PDA

View Full Version : Özer Hurmacı

lepreachun
24.Ekim.2009, 16:15
http://www.ressim.net/out.php/i212975_fenerbahce-ozer-hurmaci.jpg

Benim burada deyinmek istediğim ve ilk anda gördüğüm Özer'in hızının düşük olması. Ariza Maklakula'nın pace'i 14 ken Özer ve Emre gibi oyuncuların hızlarının düşük olması ilginç.Acaba Makakula değerlendirmesi Portekiz'den mi geldi direk. Yoksa ben bizim araştırmacılarımızın böyle bir çelişki yaratmayacakları düşüncesindeyim

ahmet_bayhan
24.Ekim.2009, 19:27
http://www.ressim.net/out.php/i212975_fenerbahce-ozer-hurmaci.jpg

Benim burada deyinmek istediğim ve ilk anda gördüğüm Özer'in hızının düşük olması. Ariza Maklakula'nın pace'i 14 ken Özer ve Emre gibi oyuncuların hızlarının düşük olması ilginç.Acaba Makakula değerlendirmesi Portekiz'den mi geldi direk. Yoksa ben bizim araştırmacılarımızın böyle bir çelişki yaratmayacakları düşüncesindeyim

bence cok haklı bunlar düzeltilmeli diye düşünüyorum.

BeeTLeJuiCe
24.Ekim.2009, 20:21
Özer'in Off The Ball özelliğinin en kötü 12 değerinde olması gerektiğini düşünüyorum. Özer ofansif bölgede nerede durması gerektiğini biliyor bence. Decisions ve Acceleration özellikleri de artabilir. Hızının 12 yada 13 olması pek önemli değil çok hızlı bir oyuncu değil gibi ama hızlanmasında artış olmalı bence. Anlık çıkışlarda iyi fakat genel anlamda pek hızlı gelmedi bana Özer.

Dirtiness özelliği 14te yüksek gibi bence.

Ugurcan_67
01.Kasım.2009, 16:04
Teknik ve PA yönünden Özer'i yetersiz buldum oyunda.Ben daha iyi bir Özer profili bekliyordum yeni oyunda.Umarım gelecek yamalarda dikkate alınır.

Cengo
02.Kasım.2009, 02:09
Teknik ve PA yönünden Özer'i yetersiz buldum oyunda.Ben daha iyi bir Özer profili bekliyordum yeni oyunda.Umarım gelecek yamalarda dikkate alınır.

Bunu söyleyebilmemiz için Özer'i iyice izleyebilmemiz gerekir, ki bu sezon hiç izleyemiyoruz.Ankaraspor'u sürekli takip edemedim/edemezdim (bkz. Lig Tv Yayın Stratejisi).

BuRiBuRi
02.Kasım.2009, 02:15
Bunu söyleyebilmemiz için Özer'i iyice izleyebilmemiz gerekir, ki bu sezon hiç izleyemiyoruz.Ankaraspor'u sürekli takip edemedim/edemezdim (bkz. Lig Tv Yayın Stratejisi).

Şimdi ki özellikler nasıl belirlendi?

Cengo
02.Kasım.2009, 03:06
Şimdi ki özellikler nasıl belirlendi?

Ankaraspor araştırmacısı inceledi, belirledi ve gönderdi.

EL-Hadji
02.Kasım.2009, 10:35
Özer' in profilinde pek bir sıkıntı görmüyorum ben açıkçası...

anilton
02.Kasım.2009, 13:44
Top sürme artmalı diyeceğim.Diyemiyorum,çünkü 16 gayet iyi...

Ama bir sıkıntı var.Yine mi Aydın diyecekler olabilir ama gerçekten öyle.Aydın Yılmaz'ın da top sürmesi 16...

Özer ile Aydın'ı yanyana koyuyorum.Özer'in top sürmesi Aydın'la kıyas kabul etmez...

Ya Özer'in top sürmesi artmalı ya da Aydın'ın düşmeli...

Ugurcan_67
07.Kasım.2009, 11:35

Bunu belirlemek için geçtiğimiz sezonları göz önüne alabilirsiniz.YouTube vs. birçok video paylaşım sitelerinde Özer ile ilgili videolar mevcut.Bunları göz önünde tutabilirsiniz.Sonuçta bu çocuk adını oturarak değil oynayarak Türkiye'ye duyurdu.

Jose Murat
07.Kasım.2009, 12:09
Bunu belirlemek için geçtiğimiz sezonları göz önüne alabilirsiniz.YouTube vs. birçok video paylaşım sitelerinde Özer ile ilgili videolar mevcut.Bunları göz önünde tutabilirsiniz.Sonuçta bu çocuk adını oturarak değil oynayarak Türkiye'ye duyurdu.

Kesinlikle.
Gözardı edilebilecek bir oyuncu değil:director:
Geçen yıl Özer sakatlanmadan önce Ankaraspor'u ve sakatlandıktan sonraki Ankarasporu izleyerek farkı anlayabilirsiniz ;)

Not:Bence work rate;13 az olmuş
Özer'in sakatken bile antremanlara gelip en kısa sürede eski formuna dönme çabasını göz öününe alırsak

Kolay Gelsin...

Cengo
07.Kasım.2009, 16:03

Youtube ile oyuncu profillendirilmez.Bunun söylenmesi bile büyük hatadır, söylemediğinizi varsayıyorum.

Birşeyler yapmak değil, doğru olanı yapmak önemli.

TraKya
12.Kasım.2009, 21:23
Naturel mevkisi Ankaraspor'dayken de MC miydi Özer'in? Ben onu hep AMR / L olarak hatırlıyorum.

perpetua
13.Kasım.2009, 01:30
Naturel mevkisi Ankaraspor'dayken de MC miydi Özer'in? Ben onu hep AMR / L olarak hatırlıyorum.
Kendisi Tam Saha'da yayinlanan roportajinda bu mevkide oynarken kendini en rahat hissettigini soylemisti.

brotha
13.Kasım.2009, 01:39
Kendisi Tam Saha'da yayinlanan roportajinda bu mevkide oynarken kendini en rahat hissettigini soylemisti.

Abi bu rahat hissetme olayi mi onemli yoksa nerde iyi oynadigi mi ?

Arda topiginde orda daha iyi oynuyor diye Amc olmali demistin,

Arda da bir roportajda cok net hatirliyorum,sol tarafta oynamak istedigini soylemisti,

Bir ornek de Sivok , o da Dc mevkisinde kendisini cok daha rahat hissettigini soyledi ama o kadar yazdim hala dmc .

Ozer bencede AMLR olmalidir.

perpetua
13.Kasım.2009, 13:18
Abi bu rahat hissetme olayi mi onemli yoksa nerde iyi oynadigi mi ?

Arda topiginde orda daha iyi oynuyor diye Amc olmali demistin,

Arda da bir roportajda cok net hatirliyorum,sol tarafta oynamak istedigini soylemisti,

Bir ornek de Sivok , o da Dc mevkisinde kendisini cok daha rahat hissettigini soyledi ama o kadar yazdim hala dmc .

Ozer bencede AMLR olmalidir.

Arda sag tarafa alindiginda solda oynamak istedigini soylemisti. Yani sag ile sol arasinda tercih yapacagi icin solu tercih etmisti. Ozellikle bu yil oynadigi oyun, acikca ortada oynamayi tercih ettigini gosteriyor. Ozellikle sol tarafta oynadigi zaman gosterdigi isteksizlikle. Ancak sunu unutmayalim ki verilen 20 ile 19'un arasinda hemen hemen hic fark yok. Bu acidan da yaninda 19'luk bir mevki varsa hangi mevkinin 20 oldugu cok hayati onem tasimiyor.

Ozer milli takimlarda surekli MC oynatildi. Ankaraspor'da Hurriyet ve Adem gobekte mucadeleci gorev yaparken, Ozer'in sahada olmasi icin kanata kaydirildi. Izledikce hangi mevki olmasi gerektigi ortaya cikacaktir. Su anda gorulen en ideal mevki MC/AMC. Ancak kanatlarda da oynayabilmeli.

brotha
13.Kasım.2009, 13:25
Mc 20 olacagina bari Amc 20 olsun daha mantikli.FM 2009 dada boyleydi, milli takimda klasik 4-4-2 lik sistemde hep orta sahanin ortasinda oynuyor ve orda oynamasi gereken,m.topal,nuri sahin,h.altintop gibi oyunculari hep kesiyor.

perpetua
13.Kasım.2009, 17:39
Mc 20 olacagina bari Amc 20 olsun daha mantikli.FM 2009 dada boyleydi, milli takimda klasik 4-4-2 lik sistemde hep orta sahanin ortasinda oynuyor ve orda oynamasi gereken,m.topal,nuri sahin,h.altintop gibi oyunculari hep kesiyor.

Kesemeyecegini varsaymamak lazim. Bence Ozer fizik olarak hazir oldugunda 442'nin orta ikilisinde oynayabilecek kadar iki yonlu bir oyuncu.

brotha
13.Kasım.2009, 20:12
Kesemeyecegini varsaymamak lazim. Bence Ozer fizik olarak hazir oldugunda 442'nin orta ikilisinde oynayabilecek kadar iki yonlu bir oyuncu.

ofansif yonu hakkinda bisey diyemem ama defansif yonu milli takimda 442 de orta ikilide oynayacak kapasitedeyse Hamitin o yonu ilahidir,Mehmet Aurelio uzaylidir,Essien diye birsey yoktur biz hayal goruyoruzdur abi :D

licentia
24.Kasım.2009, 06:31
ofansif yonu hakkinda bisey diyemem ama defansif yonu milli takimda 442 de orta ikilide oynayacak kapasitedeyse Hamitin o yonu ilahidir,Mehmet Aurelio uzaylidir,Essien diye birsey yoktur biz hayal goruyoruzdur abi :D
Omer abinin dedigi gibi Ozer Umi milli takimda orta'da en iyi maclarini cikarti ve kendisi defalarca her firsatda kendisini en iyi hisettigi ve en iyi performans gosterdigi mevkinin orta sahanin ortasi oldugunu, oyunu cift yonlu oynamaya calisan birisi oldugunu, idealinin bu tip bir orta saha oyuncusu olmak oldugunu belirti. Yine Omer abi'nin de dedigi gibi taktiksel sebeplerden dolayi Ankaraspor'da kanatlarda oynamis olmasi bu gercegi degistirmez. Ama bakarsiniz full bi sezon Ozer kanat oyuncusu olarak oynar o zaman yeniden bu konu acilir tabi.

Sheriff
25.Kasım.2009, 02:19

Özer'i yıllardır takp eden biri olarak, defansif yönünün gayet yeterliolduğunu söyleyebilirim. Top rakiteyken çok koşar çok çalışır, sezgileri kuvvetlidir. Ofansif özelliklerine zaten birşey diyemeyiz. Özer 4-4-2 nin ortasında rahatlıkla oynar bana göre.

TraKya
25.Kasım.2009, 19:47
Aslında bundan önce Anakarasporda iken kanat oyuncusu olarak gördüğümüziçin, Naturel Mevkisinin MC olması biraz garip geliyor.
Ancak şöle bi durum da var ki, Daum'un oynattığı Fenerbahçenin ortasahası Emre-Baroni ikilisini, oyunda fazla kullanamıyorum. Özer ile birlikte Mehmet Topuz da naturel mevkisi MC olduğu için genelde onları oynatıyorum. Emre-Baroni ikilisinden daha da verimli oluyorlar. Ama takım biraz daha fazla pozisyon veriyor/gol yiyor. Hal böyle olunca da Baroni ve Emre de "unhappy" oluyorlar.
En nihayetinde Özeri Fenerbhaçe maçlarında daha sık görürsek daha sağlıklı karar da verilebilir.