PDA

View Full Version : Oyuncu Fiyatları

Ralph
02.Kasım.2009, 13:31
http://img682.imageshack.us/img682/3206/calculator8b.gif (http://img682.imageshack.us/i/calculator8b.gif/)

Football Manager'in geçen yıllarda ki serilerinde eminim ki hepimizin dikkatini çeken bir konu olmuştur.Bizim dışımızdaki takımlar bir yıldız ya da yüksek fiyata bir oyuncu aldığında, bonservisleri gün geçtikçe artıyordu.Örneğin bir oyuncuya 15MN vererek Beşiktaş'a alıyorum.Fakat oyuncu nasıl oynarsa oynasın bonservis bedeli düşüyordu.Belki ilk sezon performansı tavan yapar artardı bi miktar ama diğer sezonda 15 MN'den 3-4 MN'ye kadar düşebiliyordu.Fakat kullanıcı olmayan, yani pc nin yönettiği takımlarda, yani diğer bütün takımlarda bunun tam tersi oluyordu.Football Manager 2010'da bu düzeltilmiş gibi geldi bana.Hem Türkiye'de ki oyuncuların bonservisi artmış, hemde bu sorun düzeltilmiş gibi gördüm ben.Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

muzoadux
02.Kasım.2009, 13:41
Oyuncuların değeri artmışta çok artmış abartı durumda bence ..

revoce17
02.Kasım.2009, 14:09
Değer arttı ama adamın transfer bedeli genelde değeri kadar oluyor eskisi gibi çok abartı farklar vermek zorunda kalmıyorsun (takımın çok değerli oyuncuları hariç tabi)

Ralph
02.Kasım.2009, 14:36
Daha çok, demek istediğim aldığımız oyuncuların fiyat artışı/düşüşü.

t_01
03.Kasım.2009, 00:14
bence çok abartı şekilde fiyatlar artmış bir arda semihin fiyatlarına bakın birde ronaldinho fiyatına bakın :/

Universal
03.Kasım.2009, 00:20
Oyunda transfer ettiğin ücret, oyuncunun ücerti olarak gözüküyor. Ama zamanla oyuncunun performansı, takımının performansı, takımının itibar seviyesi ve ligin kaltesi bakımından bu ücret değişir. İspanya'da oynayan bir X kişisi ile Beşiktaş'ta oynayan aynı X kişisinin ücreti farklı olabilir. Buda çok doğaldır. Fenerbahçe, İspanya'dan Güia'yı 14 milyon €'ya aldı ama; şuanki değeri ile bu paraya satması imkansız olarak gözüküyor. Bunu hem performasnı hemde Türkiye liginin, İspanya ligine göre daha az kaliteli olmasından kaynaklanıyor.

sentugo
03.Kasım.2009, 00:29
Ama bakın şu anda oynuyorum.. Volkan Şen'in bonservisi 7.5 milyon euro gözüküyor..

Gs ile de transfer sezonunu denemiştim.. Ayhan'ın bonservisi 5 milyon euro ve satışa çıkardım anında aldılar.. Adam 32 yaşında, Ayhan, 5 milyon euro... Biraz abartı ve eğer kulüpler de alırsa Türk kulüpler işe yaramayan oyuncuları satarlar yani.. Aşırı şekilde tavan yapmış... Biraz düşürülmesinden yanayım ben bu bonservislerin..

İvankov 6 milyon euro 33-34 yaşında..

perpetua
03.Kasım.2009, 00:45
sentugo: Ayhan'i kim satin aldi?

Bu transfer degerlerinde bir ince ayar gerekiyor kesinlike. Ancak once durumu tam olarak analiz etmek gerekli. Cevabin icin simdiden tesekkurler.

burak434
03.Kasım.2009, 16:41
Ben de ayhanı satmıştım 9 milyon Euro'ya.Sunderland almıştı bende.

sentugo
04.Kasım.2009, 00:04
Bende de Benfica almıştı

vedat1987
04.Kasım.2009, 11:24
Ayhanı 7.5 milyon dolara Toulousea sattım.Değerler biraz abartı olmuş.Bide belki yeri değil ama Galatasarayın lig seyirci ortalaması Avrupa Kupalarından yüksek olamaz imkansız

t_01
04.Kasım.2009, 12:00
evet bencede değerler abartı fenerbahçeliyim ama gökhan gönülün fiyatı hamitten yüksek olmaması lazım :((

cumali
04.Kasım.2009, 21:37
şöyle bir durum da var mesela ben ilk gs de oyunu açtım arda 14.5 elano 13.5 baros 11 keita 10 server-gökhan 9.5 gibi fiyatlar vardı
dün m.city kariyerime başladım ardayıyı 10 milyona milan aldı geri kalan futbolcularda maksimum elano 4.5 diğer hepsi 3-4 arası
bu kadar fark olması normal mi?

MetSel
04.Kasım.2009, 22:47
bu oyunda daha nasil bilmiyorum ama fm 2009da dogru soyluyor kardesimiz, Lassana Diarrani almistim ben 14 milyona Valenciyaya, adamher mac elinden geleni yapiyordu, ligin asist krali bitirdi 2-3 sezon, amma degeri 12 milyon fln olmusdu, yasida gencti, 27-28 yasindaydi yani. Ama baska oyunumda Barcelona almisti benimkinin yarisini oynamamisti adam amma degeri 40 milyonlardaydi. Umarim duzeltilmistir.

StRoNG
05.Kasım.2009, 13:57
Arkadaşlar burda birkaç kişi oyuncunun değeri neyse o değerde transfer edilebiliyor artık diye yazdılar.Ama ben yapamamdım mesela 1.5 M değerinde bir oyuncu transfer sezon başlangıcında benden tam 8M istedi saçmalamışlar resmen dedim.Almadım transfer sezon sonlarına doğru gelince tam tamına 15M istediler kapattım oyunu oynamicam dedim bu kadar da saçmalık olmaz fifa manager oynarım daha iyi..Ocak ayındaki transfer dönemi gelince de aynı sorunu yaşadım bilgisi olan var mı?

numetaller
05.Kasım.2009, 13:59
nobrenin bonservisi 8.5 milyon euro :confused:

StRoNG
05.Kasım.2009, 14:08
Alanzinho 16.5 M:D:D ama satmak isteğince hiç bir takım o fiyatı vermiyor nasıl iştir??

di canio
05.Kasım.2009, 14:22
Benim oyunumda da diğer oyuncu fiyatlarına bakmadım ama Tomas Sivok 16,5 m TL. Fiyatlar abartı olmuş bence de.

Gerçi başkanı bizce çok yüksek paraları bol keseden saçtığı için Sivok'a da yine bizce abartı fiyat biçmiş olabilir.

Knightmare
05.Kasım.2009, 16:28
ya arkadaşlar ne kadar çok takıldınız bu değerlere :)
bizim türk takımları oyuncular için yüksek bonservis bedeli istemiyor mu? daha geçeli ne kadar oldu transfer sezonu...Mehmet Topuz, Özer Hurmacı kaça transfer oldu? Sercan'a 8-9 milyon euro teklif geldi kabul edilmedi...o değerlere çok fazla takılıyorsunuz, oyun ilerledikçe düşer bana kalırsa. KEndinizde demişsiniz satmak istediğimizde o fiyata satamıyoruz diye...gerçek hayatta da öyle değil mi? :)birde TL, Euro, Dolar bir değil, bende beşiktaş başkanı olsam ya da menajeri Sivok'u 7-8 milyon euro dan aşağı satmam :)

sekilaso
05.Kasım.2009, 16:35
sercanı 2. sezonda 10,5 milyon euroya aldım fenerbahceye :)

myres
05.Kasım.2009, 17:09
bence hiç abartı olmamış.örneğin servetin değeri 8.5 euro.ve servet avrupadaki birçok defanstan daha iyi oynuyor.ardaya baktığımızda 12.5 la baslıyor.her maç sonrasında artıyor fiyatı.gayet güzel bence.böyle olması hoşuma gitti.

sentugo
05.Kasım.2009, 18:36
bence hiç abartı olmamış.örneğin servetin değeri 8.5 euro.ve servet avrupadaki birçok defanstan daha iyi oynuyor.ardaya baktığımızda 12.5 la baslıyor.her maç sonrasında artıyor fiyatı.gayet güzel bence.böyle olması hoşuma gitti.

Servet 8.5 iken Serdar Aziz 6 milyon euro ise.. Abartıdır.. İstersen resim de ekleyebilirim de gereksiz olur

Tim Duncan21
06.Kasım.2009, 21:25
Ayhan İçin Söylenenlere Katılıyorum.Bizzat Benim Oyunumda Lyon Kendisine Teklif Yaptı (6 Mil€).Bende 10 İstedim Fantazi Olsun Diye.Vazgeçtiler.Daha Sonra Porto 7.5 Verdi.Lyon Tekrar 7'lik Bir Teklif Yaptı,8,25 İstedimİkisinden De.Ama Bir Şartım Vardı.Transfer,Sezon Sonu Olacakdı.Her İki Takımda Ücreti Kabul Ettiler Ve Bizim Ayhan Lyon(!) İle Anlaştı.Kendisi Sezon Sounda Lyon'a Katılacak.Bir Diğer Sorunu Da Lincoln'de Yaşadım.Lincoln'ü Satış Listesine Ekledim,Klüplere Önerdim 12.5Mil€'dan,Sadece Milan İstedi,Peşin Verdi Ve Aldı.Milan,Lincoln..(?) :) Diğeride Gökhan Zan'da Oldu.Değeri 10.5Mil€Kadar Çıktı.Oyunu Save'ledikten Sonra Fantazi Satış Listesine Koydum.Alman Klüpleri Teklif Yaptı,Kiralama Teklifleri.3 Peşin 7 Sonra Civarı Teklifler.Bunu Da Satacak Olsam Oldu Mu Sana 3 Tane Vasat Oyuncudan 8,25+12,5+10,5=31,25€ Gelir.Kimi Sattın Ayhan,Lincoln,Gökhan Zan.Bence Bir Sorun Var Gibi Görünüyor.Üstelik Deniz Naki İçin 8 Mil €'luk Bir Teklifim Ancak Kabul Edildi Ama Bu Sefer De Almanya 2.Liginde Oynayan Adam Galatasaray'a Gelmeyi Reddetti.(!) :D :D :D