PDA

View Full Version : Squad Harmony

_NeFret
27.Kasım.2009, 15:25
fark ettiğim üzere oyundaki en önemli değişken squad harmony..

karadenizsporla feneri yendim, o maç squad harmonim epey yüksekti fenerinki de düşüşteydi sanırım..

2 ay sonra harmonyim epey düştü ve 2. lig takımı beni yendi..

bu harmony nasıl arttırılır??? tiyolar nelerdir???? nasıl yüksekte tutarız ve yerlerdeyken nasıl yükseltiriz???? tahmin değil de bilenler yazarlarsa daha yardımcı olur..

vedat1987
27.Kasım.2009, 17:28
fark ettiğim üzere oyundaki en önemli değişken squad harmony..

karadenizsporla feneri yendim, o maç squad harmonim epey yüksekti fenerinki de düşüşteydi sanırım..

2 ay sonra harmonyim epey düştü ve 2. lig takımı beni yendi..

bu harmony nasıl arttırılır??? tiyolar nelerdir???? nasıl yüksekte tutarız ve yerlerdeyken nasıl yükseltiriz???? tahmin değil de bilenler yazarlarsa daha yardımcı olur..
Oynatmayacağın oyuncuları gönder.Kadronu çok geniş tutma.Çok fazla oyuncuyu aynı anda transfer listesine koyma.Maaşlara dikkat et.Oyunculara gereksiz yere ceza verme.Medyaya verdiğin demeçlere dikkat et.Oyuncun ilk 11 de oynamadı diye üzülürse bikaç maç oynat 11de.İki oyuncu birbirini sevmiyorsa en az birini gönder bir staffı sevmiosa oyuncun staffı gönder.Ama dediğin gibi oyunda çok önemli squad harmony gerçektede olduğu gibi

alisefer
28.Kasım.2009, 02:01
oyunculara donusumlu olarak sans ver...eger biri kotu oynuyorsa sırf yıldız diye ısrar etme 2 mac dinlendir...oyuncular memnun oldukca artacaktır...

amorti
28.Kasım.2009, 12:57
Genelde kontrati haziran ayinda bitecek bir suru yildizi takibe alir onceki aralik ayi civari da (yani kontrat bitimine 6 ay kala) imza attirarak yeni sezon icin takima kazandirmaya calisirim...

Kafadan hep 10 kusur oyuncu alirim boyle, bunlar temmuz basi takima katilinca oyuncularla medya karsisina cikmak icap ediyor, ama her biri icin on bin soru soracaklar diye son seferinde usendim ve basin toplantisi duzenlemedim..:icon_cool:

Sonucunda squad harmony komaya girdi, her kafadan bir ses her futbolcudan bir tepki.. guzelim takimi hasat ettim.. :( Yani siz siz olun basin toplantilarini iptal etmeyin, toplantilara da surekli yardimci antrenoru yollamayin ;)

_NeFret
28.Kasım.2009, 15:48
benim harmony, 66nın üzerine çıkmadı hiç???

bi bakabilir misiniz sizinkilere, en çok kaça çıkılabilir acaba...

sentugo
28.Kasım.2009, 16:37
En çok full olabiliyor :D

alisefer
28.Kasım.2009, 19:20
yüzde 72 suan...

BHARISH
04.Aralık.2009, 21:18
FM 2009 için Resmi forumlarda görevli bir eleman buna maç başı ve sonu bireysel konuşmaların çok etkili olduğunu söylemişti.
Her sefer tüm takımı aynı kefeye koymak olumsuz etkiliyor herhalde.
Zannediyorum 2010da da aynıdır.

Ahmet Göktaş
04.Aralık.2009, 21:29
Benim %94 tü. CL'de çeyrek finalde manuyu eleyip yarı final oynadım. prnaltılarla barçaya elendim. Şuan 70lerde.

Ama bir kadro kurdum baştan ve 4 sene 1 transfer dahi yapmadım.Herkes birbirinin favori personeli takımda , herkes birbirini seviyor , kısacası mutluyuz :D

yigitgk
22.Ocak.2010, 23:21
Harmony'yi tam olarak nereden gördüğümüzü biri bana söyleyebilir mi?

Kadro Uyumu bende hep İYİ olarak gözüküyor, bir ara ÇOK İYİ olmuştu. Ama yüzde olarak hiç görmedim..

ozaniel
23.Ocak.2010, 23:15
Board Room->Confidence->others Burada olmalı

yigitgk
25.Ocak.2010, 01:48
Teşekkür ediyorum. Kadro Uyumu'nun üzerine gidip mouse'u orada bırakınca da yazıyor %? olduğu..

serwan
25.Ocak.2010, 16:16
kadro uyumunu yüksek tutmak için yapılması gerekenler aslında belli.
-çok çok geniş bi kadronuz olmamalı.mutlaka sorun çıkıyor.
-bi mevkide çok alternatif olmamalı.alternatif rekabet getirir ama çok fazla olunca oyuncular forma şansı bulamamaktan korkuyor.e bulamıyorlar da zaten.bu yüzden huzursuzluk çıkıyor.
-oyuncularınızı dönüşümlü olarak oynatmaya gayret edin.
-kötü oynayan yıldız da olsa gerektiğinde dinlendirin.
-maaşlar çok önemli.aşağı yukarı aynı kalitedeki oyuncuların birine yılda 5m diğerine 2m verirseniz yine huzursuzluk oluyor.
-basına verdiğiniz demeçler de önemli.bi oyuncu uğruna tüm takımın havasını bozacak yorumlardan kaçının.
-ve en önemlisi istikrar.her sene 8-10 adam alıp yollarsanız uyum yakalamanız biraz zor.özellikle takımda herkesin sevdiği adamlar falan oluyor.onları yollamamaya özen gösterin.

genel olarak bunlara dikkat ederseniz squad harmony yüksek olur.bende tam %90 şu an.daha yüksek olduğu zamanlar da oldu.ama kadrom 3 sezondur neredeyse aynı.her yıl 1 -2 genç yetenek takviye edip onları da genelde kiraya gönderiyorum.her mevkinin 2 alternatifi var.mevkileri dışında görev yapan oyuncularınız olduğunda sorun yaşamıyorsunuz.alternatifler de en az oynayanlar kadar kaliteli ve dönüşümlü oynuyorlar.sorun çıkaran kendini kapıda buluyor.bir de sözleşmelerine dikkat ediyorum.bu adam da bunun kadar para ister dendiğinde 2sine de yaklaşık aynı parayı ödüyorum vs vs.

aliCHaN_FM
25.Ocak.2010, 21:36
Pardonda squad harmony nedir arkdaşlar :D

yigitgk
27.Ocak.2010, 23:31
Pardonda squad harmony nedir arkdaşlar :D

Kadronun uyumu. Oyuncuların sana ve takım arkadaşlarına gösterdikleri uyum-uyumsuzluk, yani reaksiyon.. Başarını çok ama çok etkiliyor ;)