PDA

View Full Version : Rodrigo Barbosa Tabata

brotha
27.Ekim.2009, 22:06
http://www.ressim.net/out.php/i226044_besiktas-rodrigo-barbosa-tabata.jpg

Tabatayi biraz daha izleyip acmayi dusunuyordum ama benim dusunceme cok ters gelen bazi ozelliklere emin oldum ve acmaya karar verdim.

Oncelikle tabatanin Freekick-Long shots ozellikleri 15 ve ustune uzaktan sut ceker pm si eklenmis. Arada sirada uzaktan goller atmis olabilir ama genelde suttan cok pas vermeyi dusunen,uzaktan sik sik sut denemeyen,hatta ve hatta free kick attigini bile gormedigim bir oyuncu. Belki Nihat ,tello gibi isimler yuzunden free kick basina gecmemistir. Ama long shots degeri ve pm siyle birlikte oyunda cok fazla uzaktan sut cekip gol atiyor. Tabata Arda gibi daha cok pas atmayi dusunur ama Ardadan sut vurma konusunda daha yeteneklidir.Oylesine vurmaz ama kalenin bos kosesini gordugune emin oldugunda yerden koseye vurur. Saniyorum yerden sut ceker pm si var ve bu eklenebilir. Bunun yaninda shoots from distance pmsi kaldirilmalidir. Yani oyunda arada bir sut ceken ama cektigi zaman isabetli vuran bir oyuncu gibi yansitilmalidir.

Teknik ozellikleri tam yerinde olmus,teknigi bir alex ve hatta delgado kadar ust duzey olmayan ama alex kadar akilli oynayan bir futbolcu. Yani off the ball ve decisions ozellikleri alexin 2-3 puan altinda olmali diye dusunuyorum.

Tabatanin bir diger hatta bana gore en onemli ozelligi diger dunyadaki 10 numaralara gore cok cok fazla takim oyununa katki saglamasidir. Ozellikle Besiktasa transfer oldugunda Murat Ceylan ve Nurullah Saglama sorduklarindada ikisininde vurguladigi ve benimde gordugum ayni seydi:Tabata oyunun iki yonunude oynayabiliyor. Hatta Nurullah Saglam bir keresinde Tabataya sen niye bu kadar defansa gelip yardim ediyorsun ben senden sadece karsi ceza sahasinin etrafinda oynamani istiyorum demis, Tabata ise enerjim varken neden yardim etmiyimki diye cevaplamis. Yani Team Work 15,Work Rate 14 kesinlikle olmalidir.

Edit: yazmayi unutmusum , birde determination ve aggresion ozelliklerinin 2-3 puan dusmesi ve strength ozelliginin en azindan tello ile ayni seviyede yani 8-9 olmasi gerektigini dusunuyorum.

indie
28.Ekim.2009, 01:45
Genel olarak yazdıklarını yorumlamıyorum ama "arada bir şut çeken ve çektiğinde isabetli vuran" kısmına ekleyeceklerim var. Geçen sene yanılmıyorsam Tabata 100 küsur şutla ligin en çok şut çeken oyuncusuydu. Aynı mevkiide oynadığı Alex, Delgado ve Lincoln gibi oyuncularda bu rakam yarı yarıya daha az. Hatta ligdeki bütün forvetlerden bile daha çok şut çekmiş. Ancak attığı gol sayısı bu rakamın 10da biri kadar. O bakımdan Tabatanın uzaktan şut isabeti düşürülebilir bile ancak şut çekme sıklığının maksimum düzeyde tutulması lazım diye düşünüyorum. (geçen sene çektiği yüz küsur şutun isabet oranı da önemli tabii, bu bilgiye sahip olan varsa paylaşabilir. Daha sağlıklı yorumlarız.)

Bunun dışında bence de workrate'i ligdeki amc standartının biraz üzerinde olmalıdır. Belki de öyledir, şu anda oyundaki rakam aklımda değil.

DeNiZ_1903
29.Ekim.2009, 22:38
Genel olarak yazdıklarını yorumlamıyorum ama "arada bir şut çeken ve çektiğinde isabetli vuran" kısmına ekleyeceklerim var. Geçen sene yanılmıyorsam Tabata 100 küsur şutla ligin en çok şut çeken oyuncusuydu. Aynı mevkiide oynadığı Alex, Delgado ve Lincoln gibi oyuncularda bu rakam yarı yarıya daha az. Hatta ligdeki bütün forvetlerden bile daha çok şut çekmiş. Ancak attığı gol sayısı bu rakamın 10da biri kadar. O bakımdan Tabatanın uzaktan şut isabeti düşürülebilir bile ancak şut çekme sıklığının maksimum düzeyde tutulması lazım diye düşünüyorum. (geçen sene çektiği yüz küsur şutun isabet oranı da önemli tabii, bu bilgiye sahip olan varsa paylaşabilir. Daha sağlıklı yorumlarız.)

Bunun dışında bence de workrate'i ligdeki amc standartının biraz üzerinde olmalıdır. Belki de öyledir, şu anda oyundaki rakam aklımda değil.

Oyunda da çok sayıda uzaktan şut çekiyor ve gol olanların sayısı gerçekten çok az.Work rate'e 11 vermiş fakat 13 veya 14 olması gerekir bence en az.

brotha
30.Ekim.2009, 05:12
Ozellikle artmasi gerektigini dusundugum o zaten work rate ve team work 14 14 15 15 olmalidir bence.

perpetua
01.Kasım.2009, 14:16
Japon vatandasligi kaldirilmali (vatandas degilmis ve milli takimda oynamasi mumkun degilmis).

koray_capello
01.Kasım.2009, 15:07
Tamamdır Ömer Abi kaldırdım.