PDA

View Full Version : Bütün Oyuncularıma Dünya Devleri Talip

Ahmet Göktaş
20.Kasım.2009, 22:48
Arkadaşalr Beşiktaş ile mükemmel bir sezonun ardından çifte kupa ile kapadım sezonu. Ama tüm ilk11 oyuncularıma liverpool,madrid,barça,inter,manu vs. gibi takımlar talip oldu ve aklını çeliyorlar.

Teklif yapıyorlar , satmak istemiyorum.Reddedincede oyuncuların moralleri dibe vuruyor.Ayrılmak istiyor. Uyum bozuluyor vs..

Bunun çaresi nedir ? İllaki her sezon baştan mı kadro kurmak zorundayım ? :mad:

Homer J.S
20.Kasım.2009, 22:52
Sözleşme imzala yeniden.

Ahmet Göktaş
20.Kasım.2009, 22:53
Kabul etmiyorlar ki :(

Sadece ömer torak ile imzaladım , morali düzeldi felan , chelsea teklif yaptı yine reddttim. Yine morali çöktü :(

Ahmet Göktaş
20.Kasım.2009, 23:11
Arkadaşlar bunun bi çözümü yokmu ? sezona giriyorum o yüzden acilen yardım lazım. Morallerin içine edildi resmen.

Böyle oluyorsa hep dünya devleri ile oynanamız mı lazım ? 2 sezon üst üste istikrarı sağlayamayacağız mı yani ?

ozzymanborn
20.Kasım.2009, 23:28
Reddetme uçuk fiyatlar iste pazarlık yap ayrıca özel şartlar iste mesela birdahaki satıştan %50 vb... Kabul edemeyecekleri bir fiyat istersen ve onlar da almaktan vazgeçerse ne sen oyuncun satıldı diye üzülürsün ne de oyuncun görüştürmedin diye üzülür. O parayı verirlerse de zengin olursun. Ben böle durumlarda oyuncumun değerinin 10 katını istiyorum verirlerse de üzülmüyorum.

ozaniel
20.Kasım.2009, 23:32
Oyuncu alırken karakterine de dikkat edebilirsin. Sadakatse, hedefleri büyük değilse daha zor sorun çıkarır. Ama sen çok kaliteli genç oyuncuları bilinmezken aldığında ve oyuncular patlama yaptığında böyle şeylerin olması gerçekçi bence. :)

Ahmet Göktaş
20.Kasım.2009, 23:38
Reddetme uçuk fiyatlar iste pazarlık yap ayrıca özel şartlar iste mesela birdahaki satıştan %50 vb... Kabul edemeyecekleri bir fiyat istersen ve onlar da almaktan vazgeçerse ne sen oyuncun satıldı diye üzülürsün ne de oyuncun görüştürmedin diye üzülür. O parayı verirlerse de zengin olursun. Ben böle durumlarda oyuncumun değerinin 10 katını istiyorum verirlerse de üzülmüyorum.

Bu hiç aklıma gelmemişti gerçekten.Artık böyle yapıcam gelen tekliflere. Verirlerse de o parayı kendileri bilirler :D

@ozidnz

Teşekkür ederim.Genie Scout ile bakabilirm sanırım sadık oluşuna.

Universal
21.Kasım.2009, 01:05

Hayır üzülüyorlar, belki bir iki teklifde işe yarayabilir. Ama oyuncu bu sefer benim için çok ücret istiyorlar ve gitmeme engel oluyorsun diye morali bozuluyor. Bu sadece geçici çözüm. Tek çözüm iyi bir fiyata satıp aynı kalitede daha iyi bir genç alarak bu sorunu çözmek.

Melekovic
21.Kasım.2009, 01:26
Gurur duy işte abisi daha ne istiyosun :D :D :D Dünya devleri oyuncularının peşine takılmış işte :D :D :D

Yalnız bu versiyonda biraz abartı gibi.Şikayetler var.Sanırsam düzeltme yoluna gidecekler.

Çünkü çifte kupa sanırsam Türkiye Ligi ve kupası. Bir düşününce UEFA ya da CL'de çok başarılı olan takımların bile oyuncularına bu kadar büyük kulupler bu kadar yoğunlukta saldırmıyor.

Lim10
21.Kasım.2009, 03:06
Yüksek bonservis bedeli istemek çözüm değil.Sana tek ve kesin çözüm yolunu söliyim, kabul et:)İmza safhası geldiğinde ertele, birdaha gelicek yine ertele.Zaten alıcak kulüp kendi vazgeçiyor.Bu dediğim olayı 09da yaparak kadromdan tek bi oyuncumu dahi kaybetmedim.Ne morelman ne de kendisini:)

clowegem
21.Kasım.2009, 10:23
Lim10 a katılıyorum bende aynı şeyi yapıyorum ve tek bir sorun görmedim

MAGARA_MAN
21.Kasım.2009, 12:20
sezon başladıktan 1 ay sonra moraller düzelir o yüzden üzülme sabırlı ve kararlı ol satmayı kesinlikle düşünmediklerini satma sezon başlayıp transfer süresi dolduktan sonra ve oyuncular oyunlarını oynamaya basladıktan sonra geçiyo zaten o dönem

eXcitinG
21.Kasım.2009, 12:21
Ben şöyLe yaptım..

Beşiktaş kariyerimde çifte kupa iLe kapattım ve ŞL de yarı finaL yaptım. Ama önceden bu tarz konuLardan ağzım yandığı için daha dönem ortasında veya araLarda bütçe buLdukça önemLi oyuncuLarıma iştahLı kontratLar önerdim ve probLem oLmadı sezon sonu. Bunu engeLLemek için daha sezon öncesinden bunLarı düşünüp, pLanLayarak yoLa çıkmaLısınız.

Asistan iLe topLantıLarınızda meseLa size şunu öveLim, şu oyuncuya yeni kontrat önereLim gibi ufak tüyoLarı da uyguLayın ki oyuncu iLişkiLeriniz iyi oLsun ve bir tekLif geLince redettiğinde üzüLmesin.

Ferrari yi bende 2.sezon sonunda Juventus istedi, satmadım. GeLecek yıL kontratı bitiyordu ve benden yeni kontrat istedi, önerdim yıLLık 5 miLyon euro feLan istedi, 3,2 de direttim, kabuL etmedi bu arada Juve de arada sürekLi tekLif yapıyor tabi. Ona rağmen yine moraLi bozuLmadı bende sana 5 vermem yıLLık, sezon sonu beLeşe gideceğine para iLe git deyip 8 e gönderdim.

gungorbdk
21.Kasım.2009, 13:23
Bende 1,5 sezondur Lugano üzgün be bir türlü düzelmiyor. Asistan uyarmıştı ve ben kontrat yenilemeyi denemiştim ama geç kaldım sanırım kabul etmiyordu. Anlamıyorum, eğer o oyuncular giderse bizim takım ne yapacak. Zaten Türk defans bulamıyorum bir de yabancılar gidyor.

Lugano'ya 10-12 milyon euro civarında teklifler geliyor, ancak ben onun ayarında bir oyuncuyu daha fazla paraya alıyorum. Adalet mi bu ne oluyor anlamıyorum.

elapuesto
22.Kasım.2009, 04:15
bumu gerçekçilik ya bumu simulasyon şimdi ne işi var o devlerin ömer torakla vs. ya yemin ederim kötülemek için demiyorum ama cm de böyle bir olay dahil burda konuşulan fm deki garip olayların hiçbirisi yaşanmıyo artık kabul edin alışkanlık olmuş sizde fm oynamak yoksa bu sene cm fm yi geçti benim görüşüm bu altını çizerek söylüyorum database konusuna gelince seneye inanın fm ye bu konuda üstünlü sağlayacaktır

Ahmet Göktaş
22.Kasım.2009, 04:28
20'lik sistem gelmeden cacık olmaz fmden. Neyse konu farklı.

canelka
23.Kasım.2009, 20:02
bumu gerçekçilik ya bumu simulasyon şimdi ne işi var o devlerin ömer torakla vs. ya yemin ederim kötülemek için demiyorum ama cm de böyle bir olay dahil burda konuşulan fm deki garip olayların hiçbirisi yaşanmıyo artık kabul edin alışkanlık olmuş sizde fm oynamak yoksa bu sene cm fm yi geçti benim görüşüm bu altını çizerek söylüyorum database konusuna gelince seneye inanın fm ye bu konuda üstünlü sağlayacaktır

elapuesto sen cm den komisyon falan mı alıyosun? =) fm cıkmadan once cm alıp bi sure oynadım fm nin yoklugunda eglenceli olabiliyo ama komik bi oyun en basitinden turkiyede yabancı sınırlaması bile yok tabiki zevkler tartısılmaz ama ustunlugu cok bariz bi oyunu bu kadar siddetli sekilde kotulemen cok ilginc

Aydin
23.Kasım.2009, 22:07

artık fm cm karşılaştırma geyiklerini bıraksak diyorum.

cm eğlencedir. (bir sürü buglarla dolu olsa da)
fm gerçektir. (bir sürü buglarla dolu olsa da)

fifa-pes geyiğindeki olayı anlarım da cm-fm olayına hiç girmeyelim.

elapuesto
24.Kasım.2009, 19:09
ya kardeşim sizin karşınızda çocukmu var ben bir şey söylüyosam doğrudur insanları yanıltmayın cm eğlencemi diyosun git bak bakalaım fm2010 kariyer bölümüne adamın teki leeds kariyeri yapıyo bide yaptığı transferlere bak içinde jorge andrade ve cristaldo dahil bir sürü kaliteli üst lig oyuncusu almış leeds 1.ligde kardeşim hangi üst düzey oyuncu 1.lige gelir bumu gerçekçilik ben cm deki leeds kariyerimde o tarz oyuncuların yanına yaklaşamadım çünkü hep redettiler ki buda normal işte imdi hangisi eğlence oluyor dostum bak bakalım her istediğini ki üst düzey oyuncular bunlar alt lige alabilen oyun fm mi yoksa cm mi kardeşim ben 98 den beri oynuyorum managerlik oyunlarını bi çabam yok ama sizin gibi 2000 den sonra hayatında ilk kez managerlik oyunu ile tanışmış insanların çok bilmişlik yapması beni kızdırıyo şimdi siz eğlenceli gerçekcilikten uzak oyununuzu oynamaya devam edin toy managerler sizi =)) güldürüyosunuz beni ya
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

elapuesto sen cm den komisyon falan mı alıyosun? =) fm cıkmadan once cm alıp bi sure oynadım fm nin yoklugunda eglenceli olabiliyo ama komik bi oyun en basitinden turkiyede yabancı sınırlaması bile yok tabiki zevkler tartısılmaz ama ustunlugu cok bariz bi oyunu bu kadar siddetli sekilde kotulemen cok ilginc
bak kardeşim daha 19 yaşındasın bu oyunları yeni yeni öğreniyosun cm oynasaydın bilirdin kulktan dolma lafları buraya yazma türkiye liginde yabancı sınırlaması var sen git paşa paşa fm ni oyna her bilmediğin şeyede atlama rezil olursun

clowegem
24.Kasım.2009, 19:45
önemli olan kaç yaşında oyun oynamak değil. kaç yaşında adabıyla saygıyla nasıl fikirlerin anlatılcağı savunulcağıdır. birinin senden büyük veya küçük olması kimsenin elinde olan birşey değil ona görede bu insanlar oyunu geç veya erken oynar. sen oyunu çok fazla oynadın diye bütün manager oyunlarının üstadı olarak görebilirsin kendini. umuramki öylesindir ne güzel sana en azından bişeyler katmış sana. ama saçma sapan yaş konulara çekme konuyu .istersen cm fm istersen pes fifa kavgası yap. bu işlerin yaşla alakası yok. foruma çok yazan birisi değilim ama bu yazılanları okuyunca duramıyorum. eğer forum yöneticileri msjımı yersiz bulurlarsa silebilirler .. saygılar

canelka
25.Kasım.2009, 17:52
http://img28.imageshack.us/img28/1310/cm1a.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://img4.imageshack.us/img4/4584/cm1f.jpg

canelka
25.Kasım.2009, 18:03
ya kardeşim sizin karşınızda çocukmu var ben bir şey söylüyosam doğrudur insanları yanıltmayın cm eğlencemi diyosun git bak bakalaım fm2010 kariyer bölümüne adamın teki leeds kariyeri yapıyo bide yaptığı transferlere bak içinde jorge andrade ve cristaldo dahil bir sürü kaliteli üst lig oyuncusu almış leeds 1.ligde kardeşim hangi üst düzey oyuncu 1.lige gelir bumu gerçekçilik ben cm deki leeds kariyerimde o tarz oyuncuların yanına yaklaşamadım çünkü hep redettiler ki buda normal işte imdi hangisi eğlence oluyor dostum bak bakalım her istediğini ki üst düzey oyuncular bunlar alt lige alabilen oyun fm mi yoksa cm mi kardeşim ben 98 den beri oynuyorum managerlik oyunlarını bi çabam yok ama sizin gibi 2000 den sonra hayatında ilk kez managerlik oyunu ile tanışmış insanların çok bilmişlik yapması beni kızdırıyo şimdi siz eğlenceli gerçekcilikten uzak oyununuzu oynamaya devam edin toy managerler sizi =)) güldürüyosunuz beni ya
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

bak kardeşim daha 19 yaşındasın bu oyunları yeni yeni öğreniyosun cm oynasaydın bilirdin kulktan dolma lafları buraya yazma türkiye liginde yabancı sınırlaması var sen git paşa paşa fm ni oyna her bilmediğin şeyede atlama rezil olursun

haberin var mi bilmiyorum ama turkiyede 6+2 uygulaması var yani kadronda toplam 8, ilk 11inde toplam 6 yabancı olabilir. yukledigim iki resimden birinde kadromda 9 yabancı oldugunu, digerinde ise maca ilk 11de 8 yabancı ile cıktıgımı gorebilirsin sanırım. yani bilmedigim seye atlamıyorum kimin rezil oldugunu tekrar dusun istersen, senle bu kadar ugrastıgıma degmez o ayrı konu ama insanları yanlıs bilgilendirmeni istemedim. 98den beri bu oyunları oynuyosan da aferin basarılarının devamını diliyorum.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ayrıca leeds e andrade nin gelmesine laf ediyosun da cmde ilk 11imde kewell arda ve mehmet topal olması cok normal sanırım senin icin

LaZz_61
28.Kasım.2009, 09:52
http://img301.imageshack.us/img301/6843/necip.jpg

2 mac oynamıstı necıp real ıstedı :D

Melekovic
28.Kasım.2009, 16:27
Yılbaşında hallederler unutmazlarsa, bir nevi yazılım hatası. Reputasyona bağlı oyuncuların gelip gelmeme ya da istenip istenmeme olayları ortadan kalkmış gibi sadece .Düzeltilir tabi ciddiyetle üzerinde dururlarsa, öncelikle sağa sola bakacaklarına oyunu nasıl yaptıklarına bakmaları sonra hesap sormaları gerekir. Neyse, diğer konuya gelincede cm atılım yaptı, işi ciddileştirdiler de ama şu anki konumuyla o buglu haliyle fmin bu buglu haline gelmeleri için daha önlerinde uzun bir yol var, ama inat ederlerse ve fm de bu yolda inat ederse yetişir geçerler bi gün,gerçek bu. Ama her firmada olduğu gibi eğer akıllı yönetiliyorsa şayet, ben cm fm'e yaklaştığı zaman ben fm'i yapanların bi şey olmaz diyeceğini sanmıyorum,şapkalarını önlerine koyarlar düşünürler nerde hata yapıyoruz derler ve yaptıkları ürüne karşı daha profesyonelce davranırlar,şu andaki durumları sadece piyasada tekel olmalarının verdiği bir rahatlık. Biz böylede çıkarsak şöylede çıkarsak bize yaklaşan yok düşüncesindeler,bu da bir gerçek.

İşin komik kısmına gelelim.Fm'de GS kariyerindeyim.

Serkan Kurtuluş du galiba oyuncum.Oynatmak istemiyordum. Almak isteyen alsın diyecektim baktım özellikleri iç açıcı alan alsın kiralayan kiralasın dedim.

3 takımdan teklif geldi, Napoli direkt almak istedi ,Lazio 500.000 euro para vererek 1 senelik kiralamayı sonra begenise sezon sonu almayı istedi , Kartalspor ise direkt kiralama yolunu tercih etti.

Serkan Kurtuluş hangisini mi seçti? Tabi ki ona herhalde diğer transfer teklifleri Lazio ve Napoli benimle dalga geçiyor olarak algıladı çünkü GS'de bile oynayamıyorum dedi,direkt Kartalspor'un yolunu tuttu :D :D :D

cris king
28.Kasım.2009, 19:14

aynen katılıyorum (: