PDA

View Full Version : Windows 7'de Çift Klasör Sorunu

tombul taho
23.Kasım.2009, 12:09
merhaba arkada$lar,

bu aralar si games forumlarda cokca kar$ila$ilan bir hata hakkinda bilgi vermek istedim sizlere. eger siz de bu hatayla kar$ila$irsaniz ne yapmaniz gerektigini bilin. :)

oyunu windows 7 i$letim sistemi uzerinde oynayan arkada$lar belgelerim klasorunda 2 tane "sports interactive" klasoruyle kar$ila$abilirler.

http://img35.imageshack.us/img35/212/fmwindows7.png

(bkz: http://community.sigames.com/showthread.php?t=166196 (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fcommunity.sigames. com%2Fshowthread.php%3Ft%3D166196))

si games yetkililerin bu konuda herhangi bir aciklama henuz yapilmadi maalesef. ancak 10.2.0 surumuyle bu hatanin duzelecegi varsayiliyor $imdilik.

ayrica yapilan aciklamalardan bazilari oyunun beta-test a$amalarinda da bu hatayla kar$ila$ildigi ve buna ragmen si games'in bu soruna bir care bulamadigi yonunde.

ustune ustluk yaratilan dosyalarin bi kisminin bi sports internactive klasorune diger kisimlarin diger sports interactive klasorune kayit edilmesi gibi bi durum da soz konusu. mesela diyelim ki editorden lig yarattiniz gerekli dosyalarin bazilari bi klasore giderken kaydettiginiz oyun obur sports interactive klasorune gidiyor.

"si games boyle davranarak tam bir hayal kirikligi yaratiyor" du$uncesi de hakim si games forumlarinda bu konu uzerine.

bu durumda yapilacak ise windows 7'nizi upgrade etmek ama bu da $imdilik kesin bir cozum yolu degil. yani bi garantisi yok. windows 7'nizi upgrade etmenize ragmen bu sorun duzelmeyebilir yani.

bu sorunla kar$ila$an arkada$lar olursa $imdiden gecmi$ olsun der yeni yamayi beklemelerini oneririm. :(

saygilar, sevgiler...

Sekopej
23.Kasım.2009, 12:16
Bende de var, neden acaba diye düşünmüştüm ama çok da kafayı takacak bir durum olmadığından nedenini de araştırmadım, duruyor öyle, bana bir zararı yok.:D

Yeni yamada düzeltsinler, dalgınlığma gelir, silerim birini, eğer parçalara ayırıyorsa, uğraş ondan sonra.:D

BaFraLı
23.Kasım.2009, 14:53
Aynı sorun bendede var :).2 gün önce Win7 kurdum.Aynı bu hata bendede var.Hemde aynı dosya :D

Mergmehmet
23.Kasım.2009, 16:33
Bu oyunu o kadar çok seviyorum ki birşey olur diye W7 kurmuyorum bilgisayar'a :) Bu oyun insanın psikolojisini bile bozuyor.

SYLaR
23.Kasım.2009, 16:43
Kullandığınız seven kaç bit(32/64). ayrıca hangi paketi kullanıyorsunuz? home mu, business mı , ultimate mi? bende 64 bit ultimate var hiç böyle bişey ile karşılaşmadım

Sekopej
23.Kasım.2009, 16:45
32 bit ultimate, gerçi 64 kuracağım da, ona ayıracak vaktim yok, onu kurduktan sonra olup olmadığını yazarım bende.

Universal
23.Kasım.2009, 23:00
Ben dün bunu SI Forumlarında gördüm. Çoğu kişide mevcut. Benim anlamadığım bir klasör içinde iki aynı isimli dosya nasıl oluşuyor? :)

tombul taho
23.Kasım.2009, 23:16
Ben dün bunu SI Forumlarında gördüm. Çoğu kişide mevcut. Benim anlamadığım bir klasör içinde iki aynı isimli dosya nasıl oluşuyor? :)

sanirsam 64bitlerde boyle bi sorun olmuyor Batuhan. sorun 32bitlerde..

efsane_goztepe
27.Kasım.2009, 18:29
bende de 64 bit ultimate var böyle bi sorun olmadı..

BHARISH
30.Kasım.2009, 05:41
Arkadaşlar çift klasör ''belgelerim'' içinde değil ''belgeler kitaplığı'' dosyasının içinde.
Dosya atmak istediğinizde ''belgelerim'' yazan klasörü açıp onun içindeki Sports Interactive dosyasına atıyorduk bilyortsunuz.Zaten Belgelerim klasöründe tek Sports Interactive dosyası var.Yani önce kullanıcı adına sonra belgelerim dosyasına tıklarsanız dediğimi anlarsınız.

Sekopej
30.Kasım.2009, 12:01
Arkadaşlar çift klasör ''belgelerim'' içinde değil ''belgeler kitaplığı'' dosyasının içinde.
Dosya atmak istediğinizde ''belgelerim'' yazan klasörü açıp onun içindeki Sports Interactive dosyasına atıyorduk bilyortsunuz.Zaten Belgelerim klasöründe tek Sports Interactive dosyası var.Yani önce kullanıcı adına sonra belgelerim dosyasına tıklarsanız dediğimi anlarsınız.

Nereye baktığımızı biliyoruz yahu.:) Sende görülmemiş olabilir bu durum sms kullanıcı adından sonra belgelerime tıklayınca 2 adet Sports Interactive dosyası karşımıza çıkıyor, belgelerimde yer alan diğer öğelerle birlikte.

BeeTLeJuiCe
30.Kasım.2009, 12:16
O değilde Ultimete e iyi para vermişsinizdir şimdi :D
Bizde anca 32bit prof ile sürünelim :)

Bende ilk başlarda merak ettim neden acaba diye, kurcaladım falan oyuna negatif herhangi bir etki ile karşılaşmadım o yüzden önemsemedim.

tombul taho
30.Kasım.2009, 14:50
O değilde Ultimete e iyi para vermişsinizdir şimdi :D
Bizde anca 32bit prof ile sürünelim :)

ne yapacagini soylerdim de bizim forumlarda yasak. :D

BeeTLeJuiCe
30.Kasım.2009, 23:30
Yok benimki orjinal zaten, Microsoft'un bişiysi var herşeyden ücretsiz verdiler sağolsunlar. :)

BHARISH
01.Aralık.2009, 03:13
Nereye baktığımızı biliyoruz yahu.:) Sende görülmemiş olabilir bu durum sms kullanıcı adından sonra belgelerime tıklayınca 2 adet Sports Interactive dosyası karşımıza çıkıyor, belgelerimde yer alan diğer öğelerle birlikte.

O zaman ''Belgelerim'' klasörünün içinde tek Sports Interactive dosyası olan bir kullanıcı olarak Tanrıya şükrediyorum.:schaf:
Bir de bunu yazmamın sebebi ;bir iki gün ben de çift klasör var zannetmiştim ve pek de umursamamıştım.

Sekopej
01.Aralık.2009, 13:14
Ben dün mesajı laptoptan yazıyordum, oyunun yüklü olduğu bilgisayarda değildim, şimdi baktım evet senin dediğin gibiymiş.:smismileyiw2:

Ama sorun çıkarmadan çalışıyor işte, çift, tek, nerede olduğu pek de önemli değil.:D

serkanhervenik
22.Aralık.2009, 21:31
şimdi siteyi biraz araştırdım da sanırım benim sorunda bu sebepten kaynaklanıyor. Bende de aynı şekilde çift klasör var sanırım bu sebepten oyuna logo ekleyemiyorum, iki klasöre de çıkartmama rağmen oyunda gözükmedi ayrıca başka birşeyden bahsetmek istiyorum normalde bu tip sorunlarda cache dosyasını sildiğimizde sorun kalkıyordu fakat win 7 de cache dosyasını bulamadım. Bulabilen yada bilen birileri varsa yardımcı olursa sevinirim

Sekopej
22.Aralık.2009, 22:48
Application Data'da Roaming içerisinde cache. Ayrıca Belgeler'e değil Belgelerim'e yüklersen sorun olmaz.