PDA

View Full Version : Oyun Kaydetme Sorunu: Disc Not Found

ultraslan1990
04.Kasım.2009, 14:33
Oyunu Save'lemek istediğim zaman Save bittikten sonra Disc not found yazısı çıkıyor ve oyundan çıkmak zorunda kalıyorum.
Bu sorunun herhangi bir çözümü var mı arkadaşlar ?

BeeTLeJuiCe
04.Kasım.2009, 20:47
Oyununuz orjinal değil ise kullandığınız program nedeniyle bu hata ortaya çıkıyor.

ultraslan1990
04.Kasım.2009, 22:17
Şuan icin bu problemi duzelticek bir çözümü yok sanirim.

Bekq
04.Kasım.2009, 23:03
Oyununuz orjinal değil ise kullandığınız program nedeniyle bu hata ortaya çıkıyor.
Bahsettiğiniz program ile bir alakası yok. Yani korsan oyun hatası değil bu.

Oyunu silip tekrar kurun sorun düzelir.

ultraslan1990
05.Kasım.2009, 00:38
Oyunu silip yuklemek ilk akila gelen yöntem ama malum hata malesef duzelmiyor.

BeeTLeJuiCe
05.Kasım.2009, 01:18
Bahsettiğiniz program ile bir alakası yok. Yani korsan oyun hatası değil bu.

Oyunu silip tekrar kurun sorun düzelir.

Benim gördüğüm korsan oyunlarda ortaya çıkan bir sonuç. Fakat başka bir konuda Steam'den aldığını söyleyen biride aynı sorunu yaşamış.

Şimdi SI forumlarına baktım, fazla net bir çözümü olmasada Java'yı güncellemenizi önermişler. Birde DVD sürücüsü yapılandırmasında sorun olabileceğini söylemişler.

Tabi birde genel olarak çoğu hatanın çözümü baştan yüklemeyi önermişler.

Ayrıca oyunu Steam üzerinden indirenlerin kesinlikle 10.1.0 yamasını yüklememeleri gerektiğini, zaten yamanın yüklü olarak geldiğini söylemişler. Hatanın nedenlerinden biride bu olabilir.

ultraslan1990
05.Kasım.2009, 13:07
Öncelikle teşekkürler araştırmanız için fakat ne Java'yı güncelleştirdikten sonra ne DVD yapılandırmasında ne de oyunu genel çözüm olarak herkesin bildiği yöntem olan silip tekrar yüklemesinden sonra bu sorun yine de malesef düzelmiyor.

ultraslan1990
05.Kasım.2009, 15:21
Arkadaşlar save sorununu ve Disc not found mesajını kökten gidericek dosyayı buldum.Bizzat denedim ve sorun gitti. :icon_smile:

Not: Verdiğim link forumda yasakmış.Yasak olduğunu bilmiyordum ve kaldırdım bunu öğrenince.

TraKya
05.Kasım.2009, 15:39
paylaşım için teşekkürler

Ahmet Göktaş
05.Kasım.2009, 15:40
Sağol dostum abi deneyelim bir :D

El Barto
05.Kasım.2009, 16:05
Verdiğiniz link c.rack dosyası ve forumda yasak linki kaldırmazsanız ceza alacaksınız muhtemelen.

sekilaso
05.Kasım.2009, 16:08
Verdiğiniz link c.rack dosyası ve forumda yasak linki kaldırmazsanız ceza alacaksınız muhtemelen.

ana el barto emekli olmuss :D bana verdigin uyarı cezası hala kontrol panelinde duruyor biliyormusun :D profilimde imzanla doasıyorum :D

ultraslan1990
05.Kasım.2009, 16:11

Kaldırdım linki.Nasıl paylaşabilirim bu dosyayı peki ?

El Barto
05.Kasım.2009, 16:14
Kaldırdım linki.Nasıl paylaşabilirim bu dosyayı peki ?

Bu forumda paylaşmanız mümkün değil.

ana el barto emekli olmuss bana verdigin uyarı cezası hala kontrol panelinde duruyor biliyormusun profilimde imzanla doasıyorum

artık bakar bakar kulaklarımı çınlatırsın.

ultraslan1990
05.Kasım.2009, 16:14
Anladım..Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim..

Kafkafxer
05.Kasım.2009, 17:43
Başka bir konuda sorunun çözümünü yazmıştım ben de orijinal steam'den indirdim ve Turksportal Türkiye güncellemesini vs. yükledim. Bunu bir deneyin bende düzeldi disc not found çıkmıyor artık.

- Steam açıkken My Games'te oyunun (FM 2010) üzerine gelip sağ tıklayıp properties'i seçiyorsunuz.
- Gelen ekranda local files'a gelip verify integrity of game cache'yi seçiyorsunuz. Bir süre yükleme oluyor. (Sanırım yapılan güncellemeleri steam server'ına verify ettiriliyor) Ondan sonra oyuna normal girin çalışması lazım.

Sheriff
06.Kasım.2009, 02:35
İllegal paylaşımlar konusunda biraz daha dikkatli olalım arkadaşlar biliyorsunuz bu tür paylaşımlara forumlarımızda izin vermiyoruz. Oyunu orjinal olmayan arkadaşlarda bu sorunun çıkması normal, ve çözüm yolunu forumlarımızda bulamazsınız. Oyunu orjinal olupta bu tür hata alan arkadaşlarda mevcutmuş. Onlar içinse bir çözüm bulan arkadaşlar diğer arkadaşlara destek olabilir. Bizde bir çözüm yolu bulursak bilgilendirme yaparız..

Sheriff
08.Kasım.2009, 05:21
Arkadaşlar resmi kaynaklardan orjinal oyunlar için sorun giderici bir içerik olmadıkça koyduğunuz linkler illegal sayılır, koyulan linklerin içinde illegal içeriklerde mevcut oluyor.. Biraz daha dikkatli olalım.. İkinci uyarım oldu.