PDA

View Full Version : Necip Uysal

BlackEagle19o3
25.Ekim.2009, 02:13
http://img20.imageshack.us/img20/4976/necip2.jpg

Beşiktaş'ta en çok gelecek vaad eden oyuncuların başında gelen Necip'in ca ve pa değerini merak ettim.

Addolorato
25.Ekim.2009, 02:16
-9 pa'sı var merak etme Galatasaraylılardan çok..

BlackEagle19o3
25.Ekim.2009, 02:18
-9 ise olması gerektiği gibi.Ömer abi eklerse profini ca'sını görme imkanına da sahip olacağım.

Addolorato
25.Ekim.2009, 02:22
-9 ise olması gerektiği gibi.Ömer abi eklerse profini ca'sını görme imkanına da sahip olacağım.

Hatta şöyle söliyim genelde demoda oyunun başında Real Madrid alıyor Necip'i.

BlackEagle19o3
25.Ekim.2009, 02:26
Demoyu oynayan Beşiktaş'lı arkadaşlarım bana böyle bişeyden bahsetmediler ama demek ki senin başına gelmiş.Olmuşsa da demoda transfer konusunda bazı sorunlar yaşandığını duymuştum.Oyun hatasıdır.Tam sürümde düzelir.

gkhnyldrm20
25.Ekim.2009, 03:49
Bence de demo hatasıdır.Yoksa geçen sene de Batuhan'ın öyle olması lazımdı.

Ahmet Göktaş
25.Ekim.2009, 03:53
Yada ironi yapıyordur :D Ben öyle sezdim :D

gkhnyldrm20
25.Ekim.2009, 03:55
Kimse Galatasarylı oyuncuların araştırmalarındaki cömertliği inkar edemez.Geçen sene Volkan Yaman'ın profilinin yüksek olmasını hatırlıyorum.bir çok örnek çıkacaktır böyle.

Alicanfmfan
25.Ekim.2009, 04:24
Kimse Galatasarylı oyuncuların araştırmalarındaki cömertliği inkar edemez.Geçen sene Volkan Yaman'ın profilinin yüksek olmasını hatırlıyorum.bir çok örnek çıkacaktır böyle.

Sizi anlamakta zorluk çekiyorum .

Bende geçen sene ki Güiza profilini unutamıyorum o zaman :)

Ama gelişigüzel , hiçbir fazla yada eksik özelligini söylemeden gelip buraya bol keseden veriyorlar diyemessin ne Fener arastırmacısına ne Beşiktaş nede Galatasaray arastırmacısına.

Ahmet Göktaş
25.Ekim.2009, 04:54
Güiza'da sana benim gibi çoğu kişide katılır zaten dostum/abi . Ben İspanyolların abartmış olacağı ihtimalini düşünüyordum geçtiğimiz sene.Fakat bu senede aynı profili görünce bu konuda sana katılıyorum.Aslında kriterlerde çok farklı profil belirlemede belki Güizanın öyle yapılmasının da sebepleri vardır.

Alicanfmfan
25.Ekim.2009, 05:11
Güiza'da sana benim gibi çoğu kişide katılır zaten dostum/abi . Ben İspanyolların abartmış olacağı ihtimalini düşünüyordum geçtiğimiz sene.Fakat bu senede aynı profili görünce bu konuda sana katılıyorum.Aslında kriterlerde çok farklı profil belirlemede belki Güizanın öyle yapılmasının da sebepleri vardır.

Şimdi anlatmak istedigim , geçen sene ki profili demiş arkadas bende abartı buldugum profili belirtmiştim geçen sene

Örnek verdim şimdi Güiza abartı ya , yok abartı felan degil konusu cıkmaz inşAllah :)

Oghuse
25.Ekim.2009, 05:50
Oyundaki transfer ilginçlikleri datada az oyuncu olmasından kaynaklıdır, daha önce açıklanmıştı sanırım.

PesimiSTyLa
25.Ekim.2009, 06:02
Serdar'ın Ca'sına o kadar laf edildi. Necip de aynı current ability'i almış. Profil olarakta 19 yaşına girecek bir oyuncu için gayet iyi, potansiyeli sayesinde gelişim gösterip TSL üstünde bir oyuncu haline gelecektir.

Lionel Andres Messi
25.Ekim.2009, 14:57
3-4 kere oyun açtım hepsindede real madride gidiyor.demoda fazla oyuncu olmayabilir ama özellikle hep real madride gidiyor arkadaşlarımdada olmuş bu hata sanırsam düzeltilecektir.

oyuncuyu hiç izlemedim ama böyle bir potansiyele sahipse sürekli kadroda olmalı bence.

anilton
25.Ekim.2009, 16:20
Necip 91 doğumlu olmasına rağmen Ümit Milli takımın banko oyuncusu.Ve 2 senedir piyasada.Bu ca-pa değerleri onun için normal...

Gayet iyi bir profil...

kirilenko47
25.Ekim.2009, 19:22
Necip'i 6-7 maçta izledim, 1 maçta ise yerinde canlı olarak izledim. Verilen teknik ve fiziksel değerler çok iyi, ama stamina ve strength'i kesinlikle 10 veya aşağısına çekilmeli, en azından şimdilik. Balance 13 çok iyi bir değer, Necip hem ince yapısına rağmen mücadeleden korkmuyor hem de vücudunu enfes kullanıyor. Bunun dışında kendisi yaşıtlarına göre fiziksel olarak iyi bir ortasaha olmasına ve ortasahanın ortasında görev almasına karşın oyunun 5 dakikasında ortaya çıkıp 10-15 dakikasında yok olabiliyor, 14 konsantrasyon değeri fazla bence. Decisions 10 şu an için iyi, zaten acelemiz yok ileride artabilir, ama creativity 10 kesinlikle düşük. Necip'in maçta öyle bir hareket yapar ki TV başında onbinlerce izleyici aklına bile getirmemiştir o hareketi.

Bunun dışında work rate biraz düşebilir, teknik de 15'e çekilebilir. Sportsmanship'te de cömert olabilirsiniz ;) Aggression ve bravery'de düşme olup anticipation da yükseltilebilir, ama bu özelliklerde biraz daha beklenilmesi de olur.

lepreachun
25.Ekim.2009, 20:24
oyunun da yeni yıldız adayı o halde ;)

anilton
25.Ekim.2009, 22:20
Gözümden kaçmış,soğukkanlılık Necip'i yaşıtlarından ayıran en büyük özelliği.Soğukkanlılığı en az 12-13 olmalı...

kirilenko47'nin dediği gibi maç içinde zaman zaman kaybolan bir isim.Konsantrasyon düşebilir...

Konsantrasyon ile soğukkanlılık değerleri yer değiştirirse tam isabet olur...

Ahmet Göktaş
25.Ekim.2009, 22:23
Tıpkı gerçekteki gibi. Geleceğin yıldızı.

EL-Hadji
26.Ekim.2009, 12:18
Necip garip bir oyuncu. 2 Sene önce B gençler finalinde defansın önünde dm oynayan Necip' le en son Beşiktaş maçında izledim Necip arasında dağlar kadar fark var. Son maçlarında yumuşak, güçsüz, kopuk bir Necip izletti. İlk maçlarında ise fizik kondisyonu yüksek, cesur. Yavaş yavaş oyun karakterini buluyor sanırım. Bu konuda Ömer abiyle de uzun süra kafa patlatmıştık. Biraz daha değişebilir profil. Necip en potansiyelli oyuncularımızdan biri. Ayrıca profesyonel ve karakterli bir arkadaşımız duyduğum kadarıyla.

Bir röportajınndan alıntı
"Genelde defansif özelliklerimin iyi olduğunu söylerler. Rakipten top çalma özelliğim güçlü. Hücum yönüm de fena sayılmaz ama defansa göre sanırım biraz daha geliştirmem lâzım. Şut açısından da kendimi biraz eksik görüyorum. Ama tabii daha çok genç bir oyuncuyum ve eksikliklerimi gidermek, daha güçlü, daha iyi bir oyuncu olmak için sürekli çalışıyorum."

Garip, çocuk olmak istediğini sölemiş sanrım. Zira şu an böyle değil.

brotha
26.Ekim.2009, 18:18
Defansif ozellikleri cok iyi olmasada akilli yerlerde sokuyor ayagini ve toplari alabiliyor bence bunu kastetmis. Hucum yonundede herseyi yapan bir necip gordum ben, gerektigi yerde basit oynayan gerektigi yerde araya pas atan. Ama biraz agir bir oyuncu gibi gordum. Biraz cabuklasirsa ben Emre Belozogluna cok benzetiyorum.

EL-Hadji
26.Ekim.2009, 20:07
Defansif ozellikleri cok iyi olmasada akilli yerlerde sokuyor ayagini ve toplari alabiliyor bence bunu kastetmis. Hucum yonundede herseyi yapan bir necip gordum ben, gerektigi yerde basit oynayan gerektigi yerde araya pas atan. Ama biraz agir bir oyuncu gibi gordum. Biraz cabuklasirsa ben Emre Belozogluna cok benzetiyorum.

Evet büyük takımlarla oynadıkça temposunun düşük kaldığı ortaya çıktı. Fizik olarak biraz daha düşürebiliriz. Ayrıca Necip İtalya' daki akdeniz oyunlarndan itibaren düşüşe geçti resmen. O kadar çok maç yaptırıldı ki çocuk kaldıramadı sonunda da sakatlandı.

S4mp1y0N
28.Ekim.2009, 22:02
Necip'i çok beğeniyorum. İleriki yıllarda Oğuz Çetin vari bir orta saha olacağı hissini uyandırıyor bende.
Lakin fiziksel özellikleri biraz kısılmalı...

Del Piero_10
31.Ekim.2009, 12:12
Demo diye böyledir demiştik ama Necip hemen hemen her oyunda Real Madrid yolcusu.

perpetua
31.Ekim.2009, 12:31
Demo diye böyledir demiştik ama Necip hemen hemen her oyunda Real Madrid yolcusu.

Oyuncular için yüksek potansiyel istenilmesinin bir zararı da bu. Maalesef oyunculara hakları verilsin, yüksek potansiyele sahip genç oyuncularımız olsun şeklinde yazılırken bunlar göz önünde tutulmuyor.

Oyunda Necip mevkisinde ve yaş grubunda en yüksek potansiyele sahip 25 oyuncudan birisi. -9 potansiyel verince de genelde böyle oluyor. Tabii bu da büyük takımların kendisini istemesine neden oluyor.

Bu şekilde bir araştırma istiyorsanız, bu tip transferlere katlanmak zorundasınız açıkçası. :)

Şahsen benim görüşüm Türkiye'de bir çok oyuncunun potansiyelinin gereğinden fazla yüksek olduğu. Ancak biraz da FM severler tarafından bekleneni karşılamak istedik.

tearkan
01.Kasım.2009, 18:12
Şahsen benim görüşüm Türkiye'de bir çok oyuncunun potansiyelinin gereğinden fazla yüksek olduğu. Ancak biraz da FM severler tarafından bekleneni karşılamak istedik.

kusura bakmayın; ama bunu, ilgili başlıkta aydın.ın pa.sının 159 olmasını normal karşılayan, savunan ve hatta bunun eleştirilmesine tahammül edemeyen birisi mi söylüyor???

Crocodile1963
01.Kasım.2009, 18:21
Necip 110 CA değerini hak etmek için kaç Süper Lig maçına veya kaç resmi maça çıkmış acaba ?

tearkan
01.Kasım.2009, 18:37
Necip 110 CA değerini hak etmek için kaç Süper Lig maçına veya kaç resmi maça çıkmış acaba ?

semih kaya ca 105, serdar eyilik 110.. bu adamlar kaç maç oynadı??

Crocodile1963
01.Kasım.2009, 18:42
semih kaya ca 105, serdar eyilik 110.. bu adamlar kaç maç oynadı??

O zaman ben de Muhammet Demir'i örnek gösteririm. Bu adamın oynamadığı kategori, atmadığı gol yok CA değeri 80. . .

tearkan
01.Kasım.2009, 19:22
O zaman ben de Muhammet Demir'i örnek gösteririm. Bu adamın oynamadığı kategori, atmadığı gol yok CA değeri 80. . .

ben o örnekleri necip.i savunmak adına yazmadım ztn.. ama bu adamlar alıyosa necip haydi haydi alır..

perpetua
02.Kasım.2009, 00:49
kusura bakmayın; ama bunu, ilgili başlıkta aydın.ın pa.sının 159 olmasını normal karşılayan, savunan ve hatta bunun eleştirilmesine tahammül edemeyen birisi mi söylüyor???

Genel bir dususun yapilmasinin dogru oldugu dusuncesi ortaya cikarsa, tabii ki bundan Aydin da nasbini alir. :)

perpetua
02.Kasım.2009, 00:51

U17'leri izlerken aldigim notlardan birisi Muhammet'in CA'sinin yukselmesi idi.

Eminim izleyen diger arastirmacilar da benzer sekilde dusunmustur.

EL-Hadji
02.Kasım.2009, 10:31

Ben de yükselmesi taraftarıyım. Ama Necip' le Muhammet' i ca bazından karşılaştırmasın crocodile aarkadaşım. Biri ümit milli takımda oynuyor ve en potansiyelli orta saha oyuncularımızdan biri. Muhammet' in mevkisinde bir sürü potansiyel yıldız var.

nouma16
06.Kasım.2009, 16:49
Arkadaşlar birde şöyle bir sorun var. Necip Beşiktaş'tan yetişmiş olmasına ve 1.1.1987 tarihinden doğmuş olmasına karşın(1991 yılı) oyunda altyapıdan yetişmiş oyuncu olarak algılanmıyor. İsteyen olursa SS atabilirm bu konuda eminim sizde de böyledir.

Ahmet Göktaş
06.Kasım.2009, 16:54
Necip oyunda adeta bir Gerrard. Mükemmel.

Daha ilk sezonda korkmadan ortashayı Ernst-Necip-Cumali 3lüsüne teslim ettim.Beton gibi ! :D

SamTCyLaN
06.Kasım.2009, 22:28
oyunda necip ilk iki hazırlık maçında birer gol atarak maçın yıldızı olmuştur.yani müthiş:0:

Crocodile1963
06.Kasım.2009, 23:18
Necip oyunda adeta bir Gerrard. Mükemmel.

Daha ilk sezonda korkmadan ortashayı Ernst-Necip-Cumali 3lüsüne teslim ettim.Beton gibi ! :D

Bu oyunun gerçekçiliği açısından doğru bir şey mi ?

Necip'in oyunda abartıldığını düşünüyorum. 18 yaşında bir oyuncunun ilk 11 başlamadan kendi takımında yer bulamadan böyle bir profil almasını yadırgadım . . .

bjk_melo_151
07.Kasım.2009, 12:55

Necip'in oyunda abartıldığını düşünüyorum. 18 yaşında bir oyuncunun ilk 11 başlamadan kendi takımında yer bulamadan böyle bir profil almasını yadırgadım . . .

Daha dengeli olabilir, katılıyorum. Ama şu da var Beşiktaş'ta oynuyor ve önündeki adamlar 130, 128, 143'lü CA'larla oynuyorlar. Hazırlık karşılaşmasında (Beşiktaş kendi sahasında 21 Yaş Altı Ulusal takımızla oynamış, 4-3 yenilmişti.) O karşılaşmada Necip, geleni gideni savurdu. Bir de bir uluslararası turnuvada oynadı, topla hızlı, güçlü bir yapıdaydı.

Ahmet Göktaş
07.Kasım.2009, 13:29
Mustafa DEnizlinin gençlerden adeta tiksinmesi , Necip'in suçumu ? bugün Necip ve Onur bayramoğlu birlikte oynasalar , Fink-Uğur ikilisinin 10 katı iyi işler yaparlar.

Necip bu ülkenin en potansiyelli 3-4 oyuncusundan biridir.Eminim hiç izlemeden abartılmış diyenler bile vardır ki var.

EL-Hadji
07.Kasım.2009, 14:32

Necip' in değerleri abartılmamıştır. Tekrar söylüyorm. Bilmiyorum kaç defa daha söyleyeceğim. Necip bu ülkenin ortasaha olarak en potansiyelli 2 oyuncusundan biridir. Oyunda hazırlık maçlarında ilk 11 oynaması pek bir şey ifade etmez benim için.

Aşk-ı Şehir
07.Kasım.2009, 15:22

Kesinlikle öyle. Böyle giderse Sercan'ı geride bırakır Muhammet. Hem daha dengelisi hem daha tekniği hem daha akıllısı...

tearkan
16.Kasım.2009, 23:55
Arkadaşlar birde şöyle bir sorun var. Necip Beşiktaş'tan yetişmiş olmasına ve 1.1.1987 tarihinden doğmuş olmasına karşın(1991 yılı) oyunda altyapıdan yetişmiş oyuncu olarak algılanmıyor. İsteyen olursa SS atabilirm bu konuda eminim sizde de böyledir.

arkadaş yazdığına kimse ilgilenmemiş.. aynı sorun bende de var.. necip hg olarak gözükmüyor.. bunun özel bir sebebi var mı?? altyapıdan yetişen bir oyuncunun hg gözükmesi gerekiyor bildiğim kadarıyla.. ben mi yanlış biliyorum yoksa bir hata mı var?? şamp. ligi kadro seçiminde sorun yaratıyor bu durum sayıyı tamamlama adına.. ayrıca bunu editörden vs. deiştirmenin bir yolu var mıdır??

KaPaLı
17.Kasım.2009, 09:43
Aynı sorun Sertaç Eren'de vardı ben sordum - ki Fenerbahçeye 14 yaşında gelmişti Sertaç - Kartalspor'da yetiştiği için böyle demişlerdi. Profesyonel sözleşme imzalama yaşında bile değilken gelmiş ama Home Grown farklı takım gözüküyo. Necip'te böyle olmuştur büyük ihtimalle.

tearkan
18.Kasım.2009, 03:22
sertaç.ın kariyeri direk fener.den mi başlıyordu bilmiyorum ama necip.in öyle.. yani öncesinde oynadığı bir takım gözükmüyor.. ayrıca bildiğim kadarıyla necip futbola beşiktaş altyapısında başladı.. internetten baktığım kadarıyla da öyle..

KaPaLı
18.Kasım.2009, 09:33
Sertaç içinde yaptıkları yanlış işte sonuçta o adam 14 yaşında prof sözleşme imzalayamaz.. Necip muhtemelen başka bir takımda yetişipte gelmiştir o yüzden böyledir. Beşiktaş oyuncu sayfasına bakmadım bilmiyorum site ne durumda ama Fenerbahçe oyuncuların geldikleri takımları yazıyo.

kirilenko47
20.Kasım.2009, 14:08
Necip'i Beşiktaş altyapısından yetişme sanıyorum ben de, yukarıda bahsi geçen röportajda da şöyle denmiş:

"12 yaşından beri eğitim gördüğü Beşiktaş altyapısından A takıma çıkabilen son yıldız adayı."

Sorulan soru üzerine kendisinin cevabı:

"Futbola ağabeyimin teşvikiyle Bayrampaşa Yeniyolspor'da başladım. Ağabeyim zaten yakın zamana kadar amatör olarak futbol oynuyordu. Yeniyolspor'da oynarken, şimdi rahmetli olan ama o zamanlar Beşiktaş Minik Takımı'nın başında bulunan Rauf Hoca beni izleyerek Beşiktaş'a transfer olmamı sağladı. Beşiktaş'a geldiğimde 12 yaşındaydım."