PDA

View Full Version : Tam bir Fiyasko...

inflamesc
30.Ekim.2009, 15:14
Merhaba arkadaslar oynadıgım oyunların basında yer alan fm serileri beni bu sene yine hayal kırıklıgına ugrattı.
Turkiye ligleri yine berbat bi şekilde yapılandırılmıs hatta gecen seneden bıle daha kotu bır durumda ...
Öncelikle gunumuzde turk futbolunun gelecegi diye adlandırılan oyuncu Arda Turan'dan baslamak istiyorum... Benim ozellıklerı arttırılması gereken bir futbolcu olarak gordugum Arda fm2009 dan bıle kotu durumda suan ...
Soylemek istedigim su arkadaslar tabiki bir Cristiano ve ya Messi'nin ozellıklerı gibi olması degıl ama soyle bır sey varkı arkadaslar Sırf Barcelona ve ya işteR.madrid de oynuyor dıye ozellıklerı abartılan bir suru oyuncu var suan oyunda bunu farkedebılırsınız.
Bir Freddy Adu nun bile bukadar abartıldıgı oyun Ardanın sadece teknık ve dribling ozellıklerı tam hakkını verebılmıs ...
bunun dısındakılerın ne onemı var dıyebılırsınız veya Arda bunlardan baska bırsey yapamıyor dıyebılırsınız ama bıraz oncee dedıgım gıbı sırf avrupada buyuk takımlarda oynuyor dıye ozellıklerı abartılmıs bır suru oyuncu var ornegın Flamini gibi zaten turk takımlarının haftalık butcelerıne laf soylemıyorum bunlar hemen hemen 3 asagı 5 yukarı aynı seyler fakat Tranfer butcelerı berbat....

Koskoca Fm yapımcıları Avrupanın en onemlı lıglernde oynayan takımların bıle logo sorununu cozebılmıs degıl. Fm 2006da da boyleydı Fm 2010 dada bu boyle her sene aynı datayı kullandıkları burdan belli sadece transferler guncellenmıs ve Arayuz degiştirilmiş. Aynı datayı kullanarak bır cok arkadasm bunu yapabılır yanı Arayuz değiştirip transferlerı guncellleyıp adınıda Fm 2010 yapıp pıyasa oyun surmek sacmalık bence...
Demek kısacası su Oyunda herhangı bır + yonde ilerleme goremedım Turkiye ligi acısından ve Diger Avrupada onemlı lıglerın takımlarının logo sorunu gibi....
Ben bunu dıle getirmek istedim zamanını ayırıp okuyanlara teşekkurler...
Herkese iyi oyunlar...

Ahmet Göktaş
30.Ekim.2009, 15:18
Senin istediğin yani ,ARda'nın iyi olmayan özelliklerinin bile artıtırılması ?

inflamesc
30.Ekim.2009, 15:21
ya ne alakası var butun bu yazdıklarımdan bunumu cıkardın ? Daha iyi bir oyun datasının yapılabılecegınden butun oyuncularının ozellıklerının adil yapılanması gerektıgını soyluyorm...

NirvanaFX
30.Ekim.2009, 15:26
Bence sırf data ve lisanslama sorunlarından dolayı bir oyun böyle kolay kolay harcanmamalı.Bu oyun özelllikle 2009'daki sürümünden sonra azımsanmayacak miktarda değişiklik yaptığına göre hiç harcanmamalı diye düşünüyorum.
Arda Turan meselesine gelince,tuttuğum takımın kaptanı ve en sevdiğim Türk oyuncu olabilir ama bu onun geçen sene sergilediği vasat performansı değiştirmez.Bunu gören data yapımcılarıda Arda'nın profilini düşürmüş olabilir.
Haklı olduğun yerlerde yok değil bu oyun bize az çektirmedi değil.:)
Örneğin FM09 3D Maç motoru rezaleti.

Aydin
30.Ekim.2009, 15:28
Merhaba arkadaslar oynadıgım oyunların basında yer alan fm serileri beni bu sene yine hayal kırıklıgına ugrattı.
Turkiye ligleri yine berbat bi şekilde yapılandırılmıs hatta gecen seneden bıle daha kotu bır durumda ...

Araştırma hakkındaki fikirlerinizi araştırma forumunda paylaşabilirsiniz.

Öncelikle gunumuzde turk futbolunun gelecegi diye adlandırılan oyuncu Arda Turan'dan baslamak istiyorum... Benim ozellıklerı arttırılması gereken bir futbolcu olarak gordugum Arda fm2009 dan bıle kotu durumda suan ...
Soylemek istedigim su arkadaslar tabiki bir Cristiano ve ya Messi'nin ozellıklerı gibi olması degıl ama soyle bır sey varkı arkadaslar Sırf Barcelona ve ya işteR.madrid de oynuyor dıye ozellıklerı abartılan bir suru oyuncu var suan oyunda bunu farkedebılırsınız.

Yani siz bize diyorsunuz ki abartın, gerçeği yansıtmayın. Onların yaptığı hatayı yapın?

Bir Freddy Adu nun bile bukadar abartıldıgı oyun Ardanın sadece teknık ve dribling ozellıklerı tam hakkını verebılmıs ...

Kendi ağzınızla söylüyorsunuz adu bile abartıldı diye. Sonra noldu adu'ya. 3 oyun sonra sıradan bir oyuncu haline geldi. çünkü bu onların hatasıydı. kendi adıma şunu söyleyebilirim ki çok fanatik araştırmacılar var yurtdışında. mesela benim sampdoria'da palombo diye bir adam var. adamı manu'lar, m.city'ler, barça'lar istiyor. palombo kötü adam değil ama bu kadar iyi adam da değil. palacio mesela. adam yardırıyor 3 oyundur. ama gittiği takım nedir? genoa.

bunlar yurtdışındaki araştırmacıların hataları. football manager oyununun amacı gerçeğe yakın bir futbol simulasyonu oyunu oynama zevki yaşatmak. siz bize diyorsunuz ki arda'yı messi'den bir gömlek aşağı tutun bari. arda öyle bir futbolcu mu? ben galatasaraylıyım ve sorarım o zaman arda nerde 10 maçtır diye.

kötüden örnek vermeyin lütfen.

bunun dısındakılerın ne onemı var dıyebılırsınız veya Arda bunlardan baska bırsey yapamıyor dıyebılırsınız ama bıraz oncee dedıgım gıbı sırf avrupada buyuk takımlarda oynuyor dıye ozellıklerı abartılmıs bır suru oyuncu var ornegın Flamini gibi zaten turk takımlarının haftalık butcelerıne laf soylemıyorum bunlar hemen hemen 3 asagı 5 yukarı aynı seyler fakat Tranfer butcelerı berbat....

transfer bütçeleri tamamen gerçeğe yakın girildi. çok memnun değilseniz ya oyuncunuzu satarsınız ya da editörden ayarlarsınız.

Koskoca Fm yapımcıları Avrupanın en onemlı lıglernde oynayan takımların bıle logo sorununu cozebılmıs degıl. Fm 2006da da boyleydı Fm 2010 dada bu boyle her sene aynı datayı kullandıkları burdan belli sadece transferler guncellenmıs ve Arayuz degiştirilmiş. Aynı datayı kullanarak bır cok arkadasm bunu yapabılır yanı Arayuz değiştirip transferlerı guncellleyıp adınıda Fm 2010 yapıp pıyasa oyun surmek sacmalık bence...
Demek kısacası su Oyunda herhangı bır + yonde ilerleme goremedım Turkiye ligi acısından ve Diger Avrupada onemlı lıglerın takımlarının logo sorunu gibi....
Herkese iyi oyunlar...

yazıda katıldığım tek yer burası. ama sonuçta oyuna pek etki etmeyen birşey bu. pes-fifa tartışmalarında fifa hep grafikte üstün kalmıştır ama oynanabirlik iyi olmadıktan sonra grafik istediği kadar iyi olsun. farketmez.

teşekkürler fikirleriniz için ama bir katkıda bulunmak, fikirlerinizi paylaşmak istiyosanız araştırma forumunda sizi görmek isteriz.

inflamesc
30.Ekim.2009, 15:32
tabiki oyunun cekici yerleride vardır mutlaka olmasa oynayanı olmazdı zaten Cm 2010 a bir baktıysanız arkadaslar aradakı farkı hemen goruceksınız zaten Transfer yapmadakı zorluklar formalar 3D moturu Cm bu alanlarda Fm den daha ıyı oldugunu soyleyebılırım Cm bu sorunları cozmusse Fm de cozebılır dıye dusunuyorum. Ayrıca bu turk oyuncular Sırf bunu Arda ıcınde soylemıyorum Arda sadece bir ornek Ne bılım Sercan ve ya Trabzonda Ceyhun cogaltılabilir ornekler bunlar ... Arda bir flamini ne bilim freddy adu kadar ıyı degılmı yanı ? onların ozellıklerı acayıp abartılmıs durumda

giovanni
30.Ekim.2009, 15:33
ua hukuğu avrupada da okuyan avukatım..logo sorunu o kadar kolay değil..ardaya bence yeterince itina gösterilmiş,dahası gerçeğe aykırı olurdu..Bence asıl fiyasko,başlığın kendisi..iki tane sorunla oyunu tamamen soğutmaya çalışmak yanlışın en başı...transfer bütçeleri de ayarlanabiliyor...Elbette yüz üzerinden yüz değil ama genelde başarılı buldum..Ben ise YAPICI ELEŞTİRİLERİMİ biraz oynayınca vermek istiyorum...

inflamesc
30.Ekim.2009, 15:39
ua hukuğu avrupada da okuyan avukatım..logo sorunu o kadar kolay değil..ardaya bence yeterince itina gösterilmiş,dahası gerçeğe aykırı olurdu..Bence asıl fiyasko,başlığın kendisi..iki tane sorunla oyunu tamamen soğutmaya çalışmak yanlışın en başı...transfer bütçeleri de ayarlanabiliyor...Elbette yüz üzerinden yüz değil ama genelde başarılı buldum..Ben ise YAPICI ELEŞTİRİLERİMİ biraz oynayınca vermek istiyorum...

Amacım Asla ve asla oyundan sogutmak degıl Amacım bıze Aynı databasele Fm 2009 un Arayuz ve Transfer gucellemesıyle Fm 2010 dıye sunulmasını dıle getırmektır. Turkıye ligine verilen onem sızce ne durumda ? Daha iyi bir seviyede olması gerekmıyormu ? Ve ya Sampıyonlar ligi gelirleri Sampıyon oldugunuzda sıze ve ya soyle soylıyeyım bir sene sampıyonlar lıgınde fınale kadar geldınız aldıgınız odul 20 mılyon euro gercekte bu rakam 50 mılyon eurolara ulasmıs durumda .... Turkiye ligi yayın gelırleri 6 mılyon euro ,bu da sampıyon olursanız ....

elapuesto
30.Ekim.2009, 15:44
ben dediğim zaman bazı arkadaşlar karşı çıkıyordu ama gerçekleri şimdi görüyorlar oyun kötü yapılmışsa eleştirmek lazım biraz cesaretli olun öncedende dediğim gibi fiyasko herkezin ağzında bir cvp database ya database iyi anladık ama sadece database ile olmuyo görüyosunuz şimdi fm 2010 u fanatikçe savunanları görmek istiyorum biraz eleştri yapmayıda bilmeniz lazım eğer siz koyun gibi her sene süper derseniz adamlar tabiki takmaz geliştirmek için uğraşmazlar gerçek bu işte

elapuesto
30.Ekim.2009, 15:57
ya arkadaşlar eleştri yapmak neden soğutmak anlamına geliyor lütfen biraz gerçekçi olun köt yönleri varsa tabiki eleştri yapılacak yapılmaz ise sorun vardır zaten mesela ben geçende bir konuda anlamsızca infaz edildim cm 2010 çoğu yönden fm 2010 dan iyi dedim ki gerçektende bu böyle bu neden insanların zoruna gidiyor anlamış değilim bende fm oynuyorum ama cm fm den iyi çıktıysa bunu söylemekte ne sakınca var anlamış değilim yani sı bu sitedeki bazı adamlara paramı veriyor diye paranoyak bir düşünceye kapılmaya başladım evet çok komik ama böyle devam ederse paranoya belkide gerçek payı kazanıcak

Aydin
30.Ekim.2009, 16:26
ya arkadaşlar eleştri yapmak neden soğutmak anlamına geliyor lütfen biraz gerçekçi olun köt yönleri varsa tabiki eleştri yapılacak yapılmaz ise sorun vardır zaten mesela ben geçende bir konuda anlamsızca infaz edildim cm 2010 çoğu yönden fm 2010 dan iyi dedim ki gerçektende bu böyle bu neden insanların zoruna gidiyor anlamış değilim bende fm oynuyorum ama cm fm den iyi çıktıysa bunu söylemekte ne sakınca var anlamış değilim yani sı bu sitedeki bazı adamlara paramı veriyor diye paranoyak bir düşünceye kapılmaya başladım evet çok komik ama böyle devam ederse paranoya belkide gerçek payı kazanıcak

sen burada kendi fikrini söylüyorsun. herkes tarafından kabul gören birşeyi değil. o yüzden nasıl senin eleştirilerine başkalarının saygı duyması gerekiyorsa, sen de başkalarının eleştirilerine saygı duymak zorundasın.

cm sana göre iyidir başkasına göre kötü. fm başkasına göre iyidir sana göre kötü. göreceli kavramlar üzerinden konuşuyorsunuz.

elapuesto
30.Ekim.2009, 16:35
sen burada kendi fikrini söylüyorsun. herkes tarafından kabul gören birşeyi değil. o yüzden nasıl senin eleştirilerine başkalarının saygı duyması gerekiyorsa, sen de başkalarının eleştirilerine saygı duymak zorundasın.

cm sana göre iyidir başkasına göre kötü. fm başkasına göre iyidir sana göre kötü. göreceli kavramlar üzerinden konuşuyorsunuz.
ben kötü niyetli mantıksız yorum yapmıyorum anlaman lazımdı ben kimseyi korumuyorum sadece diyorumki eleştri yapmak kötü birşey değildir fm2010 da cm2010 da aynı benim için ikisinide oynarım ama bu eleştri yapmıcağım anlamına gelmez ki buda bence hiç normal olmaz

Aydin
30.Ekim.2009, 16:38
Şimdi kendinle çelişiyorsun ama. Fm'yi övenlere "sigames'ten para alıyorlar herhelade" dememen lazım o zaman. Eleştirinin anlamı kötü yorum değildir. İyi eleştiri de olabilir. Başkalarının eleştirilerine saygı duyup bir kulp aramaman gerekir bence. O zaman başkaları da "edios'tan para alıyor" diye düşünsün senin için. var mı böyle mantık?

Burada senin fikrine karşı birşey demedim ben. Yazdıklarına katıldığım yerler bile var. Sadece nasıl senin fm yi kötü bir oyun olarak görme gibi bir fikrin varsa, iyi oyun olarak da görebilirler. mantıklı ya da mantıksız birşey varsa bu fikirleri tartışırsınız.

caglarguner
30.Ekim.2009, 16:44
türkiye datasında yanlıslık yok sivasın teknik direktörü bülent uygun hala,rafael manisaspordn gitmesine rağmen hala manisada,meye ankaragücüne gitti hala ankarasporda,ankaraspor hala ligde tescilli yani düsürülmemiş vs.aklıma geldikce yazarım

RIDVAN TLM
30.Ekim.2009, 16:51
ne sacma bı yazıdır dıcem ama goruslerınızı belırtmıssınız saygı duyarım

revoce17
30.Ekim.2009, 16:56
tabiki oyunun cekici yerleride vardır mutlaka olmasa oynayanı olmazdı zaten Cm 2010 a bir baktıysanız arkadaslar aradakı farkı hemen goruceksınız zaten Transfer yapmadakı zorluklar formalar 3D moturu Cm bu alanlarda Fm den daha ıyı oldugunu soyleyebılırım Cm bu sorunları cozmusse Fm de cozebılır dıye dusunuyorum. Ayrıca bu turk oyuncular Sırf bunu Arda ıcınde soylemıyorum Arda sadece bir ornek Ne bılım Sercan ve ya Trabzonda Ceyhun cogaltılabilir ornekler bunlar ... Arda bir flamini ne bilim freddy adu kadar ıyı degılmı yanı ? onların ozellıklerı acayıp abartılmıs durumda

CM'de transfer yapmak dünyanın en kolay işi diyebilirim. Ya sen becerememişsin transfer yapmayı ya da yazacak birşey bulamadığından ağzına geleni yazmışsın arkadaşım. CM 2010 oynadım ve transfer yapmak için tek yaptığım şey "Bilgi Al" komutuna basıp sonrasında bana söylenen fiyatı vermekti ve transfer noktalanıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam 24 Milyon'a alınabiliyordu hatta Arda. 3D Motoru daha iyi olabilir ancak FM'de en azından oyuncular özürlü gibi koşmuyorlar. CM'de yaptıkları o salakça manevralar, topun balon gibi uçması (2 tane güncelleme çıkmasına rağmen) ve gerçeklikten öte futbol oynamaları benim bir kez daha oyunun gerçekçiliğinin görüntüden kat ve kat daha önemli olduğunu farketmemi sağladı.. Database konusuna gelirsek eğer... Diyorsun ki Arda daha iyi olmalı, o daha iyi olmalı bu daha iyi olmalı.. Peki arkadaş madem daha iyi olmalı da biz neden göremiyoruz bu adamların gerçek hayattaki varlığını?.. Madem bu kadar iyiler neden bi varlık gösteremiyor bu arkadaşlar?.. Turksportal'ın araştırma ekibi bütün bir sene boyunca maçları takip ediyor ve bu adamların özelliklerini buna göre değerlendiriyorlar. Bu demek değildir ki onlar doğru biliyor, biz yanlış.. Tabii ki gözlerinden kaçmış şeyler vardır ama bu kaçan özellikler, senin gibi ağır sitemlere ve eleştirilere mağruz kalmalarına sebep olacak kadar değil.Y urtdışındaki araştırmacılar bazı oyunculara gereğinden yüksek özellik verdi diye bu hatayı da onlardan yapmalarını beklemek yanlış olur Aydın'ın dediği gibi. Her türlü fikire saygı duyarım ancak "fiyasko" gereğinden ağır bi eleştiri.

elapuesto
30.Ekim.2009, 16:59
Şimdi kendinle çelişiyorsun ama. Fm'yi övenlere "sigames'ten para alıyorlar herhelade" dememen lazım o zaman. Eleştirinin anlamı kötü yorum değildir. İyi eleştiri de olabilir. Başkalarının eleştirilerine saygı duyup bir kulp aramaman gerekir bence. O zaman başkaları da "edios'tan para alıyor" diye düşünsün senin için. var mı böyle mantık?

Burada senin fikrine karşı birşey demedim ben. Yazdıklarına katıldığım yerler bile var. Sadece nasıl senin fm yi kötü bir oyun olarak görme gibi bir fikrin varsa, iyi oyun olarak da görebilirler. mantıklı ya da mantıksız birşey varsa bu fikirleri tartışırsınız.
farkındaysan sadece paranoya diye söyledim baştan esprili bir biçimde yoksa para alıyolar cümlesinin bir dayanağı yok sadece esprili bir yaklaşım . bir çabam yok benim zaten güzel olumlu eleştriler yapıyoruz ancak bazen negatif eleştrilerde yapmamız lazım ne olursa olsun

Aydin
30.Ekim.2009, 17:06
farkındaysan sadece paranoya diye söyledim baştan esprili bir biçimde yoksa para alıyolar cümlesinin bir dayanağı yok sadece esprili bir yaklaşım . bir çabam yok benim zaten güzel olumlu eleştriler yapıyoruz ancak bazen negatif eleştrilerde yapmamız lazım ne olursa olsun

Tabii ki. ben espiriyi anlayamamışım kusura bakma. ama konuyu açan arkadaşın dayandırdığı şeyleri pek doğru bulmayınca onu destekleyenlerin de böyle körü körüne şeyler yazdığını düşündüğümden dolayı anlayamadım yazdığının espiri olduğunu .)

CM-Fm karşılaştırmasını yaparak CM daha iyi demek bence mantıksız. Cm'nin bir sürü eksiği var. Ve artısı olarak söyleyebileceklerimiz şeyler bir elin parmaklarını geçmez. 3D daha güzel olmuş, antreman sistemi vs. Bunlar dışında FM'nin rakibi bile olamaz. en basitinden oyunu klavye ile oynayamıyorum CM'de. ve daha bir sürü eksik var yazabileceğim ama kendimi yormak istemiyorum.

ben cm konusunda da yazmıştım bu oyunu beta olarak kabul ediyorum seneye daha iyisini yapacaklardır.

FM ise zaten oyunu tam olarak oturtmadan bize bir yaptırım sunarak antipatik oldular. Eleştirilerin haddinden fazla olması bence normal.

exit61
30.Ekim.2009, 17:13
Yazdıklarına saygı duymakla beraber,çoğunada katılmıyorum.Herkesin oyunculara bakış açıları farklıdır,zaten bu yüzden oyuncu özellikleri tartışma alanı mevcut.Herkesin düşüncesine göre kişisel oyun yapılamaz.
Senin fiyasko dediğin oyun benim beklentilerimi karşılamış durumda daha doğrusu menejer oyunları arasındaki seneçekler içindeki en kaliteli oyun o yüzden her sene olduğu gibi bu senede büyük bir zevkle oynıycam.

Bu demek değilki oyun kusursuz.Tabiki hatalar mevcut ama menejer oyunları arasındaki ez az hatalı oyun.Zaten her oyun hatalı çıkar seneler geçtikçe oyun versiyonları kendini geliştirir.

Sonuçta şunu sakın unutmayın bu bir yazılım ve insan eliyle yapılıyor.Kusursuz bir insan olmayacağı için kusursuz bir yazılımda mevcut olmaz.Ek olarakta oyun kendini geliştirmiyor kısmına hiç katılmıyorum.

elapuesto
30.Ekim.2009, 17:16
Tabii ki. ben espiriyi anlayamamışım kusura bakma. ama konuyu açan arkadaşın dayandırdığı şeyleri pek doğru bulmayınca onu destekleyenlerin de böyle körü körüne şeyler yazdığını düşündüğümden dolayı anlayamadım yazdığının espiri olduğunu .)

CM-Fm karşılaştırmasını yaparak CM daha iyi demek bence mantıksız. Cm'nin bir sürü eksiği var. Ve artısı olarak söyleyebileceklerimiz şeyler bir elin parmaklarını geçmez. 3D daha güzel olmuş, antreman sistemi vs. Bunlar dışında FM'nin rakibi bile olamaz. en basitinden oyunu klavye ile oynayamıyorum CM'de. ve daha bir sürü eksik var yazabileceğim ama kendimi yormak istemiyorum.

ben cm konusunda da yazmıştım bu oyunu beta olarak kabul ediyorum seneye daha iyisini yapacaklardır.

FM ise zaten oyunu tam olarak oturtmadan bize bir yaptırım sunarak antipatik oldular. Eleştirilerin haddinden fazla olması bence normal.
bile bile lades demeleri hoşuma gitmiyo çok basit hatalar yapıyolar mükemmeli zaten kimse bekleyemez ancak bi önceki sene yaptıklarını bi dahaki sene düzeltmek ihtiyacı hissetmiyorlar neyse konuyu kapatalım önemli olan bu eleştrileri algılamaları şimdi pozitif bakarak iyi yönleri ile idare etmek zorundayız http://forum.turksportal.net/vb/images/icons/icon7.gif

ilhanmania
30.Ekim.2009, 17:17

Herkese iyi oyunlar...

Bir kere kusura bakmasınlar ama genel olarak galatasaraylı tum tanıdıklarım sadece kendı acılarından herhangi bir seyde eksık oldugunda boyle veryansın ederler ve su an net bır ornegını senden gordum,yazında genel olarak esas oyuna FIYASKO! demenın sebebı Arda'nın özellikleri,ki bence Arda'nın özellıklerı gayet iyi ve yerinde olmuş...Arda'dan bır dunya yıldızı yaratmaksa amacın adamlar sana edıtorde koymus gırer arttırırsın dıledıgın kadar..Oyuna bu kadar yuklenmeye gerek yok dıye dusunuyorum cıktıgı ılk gunde..

inflamesc
30.Ekim.2009, 18:10
Bir kere kusura bakmasınlar ama genel olarak galatasaraylı tum tanıdıklarım sadece kendı acılarından herhangi bir seyde eksık oldugunda boyle veryansın ederler ve su an net bır ornegını senden gordum,yazında genel olarak esas oyuna FIYASKO! demenın sebebı Arda'nın özellikleri,ki bence Arda'nın özellıklerı gayet iyi ve yerinde olmuş...Arda'dan bır dunya yıldızı yaratmaksa amacın adamlar sana edıtorde koymus gırer arttırırsın dıledıgın kadar..Oyuna bu kadar yuklenmeye gerek yok dıye dusunuyorum cıktıgı ılk gunde..

ARkadaslarrr anlatamıyorum galıba Bunu soyleyısım benım Glatasaraylı oldugumdan degıl Arda turan ve turkıyede oynayan Turk futbolu adı altında top kosturan nice genc yetenek AVRUPADA SIRF BUYUK BIR TAKIMDA TOP OYNUYOR DIYE ABARTILAN OZELLIKLERI BU OYUNCULARDAN TURKIYE DE TONLARCA VAR OZELLIKLE ARDA GİBİ ARDA DEDIGIM GİBİ BİR FLAMINI VE YA BIR FREDDY ADU'NUN OZELLIKLERI KADAR OLAMAYACAKSA BU NASIL BIR YAPILANMA??? ANLATMAK ISTEDIGIM SADECE BUYDU BURDA OLAYI BASKA YERLERE CEKEN ARKADASLAR OLMUS BEN SIRF GALATASARAYI TUTTUGUM ICIN BOLE SOYLEDIGIMI IFADE ETMISSIN AMA DIKKAT EDERSEN CEYHUN VE SERCAN DAN DA BAHSETTIM VE GENEL OLARAK BU BOYLE

alexandro06
30.Ekim.2009, 18:35
Amacım Asla ve asla oyundan sogutmak degıl Amacım bıze Aynı databasele Fm 2009 un Arayuz ve Transfer gucellemesıyle Fm 2010 dıye sunulmasını dıle getırmektır. Turkıye ligine verilen onem sızce ne durumda ? Daha iyi bir seviyede olması gerekmıyormu ? Ve ya Sampıyonlar ligi gelirleri Sampıyon oldugunuzda sıze ve ya soyle soylıyeyım bir sene sampıyonlar lıgınde fınale kadar geldınız aldıgınız odul 20 mılyon euro gercekte bu rakam 50 mılyon eurolara ulasmıs durumda .... Turkiye ligi yayın gelırleri 6 mılyon euro ,bu da sampıyon olursanız ....
ya arkadasım neyden bahsediyosun ya,türkiye ligi diyorsun..ligimizin durumu ortada..takımlarımızda avrupada anca sherif,sturm graz gibi takımlari yeniyor..şimdi bana panatinakos-stau bukres deme.yunan ligi daha rezil bi lig zaten..bence oyunda gayet normal yapmişlar türkiyeyi..ayrica arda konusuna gelince,ardayi bi barça veya real gibi takımlara transfer edip bi dene bakalim
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

ARkadaslarrr anlatamıyorum galıba Bunu soyleyısım benım Glatasaraylı oldugumdan degıl Arda turan ve turkıyede oynayan Turk futbolu adı altında top kosturan nice genc yetenek AVRUPADA SIRF BUYUK BIR TAKIMDA TOP OYNUYOR DIYE ABARTILAN OZELLIKLERI BU OYUNCULARDAN TURKIYE DE TONLARCA VAR OZELLIKLE ARDA GİBİ ARDA DEDIGIM GİBİ BİR FLAMINI VE YA BIR FREDDY ADU'NUN OZELLIKLERI KADAR OLAMAYACAKSA BU NASIL BIR YAPILANMA??? ANLATMAK ISTEDIGIM SADECE BUYDU BURDA OLAYI BASKA YERLERE CEKEN ARKADASLAR OLMUS BEN SIRF GALATASARAYI TUTTUGUM ICIN BOLE SOYLEDIGIMI IFADE ETMISSIN AMA DIKKAT EDERSEN CEYHUN VE SERCAN DAN DA BAHSETTIM VE GENEL OLARAK BU BOYLE
ya arkadasim adu demişsinde aduya baktım,
özellikleri gayet kötü,acaba baska oyunmu oynuorz..flamini diyosun flaminiyi gerçekte hiç izlemedin galiba,oyundada gayet normal yapmişlar...ardanin teknik 18,top sürme 17,rahatlık 17,yaraticilk 16,kararlılık 16,özel yetenek 18,hız hızlanma 14..daha ne istiyosun anlamadım adamlardan..messi gibimi yapsalardi..ya sen bilmiosn bu oyunu yada bu saydigim özellklerin kişisel ozellklerle birleştgnde neler oluustuguunu bilmiosn dmeekki..ben basın toplantısında ardayi övdüm bisürü..su anda canavar gibi oynuor..barcelonayi calıstırıorm su an...(fenerbahçe taraftariyim)

cbaday
30.Ekim.2009, 18:58
Biraz gerçekçi olalım. Avrupa da kaç tane Türk futbolcusu oynuyor.Milli takım olarak yerlerde sürünüyoruz. Arda nız bu aralar kabadayılık yapmakla meşgul.Hangi milli maçta yıldızlaştı, hangi FB derbisinde oyunu çevirdi.
Yere göğe sığdıramadığımız Tuncay, premier liginde sıradan bir takımda yedek bekliyor.
Milli takım olarak küçümseyeceğimiz İsrail in bile Premier liginde Türk oyuncudan fazla oyuncusu var.Liverpool da Benayun denen oyuncu tek başına maç alabiliyor.
Sercan ve Ceyhun un potansiyeli olabilir, milli takımada çağrılabilir ama ne bir Fabregas ne de bir Van Persie olabilirler.
Sonuç olarak gerçekleri görelim 70 milyonluk Türkiye de yıldız futbolcu olmadığını kabullenelim.Bu şekilde oyuna daha objektif bakabilirz.

perpetua
30.Ekim.2009, 19:05
Konu dallanmis, budaklanmis.

Son soz:
Arda mevkisinde veritabanindaki en iyi 25 oyuncudan birisi.

Ustundeki oyuncular arasinda:
Kaka, Gerrard, Aguero, Gourcuff, Diego, Arshavin, David Silva, Cassano, Ballack, Hleb, Sessegnon, Riquelme, Seedorf, Aimar, Elano, Ronaldinho, Rosicky, Nasri, Deco, van der Vaart ve Tim Cahill bulunmakta.

Bunlardan sadece Riquelme ve oncesinde yazdigim oyuncular onemli bir miktar Arda'dan daha kaliteli denilebilir.

Takim logolari alma konusuna gelince. Ozellikle TFF'nin sadece lig logosunu oyuna eklemek icin istedigi parayi duysaniz dudaklariniz ucuklar. Benim ucukladi.

Izininizle konuyu kilitliyor ve burada donen anlamsiz yazismayi sona erdiriyorum. Arda'nin oyunda daha iyi olmasini istiyorsaniz, kendisine gercekte daha cok calismasi icin mektup yazin lutfen.