PDA

View Full Version : 4-1-4-1 Bülent UYGUN -Kontra İNANIN PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ

ceb58
22.Kasım.2009, 19:43
Uzun uğraşlarım sonucunda sonunda Bülent UYGUN felsefesince tpolu defans ve toplu atak taktiğimi ürettim.Bu taktikle tüm takımlara karşı büyük başarılar elde ettim.

-- Taktiksel istatiklere bakılırsa topla oynama düşük, ortalama %42 - % 57 gibi
-- Şut bakımdan rakipten sayıca üstün
-- Rakibin size attığı şut az, ki fazla olsa bile kaleyi tutan çok az
-- Kontra atak futbolu ile ilk pozisyon ilk gol misali
-- Genelde goler 25-60. dk arası
-- Neredeyse rakipten gol yeme az (Örneğin: 2-0... gibi maç sonuçları)

Ben bu felsefe ile oynadım.Çok iyi sonuçlar aldım.Şurasını net söylüyorum ki; Gözlemlerim çerçevesinde BÜLENT UYGUN' un ligdeki oynattığı maçlardaki felsefe ile aynı ki YALNIZ

ÖNEMLİ: Felsefe ile maça başladığımızda

Kenar Talimatları kısmından -- Topu İleri At
-- Boşluklara Pas At
-- Topu Kanatlara At
-- Dar Alanda Oyna
-- Daha Dibe Gir ( Defansı Geri Çek )

Bu taktikte bu seçenekler kesinlikle kullanılmalıdır.Kenar talimatlarını Türkçe olarak verdim." Fm 2010 Türkçe Yama " şeklinde arattırıp yüklerseniz bu seçenekleri kolayca seçersiniz.İngilizce oynuyorsanız Turksportaldan taktik oluşturma rehberinden ingilizcesini bulursunuz.

Bunların yanısıra;

Forvete Güç,Hız ve Bitiriciliği iyi olan oyuncu bulursanız kontradan golleri kaçırmadan atarsınız.

BU TATKTİK İLE SİVASSPORU ŞUANDA YÖNETİYORUM.TAKTİĞİ OLUŞTURURKEN İLK 10 HAFTADA 14. İKEN TAKTİĞİ OYGULAMAYA KOYDUKTAN SONRA 28. HAFTADA 4. SIRADAYIM.EN BAŞTA OYNASAYDIM ŞAMPİYON OLURDUM.

TAKTİĞİMİZİN LİNKİ:
http://www.turksportal.net/dosya/fm/29121/bilgi/

Sekopej
24.Kasım.2009, 12:47
Gecikme için özür diler, paylaşım için teşekkür ederiz.

gerçek hayatta denenmiş ve başarılı olmuş taktiklerin, aynı takım üzerinden oyunda oluşturulması hoşuma giden durumlardan biridir. Teşekkürler tekrar ama inandırıcı olması adına bir kaç görüntü eklemeniz daha iyi olacaktır.

cagri86
24.Kasım.2009, 16:21
Bülent uygun felsefesinde oynuyorsan opposition instructions kısmına da değinmen gerekirdi.Rakip oyunculara sert girme talimatı olmadan olur mu:)))

ceb58
24.Kasım.2009, 17:04
Bülent uygun felsefesinde oynuyorsan opposition instructions kısmına da değinmen gerekirdi.Rakip oyunculara sert girme talimatı olmadan olur mu:)))

Taktikte herşey ayarlı.Top kapma kısmı sert değil normal.Ayrıca arkadaşım gerçek hayatta B.UYGUN toplara sert gir talimatı verdiğinden mi şampiyonluğa oynattı.Eğer öyle olsaydı bi sürü t.direktör sert girin uyarısı veriyor ki, UYGUN öenemli maçlar dışında ser gir uyarısı vermemiştir maçlardada görülüyor.

NOT: Eğer B.UYGUN sert girin deseydi ceza alanına giren her futbolcu için penaltı olurdu.:icon_biggrin:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Sivasspor ile yönetimim bitti.SS resimleri kaydetmediğimden dolayı SVSnin yok.Ama şuan Erzurumspor'u yönetiyorum.Kariyer Hikayelerinde bulabilirsiniz.Erzurum'u da 4-1-4-1 ile yönetiyorum.SSler Kriyer Hikalerinde ERZURUMSPOR' da

cagri86
24.Kasım.2009, 17:45
Arkadaşım uzatmak istemem ama doğruyu söylemek adına birkez daha yazmak istedim.Sadece büyük maçlarda değil, özellikle kaybettikleri maçlarda sivassporlu oyuncuların davranışlarında savunulacak hiçbir yer yok.Sivassporu, bülent uygunu sevdiğini anlıyorum.Ama güzel, pozitif ve temiz futbolu kirletenlerin hala övgüyle anılmasını hazmedemem.

Taktikte herşey ayarlı.Top kapma kısmı sert değil normal.Ayrıca arkadaşım gerçek hayatta B.UYGUN toplara sert gir talimatı verdiğinden mi şampiyonluğa oynattı.Eğer öyle olsaydı bi sürü t.direktör sert girin uyarısı veriyor ki, UYGUN öenemli maçlar dışında ser gir uyarısı vermemiştir maçlardada görülüyor.

NOT: Eğer B.UYGUN sert girin deseydi ceza alanına giren her futbolcu için penaltı olurdu.:icon_biggrin:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Sivasspor ile yönetimim bitti.SS resimleri kaydetmediğimden dolayı SVSnin yok.Ama şuan Erzurumspor'u yönetiyorum.Kariyer Hikayelerinde bulabilirsiniz.Erzurum'u da 4-1-4-1 ile yönetiyorum.SSler Kriyer Hikalerinde ERZURUMSPOR' da

ceb58
28.Kasım.2009, 15:36
Arkadaşlar kesin deneyin ve sonuçları lütfen buraya ssler ile aktarın.denemeyen pişman ne diyelim...

mert1573
09.Aralık.2009, 03:33
tesekkurler

arenafutbol
09.Aralık.2009, 22:07
Bu konuya yardımcı olacağını düşünüyorum. Gerçek hayattaki taktikleri oyunda kullanmaya çalışmak çok eğlenceli ve takdir edilesi birşey :)
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=82283

ceb58
24.Ocak.2010, 11:09
Arkadaşlar Bülent UYGUN Kontra taktiğimle ilgili hem Galatasaray hem de Sivasspor ile ilgili SS'ler yakında koyacağım.O zaman taktiğimin forum çapında en iyi taktik olduğunu anlarsınız...

http://resimler.haberler.com/haber/461/bulent-uygun-un-basin-toplantisi-2_o.jpg

ceb58
24.Ocak.2010, 11:09
Çok Yakında... SS'ler BURAYA...

http://www.yeniresim.com/data/media/123/www.yeniresim.com_-__spor_Resimleri_-_sivasspor_resimler2.jpg

Invincible
13.Şubat.2010, 13:11
Saol kardes bende sivaslıyım bu taktı denıycem ...

Ahmet Göktaş
13.Şubat.2010, 13:24
TürBülent mi kullanıyorsun :D

ATWAa
14.Şubat.2010, 05:05
deneyelim bakalım sağol paylaştığın için :)