PDA

View Full Version : Özel Ses

Centurion
31.Ekim.2009, 22:07
özel ses eklemek mümkün müdür arkadaşlar?

kendim için özelleştirecek olursam;

bu bizim GS taraftarının söylediği Harry Kewell (Dady Cool) şarkısının orjinalini buldum.
meğersem Avustralya Milli Takımı 2006 dünya kupasına gitme başarısını gösterince (ya da playoff'a çıkınca) ülkede bayram havası esiyor, bizim tarkan'ın "Arar buluruz" u gibi bir şarkı yapmışlar, ama Harry Kewell'ı ön plana çıkarmışlar..

He's crazy like a fool
He's Harry Kewell
He's crazy like a fool
C'mon Harry Kewell

diye gidiyor şarkı..
Stüdyoda yapmış adamlar,
acaba diyorum ki, uğraşırım sorun değil, bunu eklesek Kewell gol attığında çalsa oluyor mu? Özellikle yönetim bilir herhalde bunu..

elapuesto
31.Ekim.2009, 23:49
puhahahahahhhah dumura uğradım dostum abartmasak iyi olucak galiba

El Barto
31.Ekim.2009, 23:52
elbette ekleyebilirsin sonuçta ses yamaları var. ancak sadece Kewel'e ait olmaz da her gol atıldıktan sonra çalar heralde koyduğun ses.

CescFabregas10
31.Ekim.2009, 23:52
Fantastik :D

Centurion
01.Kasım.2009, 01:06
dur buldum ve yaptım bi şeyler de kewell sakatlandı oynatamadık daha :)

brotha
01.Kasım.2009, 08:20
Bende her oyuncu gol attiktan sonra oyunda spiker-taraftar soyad-ad olarak duymak istiyorum :D

metinoktay
02.Kasım.2009, 15:19
Bende her oyuncu gol attiktan sonra oyunda spiker-taraftar soyad-ad olarak duymak istiyorum :D

:D şaka bi yana fm nin ileri serileri için olabilecek bir yenilik. bazı oyunculara özel kodlar verilip, gol attıklarında o ses dosyasını harekete geçirebilir. Daddy cool u Kewell gol atınca dinlemek gibi... çok daha keyif verici olurdu gerçekten :)

metinoktay
02.Kasım.2009, 15:38
bu arada Daddy Kewell mp3ünü buldum :D

Cengo
03.Kasım.2009, 00:56
:D şaka bi yana fm nin ileri serileri için olabilecek bir yenilik. bazı oyunculara özel kodlar verilip, gol attıklarında o ses dosyasını harekete geçirebilir. Daddy cool u Kewell gol atınca dinlemek gibi... çok daha keyif verici olurdu gerçekten :)

Resmi bir çalışmada tüm oyunculara yapılması istenir.Regen oyuncuları da düşününce uygulanması oldukça zor.Ayrıca kaplayacağı yer açısından da boyut olarak sıkıntı yaratabilir.

perpetua
03.Kasım.2009, 01:08
Bence MP3'leri hazirlayin.

Gol olduktan sonra oyunu durdurup, mp3'un ustune iki defa tiklayin. Sarki soylemeniz bittikten sonra maci tekrar baslatin. :)

En azindan FM 2010 icin.

Centurion
03.Kasım.2009, 09:13
@perpetua: tam Türk usulü çözüm olmuş :D

ya oyuncular için de oyundaki niq id'leri kullanılarak ses dosyası eklenebiliyormuş, denedim ama olmadı bende..

FM2010/Data/events klasöründeki match_sound.cfg dosyasını notepad ile açınca en alta gelin, orada tarif etmiş adamlar, pl_xxxxx_.wav diye satır ekliyorsunuz, xxxxx oyuncunun uniq id'si. wav dosyyasını da sounds klasörüne atınca olması lazımdı...
ama olmadı, sanırım bir noktayı atladım..

metinoktay
03.Kasım.2009, 16:10
Bence MP3'leri hazirlayin.

Gol olduktan sonra oyunu durdurup, mp3'un ustune iki defa tiklayin. Sarki soylemeniz bittikten sonra maci tekrar baslatin. :)

En azindan FM 2010 icin.

gol yiyince de arkasından bi "haluk levent- alışamadım" ya da damar bi şarkı falan :D:D:D