PDA

View Full Version : Disc not Found Mesajı

yıldo_23
31.Ekim.2009, 21:19
merhaba arkadaşlar

oyunu steam üzerinden aldım ve kurdum..oyunu kontrol ettikten sonra çıkan güncelleme yamasını kurdum..oyunu tekrar açtığımda "DİSC NOT FOUND" mesajı çıkıyor ve benden oyun diskini istiyo..ne olduğunu anlamadım..bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim..bu arada oyunun lisans keyini nerden bulucam???bana maille falan gelir sanıyodum ama herhangi bişey yok.

BeeTLeJuiCe
01.Kasım.2009, 23:49
Steam üzerinden indirdiyseniz oyun zaten 10.1.0 yaması kurulu olarak geliyor. Yani güncellemeler için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Sorununuzun çözümü için oyununuzu steam üzerinden tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

Lisans Keyi nasıl oluyor bilmiyorum ama FM 2010'da tek bilgisayarda kullanım hakkınız var.

Diğer konunuzu kaldırıyorum. Sanırım bu hatayı almanızın nedeni aktivasyon kodunuz ile alakalı. Steam hakkında yeterli bilgim olmadığı için yardımcı olamıyorum.

Kafkafxer
03.Kasım.2009, 04:28
Aynı sorun bende de vardı. Çözümü şöyle:

- Steam açıkken My Games'te oyunun üzerine gelip sağ tıklayıp properties'i seçiyorsunuz.
- Gelen ekranda local files'a gelip verify integrity of game cache'yi seçiyorsunuz. Bir süre yükleme oluyor. Ondan sonra oyuna normal girin çalışır.

kalabane
04.Kasım.2009, 23:11
ya ben yama felan da yüklemedim daha oyunu yeni kurdum menü açıldığı anda disc not found diyo bi yardım edin nolur

BeeTLeJuiCe
05.Kasım.2009, 01:35
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=81209
Bundan sonrasını yukarıdaki başlıktan devam edelim.