PDA

View Full Version : Emre Belözoğlu

CescFabregas10
28.Ekim.2009, 14:14
http://www.ressim.net/out.php/i219844_fenerbahce-emre-belozoglu.jpg

ca ve pa sını merak etmekle beraber stamina değerini az buldum.

S4mp1y0N
28.Ekim.2009, 20:59
güç 11'e, balance 14'e çekilip stamina 14'e yükselmeli..
konsantrasyon 2-3 puan, cesaret ve agresiflik 1'er puan düşürülüp, topsuz alan en az 12'ye, takım oyunu da 13'e yükselmeli..

passingi 16'ya çıkarmak ise en ideali olacaktır.

edit: soğuk kanlılık da düşmeli.

BaGa TaRKaN
28.Ekim.2009, 21:06
Emrenin Ağresifliğini Düşürmek Hata Olur Bence Gayet Yerinde. Ama Pası Katılıyorum 16-17 Çok Rahat Hakediyor. Konsantrasyonda Aynen 1-2 Kademe Yükseltilmeli Ama Cesaret Kısmı Konusuna Katılmıyorum Emre Son Derece Kendinden Emin ve Rahat Hareket Edip Karar Verme Yetisi Kuvvetli Bir Oyuncu. Denge14 İdeal Olabilir.

S4mp1y0N
28.Ekim.2009, 21:50
Emrenin Ağresifliğini Düşürmek Hata Olur Bence Gayet Yerinde. Ama Pası Katılıyorum 16-17 Çok Rahat Hakediyor. Konsantrasyonda Aynen 1-2 Kademe Yükseltilmeli Ama Cesaret Kısmı Konusuna Katılmıyorum Emre Son Derece Kendinden Emin ve Rahat Hareket Edip Karar Verme Yetisi Kuvvetli Bir Oyuncu. Denge14 İdeal Olabilir.
Abi ben konsantrasyon artmalı demedim, düşmeli dedim :)
Cesaret ve agresiflik 17 olsa da bence pek birşey farketmez.

murat taşlı
29.Ekim.2009, 09:45
Emre nin fizik kalitesi yükseldi bu sene çok koşuyor ve güçlü fiziğinde oynama yapılmalı bence.Ayrıca c.a sıda yükselmeli oynadığı bütün maçlarda çok iyiydi kötü maçını görmedim en formda sezonlarından birini geçiriyor bence.

serorio
29.Ekim.2009, 14:40
bu veriler geçen seneye göre düzenlendiğine göre bence çok da kötü bir emre profili oluşmamış

Universal
29.Ekim.2009, 23:36
Eskiden Fenerbahçe için Alex herşeydi. Şimdi Emre oldu. Gün geçtikçe hem davranışlarını hem oyunu düzeltiyor. Artık müzmin sakatlıktan çıktı ve Fenerbahçe'nin en önemli parçası oldu. Fenerbahçe'de onun oynamadığı maçlarda hücumda ne kadar zorlandığı gözüküyor. Alex'de, Emre oynadıkça daha farklı olmaya başladı. Bu yüzden Stamina, Pace, Dribbling, Crossing ve Pass mutlaka artırılması gerekiyor.

SkyCaptain
01.Kasım.2009, 00:20
Geçen sezonun 2. yarısı itibariyle sahanın her yerine olup, 90 dakika pres yapan bir adamın Stamina değeri nasıl 9 olur Allah aşkına? Buyrun son derbi maça bakalım en çok koşan adam kimmiş?

http://www.tumspor.com/haber/20091026/Derbide-en-cok-kim-kostu.php

Bu datalar geçen sezon sonu oluşturuldu bahanesini saymıyorum bile. Oyunun adı 2010 ise en güncel veriler eklenmek zorunda. Stamina değeri de 8 değil 18 olmalıdır.

Cengo
01.Kasım.2009, 00:36
Geçen sezonun 2. yarısı itibariyle sahanın her yerine olup, 90 dakika pres yapan bir adamın Stamina değeri nasıl 9 olur Allah aşkına? Buyrun son derbi maça bakalım en çok koşan adam kimmiş?

http://www.tumspor.com/haber/20091026/Derbide-en-cok-kim-kostu.php

Bu datalar geçen sezon sonu oluşturuldu bahanesini saymıyorum bile. Oyunun adı 2010 ise en güncel veriler eklenmek zorunda. Stamina değeri de 8 değil 18 olmalıdır.

Bir tek derbi maçından bahsediyorsunuz.Maç öncesi Aşk Tutulması filmi izletilmiş, oyuncu çok motive halindeydi.Dolayısı ile herkes ekstra performans gösterdi.Geçen sene berabere biten Arsenal maçı ile en dikkat çekici performanslardan biridir Gs derbisi.

Emre fizik gücü yüksek bir oyuncu değil.Fenerbahçe tempoyu düşürdükçe kendisini saklayabiliyor, yoksa 60-65de oyunda kopmak zorunda kalıyor.Bu sene sezon başı iyi çalıştı, bunun ödülünü alsa da fizik-kondüsyon olarak yüksek denilebilecek bir performansa sahip değil.İyileştirme alacak.

S4mp1y0N
01.Kasım.2009, 19:17
emre'nin dayanıklılığı 14'e yükselmeli.. yukarıda belirttiğim özellikler kısılarak bunu yapmak gayet mümkün. pas'ı da en az 16 olmalıdır.

bunu uzatmaya, bahaneler aramaya gerek yok.
bu oyun gerçek hayatın kendisi değil.
dayanıklılığı 10'un altında olan orta saha oyuncusu asla iş yapmaz.
emre'nin oyunda hakettiği dayanıklılık 14'tür.
şuanki dayanıklılıkla milli takımda oynaması da pek mümkün değil.. nuri, topal, ayhan gibi oyuncular emre'den daha ağır basabilir oyunun yapay zekasında.

perpetua
02.Kasım.2009, 01:46
Hic yapmayi sevmedigim sey. Ancak Emre'nin Kayserispor macindaki bitikligi saniyorum gozunuze carpmistir. Ustelik mesela bir Ingiltere ligi gibi yuksek tempoda oynanmadi bu mac. Eve saha agirdi. Evet rakip iyi ayaga pas yapti. Ancak sunu dusunmek lazim, Emre 18 alirsa, her hafta cizgide surekli gidip gelen Gokhan Gonul acaba kac alir. Veya Sabri?

Fatih Terim yaptigi basin toplantisinda, Turk oyuncularin nasil fiziksel olarak Avrupa'daki meslektaslarindan geride oldugunu anlatti. Tolunay Kafkas surekli benzerini soyluyor.

Bence stamina olarak 13-14'un ustunde cok az oyuncu olmasi gereken bir lig Turkiye. Emre de bu ligin en fazla dayanikliliga sahip oyuncularindan birisi degil bence, her ne kadar Roland Koch ile calismis olsa da.

EL-Hadji
02.Kasım.2009, 11:55
Hic yapmayi sevmedigim sey. Ancak Emre'nin Kayserispor macindaki bitikligi saniyorum gozunuze carpmistir. Ustelik mesela bir Ingiltere ligi gibi yuksek tempoda oynanmadi bu mac. Eve saha agirdi. Evet rakip iyi ayaga pas yapti. Ancak sunu dusunmek lazim, Emre 18 alirsa, her hafta cizgide surekli gidip gelen Gokhan Gonul acaba kac alir. Veya Sabri?

Fatih Terim yaptigi basin toplantisinda, Turk oyuncularin nasil fiziksel olarak Avrupa'daki meslektaslarindan geride oldugunu anlatti. Tolunay Kafkas surekli benzerini soyluyor.

Bence stamina olarak 13-14'un ustunde cok az oyuncu olmasi gereken bir lig Turkiye. Emre de bu ligin en fazla dayanikliliga sahip oyuncularindan birisi degil bence, her ne kadar Roland Koch ile calismis olsa da.

- Ben farklı bir bakış açısı getirmek istiyorum. Avrupa liglerinde boylamasına dar alanda oynanıyor futbol. ÖZellikle ligimize göre dar alanda oynanıyor. Malum ligimizde boylamasına müthiş bir genişlik var.

- Avrupa' da daha çok ayağa pas yapılıyor; bizde ise sürekli top kayıpları... Bu top kayıpları nedeniyle oyuncular tenis oynar gibi bir oraya bir buraya deli danalar gibi koşuyorlar.

- Bir diğer örnek ligimizde kaleciler sürekli degajla oyunu başlatıyorlar. Gol için saldıran bir takımı ele alalım. Topa vuruyorlar outa çıkıyor diyelim. Top geriden başlamadığı için bloklar halinde geriye çekiliyorlar ve degajı karşılamak için pozisyon alıyorlar. Diğerinde de pozisyon alıyorlar ama degaj olunca hurra geri kaçıyorlar. Hatta Kocaeli hocası rakibi yormak için bu taktiği kullandığını açıklamıştı. Diğer liglerde ise sakince geriden oyuna başlandığı için atak yapmış olan takım geriye çekilirken biraz soluklanıyor.

- Bir diğer örnek, alt liglerimizden. Alt liglerimizde pas yapmaya imkan tanınmayacak şekilde müthiş bir closing down ortaya koyuyorlar. Bunu yapmak içinde sağlam bir fizik ortaya koyuyorlar. Avrupada' ki gibi tempolu bir maç olmuyor ama oyuncular sürekli alan daraltmak için deli danalar gibi koşuşturuyorlar. Bu da sağlam bir dayanıklılık istiyor. En alttan üstlere çıktıkca bu closing down biraz daha azalıyor. Yani alt ligdeki oyuncularımız sadece fizik olarak iyiler. Güce ve dayanıklılığa dayalı oynuyorlar.

Biraz karmaşık yazdım. Ben de bu işin içinden çıkamıyorum. Avrıpaya göre temposuz olduğumuz kesin. Hatta yakından takip ettiğim Azeri ligi tadındayız tempo olarak ama deli gibi de koşuşturuyoruz.

perpetua
02.Kasım.2009, 12:57
Burak yazdiklarina kesinlikle eyvallah.

Emre ozelinden bakarsak, Emre eger cok yuksek dayanikliliga sahip olsa, topu kazanmak icin deli dana kosmakla kalmaz, topu kullanirken de deli dana gibi kosabilir. Zaten Emre'nin zorlandigi anlar da bunlardan her ikisini yapmak zorunda oldugu anlar. Derbide istatistik cikti, Emre 9km kosmus ve en cok kosan oyuncu. Yazin dosluk kupasi havasinda yapilan konfederasyon kupasi maclarinda Fabregas 90 dakikada 11.5 km ortalama kosmus. Kaka ise 10.5 km. Bunlar yaratici, fazla kosmayan oyuncular ama degil mi? Ustelik bunu koskoca bir sezonu oynadiktan sonra yapiyorlar. :)

Bizim takimlar da ya ofans, ya da defansta cok efor sarf ediyor. Ya rakibi bozmak icin deli dana gibi kosuyor takimlar, ya da defansta organize bir sekilde gomulup hizli hucuma cikmak icin deli dana gibi kosuyorlar. Hem ofansta hem de defansta cok kosan takim pek yok. Temposuzluk da bence bundan kaynaklaniyor.

Edit: Diyeceksin ki topa sahip oldugun zamanlarda yapilan kosular, cok yuksek tempoda olmadigi icin oyuncuyu fazla yormaz. Bu dogru. Ancak top kayiplarini daha ust seviyeye tasimadan (yani oyunculari zihinsel olarak cok daha asagiya tasimadan) fiziksel kapasiteyi yuksek olarak dusunmek pek de dogru olmaz bence.

serkan1520
02.Kasım.2009, 16:46
Bence emrenin profilinde çok büyük bir hata var flair 16 verilmiş halbuki emrenin adam geçebilmesi flair ile ilgili değil çevikliği ile ilgili flairın düşürüilip çevikliğine en az 17 verilmeli.

perpetua
03.Kasım.2009, 01:30
Türk oyuncuların fiziksel özelliklerini birer Essien veya Toulalan'a dönüştürün demiyoruz ki, onlar zaten world class değerler almışlar..

Bence kendiniz icin konusun. Emre'nin 18 olmasi istedigini simdiye kadar tek yazan yukarida Wederson rumuzlu arkadas degil.

Muhammet Celik
03.Kasım.2009, 16:52
Emre için 9 haksızlıktır ve kötü değerlendirmedir. Bence en az 11 olmalıdır ve en fazlada 14, daha azı ya da daha fazlası olmamalıdır.

perpetua
10.Kasım.2009, 17:59
denge 14'e, güç 11'e çekilip, dayanıklılığa 5 puan eklemek ca'ya ne kadar etki eder söylemeniz mümkün mü? merak ettiğim için soruyorum.

CA'nin 5 puan yukselmesi gerekir.

KanaKe
10.Kasım.2009, 18:58
emre icin 150 ca okadarda abarti degil gayet uygun bence.

Cengo
11.Kasım.2009, 22:00
Konunun bütünlüğü açısından içeriği konu dışı kalabilecek eski cevapların bir kısmı silindi.

brotha
13.Kasım.2009, 01:43
145 ca normal bence emre icin

kirilenko47
14.Kasım.2009, 01:39
Stamina'nın yukarı çekilmesinde (en azından 11) hemfikirim diğer arkadaşlarla.

S4mp1y0N
22.Kasım.2009, 12:54
beşiktaş maçında emre çıktı, orta saha çöktü. hücum presi yapacak oyuncu kalmadı 3 dakikada 2 gol yedik. sanırım bu durum örnek teşkil edebilir, emre'nin preslerinin Fenerbahçe için ne kadar önemli olduğuna.

BeeTLeJuiCe
22.Kasım.2009, 13:01
Natural Fitness mı artar, yoksa hangisi artınca oluyor bilmiyorum ama Emre 31 yaşında fiziksel olarak berbat bir hal alıyor. Çoğu futbolcunun özellikleri 30'undan sonra düşmeye başlıyor fakat Emre'ninki daha ilk sezondan itibaren düşüş gösteriyor. Maçlarda 55. dakikada oyundan düşüyor.

Günümüz futbolunda bir futbolcu 34-35 yaşına kadar üst düzey futbol oynayabiliyorsa Emre'de de o potansiyel var. Ben sanmıyorumki Emre 30'unu geçtiğinde 130 CA'lık bir oyuncu olsun.

Buna göre bir kaç düzenleme yapılabilir mi yoksa oyun kodu ile alakalı bir durum mu bunu merak ettim.

S4mp1y0N
22.Kasım.2009, 13:42
Natural Fitness mı artar, yoksa hangisi artınca oluyor bilmiyorum ama Emre 31 yaşında fiziksel olarak berbat bir hal alıyor. Çoğu futbolcunun özellikleri 30'undan sonra düşmeye başlıyor fakat Emre'ninki daha ilk sezondan itibaren düşüş gösteriyor. Maçlarda 55. dakikada oyundan düşüyor.

Günümüz futbolunda bir futbolcu 34-35 yaşına kadar üst düzey futbol oynayabiliyorsa Emre'de de o potansiyel var. Ben sanmıyorumki Emre 30'unu geçtiğinde 130 CA'lık bir oyuncu olsun.

Buna göre bir kaç düzenleme yapılabilir mi yoksa oyun kodu ile alakalı bir durum mu bunu merak ettim.

55. dakikada oyundan düşmesi dayanıklılıkla alakalı..
eğer emre'nin o dakikalarda oyundan düşmesini istemiyorsanız closing down ayarını en geriye çekmeniz gerekli. :) ( gerçek hayatta ise tam tersi.. emre en çok rakibin alanını daraltan oyuncu ) zira başka türlü emre'yi 90 dakika oyunda tutmak mümkün değil..

özelliklerinin düşmesinin neyle alakalı olduğunu bilmiyorum. sanırım fiziksel özelliklerinin geneli düşük olduğu için özellikleri o kadar erken düşüş göstermeye başlıyor. araştırmacılar açıklama yaparsa daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz.

tearkan
22.Kasım.2009, 14:34
145 ca normal bence emre icin

ayhan 140 ca.. hani şu bzm beşiktaşlı olarak hala 8 milyon doları nası verdik bu adama dediğimiz ayhan.ın (o deil de biz bu antep.e ne çok para kanazdırmışız yav.. demirörenle ortaya çıkan bişi deil snrm bu.. neyse)

eğer ayhan için 140 ca normalse emre için 145 az.. yok eğer senin dediğin gibi 145 emre için normalse ayhan için 140 fazla?? bu bi paradoks olsa gerek:s7:

brotha
22.Kasım.2009, 17:43
ayhan 140 ca.. hani şu bzm beşiktaşlı olarak hala 8 milyon doları nası verdik bu adama dediğimiz ayhan.ın (o deil de biz bu antep.e ne çok para kanazdırmışız yav.. demirörenle ortaya çıkan bişi deil snrm bu.. neyse)

eğer ayhan için 140 ca normalse emre için 145 az.. yok eğer senin dediğin gibi 145 emre için normalse ayhan için 140 fazla?? bu bi paradoks olsa gerek:s7:

Ayhanin 140 ca si fazla bana gore , omer abi demisti ki mesela Servet Toraman Gokhan arasindaki dengeyi tutturmaliyiz diye, o zaman bana gore Emre Ayhan arasinda 10 ca lik bir fark olmali.

tearkan
23.Kasım.2009, 04:08
Ayhanin 140 ca si fazla bana gore , omer abi demisti ki mesela Servet Toraman Gokhan arasindaki dengeyi tutturmaliyiz diye, o zaman bana gore Emre Ayhan arasinda 10 ca lik bir fark olmali.

açıkcası önceden pek oyuncu tartışmalarına bakınmazdım; ama bu sene anladım ki o denge meseleleri zor iş hakkaten.. bzm ferrari.nin başlığında da headingini 14.e çekme fikirleri (gökhan zanla aynı değere yani) fln dönüyo.. ben de bunu okuyunca bi beş metre geriden gelen alex.e kafa vurduran gökhan.ı düşünüyorum bi de son fener maçındaki ferrari.yi.. aralarında bi eşitleme yapmaya çalışıyorum gözüm kararıyo, ter basıyo vazgeçiyorum:)

ps: msj brz konu dışı olduysa kusuruma bakmayın.. rıdvan.dan alıntı yapıp yazdığım önceki msj brz alaycı gibi gözüktü gözüme.. bzm bölümde de yorumlarını zevkle okuyup çoğu zmn da desteklediğim birine samimiyetimi aktarmak istedim sdc..