PDA

View Full Version : Oyun İçi Bilgi Alişverişleriniz

MaliKaya
17.Kasım.2009, 21:03
Evet arkadaslar ik bilgiyi ben istiyorum :)

Su personeler ile toplanti ne kadar gerekli?

Almisim Galatasaray'i, Neeskens her alanda en iyi oldugumuzu ve en kotuyu soyluyor, iyide bu ligimiz icin gecerli, Avrupa'da basariyi yakalamak icin ne kadar dinlemek gerek bu personelleri :)

nannar
17.Kasım.2009, 21:10
Bence personellerin rakip hakkındaki bilgilerinden çok kendi oyuncularımız hakkında "şunları övmelisin", ya da "şu oyuncuya şu antremanı vermelisin" gibi tiyoları çok işe yarıyor :)hangi oyuncunun hangi yönünün eksik oldugunu ya da sahada ne hata yaptıgını analiz ederek onu geliştirmek için nasıl bir özel antreman vermen gerektiğini söylemesi çok iyi...Ayrıca staff önerileri de oluyor bazen... koç ya da gözlemci falan öneriyor...bunlar bence çok faydalı...

Universal
17.Kasım.2009, 21:20
Ben sadece antreman önerilerini ilgileniyorum. Bir oyuncu eğer çok fazla düşüş yaşıyorsa, hangi yönde antreman yapması gerektiğinde uyarıyor. Buda güzel oluyor. Rakip karşısında ki önerileri fazla dinlemiyorum. Rakibe göre taktik yapmam, kendi taktiğim ile çıkarım. :)

Corpus
17.Kasım.2009, 21:22
Maçlarda sonra taktiğimle ilgili bilgileri çok iyi oluyor ayrıca çok dikkat ederim

ironkhan
18.Kasım.2009, 11:31
Benim Backroom Advice'la ilgili bi sorum var. Biliorum bunlailgili bir konu var ama benim soruma yeterli bir cevap olmuyo. Şimdi bu toplantıları Asst. Mngr. düzenliyo tmm. İlk kariyere başlarken bütün koçlar tavsiyeler yagdıryo günler geçtikçe çoğalıyo, ama dha sora bütün staffımı ve koçlarımı degştrnce ne tavsiye kaldı ne bişey. Arada bir 1 tane 2 tane. Onlarda sadce bi Assistanttan bi de değiştrmedgm onceden kalan tek staffımdan gelyo. 2 aydır böle. Maçlrdan once yne gelyo ona da bişey demyom da o toplantı yap mesajı aklıma takıldı. Asst. Mngr. 'ım şu tarihten beri toplantı olmamış toplantı düzenle demişti. Şimdi ben normal zmandada deiger butunkoçlardan flnda advice gelmesini istiorum ayrıca bişey yapmak gerekiyo mu, toplantı düzenlemek fln yoksa aynen devam mı?

Universal
20.Kasım.2009, 18:19
Beyler, oyunda Fenerbahçe'yi yönetiyorum. Doğal olarak ilk sezon Avrupa Liginde. Bu nedenle oyun oynarken Şampiyonlar Ligi fikstürü gelmiyor. Ben o fikstürün ekrana gelmesini ve maçlar bittikten sonra sonuçları ekranda görmek istiyorum. Bunu nasıl ayarlıyabilirim?

LeqenDary
20.Kasım.2009, 19:27
Beyler, oyunda Fenerbahçe'yi yönetiyorum. Doğal olarak ilk sezon Avrupa Liginde. Bu nedenle oyun oynarken Şampiyonlar Ligi fikstürü gelmiyor. Ben o fikstürün ekrana gelmesini ve maçlar bittikten sonra sonuçları ekranda görmek istiyorum. Bunu nasıl ayarlıyabilirim?
Bende de aynı sıkıntı var cevap bekLiyorum...

tombul taho
21.Kasım.2009, 23:31
detail level kisminda europe yazan yer vardir. eger orada $ampiyonlar ligi'nin kar$isinda "later stages" yaziyorsa gozukmeyebilir. onu "main stage" olarak degi$tirip bi deneyin bakalim olacak mi?

Cengo
22.Kasım.2009, 00:42
Şampiyonlar Ligi ana sayfasına geldiğinizde varsa üye olun yıldıza tıklayarak.Detail maximum tercih ederim hiçbir detayı kaçırmamak için, böylece bütün maçlar oynanır.

Universal
22.Kasım.2009, 01:42
detail level kisminda europe yazan yer vardir. eger orada $ampiyonlar ligi'nin kar$isinda "later stages" yaziyorsa gozukmeyebilir. onu "main stage" olarak degi$tirip bi deneyin bakalim olacak mi?

Hayır gözükmedi.

Şampiyonlar Ligi ana sayfasına geldiğinizde varsa üye olun yıldıza tıklayarak.Detail maximum tercih ederim hiçbir detayı kaçırmamak için, böylece bütün maçlar oynanır.

Cengiz abi zaten o seçili. Ama gene gözükmüyor. Salı gününe geldiğinde maç fikstürünü ekranda göremiyorum. Haberler vs geliyor ama; o ekran yok.

ozzymanborn
22.Kasım.2009, 03:07
Screen flow kısmı var. Team settings bölümünde. oradan şampiyonlar ligini ekleyebilirsiniz. Ama şu anda her maç günü seçeneği yok. Her hafta seçeneğini seçerseniz bile her hafta fikstür 1 kez görülüyor ama mesela şampiyonlar ligi olmayan salılarda da fikstür ekranda belirebiliyor.

Sirius Black
26.Kasım.2009, 19:40
Cannot play for more than 2 teams in one year. Nedir bu? Çözümü var mıdır? Varsa nedir? Yardım lütfen. :)

Addolorato
26.Kasım.2009, 19:51
Cannot play for more than 2 teams in one year. Nedir bu? Çözümü var mıdır? Varsa nedir? Yardım lütfen. :)

Sanırım bulundugun ülkede bir yıl içinde 2 takımdan fazla takım değiştiremez kuralı var. Yada oyun hatası bir fikrim yok açıkcası.

Sirius Black
26.Kasım.2009, 20:02
Vagner Love'u aldım Galatasaray'a ve bu hata geldi. Ne olacak şimdi ki? :/

tombul taho
26.Kasım.2009, 20:07
"bir yilda 2'den fazla takimda oynayamaz" kurali olmasi lazim.

Sirius Black
26.Kasım.2009, 20:09
Hiç mi oynatamayacağım yoksa sadece sene sonuna kadar mı?

tombul taho
26.Kasım.2009, 20:11
Hiç mi oynatamayacağım yoksa sadece sene sonuna kadar mı?

sezon sonuna kadar olmasi lazim. yani "bir sezon boyunca bir oyuncu 2'den fazla takimda oynayamaz" diyor sana. yeni sezon ba$langicinda oynatirsin buyuk ihtimalle. oyuncu gecmi$ine bak. eger o sezon iki kulupte de kayitli olarak oynadiysa sende oynayamaz.

Sirius Black
26.Kasım.2009, 20:15
Evet oynamış. :) Zaten devre arası almıştım, artık bir devre sabreder V.Love... Teşekkürler. :)

mardonius12
28.Kasım.2009, 19:04
[/IMG]http://img81.imageshack.us/img81/4356/52424622.jpg (http://img81.imageshack.us/i/52424622.jpg/)
galatasaratda iş yaparmı yavaş çünkü

tombul taho
28.Kasım.2009, 19:26
[/IMG]http://img81.imageshack.us/img81/4356/52424622.jpg (http://img81.imageshack.us/i/52424622.jpg/)
galatasaratda iş yaparmı yavaş çünkü

basan, pres yapan ortasaha yerine oyun kuran ortasaha olarak oynatirsan i$ yapabilir. aslinda adamin ozellikleri hucum olarak tam bi bele$ci forvet tipinde. :)

Cengo
28.Kasım.2009, 19:45

FIFA kuralı.Hülle olmaması için uygulanıyor.Dünyanın her yerinde uygulanır.1 sezonda 3 ve 3den fazla takımda oynayamaz bir oyuncu.

mardonius12
28.Kasım.2009, 19:47
basan, pres yapan ortasaha yerine oyun kuran ortasaha olarak oynatirsan i$ yapabilir. aslinda adamin ozellikleri hucum olarak tam bi bele$ci forvet tipinde. :)

Beleşçi tipinde çok regen var 18 felan bitiricilik oluyorlar hız 8 9 xD

çok lazım değil o bölgeye topcu almıyayım o zaman bir savunma bulayım tecrübeli xD yada güzel regen

LeqenDary
04.Aralık.2009, 18:36
u21 ve u19 takımlarını alabiliyor muyuz fm2010da ? Bilgisi olan söylerse sevinirim..

tombul taho
04.Aralık.2009, 18:38
u21 ve u19 takımlarını alabiliyor muyuz fm2010da ? Bilgisi olan söylerse sevinirim..

takim ayarlari kismindan "takimlari yonet" tarzinda bir buton olmasi lazim. eger oraya "tik" atarsan takimlarin U19 ve U21 takimlarini da yonetebilirsin.

LeqenDary
05.Aralık.2009, 18:51
takim ayarlari kismindan "takimlari yonet" tarzinda bir buton olmasi lazim. eger oraya "tik" atarsan takimlarin U19 ve U21 takimlarini da yonetebilirsin.
Saolasın ama bi sorum daha var :D..Sadece milli takımların u21 takımlarını mı alabiliyoruz yoksa kulüplerin paf takımlarını da çalıştırabiliyor muyuz?

tombul taho
05.Aralık.2009, 18:57
Saolasın ama bi sorum daha var :D..Sadece milli takımların u21 takımlarını mı alabiliyoruz yoksa kulüplerin paf takımlarını da çalıştırabiliyor muyuz?

eger altyapi takimlarinin da fiksturu varsa onlari da cali$tirabiliyorsun. yani onlarla da maca cikabiliyorsun. ancak bu sadece u21 icin gecerli sanirsam u19'da boyle bi$ey olmuyor diye hatirliyorum. ama olabilir de.. :D sen iyisi ordaki platforma bir bak. (::)

Universal
02.Ocak.2010, 14:16
Şampiyonlar Liginde forma giymiş bir oyuncuyu devre arasında transfer edip, Avrupa Liginde oynatabilir miyim?

tombul taho
02.Ocak.2010, 14:25
Şampiyonlar Liginde forma giymiş bir oyuncuyu devre arasında transfer edip, Avrupa Liginde oynatabilir miyim?

bildigim kadariyla o sene avrupa kupalari'nda oynami$ bi futbolcuyu transfer ettikten sonra avrupa kupasina devre arasindan sonra oyuncu kaydederken o oyuncuyu kaydedemiyordun. ancak bu konudan bu seneki oyunda tam olarak emin degilim. cunku henuz oyle bi transfer yapmadim. yani bu kurali bildigimden hep avrupa kupasi'nda oynamami$ oyuncu aldim.

ama sen $oyle yap gormek icin:
oyuncuyu almadan once oyunu kaydet. oyuncuyu al bak bakalim ekliyomusun. eger ekleyemiyosan eski kayitli oyuna geri don. :D :D :D

Universal
02.Ocak.2010, 14:30
bildigim kadariyla o sene avrupa kupalari'nda oynami$ bi futbolcuyu transfer ettikten sonra avrupa kupasina devre arasindan sonra oyuncu kaydederken o oyuncuyu kaydedemiyordun. ancak bu konudan bu seneki oyunda tam olarak emin degilim. cunku henuz oyle bi transfer yapmadim. yani bu kurali bildigimden hep avrupa kupasi'nda oynamami$ oyuncu aldim.

ama sen $oyle yap gormek icin:
oyuncuyu almadan once oyunu kaydet. oyuncuyu al bak bakalim ekliyomusun. eger ekleyemiyosan eski kayitli oyuna geri don. :D :D :D

Güzel düşünce, bunu bir uygulayayım. Gerçi transfer dönemine daha bir buçuk ay var ama; şimdiden başladım çalışmalara. :) Bu arada sağ ol abi. :0:

tombul taho
02.Ocak.2010, 14:39
Güzel düşünce, bunu bir uygulayayım. Gerçi transfer dönemine daha bir buçuk ay var ama; şimdiden başladım çalışmalara. :) Bu arada sağ ol abi. :0:

pratik du$uncen olum biraz. :0:

Universal
02.Ocak.2010, 14:43
Finaller stres yarattı bende gelmiyo böyle düşünceler. =))

serwan
02.Ocak.2010, 18:10
arkadaşlar, yardımcının basın toplantısındaki tavrını belirleyebiliyoruz artık diye duymuştum.böyle bişey var mı varsa nasıl yapılıyor bilgisi olan paylaşabilir mi?

Erdi_1907
19.Ocak.2010, 19:05
Arkadaşlar selamlar. Bir isteğim olacak. Manchester City'nin başındayım şu anda. Orta sahanın ortasına, sağına ve soluna takviye yapmak istiyorum. Sizce hangi oyuncuları transfer etmeliyim?

Şimdiden teşekkürler.

Universal
19.Ocak.2010, 20:49
arkadaşlar, yardımcının basın toplantısındaki tavrını belirleyebiliyoruz artık diye duymuştum.böyle bişey var mı varsa nasıl yapılıyor bilgisi olan paylaşabilir mi?

Ben böyle bir özellik olduğunu bilmiyorum.

Arkadaşlar selamlar. Bir isteğim olacak. Manchester City'nin başındayım şu anda. Orta sahanın ortasına, sağına ve soluna takviye yapmak istiyorum. Sizce hangi oyuncuları transfer etmeliyim?

Şimdiden teşekkürler.

Bunun için oyuncu platformuna bakabilirsin. Veya FM Genie Scout indirerek bulabilirsin.

Erdi_1907
28.Ocak.2010, 02:27
Arkadaşlar selamlar.

Bayer Leverkusen ile oynuyorum. Stoper ve orta sahanın ortasına adamlar almak istiyorum. 5 MN Dolar bütçem var. Param dahilinde 1'er adam önerirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

tombul taho
28.Ocak.2010, 04:00
Arkadaşlar selamlar.

Bayer Leverkusen ile oynuyorum. Stoper ve orta sahanın ortasına adamlar almak istiyorum. 5 MN Dolar bütçem var. Param dahilinde 1'er adam önerirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

oyuncularla ilgili gerekli aciklamayi 1 mesaj evel Photograph yapmi$ ama ben de tekrar hatirlatiyorum:

"bu konuda oyuncular hakkinda soru sormazsaniz iyi olur. cunku oyuncularla ilgili bir oyuncu platformu forumlarda zaten bulunuyor. hic olmadı FM Genie Scout da kullanabilirsiniz."

C h A o S
28.Ocak.2010, 19:30
Şu taksitle oyuncu alma olayını nasıl gerçekleştiriyorsunuz?Önce şöle 5-6Mn teklif edip sonra iyi bir meblayı 24-48 ay taksitlere felan mı bölüyorsunuz?Bir türlü taksitle oyuncu almayı gerçekleştiremiyorum.Görüyorum bir çok oyuncuyu 48 ay taksitle felan takıma katıyorlar.Bende kimse kabul etmiyor.:)

Addolorato
28.Ocak.2010, 19:33
Şu taksitle oyuncu alma olayını nasıl gerçekleştiriyorsunuz?Önce şöle 5-6Mn teklif edip sonra iyi bir meblayı 24-48 ay taksitlere felan mı bölüyorsunuz?Bir türlü taksitle oyuncu almayı gerçekleştiremiyorum.Görüyorum bir çok oyuncuyu 48 ay taksitle felan takıma katıyorlar.Bende kimse kabul etmiyor.:)

atıyorum adam nakit 5 istiyor sen taksitle 6 verip bide sonraki paydan %15 versen yola geliyolar..

C h A o S
28.Ocak.2010, 20:59
Tamam pay vermeyi denerim.Onları pek kullanmıyordum.

Suicider
28.Ocak.2010, 21:49
Arkadaşlar dzeko yu fenere aldım ama adama hangi rolü verdiysem oynatamıyorum bir türlü o kalitede bi adam türkiye liginde 4-5 maçta bir anca gol atıyor ortalamasıda çok düşük şuan hedef adam,uç forvet,complete forvet ne varsa denedim olmuyor çift forvet oynuyorum yanında bazen alex bazen semih oynuyor ne yapmam lazım ?

eXcitinG
28.Ocak.2010, 22:08
Arkadaşlar dzeko yu fenere aldım ama adama hangi rolü verdiysem oynatamıyorum bir türlü o kalitede bi adam türkiye liginde 4-5 maçta bir anca gol atıyor ortalamasıda çok düşük şuan hedef adam,uç forvet,complete forvet ne varsa denedim olmuyor çift forvet oynuyorum yanında bazen alex bazen semih oynuyor ne yapmam lazım ?

Dzeko advanced forvet oynar..

Beşiktaş kariyerimde iLk sezon 45

İkinci sezon 54

Üçüncü sezonum şu anda 35 goLü var.

Kusura bakmada Dzeko goL atmıyorsa kapat FM yi yorma kendini boşuna :)

Suicider
28.Ocak.2010, 22:09
Dzeko advanced forvet oynar..

Beşiktaş kariyerimde iLk sezon 45

İkinci sezon 54

Üçüncü sezonum şu anda 35 goLü var.

Kusura bakmada Dzeko goL atmıyorsa kapat FM yi yorma kendini boşuna :)

aynen zaten bende kapattım birazdan yine denicem girip :D

LeqenDary
28.Ocak.2010, 22:37
Advanced türkçe karşılığı uç forvet mi oluyor ?

eXcitinG
29.Ocak.2010, 01:22
Evet İLeri-Uç forvet anLamında.

Stejan67
05.Şubat.2010, 12:28
Deep-Flying Forwardın Anlamını Bana Söyleyebilecek Olan var mı?

KaPaLı
05.Şubat.2010, 12:40
Alex'in oyundaki versiyonu. Geriden gelip gol atabilecek gizli forvet.

Chivalry
07.Şubat.2010, 15:46
Vedad İbisevic, sürekli sorulan bir soru var çoğu futbolcu için, şu kadar para verdim şöyle oldu böyle oldu bu adam niye gol atamıyo vb..

Hep denir ki "Finishing-Decision-Composure özelliklerine bağlıdır karşı karşıyalar."

Peki bu adam neden gol atamıyor? Kısaca bahsediyim, hızı,hızlanması,pasları vb özellikleri ortalama hatta bir forvete göre düşük (10-13) bir oyuncu, ancak bitiricilik, soğuk kanlılık, ve karar alma yeteneklerinin her biri 15 üstü, hatta 17 civarı.

Mantıken bu oyuncunun hız, özel yetenek gibi zaafiyetlerinden dolayı az pozisyon bulması, ancak "son vuruş" 'u etkileyen özellikleri yüksek olduğu için bire bir pozisyonlarda bir çok gol atması gerekir değil mi ?

Ancak tam tersine, maç içerisinde 3-4 pozisyon buluyor net, ancak hepsini kalecinin kucağına yuvarlıyor, kafa topu olmadıkça gol atamıyor.

Hani ne işe yaradı bunun Finishing'i 16, Composure 17, Decision 18 (yaklaşık) olması ? Karşı karşıyaları atamayacaksa ne işe yarar bu adam ?

Teşekkürler.

Özetini çıkartayım : Demiyorum ki bu adam etkisiz oynuyo, onu yapamıyo bunu yapamıyo, asıl değinmek istediğim madem ki karşı karşıya pozisyonlarda gol atma becerisi bu özelliklere bağlı, sorun nedir de bu adam topu kalecinin kucağına yuvarlıyor?

Deus Dominus
07.Şubat.2010, 17:23
moral? kondüsyon? ya da rakip kaleci :D birtek bunlar geldi aklıma şu an.

Chivalry
07.Şubat.2010, 17:37
moral? kondüsyon? ya da rakip kaleci :D birtek bunlar geldi aklıma şu an.

Her maç kondüsyonu düşük olacak değil ya ;)

Kaleciler de Anadol kulüplerinin kalecileri işte :icon_lol:

Morali bozulsa bozulsa gol atamadığı için bozuktur ya işe bak gol atamadığı için morali bozuluyor, morali bozulduğu için gol atamıyor :icon_eek:

gungorbdk
07.Şubat.2010, 17:41
Kaleciye yuvarlamak! Bir ara kafamı yememe neden olacaktı.

Bu olay hep oluyor, forvet fark etmiyorum. Kendimce hata olduğunu düşünüyorum.

Bir örnek vereyim, karşı kaleci gol atmak için son dakikalarda benim tarafa gelmiş, ama duran toptan yararlanamamış geri dönmeye başlarken orta alanda bizim oyuncunun şutunu durdurmuştu. Kaleci kalenin doğrultusunda değil, yani oyuncu topu "kaleye" atmış olsa her türlü gol ama "kaleciyi" nişan alınca adam topu durdurdu.

Bu durumun preferred moves ile ilgili olduğunu düşünüp oyunculara placed shoot, rounding keeper gibi şeyler çalıştırıyorum ama adam şutlarından çoğunu yine kaleciye nişanlıyor. Sorarım size, kocaman kale varken bir insan neden kaleciye atar!

ozaniel
07.Şubat.2010, 20:15
Alex'in oyundaki versiyonu. Geriden gelip gol atabilecek gizli forvet.

Alex'in oyundaki versiyonu Trequartista. Deep-Lying Forward ortasaha ve forvet arasındaki boşluğu kapatan ve santrafora çalışan oyuncu. Nihat gibi. Trequarista bu işi amc bölgesinde yapıyor ve topu ayağında tutmuyor(alex gibi).

Eng5154
23.Şubat.2010, 11:41
S.a beyler

Porto da oynuyan forvet Hulk u transfer etmek istiyorum ama bi türlü sözleşme teklifimi kabul etmiyor.Galatasaray'ın başındayım 2 . sezon a başlayacağım ilk sezon da teklif ettim gelmedi.Bu oyuncuyu çok seviyorum ya gelmesi lazım kafayı yicem :) Maaşta yüksek veriyorum yine gelmiyor. Bu oyuncu niye imza atmıyor ya az maaşta alıyor portada bunun ek özelliği nedir uyuz etti beni :)
Yapabilecek bişi var mıdır?

Deus Dominus
23.Şubat.2010, 12:17
Loyality olabilir, Porto'nun reputation'u olabilir. Oyuncu kulübüne bağlıysa, mutluysa ordan koparman zor.

RasAnt
23.Şubat.2010, 12:44
evet gs nin reputationu önemli başarılı ol avrupada portoyu geç gelir

Eng5154
23.Şubat.2010, 15:02
:( off nasıl gelmez o adam Şanlı Galatasaray ' ımıza :)

hulleci
23.Şubat.2010, 18:07
Deep-Flying Forwardın Anlamını Bana Söyleyebilecek Olan var mı?
geriye gelen, orta sahaya yardım eden forvet. markajcıların işini zorlaştırmak ve hücum organizasyonuna daha fazla katkı vermek için... en bariz örneği rooney.

joelrifkin
25.Şubat.2010, 01:52
avrupa lıgını ızlıosan samp lıgını göremıyorsun. denemedıgım hıc bı sı kalmadı. maalesef olmadı

kaang
26.Şubat.2010, 22:16
arkadaşlar çift forvet oynuyorum
forvetlerim ;
dzeko
cardozo
sercan yıldırım
ben bunların hangi rolde olduklarını kolay yoldan nasıl anlarım genieu scoutta yazar mı advancede forward mı poacher mı die??Bide siz bu adamların rollerini biliosanız sölermisinz?

wolfson
26.Şubat.2010, 22:34
:D ben sana yardımcı oluyum :D dzeko ve cardozo poacher sercan kesinlikle 2. forvet :D bi sıralama yaparsak en ilerde cardozo onun arkasında dzeko onun arkasında sercan oynar. bence böyle. Sercan benim gözlemimle çok iyi top sürüyor ama gol atamıyor :D şuanki nihat gibi.

kaang
26.Şubat.2010, 23:26
:D ben sana yardımcı oluyum :D dzeko ve cardozo poacher sercan kesinlikle 2. forvet :D bi sıralama yaparsak en ilerde cardozo onun arkasında dzeko onun arkasında sercan oynar. bence böyle. Sercan benim gözlemimle çok iyi top sürüyor ama gol atamıyor :D şuanki nihat gibi.

kardeşim sercan hangi rolde oynar hep 6.9 luk oynuyo dzeko yu advanced yaptım oynuyo gibi cardozo poacherda coştu ama mesela cardozo ile dzekoyu oynatsam 2 sini poacher mı yapıcam sercan hangi rolde oynuyo bide bunları öğreniceğim program vs. yok mu şimdiden saolun..

aerysnmz
28.Şubat.2010, 17:01
Woodwork ne anlama geliyor.Direkten dönen top falan mı?

ozaniel
28.Şubat.2010, 17:19
Evet, direkten dönen top. Geçen senelerde isabetsiz sayılıyordu.

KaRaBükLü KraL
28.Şubat.2010, 17:19
Sanırım öyle ben Türkçe yama kullanıyorum:)

serwan
08.Mart.2010, 18:00
aslında yeni başlık açacaktım ama kirlilik yapmak istemedim..
ben bi antrenöre mutual termination önerdim çok yüksek tazminat istedi reddettim..şimdi yine göndermek istiyorum ama mutual termination seçeneği yok..ne yapabilirim?
bir de bi sorum daha olacak..en fazla şu kadar antrenöre izin veriliyor gibi bir durum var bildiğiniz gibi..bunu artırmanın yolu var mıdır?

eng1n
08.Mart.2010, 18:35
ben bi antrenöre mutual termination önerdim çok yüksek tazminat istedi reddettim..şimdi yine göndermek istiyorum ama mutual termination seçeneği yok..ne yapabilirim?
bir de bi sorum daha olacak..en fazla şu kadar antrenöre izin veriliyor gibi bir durum var bildiğiniz gibi..bunu artırmanın yolu var mıdır?

klübün finansı geliştikçe antrenör sayısı artıryor galiba

sentugo
08.Mart.2010, 18:43

normelde gönderirken vereceğin paradan çok daha aıznı istemiştir.. Keşke gönderseydin hemen

eXcitinG
08.Mart.2010, 18:48

Antrenör artış durumunu bende çözemedim. İLk sezon atıyorum kuLüp 11 tane antrenöre izin veriyor, bir bakmışım ertesi sezon 19 oLmuş. Neye göre artar, neye göre bu sınır beLirLeniyor biLen birisi aydınLatsa bizi asLında iyi oLur.

mustiUA
17.Mart.2010, 00:48
beyler avrupa klüpler ve ligler sıralamasını nerden görebiliyoruz acaba bulamadım bi türlü bu oyunda

sentugo
17.Mart.2010, 17:44
Antrenör artış durumunu bende çözemedim. İLk sezon atıyorum kuLüp 11 tane antrenöre izin veriyor, bir bakmışım ertesi sezon 19 oLmuş. Neye göre artar, neye göre bu sınır beLirLeniyor biLen birisi aydınLatsa bizi asLında iyi oLur.

ya işte başarına göre..

Ya da basşarılı olamadın diyelim, kulübün finansını yükselttin, ona göre arttırıyorlar..

ozaniel
18.Mart.2010, 23:32
İbrahim Üzülmez İsmail Köybaşı'ya ders veremiyor. İsmail sadece Yusuf'tan ders alabiliyor. Bunun nedeni nedir?

sentugo
19.Mart.2010, 00:53
mevki farklılıkları vardır oyunda...

Lim10
19.Mart.2010, 10:06
Arkadaşlar yıl 2012 ve Milan'ın başına geçtim, yeni bi oluşum içine girdim. Sizlerden isteğim kaleci seçimimde bana yardımcı olmanız.Neuer-Benaglio-Ochoa seçeneklerim.Ve çok kararsız kaldım, fiyatlarıda sorun deil bütçem epey iyi ama Ochoa yabancı kontenjanına giricek.3 kaleciyide daha önce oynatmadım ve hiçbi fikrim yok.Ochoanın birebir ve refleksi, Neuerin konsantrasyon eksiklikleri Benaglioyu 1 adım öne çıkarıyor açıkcası.Ochoa'yı eminim biçoğunuz oynattı, onunla ilgili yorumları konusundan da biliyoruz ondan bahsetmesenizde olur:)Özellikle Neuer ve Benaglio'yu oynatan varsa fikir ve düşünceleri, bu konuda karar vermem hususunda epey etkili olucak:)

Ilhan
19.Mart.2010, 10:19
Benaglio'yu tavsiye ederim. Aralarında en iyi o oynar.

Lim10
19.Mart.2010, 10:30
Benaglio'yu bitirdim, teşekkür ederim.İstediğim doğrultuda bi telkin geldi:)

ozaniel
19.Mart.2010, 19:48
mevki farklılıkları vardır oyunda...

İsmail D/Wb/M L ve natureli Dl
İbrahim Üzülmez D/WB L ve natureli D/WB L(ikisi de)
Yusuf Şimşek'in AM LC ve matureli AMC

İbrahim 36 Yusuf 35 yaşında. Neden olduğunu hiç anlayamıyorum.

sentugo
19.Mart.2010, 23:34
ne bileyim kardeşim :D Belki amcasının oğludur

mustiUA
07.Nisan.2010, 06:11
oyunda almanya milli takımına gerçek oyuncuların çağrılmasının bi yolu var mı acaba

lakin1907
07.Nisan.2010, 10:44
oyunda almanya milli takımına gerçek oyuncuların çağrılmasının bi yolu var mı acaba

forumda böyle bir konu var bi dosyanın içindeki '1' yerine '0' yazınca oluyor ama hangisiydi hatırlamıyorum arat bulursun...

mustiUA
08.Nisan.2010, 05:05
forumda böyle bir konu var bi dosyanın içindeki '1' yerine '0' yazınca oluyor ama hangisiydi hatırlamıyorum arat bulursun...

teşekkürler bi kaç çözüm yolu buldum forumda deneyeceğim :)

lakin1907
08.Nisan.2010, 10:40
teşekkürler bi kaç çözüm yolu buldum forumda deneyeceğim :)

Önemli değil..

Fietra 10
08.Nisan.2010, 12:04
beyler avrupa klüpler ve ligler sıralamasını nerden görebiliyoruz acaba bulamadım bi türlü bu oyunda

bunu sormak için girdim başlıga..bilen yok mu ?

KaPaLı
08.Nisan.2010, 12:26
Bazı asistanlarda Oyuncu Komutları bölümünde Asistana Sor komutu açık olmuyo. Bunu nasıl aktif yapabilirim ?

El Barto
08.Nisan.2010, 22:01
bunu sormak için girdim başlıga..bilen yok mu ?

World yazan sekmeden Nations ya da major clubs'ı seçtikten sonra istediğiniz kıtayı seçerseniz çıkan ekranda sol üstte "coefficients" butonunu göreceksiniz ona tıkladığınızda sıralamaları görebilirsiniz.

Fietra 10
09.Nisan.2010, 00:33
World yazan sekmeden Nations ya da major clubs'ı seçtikten sonra istediğiniz kıtayı seçerseniz çıkan ekranda sol üstte "coefficients" butonunu göreceksiniz ona tıkladığınızda sıralamaları görebilirsiniz.

eyvallah abicim..bayagı bi gizlemişler :)

MK14
09.Nisan.2010, 02:29
Yeri burası mı bilmiyorum. Yeri bulamadım buradan soruyorum. Yanlışsa affola :)

Elimde Huntelaar diye bir insanımsı var ( Takım Fenerbahçe ). Bir türlü etkili olamıyor. Ikına ıkına gol attırabiliyorum anca.

Sizce onu etkili yapabilmem için neler gerekli? Tam Forvet mi oynatmalıyım, Hedef Adam mı, Uç Forvet mi, vs vs?

Önerilerinizi 4 gözle bekliyorum :p

Skyr3x
09.Nisan.2010, 10:08
Oyuncunun özellikleri neler buraya koysaydın bizi uğraştırmadan daha kolay bir şekidle cevaplamamızı sağlardın burdan ne desem boş olur :) Belki asistçi belki golcü adam kâhinmiyim bileyim :)

ozaniel
09.Nisan.2010, 17:33
Huntelaar deep-lying(attack) oynar.

serwan
09.Nisan.2010, 19:27
çift forvet oynatıyorsan target man olarak oynayabilir.

okan444555
09.Nisan.2010, 19:31
Arkadaşlar Hulk'u Aldım 70 M Euro ya çok verim alamıyorum sizce forvette hangi pozisyonda oynatmalıyım ?İnter'i yönetiyorum :D

ozaniel
09.Nisan.2010, 22:13
Sinirlenmesi gerek. (çok kötü farkındayım):)

atalayyy
10.Nisan.2010, 23:15
http://img338.imageshack.us/img338/674/58819899.jpg

merhaba arkadaslar tecrubelerinize dayanarak bu oyuncuyu transfer edip etmeme noktasinda kaldim scoutlar iyi ama cok yavas oyuncu oldugunu soyluyorlar sizce isime yararmi yoksa patlarmi cunku 7,5 milyon pound a almak uzereyim:) yorumlarinizi bekliyorum

forever fm:)

ozaniel
10.Nisan.2010, 23:47
Al, Beckham da çok hızlı değildi, aslında bu profil Beckham'ı hatırlatıyor. Ayrıca yaşı ilerledikçe hızı daha makul bir seviyeye gelir. Wide midfielder veya AMR'de Advanced Playmaker olarak oynatırsın.

atalayyy
11.Nisan.2010, 00:17
Al, Beckham da çok hızlı değildi, aslında bu profil Beckham'ı hatırlatıyor. Ayrıca yaşı ilerledikçe hızı daha makul bir seviyeye gelir. Wide midfielder veya AMR'de Advanced Playmaker olarak oynatırsın.

aldim gitti artik ise yararsa bizzat bildiricem:)

El Barto
11.Nisan.2010, 13:48
Direkten dönen bir top nasıl oluyor da benim yarı sahama düşüyor ve kontradan gol yiyorum? Var mı bir açıklaması olan? :)

Artık adam nasıl bir hızla vuruyorsa topa. :D

serwan
20.Nisan.2010, 14:25
arkadaşlar andrej kramaric ve vaclav kadlec gibi 2 yüksek potansiyelli forvetim var ancak yeterli verimi alamıyorum.. 3 forvetle oynuyorum. 1i agüero trequartista olarak,diğeri acquafresca deep lying olarak oynuyor..3. olarak kramaric ya da kadlec i kullanıyorum ama 2si de ne yaptıysam verimli olmadı.. önerileriniz nelerdir..acil bekliyorum

caalar
21.Nisan.2010, 19:21
birminghamla oynuyorum, sakho ve zapata arasında kaldım.. sizce hangisini almalıyım??

eng1n
21.Nisan.2010, 20:01
sakho daha potansiyelli bence sakhoyu al

C h A o S
21.Nisan.2010, 22:39
Kesinlikle Sahko'yu almalısın.

caalar
21.Nisan.2010, 22:50
aynen bende sakhoyu tercih ettim..

egelikartal_
22.Nisan.2010, 17:26
Doğru topictir umarım.

Senelerdir tüm versiyonlarda penaltıyı yaptıran oyuncuya, penaltı gol olursa asist yazılıyor. Gerçekte böyle bi durum yok. Bu biraz saçma sanırım.

Sekopej
22.Nisan.2010, 17:28
Doğru topictir umarım.

Senelerdir tüm versiyonlarda penaltıyı yaptıran oyuncuya, penaltı gol olursa asist yazılıyor. Gerçekte böyle bi durum yok. Bu biraz saçma sanırım.

İngiltere'de uygulanan kurallara göre genelde oyunun kuralları, orada yazılıyor olması lazım, o nedenle oyunda da yazılıyor sanırım.

egelikartal_
22.Nisan.2010, 17:30
Benim de aklıma geldi ingiltere durumu ama sadece orda yaparlar diye düşünmüştüm.

sentugo
22.Nisan.2010, 19:18
eh peki bu durumda hem penaltıyı yaptırıp hem kendisi atarsa kendi kendisine mi asist yapmış oluyor :D

KaRaBükLü KraL
22.Nisan.2010, 19:21
eh peki bu durumda hem penaltıyı yaptırıp hem kendisi atarsa kendi kendisine mi asist yapmış oluyor :D
Bana öyle geldi:n:

aerysnmz
23.Nisan.2010, 20:48
Asistan raporlarında bazı oyuncularda sönük yıldızlar var.Bunlar ne anlama geliyor

sentugo
23.Nisan.2010, 22:15
şu anda çok kötü demek.. Gelecekte iyi olabilir ama

ozaniel
24.Nisan.2010, 00:40
Sönük yıldızlar yaşına göre yeteneği. Eğer normalde yarım yıldız alamayacak kadar kötü bir genç oyuncun varsa gümüş yıldız alır.

Lim10
26.Nisan.2010, 07:02
2015 yılındayım.Lokomotiv ile 6. sezondayım ve şuan Bayern'den teklif geldi.Takımda kalmak istiyorum ama yabancı sınırlaması olup kaliteli genç Rus'ların çıkmaması, aldığım kaliteli yabancılarıda büyük takımlara kaptırmam yüzünden acaba diyorum.Takımda ve ülkede gelecek vaad eden oyuncu yok doru düzgün.Şl de çeyrek finaldeyim bu arada, çok kararsız kaldım ya:o

goosfraba
26.Nisan.2010, 07:13
rusya'da olan sınırlama almanya'da yok. bu yüzden teklifi kabul etmeni öneririm :)

Lim10
26.Nisan.2010, 07:18
Ya geçmiş 3 sezondur Şl de gruplarda işler iyi giderken 2. turda kaldım hep.İlk kez çeyrek finale çıktım bu düşündürüyodu beni ama kabul ettim:) kararıma katkıda bulunduğun için teşekkür ederim

KaRaBükLü KraL
26.Nisan.2010, 17:26
Arkadaşlar bi oyuncu buldum.Avrupa kupalarında sadece bi maç yedekten girmiş onun dışında hiç oynamamış ben bu adamı alsam Avrupa Kupasında oynatabilirmiyim

vego
26.Nisan.2010, 17:33
sorun oynayıp oynamaması değil benim bildiğim kayıt edilmesi ayrıca isterse 1 saniye bile oynasın o oynamıştır Ümit bence sezon sonu için anlaş :)

sakary Ali
26.Nisan.2010, 17:38
Birşey sormak istiyorum.

Mesela bir kariyere başlarken menajer geçmişini seçiyoruz.Bunu nasıl ayarlamalıyız.En düşük olması için.Mesela oyunu Ocak 2010 Rusyadan kurup Rubin Kazan'ı aldım.Daha hiç bir başarı yokken 2-3 maça çıkmışken sezon sonu Fiorentina'nın gelecek senede menajeri için ismim geçiyor.açıkçası zevkimi kaçırdı.

Bu özelliği hiç tanınmamış biri olarak nasıl ayarlıyacağım.

ozaniel
26.Nisan.2010, 17:50
sunday league footballer seçersen geçmişini böyle teklifler gelmez.

sakary Ali
26.Nisan.2010, 18:09
sunday league footballer seçersen geçmişini böyle teklifler gelmez.
o seçenekte bazen seçilmiyor.

ozaniel
27.Nisan.2010, 17:30
İlk başta start unemployed de, geri dön, sunday league footballer'ı seç, sonra takımı seçmeyi dene.

Hugo
27.Nisan.2010, 20:59

yok o yazılmıyor öyle :D ben çok dikkat etmiştim ona :D
Bursaspor'u alınca İvankova attırdım penaltıları böylece her penaltıda bir gol bir asist olmuş oluyor.

sakary Ali
27.Nisan.2010, 22:40
İlk başta start unemployed de, geri dön, sunday league footballer'ı seç, sonra takımı seçmeyi dene.
yok ya gene olmadı..nasıl halledeceğiz bunu?

yealkartal
28.Nisan.2010, 17:43
arkadaşlar west ham la ilk sezonumu 7 sırada bitirdim fakat şansıma fulham ın tarihinde ilk defa fa cup ı alacağı tuttu uefa ya gitmem gerekirken gidemedim kadrom iyi dengeli hatta squad harmony ım 70 in üzerinde bence oyundaki en önemli şeylerden biri harmony ama benim soracağım bir şey var sizlere ales diamanti nin yerine bir tane amc almak istiyorum şöyle carlton cole u uçurucak cinsten kimi tavsiye edersiniz genç yetenek olmazsa sevinirim çünkü premier lige uyum sürece uzun oluyor genç oyuncuların benim aklıma gelenler şimdilik sessegnon joe cole guti başka kim olaibilir sizce(taktiğim 4--1--2--1--2)

LeqenDary
05.Mayıs.2010, 20:18
Ben Man.City'le kariyer açıcam ama takımın sezona Şampiyonlar Liginde başlamasını istiyorum..Bu editörden yapılabilir mi, yapılabilirse nasıl yapılır ?

Yardımlarınızı bekliyorum..

serwan
06.Mayıs.2010, 22:57
arkadaşlar space tuşuyla ilgili bi problemim var.sorunlar bölümüne yazdım ama cevap gelmeyince buraya yazayım daha çok gören olur diye düşündüm..
oyun içersinde space ile ilerleyebiliyorum ama maç ekranında opposition instructions ı yaptıktan sonra space işlemiyor.takım konuşması ekranına geçemiyorum space ile.mouse ile uğraşmam gerekiyor.sebebi ve çözümü hakkında fikri olan var mı?

C h A o S
10.Mayıs.2010, 20:44
http://i1005.hizliresim.com/2010/5/10/4471.jpg (http://urlal.com/dqqf)

Kötü Futbolcu veya yarı profesyonel neden seçilmiyor?Seçilmiyorsa neden koymuşlar. :rolleyes:

Hugo
10.Mayıs.2010, 22:15
alt ligleri de açarsan oyunun başında onlar aktifleşiyor. ingiltere 6.ligi gibi.

kasaptr88
10.Mayıs.2010, 23:42
ARkadaşlar ben türkiye alt liglerini seçemiyorum bunun nedeni ne olabilir

C h A o S
06.Haziran.2010, 16:43
Takım komutlarından kornerleri "penaltı noktasına" attırıyorum ancak oyuncular sürekli kornerleri ceza sahası dışana kullanıyor.Bunun nedeni ne olabilir?

aerysnmz
06.Haziran.2010, 16:46
Takım komutlarından kornerleri "penaltı noktasına" attırıyorum ancak oyuncular sürekli kornerleri ceza sahası dışana kullanıyor.Bunun nedeni ne olabilir?

Aylardır ortalarda dolaşan korner Bug'u

C h A o S
06.Haziran.2010, 16:50
O zaman bizde altıpas içine attırırız :)

Walter Sakana
06.Haziran.2010, 18:33
http://i1005.hizliresim.com/2010/5/10/4471.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Furlal.com%2Fdqqf)

Kötü Futbolcu veya yarı profesyonel neden seçilmiyor?Seçilmiyorsa neden koymuşlar. :rolleyes:

Kötü futbolcu :D:D

Orda "Sunday League Footballer" yazıyor yani bizdeki "Amatör futbolcu". Kötü futbolcu diye çevirmişler yawww koptum :D Arkadaşın açıklaması doğru, seçtiğin lige göre değişiyor. İngiltere liginde oynarsan hepsi seçilebilir oluyor mesela...

C h A o S
22.Haziran.2010, 00:40
Şu Lukaku'da bitiricilik 20,verim 0 arkadaş.Forvette Hedef oyuncu,uç santrafor,komple forvet gibi komutlar verdim ama tam randıman alamıyorum.Bu oyuncuyu ne olarak oynatmalıyım?Bitiriciliği 20 olan adamdan nasıl verim alabilirim.Bu arada forvetteki diğer partneri Pato...

3842
25.Haziran.2010, 13:51
Rooney'den tek forvet olarak fayadalanabilen var mı ? :D

sentugo
25.Haziran.2010, 21:04
Rooney'den tek forvet olarak fayadalanabilen var mı ? :D

varsa bana da söylesin :D

Corpus
29.Haziran.2010, 22:25
Yannick Djalo nasıl bir futbolcu ilk sezon transfer listesinde alsam nasıl olur?

DaveJones
29.Haziran.2010, 22:39
Benim deneme fırsatım olmadı ama, Si forumlarında herkes çok beğenmiş.
Ss vereyim:
http://img704.imageshack.us/img704/9097/yannicks.jpg
http://img297.imageshack.us/i/yannickd.jpg/

Corpus
29.Haziran.2010, 22:54
Yalnızca 800.000£ ya koymuşlar sakat falanda değil aldım gitti :D

3842
30.Haziran.2010, 01:18
Premier Lig'de 34 gol 14 asist mi ? :D :D Hohohoh ! :D Ben Torres'e 15 golü anca attırıyorum :D

Corpus
30.Haziran.2010, 03:03
Şuan 4 maç 3 gol 4 asistle oynuyo 800.000 £ a aldım :D Fm tarihimin en karlı transferi :)

caglaruzun
30.Haziran.2010, 03:59
Geçenlerde hep tatile çıktığım 2013-2014 sezonlu bir kariyer vardı taktik denemek için Barcelonaya menajer oldum Yannick Djalo çok iyi oynuyordu gerçekten alman iyi olmuş :)

World Hollow o1
13.Temmuz.2010, 13:12
Takımı seçtikden sonra bana bir görüntü geliyordu maça gitmek istiyormusunuz diye evet diyordum sonra bunu bir daha gösterme dedim şimdi bazen sıkıntı oluyor acaba onu tekrar aktif etme şansım yokmu o soruyu bana her maçdan önce sorsun istiyorum? :)

Oghuse
13.Temmuz.2010, 13:14
Cache'in ordaki settings klasörünü silerek yapılabilir sanırım Serhat..

World Hollow o1
14.Temmuz.2010, 12:26
Sağolaısn Oğuz abi :)

Birde ; Şuan takım lider ama takım içinde birlik beraberlikden endişeleniyorlarmış bu problemi nasıl çözebiliriz.:)

ardakekullu
14.Temmuz.2010, 17:14
Galatasaray'da oynuyorum ve 11 personel seçme hakkım var.Kaçı ilk takım , kaçı genç , kaçı fitnesscı olsun.

HooijDonk07
14.Temmuz.2010, 17:29
1 fitness yeter. 1 First Team Coach bul bu adamında fitness özellikleri iyi olsun kalecileride unutma.artık geri kalanını ayarlarsın ben 5 genç yapıyorum.3 tane normal koç yaparsın artık gelecek sene 16 oluyor galiba.

Addolorato
14.Temmuz.2010, 17:47
Oyuncu komutlarındaki Hold up ball ne işe yarar ?

C h A o S
23.Temmuz.2010, 19:25
Arkadaşlar Alexis Sanchez,Dentinho,Neymar Bu 3 lüden hangisini tercih etmeliyim?İlerde hangisi daha çok performans verir yada daha iyi paraya satarım.

playeray
24.Temmuz.2010, 02:34
Yaa ben 1,5 GBlik logo yaması yaptım. Ayrıca 5-6 ligin ayrı ayrı forma yamasını yaptım. Ama taktik ekranında formalar gözükmüyor :D Sadece ismi yazıyor oyuncunun. Temadan kaynaklanıyor olabilir mi ? Steklo X kullanıyorum.

(Yanlış konuya yazmış olabilirim.)

Hugo
24.Temmuz.2010, 02:55
Oyuncu komutlarındaki Hold up ball ne işe yarar ?

Oyuncu topu ayağında tutar. Messi, Tevez, Rooney, R10 gibi adamlara vermek lazım bazen.

KaRaBükLü KraL
24.Temmuz.2010, 03:05
Arkadaşlar Alexis Sanchez,Dentinho,Neymar Bu 3 lüden hangisini tercih etmeliyim?İlerde hangisi daha çok performans verir yada daha iyi paraya satarım.
Alexis ile Neymar arasında kaldım ama sanırsam Alexis daha iyi ve süper paraya satarsın:)

Lim10
24.Temmuz.2010, 03:16
Alexis'i süper bir paraya alacağın için doğal olarak satacağın süper bir paranın kar marjı pek yüksek olmayabilir.İlla ileride para kazanıcam diyorsan bence Neymar'ı denemelisin.Ama alabiliyorsan hiç düşünme Sanchez'i al tabiki.

C h A o S
24.Temmuz.2010, 13:01
Alexis'i aldım.Şu anda iyiki aldın beni dedirtiyor :)

Ghazi
26.Temmuz.2010, 18:29
Bunu paylaşmak istedim;
Oyunda Brezilya ligini açarsanız, serbest transferlerle bile çok iyi bir kadro kurabiliyorsunuz sambacılarla ayrıca serbest olarak çok kaliteli gençlerde çıkıyor. Tek yapmanız gereken özelliklere göre aramak :)

ozaniel
01.Ağustos.2010, 18:32
Başka takımdan genç oyuncuya imza attırırken şu kadar yetiştirme parası ödemelisiniz, duruma göre bu para şu kadara çıkabilir diyor. Hangi durumlarda ödememiz gereken para artıyor?

playeray
01.Ağustos.2010, 18:59
Holosko Türk olma yolunda 3650 günü tamamladı. Ama hala Türk olmadı. Profilinde "Dökümanları bekliyor" yazıyor. Benim bir şey yapmam gerekir mi yoksa kendisi Türk olur mu ?

Ricardinho
01.Ağustos.2010, 22:49
kendısı türk olucak ama bu zaman alabılır 1-2 ay daha

Ricardinho
01.Ağustos.2010, 22:51
Başka takımdan genç oyuncuya imza attırırken şu kadar yetiştirme parası ödemelisiniz, duruma göre bu para şu kadara çıkabilir diyor. Hangi durumlarda ödememiz gereken para artıyor?
bu oyuncunun yeteneklerıyle ılgılı genelde ama genc yanı 15- 16 yasındakı cocukların kont. ımzalaya gırdınmı ödeyeceğin miktar altta yazar

Hugo
01.Ağustos.2010, 23:26
Holosko Türk olma yolunda 3650 günü tamamladı. Ama hala Türk olmadı. Profilinde "Dökümanları bekliyor" yazıyor. Benim bir şey yapmam gerekir mi yoksa kendisi Türk olur mu ?

Transfer sezonu kapansın olur :D
Hep öyle oldu bana. Bir oyuncum Türk olsun da yeni oyuncu alayım diye beklerken adam transfer sezonu bitince vatandaşlık alabildi.

playeray
01.Ağustos.2010, 23:38
Evet. Minchev'i aldım. Top kapması 18, markajı 18, kafası 18 ama zıplaması 8 olan bir defans regen :D Holosko Türk olaydı Ernst kayda girebilcekti de.. Maalesef Ernst her sezon kayıt dışı kalıyor :icon_biggrin: Neyseki takıma bağlı biri gitmiyor. Gerçi 33 yaşında ama emekli etcem ben onu Beşiktaş'ta :icon_biggrin: 1 buçuk ay oldu herhalde bir an önce olmazsa kafasını kırıcam Holoşkonun.

Lim10
17.Ağustos.2010, 10:04
Oyunda gördüğüm en kötü kaleci Tim Wiese'dir.Ola ki bir yanlış yapıpta almayın sakın.

Addolorato
17.Ağustos.2010, 12:18
Oyunda gördüğüm en kötü kaleci Tim Wiese'dir.Ola ki bir yanlış yapıpta almayın sakın.

Benim Werder Bremen ile oynadığım oyunda Avrupa'da yılın kalecisi seçilmişti ve çok iyi performans göstermişti.

Walter Sakana
17.Ağustos.2010, 12:37

Hani transfer teklifi yaparken eklenebilen "Şu kadar defa milli formayı giyerse şu kadar daha ödenecek... Şu kadar gol atarsa şu kadar ödenecek" gibi seçenekler var ya, onun gibi. Tam olarak aklımda değil ama milli olduğu zaman falan ek para ödüyorsun. İlk etapta yazan en düşük parayı ödersin, ileride bu dediğim gibi durumlarda ek ödemeler olabilir, oyuncunun performansına bağlı yani.

DenizlispoR
17.Ağustos.2010, 12:44
Gel abi Mehmet Tarık abiyle karabüllüyü bulup okey çevirelim :D.

Walter Sakana
17.Ağustos.2010, 12:52
Gel abi Mehmet Tarık abiyle karabüllüyü bulup okey çevirelim :D.

Sende ne kadar sıkıcı oyun varsa ona sarmışsın :D

DenizlispoR
17.Ağustos.2010, 13:02
Sende ne kadar sıkıcı oyun varsa ona sarmışsın :D
Sararız :cool:.

playeray
17.Ağustos.2010, 18:43
Holosko Türk oldu 5 ay sonra :D

TheLifePlayer
21.Ağustos.2010, 04:56
Benim bir sorum olacak antrenorler ve antrenman hakkinda; sitede sadece Strength Aeorobic Goalkeeper Aeorobic Physio Scout gibi ozellikler icin coach rehberleri var. Yalniz oyunda antranorler bolumune girdigimizde Taktik Defans gibi diger bolumler var bunlar icin ayriyetten kisi onerebilir misiniz veya nereden bulabilirim?..

Lim10
21.Ağustos.2010, 09:20
Benim bir sorum olacak antrenorler ve antrenman hakkinda; sitede sadece Strength Aeorobic Goalkeeper Aeorobic Physio Scout gibi ozellikler icin coach rehberleri var. Yalniz oyunda antranorler bolumune girdigimizde Taktik Defans gibi diger bolumler var bunlar icin ayriyetten kisi onerebilir misiniz veya nereden bulabilirim?..

Resimlerde gösterdiğim adımları takip edip, aramak istediğiniz özelliklerde filtreleyerek istediğiniz antrenörlere ulaşabilirsiniz.

http://www.yukleresim.com/images/90406298901438192380.png

http://www.yukleresim.com/images/73962772106376431440.png

http://www.yukleresim.com/images/44305643321537504091.png

TheLifePlayer
21.Ağustos.2010, 18:42
Cok tesekkurler cok isime yarayacak. Ayrica bir sorum daha var, Ayarlara baktim bulamadim, Windows Mode olarak oynayabilmemiz icin ne yapmamiz lazim? Bir de Set Piece ozelligi tam olarak nedir bunu aciklayabilir misiniz ve takimda uyum sorunlugunu dusunen cok oyuncu var neredeyse hepsi oyle bunun nedeni nbedir ve nasil cozebilirim?

playeray
22.Ağustos.2010, 05:08
Set Piece duran toplar olması lazım. Uyum sorunu güçlü takımda hedefin gerisindeysen ya da çok yabancı varsa ortaya çıkar. Yeni kontratla düzeltebilirsin.

(Tabi bana güven olmaz sen yine üstadlara sor :zuhaha )

playeray
24.Ağustos.2010, 21:53
Bir soru soracağım. Transfer sezonunun bitimine az kala Hamit Altıntop'u cüzi bir miktara aldım. Bu transferle beraber Volkan Şen, Emre Çolak, Bernardo ve Oğuz Kaan Önal mutsuz oldu.

-Kulübü bırakmak istiyor.
-Çok fazla turnuvada as takımda oynamak istiyor.

Yazıyor dördünde de. Oynatıyorum maçlarda ara sıra ama henüz düzelmedi. Sözleşme öneriyorum ama 'Şuanda imzalamayı düşünmüyor' yazıyor. Ne zamana düzelir ?

vego
24.Ağustos.2010, 21:57
bende birşey soracağım bu Sugar Daddy nedir ya:D

DaveJones
24.Ağustos.2010, 22:02
Hani paralı başkan derlerya aynen o işte :) Klübün Balance değeri belirli bir değerin altına düşünce hemen klübe karşılıksız para aktarır.

vego
24.Ağustos.2010, 22:05
teşekkür ettim:)

LifeYourself
25.Ağustos.2010, 02:21
Bir soru soracağım. Transfer sezonunun bitimine az kala Hamit Altıntop'u cüzi bir miktara aldım. Bu transferle beraber Volkan Şen, Emre Çolak, Bernardo ve Oğuz Kaan Önal mutsuz oldu.

-Kulübü bırakmak istiyor.
-Çok fazla turnuvada as takımda oynamak istiyor.

Yazıyor dördünde de. Oynatıyorum maçlarda ara sıra ama henüz düzelmedi. Sözleşme öneriyorum ama 'Şuanda imzalamayı düşünmüyor' yazıyor. Ne zamana düzelir ? takımdan 1 tane o mevkide oynayan oyuncuyu satman lazım.4 ünden birini sat:)

playeray
25.Ağustos.2010, 04:40
takımdan 1 tane o mevkide oynayan oyuncuyu satman lazım.4 ünden birini sat:)

Hiçbirini satmak istemiyorum ki. Satacaksam Emre Çolak'ı satarım. Zaten fazla geliştirememiş Galatasaray. Hamit'i aldığım güne lanet ediyorum :icon_biggrin: Ve teşekkürler bu arada.

LifeYourself
25.Ağustos.2010, 04:57
bir bölgeye fazla oyuncu almamaya dikkat et.Özellikle oyuncuların hırslıysa bu sorun çıkıyor:)

playeray
25.Ağustos.2010, 05:37
bir bölgeye fazla oyuncu almamaya dikkat et.Özellikle oyuncuların hırslıysa bu sorun çıkıyor:)

Evet hata bende. Koskoca milli yıldız dedik aldık. Öyle bir huyum var da. İşime yaramasa da alabildiğim Türk millileri alıyorum.

Ghazi
02.Eylül.2010, 21:30
Kulüp bütçesi 2B £ ( 2 milyar £) 'e ulaştığında yaklaşık 1,1B £ hesaptan kesiliyor. Başta anlamadım fakat çeviri yardımıyla baktım ki kulüp geleceği için yatırım fonu gibi bişeymiş. Ne olduğu belli gibi fakat açıklayabilir misiniz? Tam olarak ne oluyor? Ne işe yarayacak? Bana wonderkid regenler çıkaracak mı :D

DaveJones
02.Eylül.2010, 22:04
Parayı koyacak yer bulamıyorlar o yüzden bankaya yatırıyorlar :D Mesela klüp borçlandığında, para kalmadığında Frozen Money yani senden aldıkları bu parayı klübün kasasına geri koyuyorlar.

Chivalry
02.Eylül.2010, 22:41
O değil de 2 milyar para nedir oh o kadar para yapabildiniz mi nasıl olur 2 milyon değil 2 milyar höh başım döndü

playeray
03.Eylül.2010, 00:12
Barcelona yada Real Madrid'i seçmiştir

Ghazi
03.Eylül.2010, 17:02
Parayı koyacak yer bulamıyorlar o yüzden bankaya yatırıyorlar :D Mesela klüp borçlandığında, para kalmadığında Frozen Money yani senden aldıkları bu parayı klübün kasasına geri koyuyorlar.

Teşekkürler :)

O değil de 2 milyar para nedir oh o kadar para yapabildiniz mi nasıl olur 2 milyon değil 2 milyar höh başım döndü

Barcelona yada Real Madrid'i seçmiştir

2 milyar nedir ki yapılmayacak şey mi? :D Yabancı forumlarda gezinirken gözüme çarptı bende editörle para yaptım :)

ommix
12.Eylül.2010, 19:26
Fm2011 çıkacak ama ben yeni bir özellik keşfettim.:smismileyiw2:
3 oyuncu değiştirme hakkımız dolduğunda bir oyuncmuz oyuna devam edebilecek şekilde sakatlanınca o oyuncuyu oyundan alabiliyoruz sakatlığı daha ciddileşmesin diye oyuna 10 kişi devam ediyoruz

playeray
12.Eylül.2010, 19:47
Fm2011 çıkacak ama ben yeni bir özellik keşfettim.:smismileyiw2:
3 oyuncu değiştirme hakkımız dolduğunda bir oyuncmuz oyuna devam edebilecek şekilde sakatlanınca o oyuncuyu oyundan alabiliyoruz sakatlığı daha ciddileşmesin diye oyuna 10 kişi devam ediyoruz

Vardı ki zaten bu. 3 oyuncu değişiklik hakkın bittikten sonra adamın sakatlanırsa 10 kişi oynamak zorundasın. Hafif sakatlanırsa da kenara alabiliyorsun ama, mücadele etmesini tercih ederim.

ommix
13.Eylül.2010, 10:35
Vardı ki zaten bu. 3 oyuncu değişiklik hakkın bittikten sonra adamın sakatlanırsa 10 kişi oynamak zorundasın. Hafif sakatlanırsa da kenara alabiliyorsun ama, mücadele etmesini tercih ederim.

İşte o hafif sakatlanınca kenara alma olayını yeni keşfettim :icon_redface:

mehmetd
14.Eylül.2010, 17:04
İşte o hafif sakatlanınca kenara alma olayını yeni keşfettim :icon_redface:
fm 2006 da da vardı bu.

kardeşim sercan hangi rolde oynar hep 6.9 luk oynuyo dzeko yu advanced yaptım oynuyo gibi cardozo poacherda coştu ama mesela cardozo ile dzekoyu oynatsam 2 sini poacher mı yapıcam sercan hangi rolde oynuyo bide bunları öğreniceğim program vs. yok mu şimdiden saolun..
fm genie scout.

ilk sefer olmazsa 2.yi öneremiyonuz. oyuncuda öyle.
antrenör alma klübün finansına bağlı.

Ben Man.City'le kariyer açıcam ama takımın sezona Şampiyonlar Liginde başlamasını istiyorum..Bu editörden yapılabilir mi, yapılabilirse nasıl yapılır ?

Yardımlarınızı bekliyorum..
bi önceki sene şamp.ligi için sıraya al.(ingiltere 4 takımla katılıyorsa ilk 4 gibi)

arkadaşlar space tuşuyla ilgili bi problemim var.sorunlar bölümüne yazdım ama cevap gelmeyince buraya yazayım daha çok gören olur diye düşündüm..
oyun içersinde space ile ilerleyebiliyorum ama maç ekranında opposition instructions ı yaptıktan sonra space işlemiyor.takım konuşması ekranına geçemiyorum space ile.mouse ile uğraşmam gerekiyor.sebebi ve çözümü hakkında fikri olan var mı?
1 onun devamı o değil ondan
2 tuşlar karışabilir ondan
olabilir

Bunu paylaşmak istedim;
Oyunda Brezilya ligini açarsanız, serbest transferlerle bile çok iyi bir kadro kurabiliyorsunuz sambacılarla ayrıca serbest olarak çok kaliteli gençlerde çıkıyor. Tek yapmanız gereken özelliklere göre aramak :h:
haa doğru onu zaten unutmuştunuz:D

Cok tesekkurler cok isime yarayacak. Ayrica bir sorum daha var, Ayarlara baktim bulamadim, Windows Mode olarak oynayabilmemiz icin ne yapmamiz lazim? Bir de Set Piece ozelligi tam olarak nedir bunu aciklayabilir misiniz ve takimda uyum sorunlugunu dusunen cok oyuncu var neredeyse hepsi oyle bunun nedeni nbedir ve nasil cozebilirim?
window-ayarlardan 2.kısımdan
coach-fm genie scout kullanarak.

1 onun devamı o değil ondan
2 tuşlar karışabilir ondan
olabilir

Mehmet abi toplu alıntı yapsan keşke. Şu sağ altta 3 kafa var tıklayınca kırmızı oluyor. Alıntı dediğinde geliyor hepsi.
teşekkür ederim bende bunu öğrenmek istiyordum artık yaparım.tekrar saol.

EndoplazmiK RetikuluM
14.Eylül.2010, 19:10
Mehmet abi toplu alıntı yapsan keşke. Şu sağ altta 3 kafa var tıklayınca kırmızı oluyor. Alıntı dediğinde geliyor hepsi.

playeray
14.Eylül.2010, 19:24

Sağolasın ben de bilmiyordum :zuhaha

EndoplazmiK RetikuluM
14.Eylül.2010, 19:29
Beni şımartıyorsunuz :p