PDA

View Full Version : 10.1 Yaması Yarın mı Geliyor?

Lightning
29.Ekim.2009, 11:32
Arkadaşlar bildiğiniz gibi oyun resmi olarak çıkmasa da, net oratamına düştü. Peki bu akşam yani saat 12 sularında 10.1 yaması kesin gelecek mi?

tgun
29.Ekim.2009, 11:39
Büyük ihtimal gelecek diye duydum ama sadece duydum...

aktas55
29.Ekim.2009, 11:44
10.1 yaması hakkında biraz bilgi?

Lightning
29.Ekim.2009, 11:46
perpetua hep bahsediyordu, oyunda olan hatalı ilk yama ile düzelteceklerini söylüyordu.

Centurion
29.Ekim.2009, 13:21
bu yamaları bence oyunun kaçak kullanımı önlemek için çıkartıp duruyorlar..
bakıyorlar korsanlar nasıl bi şeyler ypapıyor, ona göre önlem alıyorlar :)

adamları suçlamayalım ama bilerek mi eksik/kusurlu çıkartıyorlar acaba :s

çok komplo teorisyeni gördüm kendimi :D

serkan1520
29.Ekim.2009, 13:37
komplo teorisi ile ne alakası var besbelli bilerek yapıyorlar yeni patch çıkacak yeni ***** istiyecek korsan alanlar birsürü uğraşacak bunun için yapıyorlar

El Barto
29.Ekim.2009, 13:38
komplo teorisi ile ne alakası var besbelli bilerek yapıyorlar yeni patch çıkacak yeni ***** istiyecek korsan alanlar birsürü uğraşacak bunun için yapıyorlar

ne kadar ayıp ediyorlar değil mi? Uğraştırıyorlar insanı.

nouma16
29.Ekim.2009, 13:46
Bence SIGAMES'in yaptığı çok doğru. Hadi kolaysa yeni çıkacak olan patch'i de kırsınlarda görelim. Bunların yaptıkları sadece EMEK Hırsızlığı başka birşey değil.

bariss23
29.Ekim.2009, 14:05

Gayet mantıklı. Henüz DVD kopyaları dün dağıtılmışken herhangi bir deri dönüş almadan, patch çıkarmak manasız kalırdı, tabii korsanları alt etmek dışında... Kırılamayacak oyun yoktur ama en azından uğraşsınlar.

Lightning
29.Ekim.2009, 14:20
9.1 hemen kırılmıştı fakat tatile gitme sorunu yaşanıyordu. 9.2 zaten hiç kırılamadı. ama 9.3 içlerinde en sorunsuz olanıydı.

Arkadaşların dediği de doğru aslında istese bu hatalrı direk oyun çıkınca düzelmiş olarak karşımıza gelebilirdi. Bilerek yapıyorlar.

PesimiSTyLa
29.Ekim.2009, 14:21
Farkeden birşey olmaz ki. Yarın patch çıksa 2 güne ilacı da çıkar.

BaFraLı
29.Ekim.2009, 14:35
Bence SIGAMES'in yaptığı çok doğru. Hadi kolaysa yeni çıkacak olan patch'i de kırsınlarda görelim. Bunların yaptıkları sadece EMEK Hırsızlığı başka birşey değil.

O zaman yapsınlar oyunu 25 lira alalım sizde ya hayret bişey.Biz zevkimizden alıp korsan oynuyoruz demi?

Lightning
29.Ekim.2009, 14:38
Evet doğru söylüyorsun, ben şuan Lise2'ye gidiyorum ve bir bilgisayar oyununa nasıl gidipte 90 tl vereyim?

Ama üniversiteye veya meslek sahibi olunca alırım, o zaman farklı.

Centurion
29.Ekim.2009, 14:50
bizim de demek istediğim o zaten..
nasıl ki windows 50 lira 100 lira olsa türkiyede 500bin satarsa bu oyunu da ülke şartlarını gözeterek çıkarmalılar.

asgari üvret 500 tl ise bu ülkede bir orjinal koopya 90 tl olmamalı..

ben yine alacağım, 09'u aldığım gibi, ama alamayacak bir çok kardeşimiz olacak, mecbur korsana yönelecekler..

acaba yöneticilerimiz, ki kendileri si'ın türkiye temsilcileri de, bunu politik bir üslupla onlara dile getiremezler mi?

bariss23
29.Ekim.2009, 15:02
bizim de demek istediğim o zaten..
nasıl ki windows 50 lira 100 lira olsa türkiyede 500bin satarsa bu oyunu da ülke şartlarını gözeterek çıkarmalılar.

asgari üvret 500 tl ise bu ülkede bir orjinal koopya 90 tl olmamalı..

ben yine alacağım, 09'u aldığım gibi, ama alamayacak bir çok kardeşimiz olacak, mecbur korsana yönelecekler..

acaba yöneticilerimiz, ki kendileri si'ın türkiye temsilcileri de, bunu politik bir üslupla onlara dile getiremezler mi?

Çok doğru bir tespit. Ama bu durum oyunu alamayan arkadaşlarımızın, kopya oyunu meşru göstermelerini haklı kılmaz. Oyunu korsan oynasınlar umurumda olmaz, sonuç olarak imkanlarının olmaması onların suçu değil. Ancak bu arkadaşların biraz daha sakin olup, oyunun kopya yollarla oynanmamasını çeşitli yollarla dile getiren diğer arkadaşlara saygı duymaya davet ediyorum.

nouma16
29.Ekim.2009, 15:04
Evet doğru söylüyorsun, ben şuan Lise2'ye gidiyorum ve bir bilgisayar oyununa nasıl gidipte 90 tl vereyim?

Ama üniversiteye veya meslek sahibi olunca alırım, o zaman farklı.
Bu konuda bence her iki tarafta haklı. Çünkü he iki tarafında kendine göre mazaretleri var kigeçerli mazaretler bunlar. Kimseyle tartışmaya giremem ve kimseye de zorla orjinal oyun aldıramam.

Tim Duncan21
29.Ekim.2009, 15:51
Keşke Herkesin Durumu Olsa Da Herkes Orjinal Alabilse.90YTL Türkiye Pazarı İçin Çok Yüksek Bir Meblağ.Olayın Özü Bu.Ama Gel Gelelim Ki Ekmek Bile Çiğnenmeden Yutulmuyor.Her Zevkin Bir Bedeli De Var...

Dip Not:Bu Sene Oyun İlk Çıktığı Gibi Orjinal Alamayacağımı Söylemiştim.Eğer Türkçe'yi İlerleyen Günlerde Eklerler Ve Durumum Düzelirse Gider Alırım.Orası Da Ayrı...

Revolution
29.Ekim.2009, 16:23
Keşke Herkesin Durumu Olsa Da Herkes Orjinal Alabilse.90YTL Türkiye Pazarı İçin Çok Yüksek Bir Meblağ.Olayın Özü Bu.Ama Gel Gelelim Ki Ekmek Bile Çiğnenmeden Yutulmuyor.Her Zevkin Bir Bedeli De Var...

Dip Not:Bu Sene Oyun İlk Çıktığı Gibi Orjinal Alamayacağımı Söylemiştim.Eğer Türkçe'yi İlerleyen Günlerde Eklerler Ve Durumum Düzelirse Gider Alırım.Orası Da Ayrı...

Bende aynı senin gibi düşünüyordum zamanında Türkçe'yi eklerlerse alırım diye ama sen-ben almazsak bu oyunu orjinal olarak zaten daha sonra Türkçe yamasını görmemiz imkansız. İmkanı olan herkesin orjinale yönelmesi gerekiyor bu sene. Oyunun fiyatı tuzlu tabi ancak biz bu kadar emek harcayıp zar zor para biriktirip oyunu alırsak ve onlar da Türkçe yamayı çıkarmazlarsa bir daha oyunu asla bilgisayarımızda bulundurmayarak tavrımızı ortaya koyarız.

BaFraLı
29.Ekim.2009, 16:25
Kimse burda kopya olun alın diye bas bas bağırmıyorki bunları nerden çıkartıyorsunuz bilmiyorum.Oyun pahalı olduğu için alamıyorum.Ama alamıyoruz diyoruz bazı arkadaşlar korsan oyunu burda haklı çıkarma gibi bişiler demek istiyor.Zaten burda korsan alın diye millet bas bas bağırmıyorki sadece alamadığını ve oyunun pahalı olduğuna dikkat çekiyor.Hepsi bu.

aktas55
29.Ekim.2009, 16:50
Merhaba ben bir üniversite öğrencisiyim.. Aylık 450 lirada kazancım var alalha şükür..250 kira kaldı 200 oyuna verilse 90'anı 110 kaldı 1 ay nasıl geçinceksin...
Benim gibi çok kişi var.

metonava
29.Ekim.2009, 17:17
Ancak bayramda 5 10 kuruş atarlarsa önüme öyle alabilirim bende.Biraz daha ucuz yapsalar nolacak ki sanki...

Centurion
29.Ekim.2009, 17:35
beyler;

kimse orjinali varken korsanını almak istemez..
bu siteye girip, buralara yorum yazanların %95'i bu oyunu uygun bir fiyatla satılırsa hiç düşünmeden alacak insanlardır.

ayrıca ne korsan oynayanların orjinal alanları ne de orjinal alanları korsan oynayanları suçlaması doğru olmaz..

parası olan alır, olmayan alamaz, ne yapsın adam, SI'cılara öpücük mü versin :)

Fernando Gago
29.Ekim.2009, 17:42
Sigames'te çareler tükenmiyor

perpetua
29.Ekim.2009, 17:55
Merhaba ben bir üniversite öğrencisiyim.. Aylık 450 lirada kazancım var alalha şükür..250 kira kaldı 200 oyuna verilse 90'anı 110 kaldı 1 ay nasıl geçinceksin...
Benim gibi çok kişi var.

Yanlis anlamayin ama amacim durumunuzu degil, mantiginizi elestirmek.

Aylik 450 liralik kazanci olan birisi her ay 3-4 oyun almiyordur/alamiyordur herhalde/umuyorum (200 TL bir oyuna vermeniz bende bu dusunceyi yaratti).

450 x 12 = 5400 TL eder yilda

bu toplam paranizin %2'sini egelenceye ayirsaniz ve bu egelenceyi bilgisayar oyunu olarak belirleseniz, bir yilda 108 TL bir veya bir kac oyuna harcayabilirsiniz demektir.

Bu butceyi yaptiktan sonra karar verilmesi gereken ilk sey, bu parayi tek bir oyuna mi harcayacaginiz, yoksa bir kac oyuna mi harcayacaginiz.

Eger tek bir oyuna harcayacaksaniz, bu oyun pek tabii sizin butun yil oynayabileceginiz bir oyun olmalidir. Yani size bir yillik egelence saglayacak oyun olmalidir. Eger sizin icin FM bu oyun profiline uyuyorsa, oyunun fiyati satin almamaniz icin bir neden degil.

Ancak tek bir oyun yetmiyor, 108 TL'lik butcenizi bir cok oyuna ayirmak istiyorsaniz. O zaman yapacaginiz tabii ki daha ucuz oyunlara yonelmek. Bu konuda CM onemli bir firsat bu yil icin. Buna ek olarak FIFA 2010 alabilirsiniz ve ustune yaklasik 40TL'lik bir oyun daha satin alabilecek paraniz kalir.

Hatta FM 2010'u zavvi'den satin almak ve buna ek olarak Fifa 2010'u almak da bu 108TL'lik butce ile pekala mumkun.

Onemli olan bu harcamayi Ekim ayinda yapacaginizi bilerek ona gore daha onceki aylarda bir kenara para koymaniz. Simdiden baslayip, her ay bir kenara 9 lira koyarak gelecek yil hem orjinal FM, hem de orjinal Fifa sahibi olabilirsiniz pekala.

Insanoglu bir seyi satin almak istedigi zaman bu sekilde dusunur. Araba almak icin de ayni sekilde dusunur, ev almak icin de. Bu disiplini saglayamayanlar ise hayat boyu borc icinde yasar. Maasinizin %1'i egelence icin harcanacaksa da benzer bir hesap yapmak gerekir, maasinizin %10'unu egelence icin harcayacaksaniz da benzer bir hesap yapmak gerekir.

Bu hesabi yaptigim icin hayatimda cok defa bir kosede ayak ustu birseyler yemek yerine kendi kendime yemek yapmayi ogrettim. Ben de 17 yasimdan beri yalniz yasiyorum. Ben de 17 yasimdan beri elimdeki parayi butceleyerek kullanmak zorundayim. Bu yaslarda her gun fis toplar, neye ne kadar odedigimi bilmek icin excel'de tablo yapardim. Bu sayede masraflarimi bilir, neleri kisabilecegimi bilirdim. Boylece ay sonunda elektrik faturasi, sigorta faturasi vs. aksamazdi. Ay basinda istedigimi yiyip icerken, ay sonunda kuru ekmek ve su ile yasamak zorunda bu sayede kalmazdim. Cok para sahibi olup bunu carcur etmek bir basari degildir. Aksine, az para ile cok is yapmayi ogrenmek hayatta her konuda ise yariyacak bir seydir. Ogrenmesi pek de zor degildir. Sadece ogrenmeye acik olmak gerekli.

Oyunun fiyatinin 90 TL veya 500 TL olmasi benim kontrolumde olan bir sey degil. Benim kontrolumde olan, kazanacagim maas ve egelence icin ayirabilecegim butce ise fiyat uzerinde yogunlasmak yerine butcem uzerinde yogunlasmak cok daha mantikli degil mi?

perpetua
29.Ekim.2009, 17:58
Ek olarak, evet yama cikacak.

Ancak bu yarin mi cikacak, yarin saat kacta cikacak belli degil. Yama ciktigi zaman bununla ilgili konu acacagimizdan emin olabilirsiniz.