PDA

View Full Version : Antrenör Özelliklerine Göre Yıldız Seviyesi

Sekopej
26.Kasım.2009, 17:19
Oyunu uzun yıllar oynamayı düşünüyorsak, el atacağımız konuların başında antrenörler gelir. Eğer üst düzey bir takım değilseniz, eldeki antrenörlerin pek iyi oldukları söylenemez. Bu nedenle kaliteli antrenör bulmamız gerekir. Takımımızın düzeyine göre her antrenörü alıp getiremeyiz, takımıza en uygun antrenörü bulmak için antrenörün özelliklerinden hangisi hangi antremana etki eder bilmek gerekir. Kalecilik antremanı özelliği 20 olan bir antröner her zaman 5 yıldızlık performans sergileyemez.

Farklı özelliklerin etkisiyle, bu antreman kategorilerinin antrenörler tarafından ne derece gerçekleştikleri hesaplanır. Bu hesaplamayı, şu konuda bilgilerini paylaşan arkadaşlarımızdan aldım, onlara da teşekkür ederim.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=81680

Unutmamak gerekir, sadece A takımı antremanları için geçerlidir. Genç takım için, antrenörlerin gençlerle çalışma özelliği de devreye girdiğinden doğru sonuçlar vermez.

İndirdiğiniz excel dosyası 2 sayfadan oluşmaktadır. İlk sayfada, elinizde yer alan bir antrenörün özelliklerine göre, hangi kategoride kaç yıldız alacağını hesaplatabilirsiniz. Özellikler kısmına antrenörün özelliklerini girmeniz yeterlidir. 2 yıldız altı olan durumlarda "İşe Yaramaz" çıkmaktadır.:p

İkinci sayfada ise, tek tek kategorilere ayrılmış olup, eksik olan kategoriye göre antrenör transfer etmek istediğinizde, antrenör özelliklerini girip, o kategoride kaç yıldız alacağını görebilirsiniz.

Yıldız sonuçları bulunan kutularda yer alan formüller üzerinde oynama yapmazsanız sorunsuz çalışmaktadır. Çok sayıda koç üzerinde denedim ve hepsinde doğru sonuçları verdi.

Genç oyuncuların antremanları için kategorilerin nasıl hesaplandığını bulabilirsem ona göre de bir cetvel oluşturacağım.

Doğru antrenörü bulmakta ya da eldeki antrenörleri doğru sınıflandırmada zorluk çekenlerin işine yaracağını düşünüyorum, sorunsuz kullanmanız dileğiyle...

İndirmek için tıklayınız. (http://www.filefront.com/15083315/Antren%F6r%20Arama%20-%20Turksportal.rar)

İndirmek için tıklayınız. (http://www.4shared.com/file/BAInL0De/Antrenr_Arama_-_Turksportal.html)

tombul taho
26.Kasım.2009, 18:25
payla$imin icin te$ekkurler Serkan. antrenor ozellikleri nasil olmali konusunda da tarti$tigimiz gibi dogru antrenman icin dogru antrenor bulabilmek gittikce zorla$iyor oyunda. dolayisiyla yeni yeni rehberler cikartmak gerekiyor ya da tek tek ara$tirmak gerekiyor.

benim tavsiyem her zaman kendi ekibinizle cali$maniz tabi butcenize de uygunsa. en azindan kendinize mutlaka 2-3 antrenor belirlemelisiniz kucuk takimlara gittiginizde bile yaninizdan ayirmamaniz gereken.

ayrica altyapi antrenorlerini yonetmeyi henuz tam beceremedim. onlar hakkinda da bilgi almak lazim. ara$tirmaya devam edelim bakalim bi$eyler bulabilcez mi? :)

tekrar te$ekkurler Serkan. emegine saglik.

MoNToLiVo_
08.Aralık.2009, 01:49
Paylaşım için tşk ederim Serkan kardeşim.
Bizim gibi küçük takımlarla oynayan ve yıldız oyuncu adayı çıkartıp satan üyeler için güzel oldu deneyecem.

Edit : Hocam Office 2003 te açmıyo bu dosyayı

Sekopej
08.Aralık.2009, 01:58
2003'te kaydedip ekliyorum hemen.:)

Sekopej
08.Aralık.2009, 02:03
Linki değiştirdim, hem 2003 hem de 2007'de kaydettim. İkisine de ulaşabilirsiniz şimdi.

MoNToLiVo_
10.Aralık.2009, 23:37
Linki değiştirdim, hem 2003 hem de 2007'de kaydettim. İkisine de ulaşabilirsiniz şimdi.

Çok sağol hocam. :)

nannar
11.Aralık.2009, 01:44
indirelim de bakalım gs kariyerimizde :D sağol serkan :D

ferba
02.Ocak.2010, 19:52
teşekkürler deneyelim ve görelim bakalım

HeLLquaRd9
03.Ocak.2010, 12:44
Ben türkçe yama kullanıyorumda attack coaching falan türkçeye çevirebilir misiniz ? Yada ingilizce dil dosyası da olabilir.

Sekopej
03.Ocak.2010, 14:51
Nelerin Türkçe'sini merak ediyorsun, Attack coaching zaten anlaşılıyor, hücum koçu, anlamını bilmediklerini yazarsan, Türkçe karşılıklarını yazayım.

tombul taho
03.Ocak.2010, 14:58
Nelerin Türkçe'sini merak ediyorsun, Attack coaching zaten anlaşılıyor, hücum koçu, anlamını bilmediklerini yazarsan, Türkçe karşılıklarını yazayım.

defans(defence), goalkeeper(kaleci), fitness, scout(gozlemci), physio(fizyoterapist)

bunlar da anla$iliyor zaten. arkada$in sorusunu anlamadi ben.

El Barto
03.Ocak.2010, 15:00
Şimdi bunu sen mi yaptın Sekopej? :D İnanmam.

Zaten bir baktım bir şeye benzememiş antrenör falan bulunmaz bununla milleti kandırma. :p

Şaka bir yana teşekkür ederim çok faydalı bir çalışma olmuş.

tombul taho
03.Ocak.2010, 15:03
Şimdi bunu sen mi yaptın Sekopej? :D İnanmam.

Zaten bir baktım bir şeye benzememiş antrenör falan bulunmaz bununla milleti kandırma. :p

Şaka bir yana teşekkür ederim çok faydalı bir çalışma olmuş.

olum fikri ben vermesem yapamazdi. :p :n:

El Barto
03.Ocak.2010, 15:04
olum fikri ben vermesem yapamazdi. :p :n:

Onu diyorum işte illa dürtmek lazım :n:

Sekopej
03.Ocak.2010, 15:11
Ben bakıp kolaya geçirdim, öyle 2 ile çarp, 5'e böl, onların hazır yapılmışı vardı.:D

HeLLquaRd9
03.Ocak.2010, 15:33
Strength Set Pieces mental
şu 4'nün türkçesi bide şu excel dosyasını indirdim yanlız anlamadım neyin ne işe yaradığın anlatırmısın resimli anlatım olarak zahmet olmassa. :( Lütfen

Sekopej
03.Ocak.2010, 15:36
Strength güç, Set Pieces duran toplar, mental de mental işte, zihinsel olarak da çevrilmiş olabilir.

Almak istediğin koçun ya da elinde bulunan koçun özelliklerini yazıyorsun excel dosyasına, hangi kategorilerde kaç yıldızla antreman vereceğini gösteriyor. Kullanımı kolay, sadece özelliklerin karşısına değerleri girmen yeterli, yıldız kısmında sonuç çıkacaktır.

Deus Dominus
03.Ocak.2010, 15:50
Çok güzel bir çalışma olmuş, paylaşım için teşekkürler. Ben birşey daha sorucam ama acaba fizyoterapistler ve gözlemciler içinde var mı belirli değerler?

Sekopej
03.Ocak.2010, 15:52
Mutlaka vardır, bilen ve paylaşan olursa, onları da aynı dosya içerisine ekleyebiliriz.

HeLLquaRd9
03.Ocak.2010, 15:55
Strength güç, Set Pieces duran toplar, mental de mental işte, zihinsel olarak da çevrilmiş olabilir.

Almak istediğin koçun ya da elinde bulunan koçun özelliklerini yazıyorsun excel dosyasına, hangi kategorilerde kaç yıldızla antreman vereceğini gösteriyor. Kullanımı kolay, sadece özelliklerin karşısına değerleri girmen yeterli, yıldız kısmında sonuç çıkacaktır.

Hmm ben sırf o bir klavuz olduğunu zannetmiştim.Güzelmiş sağol

HeLLquaRd9
03.Ocak.2010, 16:07
bide şunların türkçesini açıklarsanız sevinirim

Fitness
Determination
Motivating
Mental

Strengh-Aerobics
Set Pieces

Sekopej
03.Ocak.2010, 16:13
Fitness Sağlık
Determination kararlılık, Azim
Motivating Motivasyon
Mental Mental, Zihinsel

Strengh-Aerobics Güç
Set Pieces Duran Toplar

HeLLquaRd9
03.Ocak.2010, 17:13
Teşekkür ederim.İsterseniz birleştirdiğim bilgilerle türkçe olarakta yayınlayabiliriz siteye isterseniz.Türkçe oynuyanlarda bu programdan yararlanabilir

Sekopej
03.Ocak.2010, 17:15
Yanlarına Türkçeleri eklenebilir, boş bir vaktimde eklerim.

HeLLquaRd9
03.Ocak.2010, 17:25
yanlız şu sağlık hiç bi özellikte yok.Hangi özellik acaba şu fitness?

Sekopej
03.Ocak.2010, 17:29
Form olarak da çevrilmiş olabilir, kondüsyon olarak da çevrilmiş olabilir. Türkçe yamayı yapanların nasıl çevirdiğini bilemeyeceğim şimdi.

byvirus
03.Şubat.2010, 18:26
Öncelikle merhabalar.Bu dökümanı yapmana neden olan arkadaşın verdiği formülü ben hazırlamıştım.Sunumun çok güzel olmuş.VB+ bilen arkadaş varsa programlaştırabilir.Cevapları okudum bazı arkadaşları aydınlatmak adına birkaç şeyde ben yazmak istedim.
Bildiğiniz üzere bu oyunda Strenght(Güç),Aerobic(Aerobik),Golkeeping(Kaleci), Tactic(Taktik),Ball Controll(Top Kontrol),Atacking(Atak),Defending(Defans),Shooting (Şut),Set Pieces(Duran Toplar) olmak üzere 9 farklı antrenman var ve her antrenmanda uygun antrenörlerle çalışılırsa 5 yıldızlı antrenman yaptırabiliyoruz.
Bir oyuncuya Güç antrenmanı yaptırmanız için fitness koçuna ihtiyacınız var.Fitnes koçunda bulunması gereken özellikler ise;
*Form antrenörlüğü(Kondisyon ya da Form olarak Türkçe'ye çevrilmiş olabilir)
*Dicipline(Disiplin)
*Determination(Kararlılık)
*Motivating(Motivasyon)
Bunları formül üzerinde nasıl uygulayacağımızı bir örnek ile açıklamaya çalışayım;
Benim fitnes koçum Roland Koch
Kondisyon(Form) = 20
Disiplin Derecesi = 16
Kararlılık = 7
Motive Olma = 20
Formülümüze göre hesaplamasını yapalım ;
Fitnes * 9 + DDM * 2 = 20 * 9 + (16 + 7 + 20 ) * 2 = 180 + 43 * 2 = 180 + 86 = 266
210 - 240 : 3 yıldız
240 - 270 : 4 yıldız
270 ve üzeri : 5 yıldız
Bende çıkan sonuç 266 idi.Bu durumda Roland Koch'un Strenght(Güç-Dayanıklılık) antremanı 4-5 yıldız arası olması grekiyor.Oyuna dönüp Roland Koch'u sadece Dayanıklılık antrenmanına görevlendiriyorum.Karşısında 4,5 yıldız yanıyor.
Arkadaşın hazırlamış olduğu dosyada her antrenman statüsüne göre hangi özelliklerin olması gerektiği verilmiş.Yapmanız gereken sadece aradığınız antrenörün özelliklerinin karşısında bulunan sayıları silip kendi bulduğunuz koçun özelliklerini uygun yerlere girmek.
Bir tüyo da ben vereyim.İdeal bir takımda;
1 Baş Antrenör (Taktik) - As Takım ve Altyapı
1 1st Takım Koçu (Duran Toplar) - As Takım
4 Koç (Atak,Defans,Teknik,Şut) - As Takım
2 Gk Koç (1 Tanesi Sadece As Takım diğeri hem As Takım hem Altyapı)
2 Fitnes Koç (Güç - Aerobik) - As Takım ve Alt Yapı
6 Genç Takım Koçu (Top Kontrol - Atak - Taktik - Defans - Şut - Duran Toplar)
2 Doktor ( Adam İdare - Kararlılık - Disiplin - Motivasyon - Fizyoterapi )(Doktorlardan birinin genç starlarla çalışma özelliği yüksek olmalı.)
1 23 Yaşüstü Gözlemci ( Kararlılık - Oyuncu Yeteneğini Kavrama )
1 23 Yaşaltı Gözlemci ( Kararlılık - Oyuncu Potansiyelini Kavrama - Gençlerle Çalışma )
1 Sonraki Rakibi incelemek için gözlemci (Kararlılık - Oyuncu Yeteneğini Kavrama - Taktiksel Bilgi ) olması gerekir.

Karışık oldumu bilmiyorum ama umarım faydası dokunur...

Sekopej
03.Şubat.2010, 18:29
Anlaşılır olmuş, ayrıca formulü oluşturduğunuz için de teşekkür ederim size. Antreman ve koç konusunda nasıl düzenleme yapayım diye düşünen arkaaşların işine yaradığını düşünüyorum.

Zekirdek
12.Temmuz.2010, 16:45
Çok sağolun çok işime yaracak. Allah ne muradınız varsa versin. :) :)

stalwart88
14.Temmuz.2010, 17:36
dah önce kullnıyordum bunu ve bilgisayrıma format attığım için tekrar indrdm ancak bu sefer indirdigimde arşiv hasarlı diyor ve ulaşımıyorum sahip olan biri tekrar yükleyeiblr mi acaba?

Sekopej
14.Temmuz.2010, 17:58
İndirirken muhtemelen hata olmuş, yeniden indirip açarsan sorun olmayacaktır, ben şimdi denedim, sorunsuz inip, açılıyor.

stalwart88
14.Temmuz.2010, 21:31
malesef defalarca denemem ragmen rar dosyası duzgn bir şeklde hata vermeden iniyo ancak 37kb lık dosya açmaya yada içindekini çıkarmaya çalıştığımda hata veriyor :S zahmet olmassa zaten boyut kuck excell dosyasını yenien rarlayıp baska bir yere yukleybilrsenz memnun olurm.

Sekopej
15.Temmuz.2010, 12:23
Buyrun, indirdim, rardan çıkarıp yeniden rarlayıp başka yere yükledim.

http://www.4shared.com/file/BAInL0De/Antrenr_Arama_-_Turksportal.html

stalwart88
15.Temmuz.2010, 23:27

tesekkurler bu sefer indrdim sorun cıkmadı tekarrdan tesekkur ettm gercekten baya kolaylık oluyo bunu kullanınca yoksa elimzde hesap makinesi oyle antrenr arıyorz :)

mehmetd
25.Kasım.2010, 06:27
Bende çıkan sonuç 266 idi.Bu durumda Roland Koch'un Strenght(Güç-Dayanıklılık) antremanı 4-5 yıldız arası olması grekiyor.Oyuna dönüp Roland Koch'u sadece Dayanıklılık antrenmanına görevlendiriyorum.Karşısında 4,5 yıldız yanıyor.

Bir tüyo da ben vereyim.İdeal bir takımda;
1 Baş Antrenör (Taktik) - As Takım ve Altyapı
1 1st Takım Koçu (Duran Toplar) - As Takım
4 Koç (Atak,Defans,Teknik,Şut) - As Takım
2 Gk Koç (1 Tanesi Sadece As Takım diğeri hem As Takım hem Altyapı)
2 Fitnes Koç (Güç - Aerobik) - As Takım ve Alt Yapı
6 Genç Takım Koçu (Top Kontrol - Atak - Taktik - Defans - Şut - Duran Toplar)
2 Doktor ( Adam İdare - Kararlılık - Disiplin - Motivasyon - Fizyoterapi )(Doktorlardan birinin genç starlarla çalışma özelliği yüksek olmalı.)
1 23 Yaşüstü Gözlemci ( Kararlılık - Oyuncu Yeteneğini Kavrama )
1 23 Yaşaltı Gözlemci ( Kararlılık - Oyuncu Potansiyelini Kavrama - Gençlerle Çalışma )
1 Sonraki Rakibi incelemek için gözlemci (Kararlılık - Oyuncu Yeteneğini Kavrama - Taktiksel Bilgi ) olması gerekir.

Karışık oldumu bilmiyorum ama umarım faydası dokunur...

tesekkurler bu sefer indrdim sorun cıkmadı tekarrdan tesekkur ettm gercekten baya kolaylık oluyo bunu kullanınca yoksa elimzde hesap makinesi oyle antrenr arıyorz :)

FM GENİE SCOUT en uygun yöntem bence.4-5 arası diyeceğimize.zaten o 4- 5 değil 9-10 demek.

bende:
3 asistan m.(1 de yeterdi ama personellerin 2sini ben asistan yapmıştım editörden (zira normalde biri manager 2.si asistan,ben manager olacağıma göre iyi de olduğundan 2 asistan yaptım)3.sünü ise first team yapmıştım. first team olunca gençlerle çalışamıyor. ondan yeni kontrat önerdim. o da asistan olmak istedi.bende kabul ettim.(diğer takımlarda 1,2.yi gönderiyorlar.)

0 first team(gençlerle çalışamıyor olduğundan; diğer takımlarda bu sayı 3.)

3 coach (çalıştıran toplamı 9 olmalı 9 antreman var çünkü)

1 gk koç.(zira hem ası hem gençleri çalıştırabilir zaten toplamda 4 kaleci var sayı fazla olsa neyse- üzerini gönderdim)

2 fitness(biri stamina öbürü strengh)

0 genç koçu (diğer takımlarda bu sayı 3. nedenine gelince bende genç kontratlı yok hepsini şutladım ve 2sini profesyonel yaptım(bu 2dende 2. gitti 1 kaldı) ayrıca koçlar gençleri de çalıştırıyorlar zaten. 6 first team 6 youth diyeceğimize 6 koç deriz ikisinide çalıştırır.tasarruf olur.)

3 doktor(aslında 1 de yeterli ,maksimum 3 zaten, 2 de olur.)

6 gözlemci.(karışık.aslında daha azıda yeterli almışken alayım dedim.3 te olur.1 i dünya 1i sonraki maç,diğerlerini turnuvalara gönderdim.)

Ralph
04.Ağustos.2011, 14:47

Bu linki denedim ama "İstediğiniz dosya bağlantısı geçerli değil" diyor. Yardımcı olabilirmisiniz?