PDA

View Full Version : Diğer Ligleri Açma ve Oyun Hızı İlişkisi

_NeFret
21.Kasım.2009, 03:21
ben Türkiyeligini oynanabilir yapıp trabzonla oynuyorum.. 4-5 tane büyük ligi de sadece görülebilir olarak açmıştım. yani oyun hızına bir etkisi olmaması gerekiyor sanırım. çünkü sadece görülebilir oynanamaz ne kadar lig açarsan aç oyun hızını gösteren yıldızlar değişmiyor..

oyunu oynarken fark ettim ki diğer liglerdeki maçlar hesaplanıyor.. ben maçımı yapıyorum gri ekranda beklerken bazı liglerin takımlarının maçlarını yapıyor?..

sabahtan beri oynuyorum. eğer bu yavaşlık devam ederse yeniden açmak zorunda kalacağım..

sadece görülebilir ligleri açında diğer takımların maçlarını beklemek zorunda mıyız gri ekranda.. (her maç değil ama bazı liglerin kini gösteriyor sanırım)

rammstein7
21.Kasım.2009, 03:39
bu yavaslık ya ramden yada işlemcınden kaynaklı

_NeFret
21.Kasım.2009, 03:47
oyunun yavaşlığından kastım gri ekranda beklerken diğer takımların maçlarının hesaplanmasını beklemek..

adama tıklayınca ekranın açılma hızı değil.. lig maçımı yapıyorum. devam diyince diğer ligdeki takımların maçı oynanıyor tıpkı süper ligdeki maçlar gibi. beklemek zorunda kalıyorum

gungorbdk
21.Kasım.2009, 13:26
Hocam anladım, o ligler görülebilir olduğu için maçları gösteriyor sana.

Details diye bir bölümü var oyunun. Bu turnuvaların görünürlüğünü ayarlıyorsun. Mesela dünya kupasının sadece finalni öğrenmek istiyorum veya gruplardan itibaren göster gibi. Oraya bakabilirsin, umarım bu ligler oradan kapatılabilir.

_NeFret
21.Kasım.2009, 13:57
oyun çok sıkıcı olmaya başladı 6-7 saat oynamama rağmen. yeniden bir oyun kuruyorum şimdi.. hergün eziyet çekeceğime 6-7 saat geri döner hızlı oynarım..

ben sadece ligleri görmek istiyorum. puan durumunu o kadar.. ama mümkün değil sanırım..

Universal
21.Kasım.2009, 15:09
Bilgisayarına yeni ram alarak bu sorunu çözebilirsin. Dün ben 1 GB'dan 2 GB'a çıkardım. Oyunda baya bir etkisi oldu. Herhangibi bir bekleme yaşamıyorum. Bayram'da da 3GB yapacağım.

tombul taho
21.Kasım.2009, 15:20
tavsiyem coklu lig acacaksaniz (4 ve uzeri) ram'iniz 3GB ve uzeri olmasidir. cunku ortalama 21000 oyuncu veritabanina sahip bir oyun uzerinde oynuyor olacaksiniz ve bunlarin icine maclar, skorlar, ilerleyen yillarda oyuncu gecmi$leri falan da eklenecek. bu yuzden sikinti ya$amamak adina 3GB ve uzeri RAM kullanin.

ha tabi bu soylediklerimin icinde oyunla ilgili grafiksel anlamda herhangi bi$ey yok farkindaysaniz. eger logo, forma, oyuncu resimleri falan da i$in icine giriyorsa i$ degi$ir tabi. :)

gungorbdk
21.Kasım.2009, 20:18
Arkadaşlar sorunu yanlış anlıyorsunuz, o maçı göstermesinden şikayetçi. RAM ne olursa olsun oyun zaten o maçları gösterir. Bunları "Detail Level" bölümünden ayarlayabiliyoruz sanırım.

_NeFret
21.Kasım.2009, 20:46
gungorbdk
anladı sorunumu..
ama dediğin gibi detailden değişmiyor.. orası ful kapalı zaten bende. ama hala hafta sonu brezilyadan ispanyadan maçları izliyordum..
şimdi yeni oyun açtım böyle daha iyi.

sentugo
21.Kasım.2009, 23:39
Diğer yorumları okumadım ama birbiriyle ters alakalı

ozzymanborn
22.Kasım.2009, 02:36
Sadece skorları görüyorsun ve skorlar da oyunu o kadar yavaşlatmıyor. Yaratılmış ligleri test etmek için oynadığım oyunlarımda direk tatile çıktığımda o kadar ülke (7-8) 40 - 45 dakikada sezonu bitiriyorlar minimum detayda.

Ve şunu da söleyeceğim 51 ülke 117 lig ve 5 senelik bir bilgisayarla oynadım FM 2009'u ve FM 2010'da yeni editör sayesinde 90 ülke ve 216 lige ulaştım ama oyun hızıyla ilgili problemi hissetmiyorum. ve yarım yıldız oyunumun hız göstergesi. Bu oyunu daha üst sınıf bir PC'de oynama hayali kurmuyor muyum kuruyorum tabi ama sebep asla günlerin geçiş hızı değil. Özellikle FM 2010'un hızında bariz bir artış var 2009'a göre.
http://img412.imageshack.us/img412/9530/rekory.jpg