PDA

View Full Version : Kontratı Bitecek Oyuncular

sergennnn
15.Kasım.2009, 12:36
Arkadaslar oyunumda daha ilk sezonumdayım.
Adrianonun sözlesmesi 30.5.2010'da bitecek. Ben suan 2010 yılının ocak ayındayım. 30.6 da sözlesmesi bitecek oyunculara teklif yapıp imza attırabiliyorum ama Adrianoda boyle bir sey yok. Baskasıyla sozlesme imzalamadı, takımıyla sozlesmesini yenilemedi..

Brezilya'da falan bunla ilgili yasak var da oyuna mı aktarılmıs ?

*Konuyu acacak yer bulamadım en son burası uygun geldi. Yanlış ise şimdiden özür dilerim.

gungorbdk
15.Kasım.2009, 13:28
Hocam ben 2006 serisinden beri bunu yapamıyorum. Teknik bir hata yok kural böyle olmalı.

sentugo
15.Kasım.2009, 14:07
Bkın Brezilya ve Rusya liglerinde oyuncuları normal dönemde almaıyorsunuz.. Çünkü lig aynı tarihte başlamıyor.. Özellikle Rusya'da kontratı biten oyuncular için dahi belli bir tazminat ücreti veriyorsunuz.. Brezilya da ise sadece takımı onunla kontrat yenilemezse boşta oyuncu statüsüne giriyor.. Ancak o zaman bonservissiz transfer edebilirsiniz..

Eğer Brezilyadaki bir adamı almak istiyorsanız.. Sözleşmesinin biteceği sene transfer teklifi götürüp, ucuz ve uygun bir rakama transfer edebilirsiniz..

sergennnn
15.Kasım.2009, 14:27
Teşekkür ederim ikinize de.

Paraya kıyacağız o zaman. :)

ARZTALEP
15.Kasım.2009, 15:13
bunun çözümü var 6 ay kalmışken kulübünün kabul edeceği bi miktar teklif edin. oyuncuya da kabul edebileceği bi teklif verin. iş imzalamaya kalınca hep erteleyin bu dönemde 6 aylık süreyi geçirin. 6 ay boyunca teklif yapın yani. 6 ay sonun da boşa çıkıyo bedavaya alırsınız. vagner love ı almıştım 09 da :)

Ahmet Göktaş
15.Kasım.2009, 16:53
Teşekkür ederim ikinize de.

Paraya kıyacağız o zaman. :)

Adriano sevdasına kafayı yedin Sergen :D

sentugo
15.Kasım.2009, 17:13
bunun çözümü var 6 ay kalmışken kulübünün kabul edeceği bi miktar teklif edin. oyuncuya da kabul edebileceği bi teklif verin. iş imzalamaya kalınca hep erteleyin bu dönemde 6 aylık süreyi geçirin. 6 ay boyunca teklif yapın yani. 6 ay sonun da boşa çıkıyo bedavaya alırsınız. vagner love ı almıştım 09 da :)

O kadar uğraşmaya değer mi ya bi oyuncu için.. 6 ay hiç uğraşamam :D

footballer33
15.Kasım.2009, 17:15
Benim oyunlarımda da böyle bir sorun oluyordu, anlam veremiyordum. Ama kural böyle demek ki. Ligler orada devam ettiği için alamıyoruz. Zaten bu konuda en iyi ve detaylı açıklamayı sentugo arkadaşımız yapmış.

ARZTALEP
17.Kasım.2009, 14:45
O kadar uğraşmaya değer mi ya bi oyuncu için.. 6 ay hiç uğraşamam :D

haklısın barça gibi bi takımı yönetince 10-15 milyonun lafı olmaz ama düşük bütçeli bi takımı yönetirken çok işe yarıyo. bedavaya alıp 10-15 e satınca dediğimi anlarsın

Eng5154
17.Kasım.2009, 16:01
Bence adriano için değer. Bende aldım 9 maçta 14 gol 5 asist ile oynuyor felaket bişey ya. Kafa , şut , frikik affetmiyor. Fiziği çok kuvettli

aLka
19.Kasım.2009, 02:03
birde eskiden kısalisteye aldıgımız adama baska bi kulüpten teklif gelince bize haber olarak geliyordu bu kalkmış. mesela bi adamın kontratının bitimine 6 ay kaldı bende bekliyim biraz daha dedin o sırada baska bi kulüp imza attırabiliyor bizim ruhumuz bile duymuyor.

gungorbdk
19.Kasım.2009, 02:26
birde eskiden kısalisteye aldıgımız adama baska bi kulüpten teklif gelince bize haber olarak geliyordu bu kalkmış. mesela bi adamın kontratının bitimine 6 ay kaldı bende bekliyim biraz daha dedin o sırada baska bi kulüp imza attırabiliyor bizim ruhumuz bile duymuyor.

Aslında var ama ek özellikle ayarlanıyor. Bu özelliğin açık olmasını istiyorsan oyuncuya sağ tıkladığında "Unsubcribe"ı görmelisin, yani "Subcribe" seçili olmalı, bir başka deyişle oyuncunun ekranında yıldız renkli olmalı. :)

Not: Umarım tam tersi değildir, pek emin değilim. Ama ayar bu.

sergennnn
22.Kasım.2009, 01:34
Adriano sevdasına kafayı yedin Sergen :D
Vallahi öyle oldu :D Ve zafer benim ..!

Ben de son çare bunu yapıyorum ve bunda başka çarem kalmadığı için bu şekilde 6 aylık süreyi geçirdim ve;

http://img10.imageshack.us/img10/5892/adrianooi.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg10.imageshack.u s%2Fi%2Fadrianooi.jpg%2F)
By srgn03 (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fprofile.imageshack .us%2Fuser%2Fsrgn03)

sentugo
22.Kasım.2009, 01:40
haklısın barça gibi bi takımı yönetince 10-15 milyonun lafı olmaz ama düşük bütçeli bi takımı yönetirken çok işe yarıyo. bedavaya alıp 10-15 e satınca dediğimi anlarsın

Bana laf atmışsın görmedim. Barca diyotsun ama hayatımda Barca'yı çalıştırmadım :D

Çalıştırdığım takım Bursaspor ya da Birmingham

Taktir edersin ki bütçeleri iyi değil. KOnuşma o zaman.. Bir oyuncu için 6 ay uğraşmam ben..

Senin dediğin olayı herhalde biliyoruz. Para kazanmak için küçük kulüplerin tek yapacağı şey oyuncu satmak zaten. Ama 6 ay uğraşılmaz o kadar da değil. Br sürü oyuncu var ona bakarsan ilk sezon sonunda kontratı biten. Onları alırsın satarsın o zaman.. Aynı parayı elde edersin hatta daha fazlasını

Lütfen yargısız insaf yapma..

Cengo
22.Kasım.2009, 02:21
Free-agent ticaretine dönüyor iş bir süre sonra.Sürekli free-agent almaya başlamıştım önceki senelerde.