PDA

View Full Version : Oyun Çok mu Kolay?

capkin84
06.Kasım.2009, 19:18
Diğer serilere göre oyun biraz kolay geldi bana, hem gol atmak ve de yemek çok kolay .Büyük takımsanız zaten yediğinizden fazlasını atıyorsunuz ve kazanıyorsunuz.. Bilmiyorum oyun mu kolay ? banamı öyle geliyor..Taktik olarak nannar arkadaşımız geçen yıl yayınlamış olduğu efsane taktikleri kullanıyorum belkide taktikler çok iyi.)).

KaRaBükLü KraL
06.Kasım.2009, 19:20
Bana göre kolay ama diğer arkadaşlar ne der bilmem

Centurion
06.Kasım.2009, 20:11
bu konuda bir başlık açılmıştı..

başlık açmadan önce birazcık arama yapsak forumda, değil mi?

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=80867

capkin84
06.Kasım.2009, 21:03
foruma göz atmıştım gözümden kaçmış .. ama konuyu açtığın zaman oyun demoydu ve yorumlar ona göre yapılmış tekrar gündeme getirmiş oldum...Yinede bir hatamız varsa , kusura bakmayınız....

nikootinn
07.Kasım.2009, 00:55
Benim dikkatimi çeken en önemli şey maçlarda artık daha fazla gol atıp yiyoruz,bunu kolaylık olarak algılamak yanlış olur.Oyun daha da heycan verici bir hale getirilmiş bu şekilde.

hagi89
07.Kasım.2009, 18:14
evet daha fazla gol atılıyor.Zorluk kolaylık hakkında da şunu diyebilirim.Hiç ummadığınız takımlara çok fazla gol atıp yeniyorsunuz, kolay rakiplere de 1 tane golü zor atıyorsunuz son dakikada gol yeyip maçı berabere bitiriyorsunuz valla çok kötü bir durum :)

Centurion
08.Kasım.2009, 13:20
sakatlık problemini düzeltmişler ya, en mühimi o arkadaşlar..

Castlevania
08.Kasım.2009, 14:07
Becede gittikçe daha da basitleşiyor gibime geliyor liverpool ile ilk sezon şampiyonlar ligini aldım . ikinci sezon ise hiç zorlanmadım real ve barcelonayı farklı skorlarla tur dışı bıraktım üstelik kadroma fazla da ilave etmedim arda ve gignac dışında

sentugo
08.Kasım.2009, 14:50
Valla ben 2009'a göre daha zorlandım.. Birmingham ile oynuyorum.. Zor yani.. Yeniliyorum.. Bu sezon düşmem ama ilk 10 da giremem.. Bakalım.. Trasnferler ayarlıcam..

Ochoa'yı aldım kaleye seneye için.. Yine Riqelme'yi aldım.. Deco'yu bu sene için aldım.. Ronaldo'yu aldım (Ligte çok iyi gol attı.. Tek forvet)Appiah'ı aldım.. Hep yaşlı oyuncularla ilk olarak ligte tutunmaya çalışıyorum..

hknaksoy
08.Kasım.2009, 14:59
İlk başta türkiye ligi ile başladım çok sıkıcıydı, sonra takımım olan man. city ile efsaneler yazıyorum... Adebayor inanılmaz goller atıyor (target man olunca) yanına da tevezi koyunca (advanced forward) ve en önemlisi ROMA' dan MEXES'i muhhakak alın fm 2010 'un en iyi Defansıdır. Online oynuyorum ve takımıma hayranlar İngilizler...

LÜTFEN FM ORJİNAL ALALIM...

Vassili Zaitsev
08.Kasım.2009, 14:59
Abicim nasıl kolay atıp yiyorsunuz anlamadım. Ben az atıp az yiyorum. Fenerle oynuyorum. 14 maçta 19 atıp 8 gol yedim. Maçlarım genellikle 1-0, 2-1 bitiyor. Hatta bir ara 6 maç hiç gol yemedim 3 gol attım :D

Centurion
08.Kasım.2009, 16:31
bence oyundaki en büyük saçmalık forvetlerin önüne top atıldığında direkt kaleye dpğru değil de korner gönderine doğru top sürmeleri :)
adam oraya kadar depar atıyor, sonra durup ekseni erafnınfa dönüp bekkliyor :)

düşünsenize gerçek maçlarda böyle bi şey olduğunu, maç çıkışı linç :D

Knightmare
09.Kasım.2009, 11:29
ben alışamadım yeni taktik sistemine...Beşiktaş'ı rezil ettim ordan istifa ettim, şimdi Osasuna'yı düşürme çabasındayım, ligin dibine demir attım :D zor oyun zooor özellikle zayıf bir takımla oynuyorsanız :)

mogutcu
09.Kasım.2009, 11:57
bu versiyonda zayıf takımla oynamak tam bir ömür törpüsü oluyor. Ama bir o kadar da zevkli.

10 yıldır bu oyunu oynarım hiçbir zaman büyük takım yönetmedim.Büyük takımla oynamanın ne heyecanı olur onu da anlamış değilim.

Nocna Mora
09.Kasım.2009, 12:12
Her istedigini alma ego tatmin etme :n: Fatih Terim işi

Knightmare
10.Kasım.2009, 00:55
her maç 40 metreden gol olursa istediğin kadar iyi savunma yap, bir Agüero çıkıyor, bir Nilmar çıkıyor, bir Simao çıkıyor işini bitiriyor :D
umarım patch ile halletmiştirler, henüz yükleyemedim. bir fırsatını bulup eve kurmam lazım 10.0.1 i...forvete Adriano-Salvador Cabanas ikilisini aldım yok yine fayda. Osasuna bakalım bana ne kadar sabredecek 20. sıradayım, 19. ile puan farkı 6 :0:
zor oyun yaaa...

ozaniel
10.Kasım.2009, 01:01
Ben de gol yollarında sıkıntı çekiyorum. Barcelona ile bile az atıp az yiyorum.

Knightmare
10.Kasım.2009, 04:42
ortasaha ve forvetindeki herkesin uzun şutunu sıksık yap, farkı gör :D:D:D

Centurion
10.Kasım.2009, 08:58
ortasaha ve forvetindeki herkesin uzun şutunu sıksık yap, farkı gör :D:D:D

o yapılır elbette, çok gol oluyor, uzun şutu 9 olan arda bile falsolu güzel goller atıyor. hele van der vaart her maçta atacak utanmasa 30 metreden :)

ama dost, olay "gol" değil..
ara pasları, defansın arkasına adam kaçırmak v.b. sanınırım arkadaşların yapamadığı..

benim de bir sorum olacak:

diyarbakırla oynarken 30 dakikada 3-0 oldu, sonra şeytan dürttü, dedim deneme yapayım..

width/defansive line/time wasting bunlları normale çekip tempoyu "sıfır" (en sol) yaptım.

baktım bizimkiler ne yapıyor diye. 10 dakika öyle oynattım, sonra tempoyu maksimum (en sağ) yaptım, baktım, sonra tempoyu normale aldım (orta) time wasting'i bir minimum bir maksimum yaptım..

açıkçası tempoda fazlaca değişiklik olmadı, time wasting'de ise sıfır yaptığımda bizim elemanlar derin top ve dirket rakip kaleye gitmeye çalışırlarken maksimuma çektiğimde arlalarında top çevirip zamanı öyle öldüreye çalıştılar.. (adı üzerinde ya :))

fakat tempo'da değişiklik olmaması beni düşündürdü..
(ikisini zıt şekilde arttırıp azaltınca da fazla değişiklik olmadı)

2009'da;

time wasting: oyuncuların topu kullanma hızı (ayaklarında tutup zaman öldürme)
tempo: oyuncuların sağa sola deplase olma hızı

idi ve zıt şekilde arttırıp azaltınca çok yararlı oluyordu. bu seride değiştirmişler, daha çözemedim :(

Sysmix
10.Kasım.2009, 12:08
http://img43.imageshack.us/img43/9254/capturexu.png

http://img193.imageshack.us/...93/1016/capture2wk.png

http://img134.imageshack.us/...shot20091106at239.png

http://img134.imageshack.us/...shot20091106at745.png

http://img32.imageshack.us/img32/3368/bjkf.jpg

Süper transferler, tahayyül edemeyeceğimiz skorlar. "Türkiye ligini oynamama sebepleri" adı altında başlık açılsa orda manşetten yayınlanır.

Sanırım türkiye ligine özel ilgi alakadan kaynalanıyor bu durum. Newcastle'ı çalıştırıyorum çok afedersiniz ama ter damlıyo bi yerlerimden maç kazanıcaz, skoru koruycaz diye ( "sıfır" transfer bütçesi olduğundan transferler free; Appiah-Smolarek-Sol Campbell)

Tamamen bakış açısıdır, oyun bu zevk almamzı lazım normal karşılanmalı diyenler olabilir. Ama daha 2. seneden Bjk ile şampiyonlar liginde final falan, intere 4 sallamalar allah aşkına insaf yani. Database'e lafım yok sadece ayarı oynanan küçük nöanslardır derdim, güncellemedeki "aşırı" güncellemeler. Biraz abartmamış mıyız?

Sysmix
10.Kasım.2009, 12:19
Görünmeyen 3 link için;

http://i37.tinypic.com/sfcu8w.png

http://i38.tinypic.com/11jw1ls.png

http://i36.tinypic.com/2uge89k.png

eXcitinG
10.Kasım.2009, 12:26
MiLevsky ve Tuncay ı geçtimde, Pato yu nasıL aLdın diye sorarLar adama...

Sysmix
10.Kasım.2009, 12:52
Linkler alıntı ekşisözlükten. Pato nun sözleşmesi uzatılmıyomus, yuksek maaş olanağı ile bjk ye getirilmiş :) Ben daha çok skorlara takıldım. Olay bu değil böle olmamalı yani madem simülasyon diyoruz, bu o türden değil.

Melekovic
10.Kasım.2009, 14:34
Simülasyon olayını geçeceksiniz zaten, oyun bu haliyle simülasyonun S'si olmaz. Şu anda sadece bol gol gosterip hoşça vakit geçirten bir oyun. Simülasyon haline getirmek istiyorlarsa boşa çene yoracaklarına ve abuk sabuk işlerle uğraşacaklarına oyuna özen göstermeliler. Şu oyunu kaç senedir oynarım, aslında cevap çok basit. Sen bir oyunu yapıyorsun sonraki yılda yapacağın ne olmalı, bir önceki senedeki yaptığın hataları giderip üzerine koymak. Ama bu firma ne yapıyor, hiç hata gidermediği gibi her sene sıfırdan başlıyor. Bu konuda mantıklı düşünen çoğu kişi hemfikirdir zaten.

Şahsen Atalanta ile başladım. Öncelikle dünyada oyuncu araştırmacaılığı yapan kişilerin emeklerine yazık. Oyun oynanıyor ama kötü olan oyuncunun özelliği ile iyi olan oyuncunun özelliği bir takım içinde fazla sırıtması gerekirken bu oyun içinde fazlasıyla sırıtmıyor. Atalanta ile 11. maçıma çıktım 9 galibiyet 2 beraberlik.2 beraberlik Inter ve Juve deplasmanları 3-3 ile, kendim bile müdahale etsem dahi durdurulamayan forvetlerim ve kanat adamlarım var. Acquafresca'nın 10 maç 14 gol, Madonna 10 maç 6 gol, Barreto 7 maç 8 gol. Toplam 11 maç 36 gol tüm takımdan. Bu takım Atalanta ve Atalanta'ya yedek dursun diye alınan Badou Kere'den baska kimse yok.

Bu durumda yapmam gerekeni yapıp oyunu kapattım. Oyunda kornerden gol mü yok giderilmiş mi, pat küt gol oluyor ordan da,yüzde 10 falan anca giderilmiş, sadece artık belli görevli bir kişi atmıyor yayılıyor.

Yılbaşı yamasına kadar bu oyun zor açılır.O gün gelincede ne kadar düzeltilir bilinmez. Taktik komut sistemlerinde de hatalar mevcut, bir süre sonra hepiniz farkedersiniz.

Yapay zeka sadece belirli hamlelere göre var diğer seçeneklere göre yapay zeka ararım seni her yerde şarkısında var sadece :D :D :D

Bu tür soruların daha sıkıştırılarak gelen kişiye sorulmasını beklerdim.Ama adam geldi , sorular rahatsız bile etmedi, bir de üzerine düzgün yapamadığı işin mağduru olarak gözüktü ve gitti. Türkçe çıkmasını çok isterim ama düzgün kafa ile yapılmayan bir işte oyun dili japonca olsa ne farkedecek. Ya da denmiş işte oyunun fiyatı böyle çünkü çok satılmıyor korsan piyasası daha fazla,10 bin olunca belki fiyattada indirim yaparlar diye. Oyunun bir değeri olup da bize yüksek tutulsa anlarım ama oyunun fiyatı öyle çıkıyor, düşse düşse ne kadar düşerdi ki. Burda oyun fiyatı düşsünde alalım diye bir tutum yok, öncelikli olarak oyunda hakkettiğini versin. Oyunun asıl değerine gelince, yok pahasına çıkarıyolar diyenler olmuş, Noel baba mı bu firma? Her sene kullanıcılarını mutlu etsin varsın onlar kar etmesin. Sen oyunun bir çok yerini bedavaya getir nerdeyse üzerine ekle,maç motoru üzerinde oynama yap,bir kaç da üzerine sos ekle, sonra ne paralara mal ediyoruz. Komik.

Ama ne paralara mal edilen ve bu uğurda o oyun motorunu oluşturmak için dünyaları harcanılan oyunlar var. Hatta çalışanı bile daha fazla.Ama oyun fiyatlarını yanyana getirince bakıyoruz hep FM daha fazla.

Bir de bir firma kendi ürününü korumaktan sorumludur. Eğer bir ürünü korumadan haydi diye ortaya çıkarırsan şu anda sadece bizde Çinde ve Rusya'da değil çoğu yerde korsanı firma olarak arttırırsın. Ama burda asıl soru bu bilinçli mi yapıldı? Çünkü ülkemizde bile resmi firma olup da kayıtsız ekonomi diye korsandan kazanç sağlayan firmalar var. Kendi ürününü geçen sene koruyabiliyorken bu sene acizliğin içine düşersen burda herkes soru işareti arar.

Neticede ne oldu geldi ve gitti oldu. Neticede ne oldu,kendi adıma bu oyunu son orjinal alışım oldu. Artık çok da üzülmem. Seneyede göreceğim ,şu an oyun olarak aynı statüde gördüğüm ve sadece data olarak geride olan CM daha sorumlu davranışlar içinde bulunduğu için,bu sene altyapısınıda toparladığını görüyorum. Seneye FM'de data da kalmayacak gibi,acaba sonra ne bulacağız.

Yoksa yıllar önce Domark amblemi hafızama kazınmış olan CM'ye seneye benim için geri dönüş mü olacak? Şu an öyle gözüküyor.

Soru oyun çok mu kolay;

Cevap ise bir reklamdan alıntı, beyaz ötesi pardon kolay ötesi :D :D :D

Chinatown
10.Kasım.2009, 15:33
oyunun yapay zekası çok fena değil, Trabzonspor la euro cup ta m.city ile karşılaşınca çok iyi oynadığım maçlaro 3-0 4-0 kaybedebiliyorum, oyun mantığına göre sonuç doğru ama futbol yanlış..

tabi normal oyunda.. bende bazen paylaşım sitelerinde böle saçma başlıklar görüyorum, sonra kadrolarına bakıyorum, sonuç enteresan..

3-4 minyon transfer bütcesi olan takımların kadrolarında 15-20 milyonluk oyuncular.. ee sonuçta Türkiye liginde de kadrosunda 15-20 milyon dolarlık 3-4 oyuncusu olan takımlar avrupada başarı sağlar.

hem böle sansasyon yaratmak için database i yiyor sonra sansaston oldu diye şaşırıyor garip bir durum.. :icon_confused:

MAGARA_MAN
10.Kasım.2009, 19:49
cm oynayın fm yi prostesto edip... ha çok iyi değil belki ama Türk oyuncuların değerini anlamışlar.. ben şahsen eidos taki fm ayrımından sonrailk kez cm oynuyorum çok süper değil ama 25 Lira ve Türkçe tamamı Türkçe o kadar güzel birşey ki bu .. siz de deneyin derim. FM en azından saçma sapan bahaneler üretmez oyunun Türkçe çıkmaması için. CM nin Türk pazarındaki kârından sonra onlar da Türkçe yapar ama hala böyle bu saçma oyuna buglu oyuna devasa para verilirse o zaman asıl Türkçe çıkarılmaz ve düzgün oyun çıkarılmaz. Pazarlama mantığına göre talep olarak cezalandırılması gerekir diye düşünüyorum. Aksine bu forumlarda bocalar dururuz. Tepkini koy Türkiye :D :schaf::director::director::director::director: