PDA

View Full Version : Çeyrek Final İçin Taktik Dehaları Bekliyorum

Ahmet Göktaş
24.Kasım.2009, 20:47
akradaşlar CL'de çeyrek finale çıktım ve rakip manu. Aslında taktiğim inanılmaz sağlam ama ofansif bir taktik oldugu için korkuyorum. Yani buraya kadar gelmişken elenmek istemiyorum.

Bunun için deplasmanda ve içerde manuya karşı nasıl oynamalıyım ? Gerçekten en azından yarı final oynamak istiyorum.

muzoadux
25.Kasım.2009, 01:23
hangi takımsın kardeş :D

BaGa TaRKaN
25.Kasım.2009, 03:29
O da Sorulur mu Kardeş:D Tabikide Beşiktaş'ı Yönetiyordur:n:

brotha
25.Kasım.2009, 04:00
Kadronu bir yaz ben yardimci olmayas calisiym

MaTRaKaN
25.Kasım.2009, 11:22
İlk önce bence çeyrek finale gelmende başarı.Fazla zorlama bence kaderinde yenilmek varsa yenil :)

nessus
25.Kasım.2009, 11:27
Içerde ofansif anlayışından vazgeçme, deli gibi pres yap defans çizgin önde ise biraz geri çek. Kanat oyunu oynayacaksa man united kanat adamlarını biraz geri çekebilir hatta markaj yaptırabilirsin. Deplasmanda daha dengeli bir mantalite ver takımına, safları sıklaştır oyuncuların birbirine yakın olsun. Eğer ayarlı değilse set pieces üstünde dur frikiği korneri tam ayarla. Topun sende daha fazla kalması için bir düzenek kur kısaca.

nannar
25.Kasım.2009, 11:27
deplasmanda defansif,içerde kontratak felsefesiyle oynarsan normalde vereceğinden çok daha az pozisyon verirsin... dizilişle savunmaya gömülmek yerine ön libero ve orta alanda toplam 5 ya da 6 oyuncu bulundur bence...Forvetinde topsuz alanda iyi olan ve hızlı bir oyuncu bulundur... kanatlarda da aynı şekilde... maç esnasında da eğer senin oyuncuların karşısında oynayacak olan oyuncular seninkilerden yavaş ise "pass to space" kenar komutuyla oynarsan oyuncularının boş alanda topla buluşturup markajdan kurtarırsın... başarılar :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Içerde ofansif anlayışından vazgeçme, deli gibi pres yap defans çizgin önde ise biraz geri çek. Kanat oyunu oynayacaksa man united kanat adamlarını biraz geri çekebilir hatta markaj yaptırabilirsin. Deplasmanda daha dengeli bir mantalite ver takımına, safları sıklaştır oyuncuların birbirine yakın olsun. Eğer ayarlı değilse set pieces üstünde dur frikiği korneri tam ayarla. Topun sende daha fazla kalması için bir düzenek kur kısaca.

deli gibi pres yaparsa fark yer :n: pres demek oyuncularınızın yerlerini kaybetmesi demek yaww :) haddini bilerek oynamak lazım ;)

nessus
25.Kasım.2009, 11:44
Deplasmanda oyuncuların yaratıcı serbestliklerini düşürmek taktiksel bağlılık açısından faydalı olur, iyi bir oyun kurucun ve becerikli bir forvetin varsa onlara biraz cömert davranabilirsin. 4411 ve 442 dönüşümlü olabilir deplasman için.

Deli gibi presten kastım ayarları sona vurman değil 10 adamınla birden rakibe basmandır. Tabi bunun kuralları var nannar haklı, o kadarını sitede bulabilirsin. Evinde agresif ve hızlı oynamalısın. Hızlı oyun da biraz kontra atağa çıkar, man united'da eşek değil ya biraz kontrollü oynayacaktır, bu işini zorlaştırmaz keza hızlı oyundan doğacak arızaların üstünü örtebilir.

gungorbdk
25.Kasım.2009, 14:49
ST

ML MC MR
DMC DMC
DR DC DC DL

Yukarıdaki formasyona eklemeler yapmalısın. DMC'lere iyi savunma yaptır şutları kessinler. Biri alan biri adam olabilir. Bunu DC'ler için de yapabilirsin. Atağa ortadan değil de kenarlardan git. Exploit The Flanks'i seç. Ve kanatlara atak ver.

Kendi kadromu düşündüm de bu sezon transfer ettiğim Angel Di Maria ile kanat manyağı ederim manu'yu. :D Brown mı durduracak O Şee mi? :D

revoce17
25.Kasım.2009, 19:15
Ne oldu maç merak ettim yaw :D

Ahmet Göktaş
25.Kasım.2009, 20:39
Eledik manuyu 2-2 ve 2-2 lik skorların sonunda penaltılarla.

Barçaya karşı kasmadım çünkü yarı finalde süper bir başarıydı. içerde ve dışarda 3-1 lik skorlarla yenilerek elendim. Sağlık olsun:D

serwan
26.Kasım.2009, 18:31
man u ya karşı beşiktaş nasıl oynar dün gece gördük .) 8 defansif adamın önüne tello ve bobo yu koyuyosun.eğer biraz şansın varsa defansa çarpan topla 1 gol buluyosun.sonra allah ne verdiyse defans.. taktiği 9-1 e çevirip maç bitsin artık diye dua etmeye başlıyosun..gerisi kısmet..

gungorbdk
27.Kasım.2009, 11:51
man u ya karşı beşiktaş nasıl oynar dün gece gördük .) 8 defansif adamın önüne tello ve bobo yu koyuyosun.eğer biraz şansın varsa defansa çarpan topla 1 gol buluyosun.sonra allah ne verdiyse defans.. taktiği 9-1 e çevirip maç bitsin artık diye dua etmeye başlıyosun..gerisi kısmet..

Hocam senden bunu FM'ye uyarlamanı bekliyoruz. Eğer yaparsan yılın olayı olur. :D :D

BHARISH
30.Kasım.2009, 04:59
Takımın Stafflarına bir de İmam eklemek lazım.
Name : Imam
Assurance: 20
Prayer :20
Yeminle sırtın yere gelmez;)

Faith Healing de 25 olsun. (Okuyup Üfleme:) )