PDA

View Full Version : Kaç Lig Açabilirim

edgaras1905
10.Kasım.2009, 00:00
Dün orjinal oyunu aldım daha gelmedi ama merakla bekliyorum ilk defa orjinal oyun aldım :D
Benim Sistem Amd X2 64 5200+2.70 ekran kartı ise 1gb ati redeon 4650 rem ise 2 gb kaç lig acabilirim bana biri tavsiye yazabilirmi örnegin

TÜRKİYE 2.lig 1.lig
ingiltere 1.lig
ispanya 1lig
.
.
.
gibi

Universal
10.Kasım.2009, 00:11
Fazla lig açmanı tavsiye etmem. Çünkü; çok lig açtığın zaman fikstür yavaş ilerliyor, çok fazla takım ve oyuncu olduğun için. Sistemin fena sayılmaz. 5-6 lig açabilirsin. Bu arada bu konu teknik sorun olmadığı için genel tartışmalara taşıyorum.

edgaras1905
10.Kasım.2009, 00:13
Fazla lig açmanı tavsiye etmem. Çünkü; çok lig açtığın zaman fikstür yavaş ilerliyor, çok fazla takım ve oyuncu olduğun için. Sistemin fena sayılmaz. 5-6 lig açabilirsin. Bu arada bu konu teknik sorun olmadığı için genel tartışmalara taşıyorum.

Tamam kusura bakma

Bende fiksür hızlı ilerlemesini istiyorum dedigini yapacam ama ben liglerin sadece 1.liglerinimi acayım?

Universal
10.Kasım.2009, 00:18
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=80512

Burada yazan gereksinimleri kendi özelliklerin ile karşılaştır. Zaten çok lig açınca mutlaka yavaş ilerler. Çok fazla oyuncu ve takım yüklenir. Fikstürde bekleme yaşarsın. Bu nedenle her zaman az lig öneririm ama; sevdiğin ve önemli futbolcuların olduğu ikinci ligleri açabilirsin, bu daha da zevk katar.

edgaras1905
10.Kasım.2009, 00:23
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=80512

Burada yazan gereksinimleri kendi özelliklerin ile karşılaştır. Zaten çok lig açınca mutlaka yavaş ilerler. Çok fazla oyuncu ve takım yüklenir. Fikstürde bekleme yaşarsın. Bu nedenle her zaman az lig öneririm ama; sevdiğin ve önemli futbolcuların olduğu ikinci ligleri açabilirsin, bu daha da zevk katar.

kardeş birde oyuna başlarken small velan yazıyor onu ne yaparsam zevkli olur :D genişimi yapim:

Chinatown
10.Kasım.2009, 00:24
oyunu acıyorsa ekran kartının önemi yok sanırım, ram ile işlemci önemli

Intel® Core™2 Duo 2.40 GHz L2 3MB Cache Bellek P8600

benim işlemci buymuş ram de 3 gb 19 lig açık şu an, rahatça oynuyorum, ama fikstür konusundaki değerlendirmeler doğru, helede farklı kıtalardan lig secersen.. bende brezilya ve arjantin ligleri yaz tatilini uzatmakta..

edgaras1905
10.Kasım.2009, 00:28
oyunu acıyorsa ekran kartının önemi yok sanırım, ram ile işlemci önemli

Intel® Core™2 Duo 2.40 GHz L2 3MB Cache Bellek P8600

benim işlemci buymuş ram de 3 gb 19 lig açık şu an, rahatça oynuyorum, ama fikstür konusundaki değerlendirmeler doğru, helede farklı kıtalardan lig secersen.. bende brezilya ve arjantin ligleri yaz tatilini uzatmakta..

ben büyük ligleri acacam cok fazla degil

ingiltere
türkiye 1 ve 2.lig
italya
ispanya
fransa cok olmazsa birde almanya:D

oyuna başlarken small large felan var onlara ney yapim:D

Chinatown
10.Kasım.2009, 00:29
medium yap en iyisi

Universal
10.Kasım.2009, 00:30
kardeş birde oyuna başlarken small velan yazıyor onu ne yaparsam zevkli olur :D genişimi yapim:

O yükelenecek oyuncu sayısını belirtir, açtığın liglerde ki bütün oyuncular yüklenir. İyi bir bilgisayara sahip isen geniş, ortalama bir bilgisiayar ise normal, kötü ise küçük database olmalı.

Chinatown
10.Kasım.2009, 00:35
O yükelenecek oyuncu sayısını belirtir, açtığın liglerde ki bütün oyuncular yüklenir. İyi bir bilgisayara sahip isen geniş, ortalama bir bilgisiayar ise normal, kötü ise küçük database olmalı.

çok doğru.. misal fm 2009 da potansiyeli yüksek oyuncular bazen sadece large da cıkıyordu (eren derdiyok) 2010 da pek rastlamadımda ama yinede karar senin.. ben mediumdan memnunum su anda..

edgaras1905
10.Kasım.2009, 02:35
çok doğru.. misal fm 2009 da potansiyeli yüksek oyuncular bazen sadece large da cıkıyordu (eren derdiyok) 2010 da pek rastlamadımda ama yinede karar senin.. ben mediumdan memnunum su anda..
yukarda yazdıgım sistemde hangisi iyi olur büyük modu secersem ve 5 yada 6 lig acarsam takvim ilerlemesi nasıl olur

Chinatown
10.Kasım.2009, 02:59
bunu bir ölçü olarak söylemek çok zor.. yalnız ben olsam large database ile 5 lig açacağıma, medium ile 7-8 lig açarım, large database in medium dan çok farkı yok, gereksiz oyuncular daha fazla oluyor o kadar..

Knightmare
10.Kasım.2009, 04:40
oyunda kaç lig varsa hepsini açabilirsin tabi 1 sezon kaç haftada biter orasını kestiremedim :D
bende sizin pc'lerin yarısı bile yok ama 6-7 lig ve large db ile gayet güzel oynuyorum.

Sysmix
10.Kasım.2009, 16:29
endonezya-hindistan-çin ligi hariç tüm ligler açık database large, haftada 1 sezon biteryim derdi olamayan, 9-6 çalışan, iş sonrası gün içi 1 2 saat oyun vakti olan-haftasonu isteğe bağlı :) - arkadaşlar için ideali -pc de yeterli ise- hepsi açılır, tv de net de vb. yerlerde denk gelen futbolcuları fm de arayıp bulma gibi takıntıları olanlara ilaç gibi gelir, mis gib oynanır.

Nocna Mora
10.Kasım.2009, 17:03
Medium'da

İngiltere
Almanya
Fransa
İtalya
İspanya
Türkiye

süper liglerini aç yeter sana :)

Chinatown
10.Kasım.2009, 17:12
Türkiye (2.lige kadar)
ingiltere
almanya
fransa
italya
ispanya
portekiz
rusya
brezilya
arjantin
hollanda
belçika
isviçre
iskoçya
romanya

bende açık ligler bunlar, brezilya ve arjantin liglerini normalde çıkmayan oyuncuları olduğu için seçiyorum.. diğer takımlar da normal şampiyonlar ligine takım gönderen ligler, açılmama nedeni yok :)

birde

amerika birleşik devletleri
güney kore
avustralya
güney afrika
singapur
malezya

ligleri açık, bunların nedeni 12-13 yıl Trabzonda başarılarımdan sonra 6-12 ay gidip hem kafayı dinlemek hem de yeni ufaklara yelken açmak için eklediğim ligler :) (misal abd liginde ligde maçtan sonra uzatmalar oynanıyordu :))

ozzymanborn
11.Kasım.2009, 18:39
çok lig açmak oyunu fazla yavaşlatmıyor. 2009'da 51 ülke 117 lig açıktı bu sene editörle yaratılan liglerde ufak bir sorun olduğu için henüz öle bir kariyer açamadım (82 den fazla extra yaratılmış data kabul etmiyo oyun henüz.) Bence çok lig açmanın oyunu yavaşlatması şehir efsanesi :) Bu sene hedef 208 ülkeyi aynı anda açmak.
Evet yavaşlatır biraz ama sıkılma ihtimalini 0'a indiriyor özellikle de uzaklarda bi yerde başlayıp avrupaya dönmenin yollarını ararken... Hele de Halı saha futbolcusu (Sunday league footballer) moduyla başlayınca...

Gerçi bu sene sadece 11 Türkiye ligi açtım kendi database'imde test oyununu çok sevdim ama 10.2 çıkınca yine tüm ligleri açarım... Selçuk Efesspor'u çalıştırıyorum...