PDA

View Full Version : FM2010 Zor mu Kolay mı?

Centurion
24.Ekim.2009, 20:05
Demoya Galatasaray ile başladım..
Hazırlık maçlarındaki skorlar ve rakibin beni hiç zorlayamayışı acaba oyun çok mu kolay sorusunu aklıma getirdi...
işt benim hazırlık maçları skorlarım, sizler de paylaşırsanız karşılaştıralım...

http://img41.imageshack.us/img41/4151/sonulare.jpg

SAİT71
24.Ekim.2009, 20:14
Valla bende hazırlık maçlarını kolay geçtim ama lige başlayınca birden tersine döndü herşey..

Corpus
24.Ekim.2009, 20:15
Demo diye böyle olabilir bende bu skorlarla karşılaştım

Rais
24.Ekim.2009, 21:17
Demodan kaynaklanıyor sanırım biraz kolay geldi.Birde yeni taktik sihirbazı ve mevkilerin uygun özelliklerinin farklı renkte gösterilmesi işi dahada kolaylaştırdı .

Centurion
24.Ekim.2009, 21:28
Mtelurgist midir nedir uefa ön eleme oynuyorum, 16 dakikada 3-0 oldu..

dikkat ettim elano, kewel 30-35 metre demeden yazıp duruyor..
arda bile attı bir tane falsolu 30 metreden..
(allah allah, bu oyun böyle gıcık etmeden olmaz ki?
küfür edecen, kasayı yumruklayacani boşa koyacan olmayacak, doluya koyacan almayacak, sinir etmezse bir zevk almam ben bundan :D
alışmışım 15 senedir deli olmaya...)

sentugo
24.Ekim.2009, 21:33
Şimdilik 2009'dan kolay gözüküyor ama demo bu.. Ne olacağı belli olmaz..

Centurion
24.Ekim.2009, 21:36
buyrun, 6-1 bitti maç :D
bir yaşıma daha girdim ya, Allah sonumuzu hayretsin, bu FM'den korkulur böyle başladıysak kümeye gideriz..
http://img213.imageshack.us/img213/6839/uefa.jpg

ThersoN
24.Ekim.2009, 21:40
hocam maç yaptıgın takımlar ölçü değil.. oyun bu sonuçta.. yanılma payı daha az.. o takımlarla 10 kere yapsan 10nunda da fark atarsın.. daha güçlü rakipleri dene.

Centurion
24.Ekim.2009, 21:47
dur bakalım, geliyor daha güçlüler yavaş yavaş..
sen de dost, ilk günden barça ile mi oynayalım,, oyuncular da bizim taktiğe alışsın az :D

sakary Ali
24.Ekim.2009, 21:50
daha karşına düzgün bir rakip mi çıkmış ? lig başlasın bak Rejkard 9 maçta 1 mağ. 1.beraberliği var bakalım sen kaç yapacaksın

Centurion
24.Ekim.2009, 21:52
daha karşına düzgün bir rakip mi çıkmış ? lig başlasın bak Rejkard 9 maçta 1 mağ. 1.beraberliği var bakalım sen kaç yapacaksın

oho ohohohoho...
ben ve rijkard karşılaştırması..
onur duydum...

Addolorato
25.Ekim.2009, 00:30
Biri gerçek biri oyun yahu ne oluyor Rijkaard sanki fm oynuyor :D

revoce17
25.Ekim.2009, 01:33
Demo'da database small olduğu için çoğu takımın kadrosu "gri" yani oyunun kendi yarattığı oyuncularla dolu ve bu oyuncular doğal olarak çok güçsüzler. Bu yüzden bu tip sonuçların çıkması normal ancak lige başladığınız zaman bitecek 8 atmalar :)

Corpus
25.Ekim.2009, 02:28
Ayhan ve Barış özbek 35 metreden gol attılar umarım böyle bir hata gerçek oyunda olmaz.

vedat1987
25.Ekim.2009, 02:15
buyrun, 6-1 bitti maç :D
bir yaşıma daha girdim ya, Allah sonumuzu hayretsin, bu FM'den korkulur böyle başladıysak kümeye gideriz..
http://img213.imageshack.us/img213/6839/uefa.jpg
Galatasaray bu takımla oynasa zaten böyle biter nesi kolay kaçmış ki? :D

Universal
25.Ekim.2009, 02:21
Hazırlık maçlarında oynadığın takımların seviyesi ortada. Bu maçlara eğer başlarken iddialı takım konuşmaları ile çıkarsan bu sonuçlar alman çok doğal. Büyük ihtimalle lige başladıktan sonra hazırlık maçlarında ki gibi kazanamıyacaksın.

spider3784
25.Ekim.2009, 02:42
Ayhan ve Barış özbek 35 metreden gol attılar umarım böyle bir hata gerçek oyunda olmaz.

... ve Servet'in kafayla gol atabilmesi.:icon_eek:

Centurion
25.Ekim.2009, 03:54
ligde tek maç yaptım sırf denemek için :)
deplasmanda manisayı yendim 1-0 ama yine pozisyon boldu..

sanırım öyle ayarlamışlar, kolay maçlarda golleri atıyorsun, lig/kupa maçlarında kaçırıyorsun :D

yine yapmışlar gıcıklığı yani, hiç sekmez, 15 senedir :D

Aydin
25.Ekim.2009, 04:08
Mtelurgist midir nedir uefa ön eleme oynuyorum, 16 dakikada 3-0 oldu..

dikkat ettim elano, kewel 30-35 metre demeden yazıp duruyor..
arda bile attı bir tane falsolu 30 metreden..
(allah allah, bu oyun böyle gıcık etmeden olmaz ki?
küfür edecen, kasayı yumruklayacani boşa koyacan olmayacak, doluya koyacan almayacak, sinir etmezse bir zevk almam ben bundan :D
alışmışım 15 senedir deli olmaya...)

Cm03-04 te sampdoria ile uefa finaline çıktıp penaltılarda kaybettiğimde duvara bardağımı fırlatmıştım. Bize böyle bi oyun lazım.

elapuesto
25.Ekim.2009, 05:08
Cm03-04 te sampdoria ile uefa finaline çıktıp penaltılarda kaybettiğimde duvara bardağımı fırlatmıştım. Bize böyle bi oyun lazım.
cm 01-02 02-03 zaten efsaneydi fm o formatların yanına yaklaşamaz keşke tekrar birleşseler:icon_biggrin:

Centurion
25.Ekim.2009, 11:10
ben ligin zorluk derecesini arttırıyorum editörden oyunu çözdükten sonra.
tüm maçlar şampiyonlar ligi maçları gibi heyecanlı oluyor tavsiye ederim :D

Universal
25.Ekim.2009, 14:17

Benimde böyle bir anım var abi, aynı oyunda Fenerbahçe ile Şampiyonlar Ligi ikinci tura çıkmam için sanırsam PSG'di, yenmem gerekiyordu. Dokuz defa maç yaptım ama; yenemedim. Sinirimden ağlamıştım.

Corpus
25.Ekim.2009, 15:24
Benimde aynen oldu ya hangi takımdı hatırlamıyorum FM 08 de 15 defa maç yaptım ama olmadı yenemedim adamları

ilhanmania
25.Ekim.2009, 21:00
Demo'da database small olduğu için çoğu takımın kadrosu "gri" yani oyunun kendi yarattığı oyuncularla dolu ve bu oyuncular doğal olarak çok güçsüzler. Bu yüzden bu tip sonuçların çıkması normal ancak lige başladığınız zaman bitecek 8 atmalar :)

evet cok dogru bır yaklasım olmus,oyun eskıdende databaste small oldugunda zaten kolaydı ;)

xuq
26.Ekim.2009, 05:26
Benimde böyle bir anım var abi, aynı oyunda Fenerbahçe ile Şampiyonlar Ligi ikinci tura çıkmam için sanırsam PSG'di, yenmem gerekiyordu. Dokuz defa maç yaptım ama; yenemedim. Sinirimden ağlamıştım.

En iyisi bir maçı yensende yenilsende tekrar açmamak zaten oyun sizin yenmenizi istemeyorsa(zor olmasının nedenide bence bu) kazandırtmıyor önemli maçlardan önce bir şekilde sakatlıklar oluyor ,takımda huzursuzluklar başlıyor vs...

Sysmix
26.Ekim.2009, 13:05
Demoda Tottenham ile başladım. Hazırlık maçları normal düzeyde geçti Lig başladı 10 maçta 1 yenilgi aldım 1 beraberlik. 11 gol attım 7 yedim. 3 gol Chelsea den. Zaten 10 maçta tek önemli maç Chelsea maçıydı. O maça gelene kadar 4-2-3-1 ile oynadım. adamlar asıl yerlerinde doğru taktikle oynarsa, mantelite olayınıda dengelerseniz zaten gerisi geliyor.

Van der Meyde cidden döktürüyor. Asistanın tavsiyesiyle Ronaldo'yu aldım brezilyadan 3.200 mılyon euroya. complete stiker seçeneği tam bu herife göre defans önüne gelip top çıkarmalar, kanatlara kaçmalar tamamiyle "complete".

Sol Campell-Jorge Anrade-Ebi Smolarek free olduklarını sonradan öğrendim, aynı takımda bunlar nasıl uyum sağlıyor merak ediyorum - appiah da şimdi aklıma geldi bilmıyorum varmı demo database de-.

Sivas yada Stoke City, Cagliari, St. Etienne ile oyanamdığımız için kolaylık zorluk yaftası yapıştırmak doğru değil bence. Coca Cola dan yada bank asyadan vb. liglerde ter dökmek gerek sanırm tam tadını almak için. o da full sürüme kısmet. oyun hızı akıcılık, seçilen ligler çok olucağı için asıl foya orda çıkıcak.

Flawless Victory
26.Ekim.2009, 19:21

Batuhan böyle şeyler gizlidir, herkese söyleme.. :p

Centurion
26.Ekim.2009, 22:52
son durum:
http://img238.imageshack.us/img238/6494/puan.jpg

bunlar da maçlar, sanırım taktik tuttu şansıma, bazı maçlarda zorlansakta yeniyoruz.. bakalım Fener maçına kadar gideriz böyle, kadıköydeyse yandık :D

http://img40.imageshack.us/img40/2637/fikstr2j.jpg

Bekq
26.Ekim.2009, 23:08
Bende çok iyi başladım fakat sonralarda ise;
http://www.paylaskiresim.com/8366/lzmuoql341.jpg
http://www.paylaskiresim.com/8366/sjij7hmv9k.jpg

İşte bana tokatı çaktı Fm :D

Universal
26.Ekim.2009, 23:08
En iyisi bir maçı yensende yenilsende tekrar açmamak zaten oyun sizin yenmenizi istemeyorsa(zor olmasının nedenide bence bu) kazandırtmıyor önemli maçlardan önce bir şekilde sakatlıklar oluyor ,takımda huzursuzluklar başlıyor vs...

Oyunda böyle durumlar mevcut. Mesala turnuvalarda çekilen kuraları bile oyun daha önce belirliyor. Bize sadece öğrenmek kalıyor.

Batuhan böyle şeyler gizlidir, herkese söyleme.. :p

Emrah abicim benim içim dışım birdir. :)

Centurion
26.Ekim.2009, 23:52

pffff, rijkard'ta kimmiş, kaç senelik menejer ki o?
burada 15 senelik menejer var beya :D

http://img7.imageshack.us/img7/5053/puan2.jpg

SAİT71
27.Ekim.2009, 02:14
bendede son durum: Golcü sıkıntısı çekiyorum. Güiza iyi ama alternatif isim az. Birtane genç aldım..

http://i37.tinypic.com/zrc7.jpg

http://i34.tinypic.com/25hcr3q.jpg

EL-Hadji
27.Ekim.2009, 11:30
Aldığınız takıma ve lige göre değişiyor zorluk. Mesela ben feneri aldım. Ligde avrupada 10 numara gidiyordum oyun kolay geldi. Ardından en baba liglerden olan TBA' ye geçtim. En güçlü takımlarından biri olan Bolu' yu aldım. Gelen yendi giden yendi. 4 Haftada galibiyet alamadık. :)

Quantin
27.Ekim.2009, 12:17
Galatasaray oldukça güçlü lig için avrupa içinde gayet yeterli. O yüzden biraz kolay geliyor ama şampiyonlar liginde fln biraz daha acımasız rakipler olacaktır.

Centurion
27.Ekim.2009, 13:27
defans sıkıntılı GS'de.
servet ve gökhan ağır, dikkat ettiyseniz yandan sert gelen kavisli ortalarda hep adamı kaçırıyorlar.
balta da arkasına çok adam kaçırıyor.
bir uğur idare eder ama o da kırmızı gördü, çoğu maçı sarı ile tamamlıyor, oyunda ilk etapta savunmayı komple yeniliyecez galiba..

baros, kewel, elano, keita ve franco baya iyi olmuş..
linderoth 5 kuruş etmiyor, m.topal hayal kırıklığı oldu benim için, geçen seneki oyundan bile kötü. barış özbek te öyle.
lincoln'ü sanırım 5 e falan satabiliriz, 4.7 vermişlerdi satmadım demo diye..

4 sağlam savunmacı şart, ilk yapacağım iş o olacak oyunu başlatınca..

revoce17
27.Ekim.2009, 15:56
Gökhan Zan bende paso sakatlandığı için yerine adam almak gerekiyor gibi görünüyor ancak Barış Özbek konusunda katılamayacağım sana Centurion çünkü bende şu anda çok formda ve çok iyi oynuyor :)) Ya benim şansım ya da senin şansızlığın olmuş Barış :D

EL-Hadji
27.Ekim.2009, 16:38
defans sıkıntılı GS'de.
servet ve gökhan ağır, dikkat ettiyseniz yandan sert gelen kavisli ortalarda hep adamı kaçırıyorlar.
balta da arkasına çok adam kaçırıyor.
bir uğur idare eder ama o da kırmızı gördü, çoğu maçı sarı ile tamamlıyor, oyunda ilk etapta savunmayı komple yeniliyecez galiba..

baros, kewel, elano, keita ve franco baya iyi olmuş..
linderoth 5 kuruş etmiyor, m.topal hayal kırıklığı oldu benim için, geçen seneki oyundan bile kötü. barış özbek te öyle.
lincoln'ü sanırım 5 e falan satabiliriz, 4.7 vermişlerdi satmadım demo diye..

4 sağlam savunmacı şart, ilk yapacağım iş o olacak oyunu başlatınca..

Hemen Dinamo' dan Leandro Fernandez' i alın. İşi görecektir.

ultraslan17
27.Ekim.2009, 18:48
Arkadaşlar TSL de 3 büyükler iyi transferler yapabiliyormu.Kadro kaliteleri nasıl çekişme oluyormu

wolfson
27.Ekim.2009, 19:01
Bence zorluk derecesi tam dicem ama 8 de 8 yaptım :D Taktik yapmak oldukça kolaylaşmış bu çok işinize yarıyor. Ama sıkıldım niyese :S Fullden devam edicem.

Centurion
27.Ekim.2009, 19:25
Hemen Dinamo' dan Leandro Fernandez' i alın. İşi görecektir.

bende yok o oyuncu, bütün dinamo'lara baktım :D

cris king
27.Ekim.2009, 21:31
demolar hep daha sade ve kolay oluyor...

Centurion
27.Ekim.2009, 21:33
ben 09 demosunu da oynamıştım ancak bu kadar başarılı olamamıştım..
başka ligde deneyim bir de..

birazdan bitiyor ilk devre, koyacam SS, hayret ettim kendi kendime :D

Centurion
27.Ekim.2009, 22:04
ve bitti arkadaşlar.. çok keyifliydi gerçekten..
bu seride özellikle pozisyonlara girme ve vuruşlar daha gerçekçi olmuş..
09'da daha sanatsal olan maçlar, şimdi daha gerçeğe uygun..

barış özbek'i de niye beğenmediğime baktım, maç aralarında tatile çıkıyordum ben, bizim salak neskens adamı kayıt ettirmemiş, ondan piyasada yokmuş linderoth ile beraber :D

hazırlık maçları dahil 29 maç 29 galibiyet, atılan 70 gol, yenilen 10 gol..
sanırım taktiğim tuttu şansıma...

http://img248.imageshack.us/img248/1875/tabloi.jpg

http://img32.imageshack.us/img32/4421/statsla.jpg

Bekq
28.Ekim.2009, 00:31
Bendede durum böyle. :D

http://www.paylaskiresim.com/8366/caizd0i0oj.jpg

Centurion
28.Ekim.2009, 00:35
tirapzona bak sen :)

exe_genesis
28.Ekim.2009, 04:47
Galatasarayla basladim hazirlik maclari+lig maclari toplam 20 macta 18 galibiyet aldim. Zevk vermedi kapattim.

Bank Asyadan Rizesporla basladim. Kocaelinden Serhat ve Genclerbirliginden Mehmet Polat'i transfer ettim. (Bank asyada her takimda ilk 11 e girebilecek oyuncular)

Kadro cok guclu olmasina ragmen 9 macta sadece 2 beraberlik alabildim. Sonuncu olarak ligin sonuna yapistik. Denemedigim taktik kalmadi. Sonra klasik 4-4-2 ye dondum. Pespese 5 maci kazandim. Suanda ilk 6 dayim :D Oyun kolay mi zor mu cozemedim

Centurion
28.Ekim.2009, 09:37
işte taktiğin kadona göre tutarlıysa alıyorsun maçları..

eXcitinG
28.Ekim.2009, 10:12
OLdukça güzeL ama FuLL sürümü bekLemekte fayda var.

Ben Beşiktaş ı aLdım. Ligin iLk maçında depLasmanda 5 tane atınca FuLL sürümü bekLeme kararı aLdım. Daha da eLLemedim Demo ya.

Centurion
28.Ekim.2009, 12:27
:D
bizim ligde farketmez ki dost...
tüm as oyuncular var..
ancak girip editörden ligin zorluk derecesini yükseltip EPL gibi falan yaparsak zorlaşır..