PDA

View Full Version : Defans oyuncuları

mogutcu
09.Kasım.2009, 11:17
Arkadaşlar ,
Daha önceki versiyonlara göre defans oyuncularının en Temel Özellikleri olan, Heading,i Jumping, Tackling, Marking, yanında diğer özelliklerininde iyi olması bu oyunda daha fazla önem kazanmış.

FM 2009 da bile BU temel özellikleri iyi olan bir DC gayet iyi işler yapabiliyordu.

FM 2010 da ise Work rate , Determination, decision ,Compusure , bunun gibi diğer özelliklerde iyi değilse defans yol geçen hanına dönüyor.

En azından bende öyle oldu.

Getefedeyim İlk sezonumda Transfer yapmadan ligi 3. bitirdim malum ikilinin ardından. Defansda CATA DİAZ oynadı ve gayet iyi oynadı ligin en az gol yiyen takımıydım. Taktiğim aynı ama diazzı mecburiiyetten sattım bu sene yine ilk 6 da geziniyorum , ama çok pozisyon veriyorum ve fazla gol yiyorum.

Bu sorunu yaşayan ve çözümünü bulan varmı , malum Orta halli takımlar için, iyi defans oyuncusu bulmak çok zor.

Vassili Zaitsev
09.Kasım.2009, 16:43
Bu oyunda dedeğin gibi olmuş açıkçası iyide olmuş. Yıldız oyuncu ile iyi oyuncu arasındaki fark daha belirgin. Bazende tıldız diye aldığınız oyuncular fos çıkabiliyor. O da kötü oluyor :D

Centurion
09.Kasım.2009, 21:19
ben çok elit oyuncular hariç iyi savunma oyuncusu bulamadım..
elit'ler de çok pahallı..
naldo'yu istiyorum 20 milyon avro diyorlar..
pehehpeh...

burak434
09.Kasım.2009, 21:40
Composure'un defans oyuncularına ne etkisi var?Onun forvetler için gerekli olduğunu sanıyodum?

Centurion
09.Kasım.2009, 21:46
vallaha öyle aslında ama savunmadan topu uzaklaştırdıklarında "he showed great composure" diye bir şey diyor spiker..

Chinatown
10.Kasım.2009, 01:08
evet defans oyuncusu bulmak kolay değil ama bu sorun gecen senelerdede vardı, 4 senedir fm oynarım Trabzonspor dışında takımla oynamadım, ondan bu orta halli takım sendromunu bilirim. ama büyük liglerde aramamk gerek, öle olunca parası da büyük oluyor..

havard nordveit (nürnberg/arsenalden kiralık)
mathias horgensen (fc kobenhaven)
bruno ecuele manga (angers)
ömer toprak (freiburg)
cedric mongongu (monaco)
eren güngör (kayserispor)

bu oyuncular gözüme ilişti, artık çok iyi oyuncu alınamıyor ama o seviyenin bir altında oyuncularla iyi yerlere gelinebiliyor, umarım iş görür..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
eren yok, eren yok pardon nereden çıktı o, o da pahalı, pahacı kayseri :p