PDA

View Full Version : FM 2010 Taktik Rehberinde Olmasını İstedikleriniz ?

nannar
15.Kasım.2009, 23:54
Arkadaşlar geçen yıl oldugu gibi FM 2010 için de bir rehber hazırlamaya karar verdim :) Yalnız bu sene işimizi biraz zorlaştırmış durumdalar haberiniz olsun... Geçen yıldan daha kolay sanmıştım ben oyun ilk çıktıgında ama taktik yapma işi çok komplex bir yapıya dönüştürülmüş ve sınırlar kaldırılmış :) Yani sahaya istediğinizi yansıtıyorsunuz...Neyse sözün özüne geçelim de teferruatı rehberde yazarız... İçinde bulundurmayı düşündüğüm ana başlıkları yazayım ,siz eksik kalan ya da merak ettiğiniz başka konular varsa ekleyin, o konularda da fikirlerimi dile getireyim rehberde....

1- Dizilişe nasıl karar vereceğiz?
2-Taktiksel anlayış ,paslaşma, yaratıcılık gibi ince ayrıntılara nasıl karar vereceğiz?
3- Sahaya yansıtmak istediğimiz futbola göre oyuncu seçimi nasıl olur ?
4- Oyuncu rollerinin ayrıntılı açıklamaları (posizyona göre özel roller)
5- Oyuncuların defansif-destek ve atak rolleri ne işe yarar,bunları neye göre vermeliyiz?
6- Maç öncesi ve maç anında kişiye özel önlemlerin avantajları,ne işe yaradıkları ve dezavantajları
7- Maç esnasında kenar komutlarının anlamları ve ne zaman kullanılacakları
8- Rakibe göre ve skora göre ne gibi taktiksel ve diziliş değişikliği yapılır

Evet arkadaşlar bu listede bulunmayan ve öğrenmek istediğiniz ayrıntı varsa lütfen belirtin... Bu listede yer alan konuları içeren bir rehberi 1-2 hafta içinde yayınlamayı planlıyorum inşallah :)

Ahmet Göktaş
16.Kasım.2009, 00:04
Abi hangi mevkiye nasıl komutlar vermeliyiz mesela o olabilir.

Birde mesela oyuncu komutlarını ellemeden mesela Trequista yapıyoruz ama oyunun kendi ayarladığı oyuncu komutları ne kadar doğru.Mesela Treqiuta(10 numara) yaptıgım oyuncuya full creativity veriyor.

Birde diğer önerim bu rehber mademki bir seri haline geldi , İngilizlerin Tactical Theorems&Freamework rehberi gibi özenle bir PDF 'de özenle hazırlanamaz mı ?

nannar
16.Kasım.2009, 01:02
Abi hangi mevkiye nasıl komutlar vermeliyiz mesela o olabilir.

Birde mesela oyuncu komutlarını ellemeden mesela Trequista yapıyoruz ama oyunun kendi ayarladığı oyuncu komutları ne kadar doğru.Mesela Treqiuta(10 numara) yaptıgım oyuncuya full creativity veriyor.

Birde diğer önerim bu rehber mademki bir seri haline geldi , İngilizlerin Tactical Theorems&Freamework rehberi gibi özenle bir PDF 'de özenle hazırlanamaz mı ?

ben yazıyı yazarım da eğer begenilirse düzenleme işini yönetim ya da görevlendirdiği biri yapabilir...