PDA

View Full Version : Maç takilip kaliyor

tosyalinl
21.Kasım.2009, 18:12
3. Lig yamasini oynuyorum ve sezonun ortalarini geçtim(Mart aylarinda). Son maça kadar oyunda bir sorun yoktu ancak son maçta, maçin 7. dakikasinda 3d açiliyor ve oyun takili kaliyor. Oyunu kapatmaktan baska bir çare kalmiyor. Yeniden açtim ve o maçtan önce tatile gittim ve maçi öylelikle atlattim. ancak bir sonraki maçta yine aynisi oldu ve yine 7. dakikada oyun takildi.
Acaba sorun ne olabilir? 3. Lig yamasi disinda Azerbaycan yamasida yüklü, bunun sebebi olabilirmi, yoksa ayri bir sorun mu?

ozzymanborn
21.Kasım.2009, 19:49
Problem xml dosyalarından kaynaklanmamaktadır. Şu anda oyunun sanal bellek kullanımı konusunda bir problemi var. Maç öncesi save edip oyundan çıkıp yeniden başlatınız o zaman oyunun ram ve sanal bellek kullanımı biraz azalacağından o maçta takılma olmayacaktır. Şu anda SI forumlarında çok hararetli tartışmalar yaşanıyor bunun benzeri durumlarda.

gungorbdk
21.Kasım.2009, 20:30
Ben de 2D ile oynuyorum, uzun oynadığımda ram ve bellekte oyun şişiyor ve duraklıyor. Önce 7 dakikada birkaç saniye duruyor sonraları ise bütün maç ağır ağır ilerliyor. Ben arada bir kapatıp buraya bakıyorum, sonra devam ediyorum. :)

tosyalinl
22.Kasım.2009, 02:02
3dyi kapatip maçi izlemeden oynadigimdada ilk yariyi bitiriyor, ancak yari bittikten sonra takiliyor, hiç bir islem yapmiyor.

Ancak dediginiz gibi save yaptim ve yeniden açtim. Problem halloldu, tesekkür ederim.