PDA

View Full Version : FM 2010 Editör

uaemrah
10.Kasım.2009, 16:17
Editör'den yaptığım değişiklikleri kaydetmeme rağmen oyun'a yansımasını sağlayamadım...2009 daki gibi yeni oyun dediğimizde data seçemiyoruz ve değişiklikleri bir türlü oyuna yansıtamadım...

editör'de değişiklikleri kaydet dediğimde çıkan orjinal dosyanın üzerinede yazsam fayda etmedi..

Bilgi sahibi olanların görüşlerini bekliyorum

Sekopej
10.Kasım.2009, 20:18
Farklı kaydet dediğinde xml dosyası oluşturuyor, yeni oyun dediğinde, karşına çıkan kutunun sağ altında Change yazar, ona tıklarsan, oluşturduğun dataları görebilirsin, oradan seçim yapıp, oynayabilirsin.

uaemrah
13.Kasım.2009, 20:52
Teşekkür Ederim Sekopej...

Sorun halledildi...

alpgemini
17.Kasım.2009, 12:04
Farklı kaydet dediğinde xml dosyası oluşturuyor, yeni oyun dediğinde, karşına çıkan kutunun sağ altında Change yazar, ona tıklarsan, oluşturduğun dataları görebilirsin, oradan seçim yapıp, oynayabilirsin.

Karşıma kutu çıkmıyor ki seçim yapabileyim. Yeni oyun dediğim zaman direk orjinali kurup başlatıyor oyunu. Nasıl çıkacak bu kutu?

Sekopej
17.Kasım.2009, 12:45
Belgelerim içerisinde yer alan Football Manager 2010 içerisinde editör data klasörü bulunuyor mu?

alpgemini
17.Kasım.2009, 12:48
Belgelerim içerisinde yer alan Football Manager 2010 içerisinde editör data klasörü bulunuyor mu?

Evet bu klasör var. ve yaptığım değişikliği kaydettiğim xml dosyası da var.

Sekopej
17.Kasım.2009, 13:02
Ben editor datayı silip oyuna girdim ve denediğimde Choose Database ekranı gelmedi. Belgelerimde yeni bir editor data oluşturmuş ama yine de gelmedi.

Oyunu kapatıp, silmiş olduğum editor data içerisinden 1 dosyayı yeni oluşturulan editor data içerisine attım ve oyuna girip denediğimde sorun çözüldü. Siz de, ediör datayı başka yere taşıyıp, oyuna girin, yeni oluşturulan editör data içerisine, sizin yapmış olduğunuz xml dosyalarını taşıyın ve oyunu kapatıp açıp tekrar deneyin.

Pek emin değilim, muhtemelen olmayacaktır ama yine de denemekte fayda var.

ARZTALEP
17.Kasım.2009, 14:14
Ben editor datayı silip oyuna girdim ve denediğimde Choose Database ekranı gelmedi. Belgelerimde yeni bir editor data oluşturmuş ama yine de gelmedi.

Oyunu kapatıp, silmiş olduğum editor data içerisinden 1 dosyayı yeni oluşturulan editor data içerisine attım ve oyuna girip denediğimde sorun çözüldü. Siz de, ediör datayı başka yere taşıyıp, oyuna girin, yeni oluşturulan editör data içerisine, sizin yapmış olduğunuz xml dosyalarını taşıyın ve oyunu kapatıp açıp tekrar deneyin.

Pek emin değilim, muhtemelen olmayacaktır ama yine de denemekte fayda var.

bikaç kişide daha böle sorun çıkmıştı. ekrana gelmiyo diyolar.

ozzymanborn
17.Kasım.2009, 16:52
config.xml dosyasının üstüne yazılmaması gerekmekte. Başka bir isimle kaydetmeniz ve oyunun yeniden başladığında kendi config.xml dosyasını yeniden yaratması halinde sorun çözülecektir.

World Hollow o1
23.Ağustos.2010, 05:42
Serkan abi ben sadece Türkiye liglerinin Adlarını değiştirip yükseleni düşeni yapıp yeni oyun kurucam ama xml olmuyor.

iş bittikden sonra tam ne yapmak gerekiyor bir yardımcı olur musun?

Sekopej
23.Ağustos.2010, 14:13
xml olması önemli değil, editörde kaydet seçeneği var, o şekilde kaydedersen, uzantısı xml olmasa da oyunu kurmak istediğinde oluşturduğun yeni data karşına çıkacaktır.

World Hollow o1
23.Ağustos.2010, 14:15
xml nasıl yapıcaz peki abi.
benim oluşturduklarımda mesela birşeye bakmak için oyuna alt'a atınca tekrar girmeye çalışıyorum kasıyor girmiyor oyuna.

Sekopej
23.Ağustos.2010, 14:20
Sen editörde Save as dediğinde çıkan ekranda kaydettiğinde sorun olmaması lazım, ben öyle yapıyorum, xml kaydediyor ve oyuna başlarken seçiyorum. Nasıl dönüştürüldüğü konusundaysa bir fikrim yok.

World Hollow o1
23.Ağustos.2010, 14:29
ben seçiyorumda mesela biraz ilerliyorum sonra aşağı atıyorum oyunu simge durumundan normal olarak oyuna tekrar giremiyorum donup kalıyor..
acaba bu neden olabilir..?

Sekopej
23.Ağustos.2010, 15:17
Direk oluşturulan data ile alakalı diyemeyiz, başka db ile kurduğunda da oluyor mu? Bilgisayarla alakalı olabilir, işletim sisteminde sıkıntı olabilir, başka programlar etkilemiş olabilir, şu sebepledir diyemem ben.

Sweinsteiger
23.Ağustos.2010, 21:20
FM 2O10 EDİTÖR paylaşımı yapabilir misiniz arkadaşlar bende yok...

BaGa TaRKaN
24.Ağustos.2010, 01:44
FM 2O10 EDİTÖR paylaşımı yapabilir misiniz arkadaşlar bende yok...

Oyun Kuruluysa Editör Dosyası Mutlaka Vardır. Kurulu Yerdeki Football Manager 2010 Klasörünün İçinde Data, Tools Klasörleri Var. Editör Tools Klasörünün İçinde:)

Sweinsteiger
24.Ağustos.2010, 02:43
evet buldum çok teşekkürler :)

mehmetd
26.Ağustos.2010, 03:16
arkadaşlar kesin çözümü yazıyorum:
bende sizin dediğiniz gibi xml olarak kaydettim ama yeni oyun dediğimde kaydettiğim xml dosyası klasörde yoktu bende compress data falan kısmı var editörde onu kaldırıp kaydettim editör data nın içine dbc olarak kaydettim sonra oyuna başladığımda oyun hata verdi zira bazı güncelleme hataları yapmıştım kaldırdım yeniden kurdum ve xml dosyasını oradan başka klasöre taşıdım(yoksa türkiye ligi 20 takımlı oyun kurulamaz diyor xml yi kaldırmak gerekiyor)ben 2 takım eklemiştim editörden ankara sporu liglerden kaldırdım ve d.bakırı alt lige gönderdim kocaelini kaldırdım mecburen
yani kesin sonuç kısaca;
editör data içine dbc olarak kaydedin yeni oyun dediğinizde belirtilen klasörden yarattığınız editör database change(dbc) dosyasını seçin(bu dosyanın adını farklı belirtin mesela takımım,özel vs. gibi)
sonra yeni oyuna başlayın.hadi iyi oyunlar...