PDA

View Full Version : Tug's Training 2010

bilol
09.Kasım.2009, 17:39
Herkesçe beğenilen Tug's antreman paketinin Football Manager 2010 versiyonudur.
Burda vermemin sebebi ise kendi sitelerine Ülkemizden erişimin yasak olmasıdır.

Kurulum için Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2010\schedules klasörünün içine atmalısınız.
As takım için ayrı genç takım için ayrı ayrı program mevcuttur.

http://www.turksportal.net/dosya/fm/29113/bilgi/

Herkese iyi oyunlar...

Sekopej
14.Kasım.2009, 14:10
Çoğu kişinin kullandığı bir program, gecikme için özür diler, paylaşım için teşekkür ederiz.

Ahmet Göktaş
14.Kasım.2009, 14:13
Beşiktaş ile ilk sezonda kullanılmaması gerek program :)

Teşekkürler.

eXcitinG
14.Kasım.2009, 14:17
FM08 serisinden beri kuLLandığım tek idman programı. Bence FM nin en iyi idman programı budur.

gungorbdk
18.Kasım.2009, 22:12
Yorumlar çok güzel, umarım ben de yararını görürüm. Teşekkürler.

El Barto
18.Kasım.2009, 22:47
Rapidden başka bir yere atabilir mi elinde olan biri. Rapid iyice uçtu 0 kb'lik dosyayı bile çekemiyoruz. :)

Castlevania
19.Kasım.2009, 01:45
Rapidden başka bir yere atabilir mi elinde olan biri. Rapid iyice uçtu 0 kb'lik dosyayı bile çekemiyoruz. :)

http://www.megaupload.com/?d=E0UL73XX

gungorbdk
19.Kasım.2009, 14:49

Hocam, JDownloader programı ile Rapidshare'den dosya indirilebiliyor. Program ne yapıyorsa artık birkaç denemede çözüyor. Denemeni tavsiye ederim.

lexoqe
20.Kasım.2009, 03:41
Güzel program ama artık oyunu tam bilenler kendi programlarını kendileri takıma göre oluşturabilir diye düşünüyorum...en azından menejer bilgilerini kullanarak =)

sentugo
20.Kasım.2009, 14:27
Bu younda 2007'den beri kullandığım tek antereman paketi.. Bu adamlar gerçekten işini iyi biliyor..

Tek eksik gördüğüm şey Target ile Hızlı forvetin olmaması.. 2008'de bu vardı.. Ama son iki seridir bu yok. Bende kendim ayarlıyorum o olayı..

gungorbdk
20.Kasım.2009, 18:11
Ben tüm takıma uyguladım ama birkaç pozisyonda bana göre problem var. Kendi yaptığım antreman düzeni etkinken defans oyuncularının fiziksel özellikleri ve bunun yanında defansif özellikleri artıyordu. Ancak şimdi korner özelliği cross özelliği artmaya başladı. Bir defansın bunlara ihtiyacı var mı bilmiyorum ama ben direkt olarak değiştirdim daha çok fiziksel antreman yaptırıyorum.

Siz ne diyorsunuz bu duruma?

goodnightkiss
20.Kasım.2009, 18:42
bu programı indirdim fakat, genc oyuncular a takımın antreman programında gözüküyor.. genc oyuncuları genc antreman paketine dahil edemiyorum. bilen varmı acaba bu sorunu nasıl giderecegimi

mustang
20.Kasım.2009, 18:48
Arkadaşlar bu paketi nasıl indirecegiz ben anasayfadaki hiç bir dosyayı inderemiyorum sebebi nedir acaba

lexoqe
20.Kasım.2009, 20:18
Ben tüm takıma uyguladım ama birkaç pozisyonda bana göre problem var. Kendi yaptığım antreman düzeni etkinken defans oyuncularının fiziksel özellikleri ve bunun yanında defansif özellikleri artıyordu. Ancak şimdi korner özelliği cross özelliği artmaya başladı. Bir defansın bunlara ihtiyacı var mı bilmiyorum ama ben direkt olarak değiştirdim daha çok fiziksel antreman yaptırıyorum.

Siz ne diyorsunuz bu duruma?

Şimdi bu programı kullanıyosun diye yada senin ayarladığın bir programda defans oyucularına sadece defansif yani top kapma kafa gibi özellikleri herzaman artacak diye bişey yoktur...Bir defans oyuncusununda korner özelliği artabilir....oyuncuların kişisel özelliklerine baglıdır....

a oyuncusunda hız ceviklilik artar... b oyuncusunda hızlanma ve saglık artar...örnek veriyorum sadece...

yani bi problem olacağını sanmıyorum...böyle devam et sezon öncesi şüphelndiğin tatktik içindeki oyuncuların özelliklerini kaydet ve sezon sorasıkileri kayedet...bi bakalım istersen...

İyi oyunlar...

gungorbdk
20.Kasım.2009, 21:28
Arkadaşlar bu paketi nasıl indirecegiz ben anasayfadaki hiç bir dosyayı inderemiyorum sebebi nedir acaba

İndir butonu biraz minik, nedeni bu büyük ihtimal. Mavi renkli google reklamlarına benzer bir İndir bağlantısı var.

Şimdi bu programı kullanıyosun diye yada senin ayarladığın bir programda defans oyucularına sadece defansif yani top kapma kafa gibi özellikleri herzaman artacak diye bişey yoktur...Bir defans oyuncusununda korner özelliği artabilir....oyuncuların kişisel özelliklerine baglıdır....

a oyuncusunda hız ceviklilik artar... b oyuncusunda hızlanma ve saglık artar...örnek veriyorum sadece...

yani bi problem olacağını sanmıyorum...böyle devam et sezon öncesi şüphelndiğin tatktik içindeki oyuncuların özelliklerini kaydet ve sezon sorasıkileri kayedet...bi bakalım istersen...

İyi oyunlar...
Hocam haklısın ama derecesi fazla tutulmuş. Ben hep takip ediyordum hiç korner özelliğinin arttığını görmedim ancak bunu deneyince arttığını gördüm. Zaten baktığımda da derecesi benim yaptığımdan fazlaydı.

Bence oyuncu gelişirken kaderine bırakılmıyor, menejer nasıl antreman yaptırdıysa ona göre yükseliyor. Ben oyuncularımın PA'sını ona gerçekten ihtiyacı olacak şeyler katarak yükseltmek istiyorum. Hani görüyoruz ya, teknik anlamda sadece heading, tackling ve marking özellikleri son seviye diğerleri ise düşük seviye olan kaliteli oyuncuları. İşte, zaten kısıtlı PA'yı en azından bu şekilde kullanarak yapmak istiyorum. Hatta alt yapıda bir defans oyuncusu çok iyi bir şekilde gelişti. Şu an heading ve marking özelliği 16, tackling ise 15 teknik özellikler arasında. Ve o oyuncu da çok kaliteli bi oyuncu değildi, ya bu 2010'da böyle ya da mevcut PA'yı mantıklı bir şekilde kullandım. Bahsettiğim oyuncu Eren Sertaç, resim ekleyeceğim.

lexoqe
20.Kasım.2009, 21:33
İndir butonu biraz minik, nedeni bu büyük ihtimal. Mavi renkli google reklamlarına benzer bir İndir bağlantısı var.

Hocam haklısın ama derecesi fazla tutulmuş. Ben hep takip ediyordum hiç korner özelliğinin arttığını görmedim ancak bunu deneyince arttığını gördüm. Zaten baktığımda da derecesi benim yaptığımdan fazlaydı.

Bence oyuncu gelişirken kaderine bırakılmıyor, menejer nasıl antreman yaptırdıysa ona göre yükseliyor. Ben oyuncularımın PA'sını ona gerçekten ihtiyacı olacak şeyler katarak yükseltmek istiyorum. Hani görüyoruz ya, teknik anlamda sadece heading, tackling ve marking özellikleri son seviye diğerleri ise düşük seviye olan kaliteli oyuncuları. İşte, zaten kısıtlı PA'yı en azından bu şekilde kullanarak yapmak istiyorum. Hatta alt yapıda bir defans oyuncusu çok iyi bir şekilde gelişti. Şu an heading ve marking özelliği 16, tackling ise 15 teknik özellikler arasında. Ve o oyuncu da çok kaliteli bi oyuncu değildi, ya bu 2010'da böyle ya da mevcut PA'yı mantıklı bir şekilde kullandım. Bahsettiğim oyuncu Eren Sertaç, resim ekleyeceğim.

Ya zaten kaderine bırakılacak die bişe demdim ki :) bazı oyuncuları antremanda takımla çalışamazlar istersen biraz daha incele ben gelince bakacam ssler iekle bakalım...başka arkadaşlarında yorumlarını görünce çözüm buluruz :)

reborn471
21.Kasım.2009, 15:08
geçenlerde indirdim bu antrenmanı
aynı dosyadır die düşünerek yorum yapıcam
bence crossing çalışmasının sadece kanat oyunucularında fazla olması gerekir
dier mevkiler için de gereksiz seviyede kullanıldığını düşünüyorum

poggerpohl
29.Kasım.2009, 14:30
Fenerbahçe'de bir sezon denedim.
Çok sakatlık yaşadım, oyuncuların kondisyonunu düşürdü çok.

Kondisyon sorunu belki haftada iki maç yapmadan kayanaklanıyor olabilir ama oyuncuların çoğu da yüksek çalışma temposundan dolayı mutsuzdu.

HooijDonk07
05.Aralık.2009, 18:19
2007 den beri kuLLandığım tek antreman programı Emrah Abi askerde olduğu için bu sene başkası vermis :)

murti13
16.Aralık.2009, 16:17
Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2010\schedules dosyası bende yok nasıl olacak yaa

HooijDonk07
16.Aralık.2009, 17:17
kendin yapcan arkadaşım

ahmetgurlek
19.Aralık.2009, 15:07

sertaç eren i ben ilk sezon direk a takıma aldım. sürekli tutoring yaptırdım. ilk sezon 15 maç, ikinci sezon ilk 11 oynattım. şu anda 4. sezondayım current ability 135, potential ı zaten 136. strong centre back oldu ve değeri 10.5 milyon avro... dahafazla da bi şey olmuyor...

ekurcenli
24.Aralık.2009, 15:53
Leeds united'ta 3 sezondur kullandiğim antreman programıdır.İlk sezon sorun yaşamazken 2 sezondur sakatliklarla boğuşuyorum.Tek tesellim geniş kadroyu sevmem.Bu nedenle fazla zorluk çekmedim.Arkadaşlar bilmiyorum sizde nasil ama.İkinci yil regend cikan Anthony peel adli oyuncumun gelişimini yetersiz buldum.İlk yıl antreman programnı ikinci yıl ise bu oyuncuya özel antreman uyguladım.Ama sonuç değişmedi.

Ayrıca 10.2.0 da ki yenilikler arasında Soğukkanlılık ve konsantrasyon özelliklerinin kaleci antremanıylada geliştiği duyurulmuştu.Bu versiyonda aşağıda göründüğü gibi oyucunun antreman gelişimi tıklanıldığı zaman shooting katogorisinde 'composure' ozelliği yok.

http://img192.imageshack.us/img192/2746/sogukkan.png

Peel 2010

http://img130.imageshack.us/img130/6056/peelozellik.jpg

Peel 2012
http://img31.imageshack.us/img31/2199/peell.jpg

Son 1 yıldır oyuncumun kullandığı özel antreman programı
http://img69.imageshack.us/img69/9879/antreman.png

Taktik antremanını ozellikle off the ball ozelliğinin gelişmesi icin ( Çünkü Markaj yapılmasa çok ofsayta düşüyor,markaj yapılsa çıkamıyordu).Ball Control'ü teknik ve first touch ozelliğini gelişimi için,shooting özelliğini ise Long shot ve composure özellikleri için

Oyuncunu bazı özellikleri ve oynadığı maçlar.

http://img710.imageshack.us/img710/9943/peelhistori.jpg

Oyuncuma ilk yılında yıldızım Jermaine beckford geçen sene Michael Owen ile tutoring yaptırdım.

http://img36.imageshack.us/img36/6056/peelozellik.jpg

Leeds united da genç akademisini geliltirmiştim geçen yıl su anda excellent oda 20 uzerinden 17-18 falan yapıyordu herhalde .Koçlarımın da ss ini ekliyorum.Bunlardan daha iyisi alınmıyor maalesef.
http://img694.imageshack.us/img694/5052/facilities.png
http://img694.imageshack.us/img694/7429/leedsanreman.png

Soğukkanlılık çok mu yavaş gelişiiyor ?.Ayrıca Oyuncum genel olarak geliştide ben mi yetersiz görüyorum ?
Sorun Antreman programımı? yoksa koçlar mı ? yada tesisler mi ? veya ben mi? :)

Cevap verip,çözüm bulmama yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler..

sentugo
30.Aralık.2009, 18:54
Şimdi koçlar olamaz.. Tesesiler belki

Ama antrenman programında hiç bir sorun yok..

O oyuncunun potansiyeli o kadardır.. Ondan..

Bir de adamı 11 oynatmazsan zaten gelişmez çok

Cengo
30.Aralık.2009, 21:20
sertaç eren i ben ilk sezon direk a takıma aldım. sürekli tutoring yaptırdım. ilk sezon 15 maç, ikinci sezon ilk 11 oynattım. şu anda 4. sezondayım current ability 135, potential ı zaten 136. strong centre back oldu ve değeri 10.5 milyon avro... dahafazla da bi şey olmuyor...

Sertaç'ın PA -8, 130 ile 160 arası her oyunda rastgele bir değer belirlenecek demektir. Sizin şansınıza ise 136 gelmiş.

goodnightkiss
21.Ocak.2010, 17:34
bu programı indirdim fakat, genc oyuncular a takımın antreman programında gözüküyor.. genc oyuncuları genc antreman paketine dahil edemiyorum. bilen varmı acaba bu sorunu nasıl giderecegimi...

bu sorunu bir yaşıyan benmiyim arkadaşlar?

CaykurRizespor
01.Mart.2010, 13:23
bu programı indirdim fakat, genc oyuncular a takımın antreman programında gözüküyor.. genc oyuncuları genc antreman paketine dahil edemiyorum. bilen varmı acaba bu sorunu nasıl giderecegimi...

bu sorunu bir yaşıyan benmiyim arkadaşlar?

Dahil Edecegin OyunCuların Genc KontratLı OlmaLarı Gerekir.

tur22
16.Nisan.2010, 12:10
linke girmiyor rapidshare linkine

Omer90
18.Nisan.2010, 09:42
arkadaşlar 10.0.3 de de etkilimi