerime karşı çıkabilirsin sende o zaman karşı bi tez ortaya koymalısın şu şu maçta kontra atakta yerinde değidi dönen topta fenerbahçe gol yedi vs bir şeyler söyle ki savunduğun görüşü ispat edebilesin.Çok düz mantık bakıyorsun essien 16 baroniye nasıl 17 verilsin diyorsun.

Muhammet Celik
04.Kasım.2009, 23:30

Yanlış anlama olduysa herkes den özür dilerim...

Sebeblerini belirtmeme gerek yok maçı seyrettiğimde sahada ne zaman nerede duracağını çok iyi bilen biri olduğu açıkça gözüküyor yoksa fenerbahçenin bu kadar az gol yemesinin sadece savunma ile alakası olduğu kanısında değilim bu adamın hiç mi iyi özelliği yok yahu selçuk şahinden daha kötü bir profile sahip hemen istatistiklerle cevap vereyim ligin en çok topla oynayan oyuncularından biri en çok isabetli pas yapan oyuncusu bildiğim kadarıyla top kapma konusundada çok üst seviyelerde tüm bu özelliklerinin ortalama altında olduğunu düşünürsek bu adamın başka bir özelliği olmalı ki tüm bunları yapabilsin nasıl oynanması gerektiğini sahada nerde nasıl durulacağını iyi bilmesinden kaynaklanıyor bu istatistikleri yakalaması he benim düşüncelerime karşı çıkabilirsin sende o zaman karşı bi tez ortaya koymalısın şu şu maçta kontra atakta yerinde değidi dönen topta fenerbahçe gol yedi vs bir şeyler söyle ki savunduğun görüşü ispat edebilesin.Çok düz mantık bakıyorsun essien 16 baroniye nasıl 17 verilsin diyorsun.

Evet, Baroni çok isabetli pas yapıyor fakat pasların %100'ü boş paslar. Yan paslarla pas yüzdesini arttırsa ne yazar? Önemli olan ileri dönük paslar değil mi? Şimdi Baroni'nin pas yüzdesi yüksek diye passing 17 olsun dersiniz?

Baroni ofansa ne kadar katkı sağlıyor? Nerede duracağını çok iyi bilse gerektiği yerlerde ofansa çıkması gerekmiyor mu?

Maalesef ki oyuncu özellikleri takımların attıklarıyla veya yedikleriyle verilmiyor. Evet, Fenerbahçe bu sene çok az gol yedi fakat,bunun nedeni Baroni değildir, Daum'un 1-0 olsun bizim olsun mantığındandır.

Bu arada Baroni'nin Selçuk'tan çok daha iyi bir profili var.

S4mp1y0N
05.Kasım.2009, 16:17
Yanlış anlama olduysa herkes den özür dilerim...

Evet, Baroni çok isabetli pas yapıyor fakat pasların %100'ü boş paslar. Yan paslarla pas yüzdesini arttırsa ne yazar? Önemli olan ileri dönük paslar değil mi? Şimdi Baroni'nin pas yüzdesi yüksek diye passing 17 olsun dersiniz?

Baroni ofansa ne kadar katkı sağlıyor? Nerede duracağını çok iyi bilse gerektiği yerlerde ofansa çıkması gerekmiyor mu?

Maalesef ki oyuncu özellikleri takımların attıklarıyla veya yedikleriyle verilmiyor. Evet, Fenerbahçe bu sene çok az gol yedi fakat,bunun nedeni Baroni değildir, Daum'un 1-0 olsun bizim olsun mantığındandır.

Bu arada Baroni'nin Selçuk'tan çok daha iyi bir profili var.
Baroni Fenerbahçe'nin Aurelio dahil son yıllardaki en iyi ön liberosu..
Kaç Fenerbahçe maçı izledin bu sene? Ben Fenerbahçe'nin bütün maçlarını izledim ve bir iki maç dışında Baroni'ye hayran kaldım.

Ön libero mevkiinde oynayan oyuncu ne yapsın? Üç, beş çalım atıp, 30-40 metreden sürekli şutlar mı çeksin? Senin o boş pas dediğin şeylerin aynısını dün Barcelona'lı Toure'de yapıyordu. Ön libero zaten garanti oynamalıdır, şut pozisyonu bulduğunda kaleyi yoklamalıdır. Cristian Aurelio'dan daha çok dikine oynuyor dikkatlice izlemeni tavsiye ederim. Ayrıca çok iyi ani çıkışları var.. Son hareketi yapmak konusunda sıkıntı yaşıyor gördüğüm kadarıyla.. Onu da arkadaşlarıyla tam uyumu yakaladığı zaman atlatacağını düşünüyorum.

Cristian'ın profilini Brezilya'lı araştırmacılar yaptı.. Biraz daha izledikten sonra üzerinde ufak tefek oynamalar yapılabilir..

Jose Murat
05.Kasım.2009, 17:15
Kaç Fenerbahçe maçı izledin bu sene? Ben Fenerbahçe'nin bütün maçlarını izledim ve bir iki maç dışında Baroni'ye hayran kaldım.

Ön libero mevkiinde oynayan oyuncu ne yapsın? Üç, beş çalım atıp, 30-40 metreden sürekli şutlar mı çeksin? Senin o boş pas dediğin şeylerin aynısını dün Barcelona'lı Toure'de yapıyordu. Ön libero zaten garanti oynamalıdır, şut pozisyonu bulduğunda kaleyi yoklamalıdır. Cristian Aurelio'dan daha çok dikine oynuyor dikkatlice izlemeni tavsiye ederim. Ayrıca çok iyi ani çıkışları var.. Son hareketi yapmak konusunda sıkıntı yaşıyor gördüğüm kadarıyla.. Onu da arkadaşlarıyla tam uyumu yakaladığı zaman atlatacağını düşünüyorum.

Cristian'ın profilini Brezilya'lı araştırmacılar yaptı.. Biraz daha izledikten sonra üzerinde ufak tefek oynamalar yapılabilir..

Bencede pas ve pozisyon alma değerleri çok düşük yükselmesini bekliyoruz!

Cengo
05.Kasım.2009, 19:15

Bir oyuncunun yan pas yüzdesinin yüksek olması için yüksek pas değeri almasına gerek yok. Pas değeri ofansif oyuncularda dikine oynadığı paslar değerlendirilerek yapılır.Defansif oyuncularda yaratacılığa bağlı değerler düşük tutularak da pas değeri belli ölçüde yüksek tutulabilir.Ancak pas tanımı aslen temiz pas vermesi, doğru pasları ulaştırabilmesi ile alakalı.

Muhammet Celik
08.Kasım.2009, 00:55

Ben sizin gibi Fenerbahçe'nin bütün maçlarını seyretmedim fakat seyrettiğim maçlarda da Baroni vasat bir DM'den farkı yoktu.

Barcelona'da Toure basit pas yapıyor demişiniz, o takımda o kadar teknik pas verecek adam var ki zaten Toure'nin pas vermesi salakça olur... Toure'nin Barcelonaki konumuyla Fenerbahçe'deki Cristianın konumunu kiyaslamısınız ya helal olsun!

Aurelio ile niye kıyaslıyorsunuz? Ben burada Aurelio, Cristian'dan iyi ya da kötü demedim. Bana göre Cristian'nın özellikleri tam oturmuş.

Cristian dikine oynuyor yazmısınız, bunu okuyunca bir tane arkadaşımı hatırlattınız, arkadaşım diyor ki (tam bir fanatik fenerbahçe'li) Volkan dünyanın bir numarılı kalecisi,Gökhan dünyanın en iyi sağ kanat oyuncusu, Lugano dünyanın en iyi defansı, RCarlos eski carlos,Aurelio dünyanın en iyi DM'si,Güize sayılı santraforlardan birisi ve alex ise gelmiş geçmiş en teknik futbolcusu. Şimdi de Cristian'a diyor ki ofans olarak Elano'nodan farkı yok defans olarakta Aurelio'dan...

Her neyse herkesin kendine göre doğrusu vardır fakat siz Fenerbahçe'nin maçlarını çok seyrettiğiniz için Cristian'ın pas özelliğinin 20 olacak diyorsanız doğrudur...

scar face
08.Kasım.2009, 01:05
Bence Cristian ortalama bir MC.DMC demiyorum iki yönlü oynuyor oyunu.Bize lazım olan bir oyuncu.Maldonado-Josico facialarından sonra cuk diye oturdu takıma diyebilirim.Pozisyon alma olayı Corinthians zamanından kalma Fenerbahçe ye gelmeden 2-3 maçını izlemiştim gerçekten de bu özelliğini hak ediyor demiştim sonraları Fenerbahçe ye transferi kesinleşince özellikle 2-3 maçtan sonra ona karşı düşüncelerim iyice oturdu.Cristian,topa bulldog dmc dediğimiz oyuncular gibi ölümüne girmiyor kaliteli bir defansif oyuncu gibi rakibinden çalım yememek,ya da takımını zor da bırakmamak adına sağlam duruyor.Ayrıca sağdan-soldan-ortadan gelişen ataklarda stoperlere yardımcı oluyor.Pozisyon alması kusursuza yakın diyebilirim.

Pas olayında ise mümkün olduğunca ileriye oynamaya çalışıyor.Bilmem ne kadar takip etmişsinizdir...

S4mp1y0N
10.Kasım.2009, 11:38
Ben sizin gibi Fenerbahçe'nin bütün maçlarını seyretmedim fakat seyrettiğim maçlarda da Baroni vasat bir DM'den farkı yoktu.

Barcelona'da Toure basit pas yapıyor demişiniz, o takımda o kadar teknik pas verecek adam var ki zaten Toure'nin pas vermesi salakça olur... Toure'nin Barcelonaki konumuyla Fenerbahçe'deki Cristianın konumunu kiyaslamısınız ya helal olsun!

Aurelio ile niye kıyaslıyorsunuz? Ben burada Aurelio, Cristian'dan iyi ya da kötü demedim. Bana göre Cristian'nın özellikleri tam oturmuş.

Cristian dikine oynuyor yazmısınız, bunu okuyunca bir tane arkadaşımı hatırlattınız, arkadaşım diyor ki (tam bir fanatik fenerbahçe'li) Volkan dünyanın bir numarılı kalecisi,Gökhan dünyanın en iyi sağ kanat oyuncusu, Lugano dünyanın en iyi defansı, RCarlos eski carlos,Aurelio dünyanın en iyi DM'si,Güize sayılı santraforlardan birisi ve alex ise gelmiş geçmiş en teknik futbolcusu. Şimdi de Cristian'a diyor ki ofans olarak Elano'nodan farkı yok defans olarakta Aurelio'dan...

Her neyse herkesin kendine göre doğrusu vardır fakat siz Fenerbahçe'nin maçlarını çok seyrettiğiniz için Cristian'ın pas özelliğinin 20 olacak diyorsanız doğrudur...

güzel kardeşim; toure'nin barcelona'da oynaması, cristian ile aynı mevkiide oynadığı gerçeğini değiştirmez. ikisi de takımlarında aynı görevi yapıyorlar. tabiki de toure cristian'dan kat be kat daha iyi oyuncu. ben oyuncuları bire bir kıyaslamıyorum ki, oynadıkları mevkiinin gereğini yaptıklarını ima etmeye çalışıyorum.

defansın önünde oynayan oyuncular istemeseler de yan pas yapmak zorundalardır. td'ler tarafından onlardan istenen bu. topu kesip hatasız şekilde en uygun arkadaşlarına aktarmaları. gerektiği zaman elbette riskler almalılar. şutlar çekip, ara paslarıyla skora da katkıları bulunabilir. fakat bunlar herzaman olmaz, gayri ihtiyari olur.

cristian'ın dikine oynamasını belirtmemle, fanatik arkadaşınızın dediklerinin uzaktan yakından alakası yok.. bence biraz daha düşünerek yazmalısın. sırf uzun uzun yazıp güzel Türkçe kullanmakla karşındaki insanı etkileyemezsin :)

pasları 20 olması gerekiyor diye birşey de demedim.
12 değeri cristian'a göre az. biraz daha izleyip emin olduğumda kaç alması gerektiği konusunda fikrimi belirtirim.

perpetua
10.Kasım.2009, 17:54
Yazilanlardan cikarttigim:

Christian'in creativity dusebilir, passing yukselebilir.
Long shots dusebilir, positioning yukselebilir.

S4mp1y0N
11.Kasım.2009, 21:06
Yazilanlardan cikarttigim:

Christian'in creativity dusebilir, passing yukselebilir.
Long shots dusebilir, positioning yukselebilir.

yaratıcılık 12 olarak kalmalı bence.
ara pasları felan deniyor fırsat buldukça.

perpetua
11.Kasım.2009, 21:30
yaratıcılık 12 olarak kalmalı bence.
ara pasları felan deniyor fırsat buldukça.

Ara pasi denemek yaratici oldugunu gostermiyor. Dunyadaki yaraticiligi en zayif oyuncu bile ara pasi deneyebilir pozisyon gerektiginde. Ki benim dusuncem passing'in yukselecegi kadar creativity'nin dusmesi idi. Yani asistlik pas atma ihtimalini dusurerek, paslarinin isabetliligini arttirmakti.

Her ne kadar arada sirada ara pasi denese de, Cristian simdiye kadar yaratici oyuncu izlenimi pek vermedi. Zaten yukarida yazilan basit oynamasi yorumu da bunu onayliyor.

Corpus
11.Kasım.2009, 21:33
Evet gerçekten baroni paslarını çok yüzdeli kullanıyor . Fakat bu paslar 40 metrelik paslar değil veya gol pozisyonuna sokucu ara pasları değil . Daha çok, genellikle yanında duran emre ' ye veya alex e verilen paslar. Belki görevi bu fakat gözle görülenler bunlar

S4mp1y0N
12.Kasım.2009, 13:27
Ara pasi denemek yaratici oldugunu gostermiyor. Dunyadaki yaraticiligi en zayif oyuncu bile ara pasi deneyebilir pozisyon gerektiginde. Ki benim dusuncem passing'in yukselecegi kadar creativity'nin dusmesi idi. Yani asistlik pas atma ihtimalini dusurerek, paslarinin isabetliligini arttirmakti.

Her ne kadar arada sirada ara pasi denese de, Cristian simdiye kadar yaratici oyuncu izlenimi pek vermedi. Zaten yukarida yazilan basit oynamasi yorumu da bunu onayliyor.

bu açıdan bakmakta mümkün haklısınız..

yaratıcılık -2
uzun şut -2

pas +3
pozisyon alma +2

bu şekilde bir değişiklik olması mümkün.. benim görüşüm tabi.

brotha
13.Kasım.2009, 01:42
Sampiyona katiliyorum fakat, Fabian Ernstin 14 passing aldigi yerde Baroni daha az almalidir.

S4mp1y0N
13.Kasım.2009, 20:28
Sampiyona katiliyorum fakat, Fabian Ernstin 14 passing aldigi yerde Baroni daha az almalidir.
rıdvan kardeş sen de her oyuncuyu ernst'le karşılaştırıyorsun :)
bence cristian pas konusunda ernst'en bir gömlek üstün.

brotha
13.Kasım.2009, 20:37
rıdvan kardeş sen de her oyuncuyu ernst'le karşılaştırıyorsun :)
bence cristian pas konusunda ernst'en bir gömlek üstün.

haklisin , cunku en dikkatli izledigim takim dogal olarak Besiktas,2 senedir hayran oldugum icin en dikkatli izledigim oyunculardan birisi Ernst,mevkileride uyustugu icin onla karsilastirdim.

Ernsti biraz dikkatli izle derim,oyunu 2 yonlu oynuyor gayetde basarili.Cristianin o kadar hucuma yararli bir is yaptigini gormedim,Fink gibi bir oyuncu.Tabiki Fink e gore defansta daha akilli ve basarili.Genelde yana dogru pas atiyor,Ersnt ise araya top deniyor,insiyatif alip 10 numaranin yapmasi gerekenleri yapiyor,en son Trabzonspor macindaki golde bile topu alip ,pas atmayip surup uzaktan vurdu :)

S4mp1y0N
13.Kasım.2009, 21:12
haklisin , cunku en dikkatli izledigim takim dogal olarak Besiktas,2 senedir hayran oldugum icin en dikkatli izledigim oyunculardan birisi Ernst,mevkileride uyustugu icin onla karsilastirdim.

Ernsti biraz dikkatli izle derim,oyunu 2 yonlu oynuyor gayetde basarili.Cristianin o kadar hucuma yararli bir is yaptigini gormedim,Fink gibi bir oyuncu.Tabiki Fink e gore defansta daha akilli ve basarili.Genelde yana dogru pas atiyor,Ersnt ise araya top deniyor,insiyatif alip 10 numaranin yapmasi gerekenleri yapiyor,en son Trabzonspor macindaki golde bile topu alip ,pas atmayip surup uzaktan vurdu :)
ernst'i bende çok beğeniyorum. schalke'deyken de izlemişliğim var kendisini.
ernst formasını giydiği her takımda 11 oyuncusu olmuş, belli bir çizginin altına düşmemiş çok profesyonel yaşayan örnek bir futbolcu. şampiyonlar liginde onlarca kez forma giymiş, almanya milli takımında ara ara forma giymiş bir oyuncu, elbette bir çok konuda tecrübesinin de katkısıyla cristian'dan üstün olabilir. zaten gerek fiziksel, gerekse zihinsel olarak cristian'dan epeyce üstün.
şundan da emin olmanı isterim; ernst saf kan dmc'dir. beşiktaşta mecburiyetten mc gibi oynatılıyor ve hücum paslarını denemek zorunda kalıyor. çünkü o işi yapabilecek başka bir oyuncu beşiktaş kadrosunda barınmıyor.

sen cristian'ı iyi izlememişsin bence. cristian dmc değil, mc olarak oynuyordu eski takımında. zaten brezilyalı araştırmacılar da o şekilde yansıtmışlar dikkat edersen. emre gibi teknik kapasitesi üst düzeyde olan bir oyuncuyla aynı anda oynatılınca ondan istenen garanti oynaması ve defansın önünde blok oluşturması.

cristian'ı fink ile kıyas etmem... fink oyun zekası yerlerde sürünen bir oyuncu, cristian ise çok daha zeki ve teknik.
bir de şu cristian çok yana oynuyor muhabbeti başladı ki bu herkezin diline yer edecek. ben son yıllarda Fenerbahçe'de oynayan ön liberolar içinde cristian kadar dikine oynayan başka oyuncu görmedim. aynı "alex büyük maçlarda oynayamıyor" efsanesine dönecek bu söylem.. daha dikkatli izlemenizi tavsiye ederim cristian'ı.

brotha
13.Kasım.2009, 22:20
Evet hakli olabilirsin ama Cristian one dogru oynamayip,sadece garanti oynayip blok olusturursa arastirmacilar artabilecegine kanaat getiremez bana gore. Yeteri kadar izlemis olmak gerekir.

Brezilyalilar kesin dogru yapmamistir ve yanilabilirler tabikide ama onlar daha cok izledigi icin ben biraz daha beklemeliyirz derim.