PDA

View Full Version : 2. Lig Statüsü

nikootinn
02.Kasım.2009, 16:30
2. Ligdeki ilk sezonumu tamamladım,ne küme düşdüm ne Bank Asya 1. lige yükseldim,yeni sezon fikstürü çekildi bide ne göreyim,tüm takımlar tek bir grupta

http://www.resimupload.com/ds934106627_adsız.html

perpetua
02.Kasım.2009, 16:56
Bildiginiz gibi TFF 2. lig 2010/11 sezonunda 36 takim ile oynanacak.

Ancak henuz TFF gelecek yil 2. ligin nasil oynanacagini aciklamadi. Yaklasik 3 ay once bu konuda e-posta yollamama ragmen cevap da gelmedi. :)

Bu nedenle bir varsayim yapip 18'er takimli 2 grup yaratildi.

ozzymanborn
02.Kasım.2009, 17:53
3. ligde yaratılan oyunların yeni sezon yaratma işini de bozan şey bu olmasın. Çünkü 100 tane statü denedim hepsi elimde patladı. 12 takım lige çıkmazsa data kabul etmiyor ben de 3 takım çıksın istesem de yine data kabul etmiyor. O zaman 2. ligi de datadan silip baştan yaratmadan 3. lig olmaz.

perpetua
03.Kasım.2009, 00:43
3. ligde yaratılan oyunların yeni sezon yaratma işini de bozan şey bu olmasın. Çünkü 100 tane statü denedim hepsi elimde patladı. 12 takım lige çıkmazsa data kabul etmiyor ben de 3 takım çıksın istesem de yine data kabul etmiyor. O zaman 2. ligi de datadan silip baştan yaratmadan 3. lig olmaz.

10.0'dan onceki betaya kadar bu hata veriyordu ancak duzeltildi (TFF2'nin ilk sezondaki statusunu koruyarak) ve bunu kontrol ettigimde calisiyordu.

Elimde henuz oyun yok, sadece 10.1 sonrasi beta oldugu icin test etmem pek ise yaramiyor cunku zaten bendeki versiyonda hata vermiyor.

Ancak isterseniz sunu deneyebilirsiniz.

1. Editor'u acin.
2. TFF3 eklentisini editor'de yukleyin
3. File menusunde Merge Editor Data'ya tiklayip TSL fiksturunu secin
4. File menusunde Merge Editor Data'ya tiklayp TFF1 fiksturunu secin
5. Farkli bir isimde kayit edin ve bu yeni dosyayi kullanarak oyun kurun.

Bu islem ile TFF3, TSL fikstur ve de TFF 1 fikstur dosyalari birlestirilir ve aralarinda olusabilecek cakismalar ortadan kaldirilir.

Denemekte fayda var.

ozzymanborn
03.Kasım.2009, 19:24
10.1 ve 10.1.0d84259 editör sürümü ile gerek sizin yaptığınız dosyalar gerek kendi yaptığım statü kullanılarak 5 gruptan 12 takımın çıkacağı şekliyle yapılan denemede fikstür dosyaları kullanılmasa da 2. Sezonlar ne üst liglerde ne alt liglerde 10.1 sürümü itibariyle başlamamaktadır. Yani sorun sadece fikstür değildir. Belki de 10.0 sürümüyle 10.1 sürümü arasında SI bişey ekledi de arada bir aksaklık oldu.

Zaten datanın orjinal halinde yani inaktif olarak belirlenen 3. ligde (statüden farklı olarak) bir 5. grup yoktur. 5. Grup eklendikten ve statü ve kurallar girilip (ki bu kurallar split yerine sadece lig ve promotion play-off bile olsa ) 10.1 sürümü itibariyle lig oynatıldıktan sonra (tamamen holiday modunda) herhangi bir şekilde 2. sene başlayamamaktadır. Tarihlerden kaynaklanan bir sıkıntı olmadığını söyleyebilirim hatta tarihleri değiştirerek de çokça denemeler yaptım.

Bu arada editörde fikstürler database'e dahil olmadığından merge edilememekte sadece xml üzerinden dosyalar arası taşıma yapılabilmektedir.

Türkiye dosyasını gerek klasörde tek xml olarak gerekse bana ait olan birkaç ülke ve diğer çeşitli ülkeler ile bir arada olarak denedim. Diğer hiç bir ülke çakışma yaratmadan fikstür yaratırken türkiye dosyası 2009/2010 sezonu bitiş dereceleriyle kaldı...

perpetua
03.Kasım.2009, 19:57
ozzymanborn: Detayli cevap icin cok tesekkurler.

SI'a raporluyorum.

di canio
10.Aralık.2009, 19:08
Aslında kesin bir bilgi olmadan, varsayımda bulunarak statüde değişiklik yapmanız gereksiz olmuş bence. Geçerli statü korunsa 3.Lig'i kullanmak açısından daha yararlı olurdu. Seneye gerçekten statü değişince zaten yeni oyuna yansıtılmış olacak. Bu sürüm aynı statüyle sürdürülebilirdi.