PDA

View Full Version : Muhammet Demir

Bursaspor
26.Ekim.2009, 05:39
http://www.ressim.net/out.php/i217248_bursaspor-muhammet-demir.jpg

Nijerya'daki U17 Dünya Kupası'na da golle başladı. Gerçi rakip Burkina Faso'idi ama olsun. İlerleyen günlerde diğer maçlarda oynandıkça güzel oyununu daha iyi izleme şansı buluruz. Bu sene profilinde belirli düzeyde gelişme olabileceğini düşünüyorum.

Bitirişleri, kaçışları gayet iyi, golü koklama yeteneğine sahip (Tabii kendi yaş grubu içerisinde değerlendirirsek. Gerçi yaz dönemi hazırlık kampında oynadığı maçlarda güzel oynamıştı.) ileride daha da geliştirecektir kendisini, zaten 2-3 senedir sürekli dilimizde. Yaşı daha genç bakalım bu sene bir sürpriz olmuştur umarım.

sentugo
27.Ekim.2009, 00:29
Süpriz dediğin -8 pa işte.. Çok ir fark yok sanırım 09 ile arasında..

Bursaspor
27.Ekim.2009, 01:48
Geçen senede bu civarlardaydı. Bakalım daha yaşı genç bu sene içerisinde biraz daha göz önüne gelirse + olarak değerlendirilip, değişiklikler yapılacaktır.

Ama yinede -8 gayet iyi.

PesimiSTyLa
27.Ekim.2009, 13:27
Profili güzel olmuş yalnız potansiyel olarak -9 pa verilmeliydi bana kalırsa.

EL-Hadji
27.Ekim.2009, 15:29
Profili güzel olmuş yalnız potansiyel olarak -9 pa verilmeliydi bana kalırsa.

Sercanla Batu -9 daha Muhammet' e var. O takımda -9 luk bir adam var o da Engin Bekdemir.

hhkahraman
29.Ekim.2009, 02:07
Berkin'i unutma Burak abi...

anilton
29.Ekim.2009, 14:24
Orhan Gülle'yi hiç unutma Burak abi...:)

EL-Hadji
29.Ekim.2009, 16:24
Berkin'i unutma Burak abi...

Berkin yetenekli çocuk ama -8 kafidir.

Orhan Gülle'yi hiç unutma Burak abi...:)

Orham hiç alamaz -9 ne yazık ki kardeşim. Tamam yetenekli adam, çok sağlam fiziği var ama mental olarak hiç bir zaman üst seviyelere gelebileceğini düşünmüyorum. Bu yüzden de -9' a ulaşamayacaktır.

Dediğim gibi o takımda mevcut performansıyla bildiğim oyunculardan bir tek Bekdemir -9 luk adam. Safi yetenek.

ForCimbom
29.Ekim.2009, 17:08
Berkin yetenekli çocuk ama -8 kafidir.

Orham hiç alamaz -9 ne yazık ki kardeşim. Tamam yetenekli adam, çok sağlam fiziği var ama mental olarak hiç bir zaman üst seviyelere gelebileceğini düşünmüyorum. Bu yüzden de -9' a ulaşamayacaktır.

Dediğim gibi o takımda mevcut performansıyla bildiğim oyunculardan bir tek Bekdemir -9 luk adam. Safi yetenek.

berkin e -9 verilmiş demo'da. -8 mi yapılacak yani tam sürümde???:confused::(:(

hhkahraman
29.Ekim.2009, 17:27
Yok ya burada şefe ben katılamam... Burak abi Engindense Berkin her zaman daha üstte bana göre potansiyel olarak. Umarım zaman beni yanıltmaz... Gerçi Muhammet konusunu da çok fazla dağıtmayalım...

Crocodile1963
29.Ekim.2009, 17:41
Muhammet gollerine devam ediyor. CA : 80 değeri gözden geçirilebilinir. . .

PesimiSTyLa
29.Ekim.2009, 17:51
Berkin Full sürümde de -9.
Konuya dönersek hala Muhammet'in -9 alması gerektiğini düşünüyorum. Attığı golde klasını konuşturdu. Topu kontrolü ve son vuruşu ustalık işiydi.

Bursaspor
29.Ekim.2009, 21:06
Bugün attığı gol dışında girdiği pozisyonlar, rakip defans karşısındaki dayanaıklılığı vs. gerçekten çok iyiydi.

CA olarak 80, biraz daha tolere edilebilir bir değer alabilir. PA ise -9 için erken diyoruz ama kıyas yaptığımız zaman ileride Sercan'dan daha iyi bir forvet olacaktır. Sırtı dönük oyunu çok iyi oynuyor. Kaleyi gördüğünde de aklında sadece tek şey oluyor. Hatta bugün ikinci yarı çok güzel 2-3 pozisyon vardı. Biri çataldan döndü, diğeri direk dibinden dışarı çıktı.

Ayrıca bakalım bir ilk 11'e monte edilebilirse daha net görebiliriz neler olacağını.

EL-Hadji
30.Ekim.2009, 10:51
Yok ya burada şefe ben katılamam... Burak abi Engindense Berkin her zaman daha üstte bana göre potansiyel olarak. Umarım zaman beni yanıltmaz... Gerçi Muhammet konusunu da çok fazla dağıtmayalım...

Şimdi Hakancım, -9 çok sağlam bir pa. Engin hollanda' da yetişmiş, Porto scoutları tarafından gözlemlenip transfer ettirilmiş bir çocuk. Berkin de yetenekli adam zaten -9 vermişiz. -8 de kafi bence. Engin' in pa' sını zaten biz vermiyoruz. Engin bu takımın en yetenekli oyuncusu. Hele Porto çok sağlam yetiştirir bu adamı.

berkin e -9 verilmiş demo'da. -8 mi yapılacak yani tam sürümde???:confused::(:(
Şu an için -9 kalacaktır. Ama aralık yamasında ne olur bilemem.

Muhammet gollerine devam ediyor. CA : 80 değeri gözden geçirilebilinir. . .

Ca biraz artabilir.

anilton
30.Ekim.2009, 11:35
Muhammet'in mevcut top sürme,bitiricilik,ilk temas değerleri artırılabilir...

Crocodile1963
01.Kasım.2009, 18:58
Muhammet'in CA değerinin artmasını şiddetle öneriyorum. Kendi yaşıtlarına baktığımda en düşük CA değeri neredeyse Muhammet'te var. Necip, Serdar Eyilik, Semih Kaya bunlar kendini gösterebildiler mi ?

Crocodile1963
04.Kasım.2009, 20:31
Nijerya'daki U-17 Dünya Şampiyonası'nda terleyen Milli Takımımız'ın golcü oyuncusu Bursasporlu Muhammet Demir'in FIFA.com'a verdiği "Türk Demir'in çifte hırsı" başlığıyla yayınlanan özel röportajı Ajansspor şöyle derledi :

Hırslı ve vahşi yetenekli Türkler, Nijerya'daki U-17 finallerinde gözlerini dünyayı fethetmeye dikerken bu zorlu hedefi başarmak istiyorlarsa bunu kendilerini yukarılara taşıyan gole aç santrforları Muhammet Demir sayesinde yapabilirler.

Güçlü ve komple bir santrfor olan genç 9 numara, Turkcell Süper Lig'deki ilk maçına üst sıraları zorlayan Bursaspor ile çıktı ve burada batı Afrika'da 2 maçta kaydettiği 2 golle turnuvanın en çok marke edilmesi gereken adamı haline getirdi. Her iyi forvette olduğu gibi Demir'in de aklında goller var.

Teknik direktör Abdullah Ercan'ın Burkina Faso ve Kosta Rika'dan alınan galibiyetlerin ardından liderliği garantilemesinden sonra diğer 3 ilk 11 oyuncusuyla birlikte Calabar'daki son D Grubu maçında dinlendirdiği genç yıldız FIFA.com'a "Maçı kulübeden seyretmek zordu. Burada Dünya Kupası'nı gol kralı olarak bitirmek istediğimi gizlemiyorum. Eğer bir santrfor bunu söylemiyorsa yalan söylüyor demektir." açıklamasını yaptı.

Kendisinden bir gol fazlası olan Alman Lennart Thy'ı kasteden başarılı oyuncu "Şu anda gol krallığı listesinde önümde bir Alman oyuncu var. Ama bu durum sorun değil. Bence takımımız sonuna kadar bu final yolculuğunda olacak ve daha fazla gol atmak için bir çok fırsatım olacak." şeklinde konuştu.

Yaratıcı oyuncu Engin Bekdemir ile arasındaki ikili oyun adeta Türk lokumu gibi olan başarılı golcü "Ben sadece kazanmak istiyorum. İstediğim tek şey bu. bence eğer bu şekilde üst düzeyde oynamaya devam edersek dünya şaampiyonu olabiliriz. Çok güçlü bir takımız ve herkesin kendi takımı hakkında biz sıkıca örülmüş bir grubuz dediğini biliyorum. Oyuncularımızın her biri, ilk 11 oyuncuları ya da kulübedekiler çok yüksek standardlarda oynuyorlar. Biz arkadaşız, biz takım arkadaşlarıyız ve biz bir aileyiz" ifadelerini kullandı.

http://www.fifa.com/u17worldcup/news/newsid=1127374.html#turk+demirs+double+ambition

Ajansspor

BuRiBuRi
04.Kasım.2009, 20:55
FIFA'dan Muhammed'e büyük övgü http://www.hurriyetmax.com/p/zoom/spacer.gif
http://www.hurriyetmax.com/_np/7037/9177037.jpg
http://www.hurriyetmax.com/p/spacer.gif

Nijerya'da devam eden U17 Dünya Kupası'nda ikinci tura çıkma başarısı gösteren 17 Yaş Altı Milli Futbol Takımımızın kaptanı Muhammet Demir'e, FIFA'nın resmi internet sitesi fifa.com'dan övgü geldi.

Turnuvada şu ana kadar iki gol kaydetme başarısı gösteren milli futbolcumuzla yapılan röportaj, sitede manşetten verilirken; genç oyuncumuz "Güçlü ve kompakt bir golcü olan Muhammet, tartışmasız turnuvanın en iyi nişancısı" ifadeleriyle tanıtıldı.
Röportajda, "Takımımızın turnuvanın sonuna kadar gideceğine inanıyorum. Gol atmak için daha çok fırsatım olacak. Bu şekilde oynamaya devam edersek, dünya şampiyonu olabiliriz" diyen Muhammet, milli takımımızın başarısını "Biz çok güçlü bir takımız. Herkesin kendi ekibi için aynı şeyleri söylediğini biliyorum ama biz birbirine sımsıkı bağlı olan bir grubuz. İlk 11'de başlayanlar da kulübe de oturanlar da yüksek bir standartta oynuyorlar" şeklindeki sözleriyle açıkladı.
Teknik direktörleri Abdullah Ercan'ın kendilerine büyük katkı yaptığını vurgulayan Muhammet, "Hocamızın, bizimle kariyerini ve 2002 Dünya Kupası'nda yaşadıklarını konuşması, bizlere ilham veriyor" diye konuştu.
MİLLİLERİMİZ 2. TUR MAÇI BUGÜN
U17 Milli Takımımız, Nijerya'da düzenlenen FIFA U17 Dünya Kupası 2. Tur eleme maçında bugün Birleşik Arap Emirlikleri ile karşı karşıya gelecek.
Enugu şehrindeki Nnamdi Azikiwe Stadı'nda TSİ 20.00'de başlayacak karşılaşma TRT 3'ten naklen ekrana gelecek.

http://www.hurriyetmax.com/spor/12856043.asp?gid=329 (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.hurriyetmax.co m%2Fspor%2F12856043.asp%3Fgid%3D329)

EL-Hadji
05.Kasım.2009, 11:39
Muhammet'in CA değerinin artmasını şiddetle öneriyorum. Kendi yaşıtlarına baktığımda en düşük CA değeri neredeyse Muhammet'te var. Necip, Serdar Eyilik, Semih Kaya bunlar kendini gösterebildiler mi ?

Necip Muhammet' ten 1 yaş büyük ve ümit milli takımın ilk 11 oyuncusu. Bunun haricinde Milli takımın o yaş grubunda Ali Helvacı ile birlikte en yetenekli oyuncusu. İki ayağını da iyi kullanıyor. Bu yüzden ca' sı yüksek. Serdar Eylik haz. maçlarında klasını konuşturdu. UEFA maçında ilk 11 oynadı. O da çift ayak kullanıyor bu yüzden ca biraz çıkmak durumunda kaldı ki biraz daha düşebilir. Semihle ilgili durumu Ömer abi daha iyi bilir ben pek izlemedim Semih' i.

Muhammet, için araştırmacımız coşkun gerekli açıklamayı yapmıştır. Fifa sever öyle yıldız, kahraman çıkarmayı. O takımda yazılacak adam varsa o da Engin' dir.

Crocodile1963
08.Kasım.2009, 18:36
Muhammed gollerine devam ediyor. . .

KaF KeF
08.Kasım.2009, 18:42
Sercan'dan daha iyi olacak bence..

EL-Hadji
08.Kasım.2009, 22:36
Muhammet' i bugün alıcı gözle izledim. Driblingli değil ama tekniği fena değil. Fizik gücü de iyi. Sol ayağıyla da topa sert vuruyor. Hızlanma ve hızı da fena değil.

perpetua
09.Kasım.2009, 19:02
Muhammet' i bugün alıcı gözle izledim. Driblingli değil ama tekniği fena değil. Fizik gücü de iyi. Sol ayağıyla da topa sert vuruyor. Hızlanma ve hızı da fena değil.

Kupada fizik olarak rakiplerinden daha iyiydi. Bunu da iyi kullandi. Fizik olarak onde olmasi (sadece boy degil, denge, guc, ceviklik, dayaniklilik ozellikle), simdiki performansini ileriye tasiyabilmesi konusunda pek de fazla fikir vermiyor bence.

bnmv
09.Kasım.2009, 22:05
Bence Muhammet yasına gore harika bir oyuncu..Malesef ılerde onu yalnız bırakmamıza ragmen(orn kolombıya macı) 90 dakıka hatta 120 dakıka boyunca bogustu..Turnuva boyunca cok ıyı oynadı bence..
bir de konumuzla alakası yok ama 17 yas altı mıllı takımımızdaki sagbek yanılmıyorsam Okan Alkan bu oyuncu datada var mı? ozellikle son 2 macta cok iyi oynadı.Ya da Kaleci Deniz?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Sercan'dan daha iyi olacak bence..
Katılıyorum.Bence de Sercan'dan daha iyi olacak.

EL-Hadji
11.Kasım.2009, 15:19
Kupada fizik olarak rakiplerinden daha iyiydi. Bunu da iyi kullandi. Fizik olarak onde olmasi (sadece boy degil, denge, guc, ceviklik, dayaniklilik ozellikle), simdiki performansini ileriye tasiyabilmesi konusunda pek de fazla fikir vermiyor bence.

Bence de. Zaten son maçta sonlara doğru o da düştü fiziken. Ve hiç top tutamamaya başladı. Ekstra özellikleri yok. Daha çok fiziğiyle oynuyor. Ondan daha yetenekli oyuncularımız varo yaş grubunda. Mesela Fenerbahçe PAF' ta Recep Berk var. Fiziken zayıf ama teknik olarak Muhammet' ten hatırı sayılır derecede üstün. İzlemek isteyenler Fenerbahçe' nin PAF maçlarına gidebilir.

Yeri gelmişken benim son u17 maçıyla ilgili hafızamda kalan bir şey var. 90 Dakika biitiğinde Viafara (Kolombiya hocası) çocuklara tek tek kalem kağıtla ne yapacaklarını anlatırken bizim hocamız sağolsun sadece tempo yapıyolarsa siz de tempo yapın bu maçı kazanacaksınız diyordu. Sonuçta maç penaltılara kaldı. Biz de kazanabilirdik ama Ercan' ın bu çaresizliğini unutturamazdı.