PDA

View Full Version : Tamer Tuna ve vatandaşlığı...

Alexi Lalas
16.Kasım.2009, 13:58
Konuyu doğru yere açtığımdan emin değilim öncelikle.Yanlış yerdeyse modlardan ricam doğru yere taşımaları.

Charlton altyapısında oynayan Tamer Tuna adlı genç bir Türk oyuncu var.Büyük ihtimalle KKTC asıllı , İngiltere'de oynayan çoğu Türk gibi.Ama ikinci vatandaşlığında "Cypriot" var , yani Güney Kıbrıs Rum Kesimi.Gerçekten de Rum kesiminden olabilir.Fakat eğer değilse bir hata var ortada.Bir de önerim var.Oyunda KKTC yok fakat ikinci vatandaşlığa eklenebilir diye düşünüyorum.Nasıl Basque ve Britanya ekleniyorsa.İngiltere araştırmasını siz yapmıyorsunuz ama SI e iletebilirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Oghuse
16.Kasım.2009, 14:02
Evet milli takım olarak Türkiye u19 görünüyor..Ama oyunda düzeltilmesi gerek.

perpetua
16.Kasım.2009, 20:08
KKTC eklenemiyor (dunyada her ulke tarafindan taninan bir ulke olmadigi, UEFA uyesi olmadigi ve mesela Bask bolgesi gibi oyunda bir islevi olmadigi icin).

Guney Kibris'in cikartilmasi gerekli, ilgili arastirmaciya bildirdim. Tesekkurler.

Alexi Lalas
16.Kasım.2009, 20:46
KKTC eklenemiyor (dunyada her ulke tarafindan taninan bir ulke olmadigi, UEFA uyesi olmadigi ve mesela Bask bolgesi gibi oyunda bir islevi olmadigi icin).

Guney Kibris'in cikartilmasi gerekli, ilgili arastirmaciya bildirdim. Tesekkurler.

Rica ederim :)