PDA

View Full Version : Turksportal Türkiye Veritabanı Güncellemesi

Sekopej
30.Ekim.2009, 03:49
Turksportal Veritabanı Güncellemesi

Veritabanı tesilm edildiğinden beri gerçekleşen önemli transferler ve teknik direktör değişiklikleri aktarıldı,
Araştırma bölümünde dile getirilen değişikliklerin bir kısmı yansıtıldı,
Ankaraspor'un durumu tam gerçekçi olmasa da transfer yapmaları bir yıl süre ile önlenerek yansıtıldı (transfer_embargo_Ankaraspor.edt dosyası bunu sağlamaktadır, bunu kullanmayarak Ankaraspor'un transfer yapabilmesini sağlayabilirsiniz).

Yapılmış son güncellemelerle oyunu oynamak için mutlaka indirmelisiniz.

Bu çalışma ataştırma ekibi tarafından Turksportal adına yapılmıştır ve yamanın tüm kullanım haklara Turksportal'a aittir. İzinsin yayınlanması yasaktır.

Kurulum: Bilgisayara indirmiş olduğunuz xml dosyalarını;
\Belgeler\Sports Interactive\Football Manager 2010\editor data\ klasörüne eklenmeli ve oyun kurmadan önce seçilmelidir.
Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz edt dosyalarını;
\Sports Interactive\Football Manager 2010 Beta\data\db\1000\edt\ klasörüne eklenmeli ve oyun kurmadan önce seçilmelidir.

Yeni Oyun dediğinizde açılan pencerede Change kutusunu aktif hale getirip onaylarsanız yüklediğiniz yamaları göreceksiniz. Oradan istediğiniz yamayı aktif hale getirip oyun kurabilirsiniz.

http://www.ressim.net/out.php/i222046_guncelleme-1.jpg

http://www.ressim.net/out.php/i222047_guncelleme-2.jpg

Yamayı indirmek için;

http://www.turksportal.net/dosya/fm/29102/bilgi/ (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.turksportal.ne t%2Fdosya%2Ffm%2F29102%2Fbilgi%2F)

tgun
30.Ekim.2009, 20:35
tesekkürler....

brotha
30.Ekim.2009, 21:59
dikkatimi cekti,muhsin ertugral world class reputation nasil aliyor yahu? biz bile tanimiyorduk kendisini.

meddah
30.Ekim.2009, 22:20
Ertuğral hayli "international" bir adam. Hatta Coşkun Aral bir, Muhsin Ertuğral iki.. Ondandır belki.

meddah
30.Ekim.2009, 22:23
Hatta "içerde Yılmaz Vural, dışarda Muhsin Ertuğral" demiş atalarımız.

barahir
30.Ekim.2009, 22:32
Muhsin Ertuğral Uzun bir süre afrikada çalıştı. Belki ordandır dicem ama World Class kadar mı orası muamma..

perpetua
31.Ekim.2009, 02:40
Reputation degerinde herhangi bir degisiklik yapmadik. Demek ki Guney Afrikali arastirmacilar oyle degerlendirmis.

oguzkahn
31.Ekim.2009, 03:22
10.0.1 ile bir sorun çıkarmaz değil mi?

narakan1969
31.Ekim.2009, 08:53
Ben indiremiyorum. E-posta adresimi ve şifremi yazdıktan sonra "Turksportal Türkiye Veritabanı Güncellemesi dosyasını Rapidshare üzerinden indirme işlemi, Rapidshare üzerinden dosyayı bilgisarınıza indirin." yazısı çıkıyor o kadar.

Sysmix
31.Ekim.2009, 10:58
Veritabanı güncelleştirmesi orjinal oyunlar için ve önerilere göre hazırlanan birşey değilmi? Patchi kurduktan sonra bunu kurup oyuna başlarız herhalde eksik bişey yok sanırım. " klasörüne eklenmeli ve oyun kurmadan önce seçilmelidir." bunun manası ne onu anlamadım? seçilmeli derken nasıl seçicez? oyun kurulmadan önce demiş, new game demeden preferences menüsündenmi?

Lightning
31.Ekim.2009, 11:47
Evet ya ben henüz oyunu yüklemedim ama 2 yamayı birden nasıl seçeceğiz?

Bu arada 10.1 ile uyumlu mu yönetici arkadaşlar?

hexagoncw
31.Ekim.2009, 19:51
rapidden indiremiyorum. başka bir siteye atılması mümkünmüdür ?

Sekopej
31.Ekim.2009, 20:26
10.0.1 ile bir sorun çıkarmaz değil mi?

Çıkarmaz muhtemelen.

Ben indiremiyorum. E-posta adresimi ve şifremi yazdıktan sonra "Turksportal Türkiye Veritabanı Güncellemesi dosyasını Rapidshare üzerinden indirme işlemi, Rapidshare üzerinden dosyayı bilgisarınıza indirin." yazısı çıkıyor o kadar.

Google Rekalmaları yazar, onun altında indir butonu var, oradan indireceksiniz.

Veritabanı güncelleştirmesi orjinal oyunlar için ve önerilere göre hazırlanan birşey değilmi? Patchi kurduktan sonra bunu kurup oyuna başlarız herhalde eksik bişey yok sanırım. " klasörüne eklenmeli ve oyun kurmadan önce seçilmelidir." bunun manası ne onu anlamadım? seçilmeli derken nasıl seçicez? oyun kurulmadan önce demiş, new game demeden preferences menüsündenmi?

Hayır, New Game dediğinizde sağ alt köşede Change kısmı var, oraya girip seçiminizi yapıyorsunuz, sonra oyunu kuruyorsunuz.

Evet ya ben henüz oyunu yüklemedim ama 2 yamayı birden nasıl seçeceğiz?

Bu arada 10.1 ile uyumlu mu yönetici arkadaşlar?

2 yama derken neyi kasteddiniz anlayamadım?

rapidden indiremiyorum. başka bir siteye atılması mümkünmüdür ?

Rapidshare hesabımız premium olduğundan silinmemesi için oraya atıyoruz.

Sysmix
01.Kasım.2009, 01:10
Premium hesabı olan indiremeyecekmi şimdi bu güncellemyi? başka yolla olmuyo mu torrent filan illa preimiummu alıcaz?

Sekopej
01.Kasım.2009, 01:16
Hayır, biz premium hesaba attığımız için link silinmeyecek. İndirmek için premium üyelik almaya gerek yok. Rapidshare'den normal indirdiğiniz şekilde indirebilirsiniz, bir fark yok.

Sysmix
01.Kasım.2009, 01:16
beklemek gerekiyomuş slot için. ellerinize sağlık durum kontrol altında :)

Sekopej
01.Kasım.2009, 01:19
Rapidshare giderek cins cins uygulamalar çıkarıyor zaten. Bu gidişle çok kullanıcı kaybederler. Sanırım 2 dakşka bekleyip yeniden denerseniz indirilebilir.

Vieri
01.Kasım.2009, 01:22
Rapidshare giderek cins cins uygulamalar çıkarıyor zaten. Bu gidişle çok kullanıcı kaybederler. Sanırım 2 dakşka bekleyip yeniden denerseniz indirilebilir.

neyse yeni bir file server sponsoru anlaşması yaptık bundan sonra dosyalar konusunda rahat olacağz

Sekopej
01.Kasım.2009, 01:28
neyse yeni bir file server sponsoru anlaşması yaptık bundan sonra dosyalar konusunda rahat olacağz

Seni kaybetmiş bile rapidshare Mustafa abi.:n:

cha
01.Kasım.2009, 17:14
Öncelikle elinize sağlık. Yamayı yüklemiş olmama rağmen ankaraspor transfer yapabiliyor?

Cengo
01.Kasım.2009, 18:10
Couceiro Litvanya'yı yeni bıraktı sanıyorum.

canunveren
01.Kasım.2009, 23:39
Lincoln ün durumu bu yamada varmı??

canunveren
01.Kasım.2009, 23:59
Merhaba arkadaşlar Lincoln ün durumunu fark ettiniz mi bilmiyorum fakat ben baktım ki hala Galatasaray oyuncusu olarak duruyor.İşin aslı ise Galatasaray noter kararı ile Lincoln ün sözleşmesini fes etmiş ve aynı zamanda hiç bir tazminat ve ödememiş ve ödemicektirde.Fakat durum öyle ki hala Lincoln Galatasaray'dan maaş alıyor ve aynı zamanda Galatasaray oyuncusu.Bu konuda sizden bu güncelleştirmeyi Lincoln ün bu durumunu eklemenizi rica ediyorum.Bu konu hakkında bir Turksportal yetkilisinin en azından bana bilgilendirme amacı ile PM yada konuya cevap niteliğinde bir mesaj bırakmasını istiyorum.

Saygılar...

narakan1969
03.Kasım.2009, 07:33
Evet Lincoln duruyor.

Couceiro Litvanya'yı yeni bıraktı sanıyorum.

Aslinda birakmadi. Daha 2-3 hafta oncesine kadar gitmisti mac icin yine.

Öncelikle elinize sağlık. Yamayı yüklemiş olmama rağmen ankaraspor transfer yapabiliyor?

Evet haber cikmasina ragmen transfer yasagi ile ilgili oyunda, yinede yapabiliyorlar.

perpetua
03.Kasım.2009, 13:46

Transfer ambargosunu gerceklestiren EDT dosyasi. Bu dosyanin dogru yerde oldugundan emin olabilirmisiniz?

\Sports Interactive\Football Manager 2010 Beta\data\db\1000\edt\ klasörüne eklenmeli ve oyun kurmadan önce seçilmelidir.

perpetua
03.Kasım.2009, 13:49
Merhaba arkadaşlar Lincoln ün durumunu fark ettiniz mi bilmiyorum fakat ben baktım ki hala Galatasaray oyuncusu olarak duruyor.İşin aslı ise Galatasaray noter kararı ile Lincoln ün sözleşmesini fes etmiş ve aynı zamanda hiç bir tazminat ve ödememiş ve ödemicektirde.Fakat durum öyle ki hala Lincoln Galatasaray'dan maaş alıyor ve aynı zamanda Galatasaray oyuncusu.Bu konuda sizden bu güncelleştirmeyi Lincoln ün bu durumunu eklemenizi rica ediyorum.Bu konu hakkında bir Turksportal yetkilisinin en azından bana bilgilendirme amacı ile PM yada konuya cevap niteliğinde bir mesaj bırakmasını istiyorum.

Saygılar...

Lincoln icin en uygun durum esasinda AWOL (Absent Without Leave) yani izinsiz ayrilmis olarak ayarlanmis olmasi. Maalesef bunu veritabaninda ayarlamak mumkun degil.

Lincoln'un kontratinin feshedilmesine ragmen, Lincoln bir baska takima transfer olmak icin hala Galatasaray'in rizasini almak zorunda. Bu nedenle de tamamen serbest birakmak cok dogru olmayacak.

Ancak en kisa zamanda ayrilmasi icin Lincoln'un hem Galatasaray'i hem de Rijkaard'i sevmemesi. Ayrica Rijkaard'in ve Galatasaray'in Lincoln'u sevmemesi ayarlandi ve reputation degerleri dusuruldu. Oyunda en kisa zamanda Galatasaray'dan ayrilacaktir.

cha
03.Kasım.2009, 14:11
Transfer ambargosunu gerceklestiren EDT dosyasi. Bu dosyanin dogru yerde oldugundan emin olabilirmisiniz?

Dosya doğru yerde. Ambargo haberi çıkıyor ancak transfer yapabiliyorlar

perpetua
03.Kasım.2009, 14:31
Dosya doğru yerde. Ambargo haberi çıkıyor ancak transfer yapabiliyorlar

Hmm ilginc. Bug demek gerekli buna. SI'a belirtirim.

iunal03
05.Kasım.2009, 13:36
Muhsin Ertuğral aslında dünyaca ünlü bir teknik direktör,sadece türkiyede yeterli derecede tanınmıyor.Oynadığı kulüpler ve yönettiği takımlara baktığımız zaman açıkça görebiliriz bunu. http://tr.wikipedia.org/wiki/Muhsin_Ertu%C4%9Fral

SAİT71
05.Kasım.2009, 13:58
Sanıyorsam Jose Cocuero Litvanya milli takımını bırakmıştı. Oda güncelleme felan olursa unutulmaması gereken bir ayrıntı...

perpetua
05.Kasım.2009, 14:01
Dunyaca unlu degil de kitasal olmasi daha dogru olacaktir. Avrupa kitasinda pek bir bilinirligi oldugunu gostermiyor gecmisi. Ancak Afrika kitasinda cok iyi bilindigi kesin.

perpetua
05.Kasım.2009, 14:01
Sanıyorsam Jose Cocuero Litvanya milli takımını bırakmıştı. Oda güncelleme felan olursa unutulmaması gereken bir ayrıntı...

Birakmadi, devam ediyor.

GFBaTu_KhaN
05.Kasım.2009, 14:44
numaralar konusunda bir bilgisi olan var mı editörde doğru göstermesine rağmen oyunu açtığımda numaralara bozuluyor ve gerçekten giydiği numaralarının dışında numarayla oynuyorlar nedenini bilen var mı acaba ?

perpetua
06.Kasım.2009, 14:10
numaralar konusunda bir bilgisi olan var mı editörde doğru göstermesine rağmen oyunu açtığımda numaralara bozuluyor ve gerçekten giydiği numaralarının dışında numarayla oynuyorlar nedenini bilen var mı acaba ?
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=81239

midfielder1912
20.Kasım.2009, 23:15
birileri dosyayı 4shared üzerinden paylaşabilir mi? rapid ten free olarak inmio...

ercanertan
29.Ocak.2010, 12:22
eline sağlık hocam. Yalnız neden indir butonu öyle acaip yerlerde yani kocaman indir yazılsada herkese çile olmaktan çıksa

Cengo
29.Ocak.2010, 21:03
eline sağlık hocam. Yalnız neden indir butonu öyle acaip yerlerde yani kocaman indir yazılsada herkese çile olmaktan çıksa

Bunu kullanmayın, data güncellemesi çıkmadan önce yapılmıştı, official 10.2.0 datası daha günceldir.Ya da şubat ayını beklerseniz güncel 10.3.0 datasını kullanabilirsiniz ama kurun tabi 10.2.0 yamasını.