PDA

View Full Version : Huge Database ya da ddt Dosyaları ile Tüm Oyuncuları Yükleme

serwan
03.Kasım.2009, 19:52
fm2010 da huge database i aktif duruma getirme şansımız var mı? ya da geçen sürümlerde olduğu gibi ddt dosyaları ekleyerek tüm oyuncuların yüklenmesini sağlayabilir miyiz? 2009daki ddt dosyalarını kullanabilir miyiz?

BeeTLeJuiCe
03.Kasım.2009, 19:59
Huge Database kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Oyunda problemlere yol açabiliyor en başta crash dump hatası.

DDT dosyaları kullanmak daha iyi fazladan ülke oyuncusu eklemek için. Bunun için FM 2009 daki aynı mantık ile DDT dosyaları hazırlayabilirsiniz.

EDT ve DDT hakkında bilgiyi aşağıdaki linkten alabilirsiniz.
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=44124

serwan
03.Kasım.2009, 20:23
peki fm 2009 da kullandığımız ddt dosyaları işe yarar mı..yani "retain players" "222" gibi komutlar var orda.takım id leri değişmiş midir? yoksa yine işe yarar mı aynı ddt dosyları?

BeeTLeJuiCe
03.Kasım.2009, 20:36
ID'lerin değiştiğini sanmıyorum ama kontrol etmekte fayda var bence. Zor bişi değil, ayarlardan Show Unique ID diyip kontrol edebilirsiniz.

serwan
03.Kasım.2009, 21:04
evet ama yüklensin istediğim bir sürü takımın oyuncusu var hepsini kontrol etmek çok çok zor. avrupa güney amerika ve afrikadan nerdeyse tüm takımlar aktarılsın istiyorum.elimde geçen yılın dosyaları var.bunun başka yöntemi var mı? ya da hazır bi dosya

BeeTLeJuiCe
03.Kasım.2009, 21:16
Başka şekilde yapabilirmisiniz bilmiyorum ama önceki ddtleri ekleyin, oyun açıktan sonrada bir kaçını kontrol edin problem var mı diye.

ozzymanborn
03.Kasım.2009, 21:23
Bu sene ddt gibi bir uygulamaya temel olarak gerek duymuyorsunuz. Small medium ve large seçeneğini gördüğünüz yerde Custom database diye bi seçenek var ve bu seçeneği seçerseniz orada
Ülke - Bölge (Region) veya Kıtanın (Continent) istediğiniz özellikteki oyuncularını çıkartabilirsiniz. Aşağıdaki açıklamada Ülke geçen yeri Bölge veya Kıta olarak da algılayabilirsiniz

Player Based By Nation: O ülke liglerinde Oynayan Tüm Oyuncuları Çıkartır. (mesela ingiltere ligindeki ingiliz, fransız veya japon tüm oyuncular çıkar.)
Players of nationality: O ülke-bölge-kıtadaki ülkelerin vatandaşlığını taşıyan tüm oyuncular çıkar.
(mesela tüm türkler veya tüm avrupalılar)
Players from top division clubs: Seçtiğiniz ülke bölge veya kıtanın en üst ligde olan tüm oyuncuları çıkar.
(İngiltere Premier Ligi, Brezilya 1. ligi veya Güney Avrupa bölgesine kayıtlı olan tüm üst ligler veya Avrupa Kıtasına kayıtlı olan tüm üst ligler.)
Players from top clubs: seçtiğiniz kıtaların bölgelerin veya ülkelerin top clubs listesindeki tüm klüplerdeki oyuncular çıkar.
players with continental reputation / players with national reputation: ülkedeki - bölgedeki - kıtadaki tüm kıtasal / ulusal tanınırlık ve üstü oyuncular çıkar.
current international players: Bir Ülkenin oyun başlangıcında milli takımda başlayabilecek bütün oyuncuları çıkar. (National pool değil ana kadro)

Diyelim Tüm dünyadaki Tüm birinci lig (süper lig) oyuncularının yüklenmesini istiyorsak ne yapabiliriz.
players from top division clubs'u seçeriz.
continentsden afrika, asya, avrupa, okyanusya, kuzey amerika ve güney amerikayı seçeriz.
hepsini add'ı seçerek sırayla ekleriz. en sonunda ok'e basarız.

diyelim bilgisayarımıza güveniyoruz ve oyundaki gerçekten tüm oyuncuların yüklenmesini istiyoruz.
Players of nationality'i seçiyoruz.
continentsden afrika, asya, avrupa, okyanusya, kuzey amerika ve güney amerikayı seçeriz.
hepsini add'ı seçerek sırayla ekleriz. en sonunda ok'e basarız.

( dünyadaki tüm ülkeler bir kıtaya bağlı olarak yerleştirildiği için son iki örnek kıta olarak verilmiştir.)

http://img267.imageshack.us/img267/9642/extra.jpg

mirza1979
04.Kasım.2009, 09:34
Dünyadaki tüm oyuncularla oynamak heyecan verici

Konu sabitlenmeli bence süper :D

AttilaTheHun
07.Kasım.2009, 00:17
Benim gibi acemi yetenek avcıları için daha anlaşılabilir bir şekilde anlatabilir misiniz?