PDA

View Full Version : Rehavet

serwan
28.Kasım.2009, 02:00
atl. madrid ile oynuyorum ve takımda neredeyse şikayetçi olduğum tek konu rehavet.önüne geçemiyorum bunun.küçük takımlara karşı oynarken bunu yaşıyorum.zaten asistan da uyarıp duruyor.önemli maçlarda da çatır çatır oynayıp 2-3 farkla öne geçtiğimde bile bi şekilde 5-10 dk içinde golleri yiyip maçı berabere ya da yenik bitiriyorum.en son şampiyonlar liginde marsilya ile oynarken yaşadım. 60. dk ve 2-0 öndeyim.rakip 10 kişi kaldı.bu dakikadan sonra 5 dk da 2 gol yedim ve berabere bitti.önlem alamıyorum.taktikler falan işe yaramıyor. nasıl çözüm bulunur buna.fikirlerinizi bekliyorum..

LaZz_61
28.Kasım.2009, 07:06
Aynı sorun bende de var, Galatasaray'ım fulham'a 2 gol attım ılk yarıda 2. yarı 65-67. dakıka 2-2 oldu 83 te 3-2ye getırıp yendıler benı anlamıyorum ne oluyor defansa da cekılsenız hucmda oynasanız rolantıde de gıtsenız goller oluyor hep

KaRaBükLü KraL
28.Kasım.2009, 09:26
Bazen olur her takımda ama seninki sürekliyse takımı bırak çükü takımın sıkıntılı bişey:D

amorti
28.Kasım.2009, 13:16
Cogu insan gibi ben de bunu yasayanlardanim. Buna bir cozum uretememekle birlikte neden olabilecegi konusunda ufak bir gozlem yaptim; emin degilim ama sanki concentration ve determination ozellikleri dusuk oyuncular, oyuna bu asamada daha cok olumsuz etki ediyorlar gibi geldi..

Yani ondeyiz diyelim, bu yukarida belirttigim yetenekleri dusuk oyuncular, kendilerini saliyor ve daha cok bireysel hatalar yapiyor, isteksizlik gosteriyor gibi.

"E daha baslarda niye boyle olmuyor?" derseniz de sanirim takim olarak bastan gazi aliyorlar ama zaman ile -kondisyonun da azalmasiyla- cozulmeler basliyor..

martymcfly
28.Kasım.2009, 13:37
şampiyonluk pirimini yüksek yaparsak biraz toparlar belki bir de takım konuşmasında we can win this to night dersek belki daha iyi olur.

Vassili Zaitsev
29.Kasım.2009, 00:52
öne geçtikten sonra defansif taktiğe dönüp, oyunculardan zaman geçirmelerini isteyince bu sıkıntı daha az hasarla atlatılıyor.

serwan
29.Kasım.2009, 01:31
dikkatimi çeken şey asistan bu konuda uyarı yaptığında taktiklere göz atmamız için buton çıkıyor karşıma. yani takımın 2 3 farkla öne geçtikten sonra rehavete girip maçı vermesinin taktikle nasıl bi alakası olabilir ki bunu tam çözmüş değilim.eğer taktikte bi sorun varsa zaten başta yersiniz,takır takır oynarken sanki o takım gidip başka takım geliyo.bi tuhaf..sanırım sigames in oyunu heyecanlı ve biraz da zor yapmak için düşündüğü bişey bu.ama oyunun içine ettiklerinden haberleri yok tabi.zaten kolay maçları öyle böyle kazanıyorsunuz,zor maçlarda da tam taktik işe yaradı,off süper adamım ben,manchester,barca,real,liverpool ne zaman göreceksiniz beni falan diye havaya girmişken tüm hevesim kursağımda kalıyor.sinir oluyorum..

Lim10
29.Kasım.2009, 17:21
İlk sezonun sonlarına geldim sayılır Sporting Lisbon ile.Yemin ederim 2-0 öne geçmeye korkuyorum ya:)O kadar çok maçı 2-0 dan 2-2 verdimki.Ve arkadaşın dediği gibi defansife de dönsem counter de oynasam aynı taktiklede kalsam yok. Pc taktımı kafaya illa atıcak o iki golü ve illa berabere biticek o maç.Çok sinir bozucu bi durum ya:)Benim takımımın ve kalecimin o golleri yemesi mümkün deil ya.Resmen göstere göstere geliyo ayıto adamlar.İlk yarı eze eze 2-0 öne geçerken nerdelerde sorması ayıp son 10 dkda Real Madrid kesiliyorlar.Cidden içine etmişler oyunun

Addolorato
29.Kasım.2009, 17:28
İlk sezonun sonlarına geldim sayılır Sporting Lisbon ile.Yemin ederim 2-0 öne geçmeye korkuyorum ya:)O kadar çok maçı 2-0 dan 2-2 verdimki.Ve arkadaşın dediği gibi defansife de dönsem counter de oynasam aynı taktiklede kalsam yok. Pc taktımı kafaya illa atıcak o iki golü ve illa berabere biticek o maç.Çok sinir bozucu bi durum ya:)Benim takımımın ve kalecimin o golleri yemesi mümkün deil ya.Resmen göstere göstere geliyo ayıto adamlar.İlk yarı eze eze 2-0 öne geçerken nerdelerde sorması ayıp son 10 dkda Real Madrid kesiliyorlar.Cidden içine etmişler oyunun

Aynen ya Beşiktaşım Barcelona karşısında 1-0 öndeyim oyun gayet dengeli gidiyo 70. dakika falan dedim böyle biterse süper şak 2-0 öne geçtim ahh geçmez olaydım o dakikadan itibaren Barça üst üste ataklar yapmaya başladı 2-2 yaptılar sonra tamam 1 puanda iyidir Nou Camp'ta derken Henry vurdu kaleciden sekti ibrahim kaş'a çarptı gol oldu ve dakika 90+3'tü.. Bayagı sinirlendim.

wolfson
29.Kasım.2009, 19:15
Bana nazar değmesin daha böyle bi şey olmadı :D Allah korusun olmasın saten :D Deliririm ben. Geçen senelerde büyük takımlar sizi her daim yeniyolardı ama bu sene eğer siz büyük takım olursanız onları eziyosunuz bu da aktarılmış :D Ben geri düştüğüm maçta filan öne geçebiliyorum geçen sene böyle değildi hayırlısı bakalım :D

Dooki
29.Kasım.2009, 21:31
Bende de çok oluyor. Southampton'dayım ama aldığım beraberlikler o kadar kötüki... Yani öne geçtiğim anda baskı oluyor. Özellikle şanslıysam ilk 15 dakikada 2-0 öne geçiyorum çat rakip atak başlıyor hemen atağa. Napsam olmuyor 2 golü yiyorum.

Çözüm: Bulunamadı :D

sentugo
29.Kasım.2009, 23:33
Ya zaman geçirmeyi arttırın biraz da defasa çekilin buı arada closing down'u son seviyelere getirin..

Hadi bakalım rehavet falan olacak mı ? olsa olsa rekabet olur o noktadan sonra..

ilhanmania
29.Kasım.2009, 23:50
hakkaten konuyu ben acıcaktım ama benden once davranmıssınız.oyunda zaten olaganustu basıt gol yeme olayı var,,onune gecılemıo,oyunun yapılıs mantalıtesı resmen fazla atan kazanır olmus.yanı oyle 1 tane atıyım ustune yatıyım mumkun degıl resmen ya..cok sınır bozucu

serwan
29.Kasım.2009, 23:55
ayrica küçük takımlara karşı da konsantrasyon sorunu yaşıyorum.çözüm?

ilhanmania
30.Kasım.2009, 00:10
ben su kadarını soleyebılırım kapanmanın hıc bı faydası yok,gol attıktan sora rısklerı azaltarak ofansıf oyuna devam etmek her zaman daha ıyı sonuc verdı bana.

Alicanfmfan
30.Kasım.2009, 00:55
Gol attıktan sonra defansif oynamayı denemeyin bence , rakip gol arayacagı için bosluklar verecektir , geniş alanda direkt paslar ile oynayın o zaman muhakkak gol yemek degil pozisyonlar buluyorsunuz , üstelik kanat oyuncuları hızlı ise süper olur :)

hulleci
30.Kasım.2009, 03:04
maç içerisinde yaşanan problemleri çözmenin ilk adımı çok basit bir şey ama nedense çoğu insan bunu denemeden 2-3 butona basıp işin içinden çıkmayı bekliyor, olmuyor haliyle de. yapılacak şey şu: maçı izlemek. full'e alıp izlemek yani. highlights'da gösterdiği ve sonunda golü yediğimiz pozisyon neden ortaya çıkıyor, takım topu neden ayağında tutamıyor, neresi aksıyor bunu full'de izlemeden anlamak çoğu zaman mümkün olmuyor, olsa gerçekçi olmazdı zaten. ben altından kalkamadığım taktiksel bir sorun yaşadığımda belli sürelerle full'e alıp hızı artırıyorum, şu ana dek çözemediğim bir sorun da olmadı.

ikinci bir şey de şu, devre arası takım konuşmasında asistan pleased önerdiğinde asla tüm takıma demeyin pleased mleased. tüm takımı none'a alın, sadece gerçekten hakedenlere (genelde 1-2 kişiye) deyin pleased diye. böylece gerçekten iyi oynayanlar takdir edilip mutlu oluyorlar, iyi oynamamış olanlar da övülmedikleri için gevşemiyorlar.

Lim10
04.Aralık.2009, 02:55
Bazı arkdaşlar entersan enteresan fikirler sunmuş.Bu oyunu dün oynamaya başlayan biri değiliz.Bu resmen bugdur, saçmalıktır:)Karşımdaki lig sonuncusu. İnsanı oyundan soğutuyo başka bişey deil.

http://img280.yukle.tc/images/6717adsiz.JPG

Vixen
04.Aralık.2009, 10:41
bendede oluyor beykozspor'um.Berabere kaldığım tüm maçlarda adamlar hep geriden geliyor ikinci yarı :D

amorti
04.Aralık.2009, 12:08
Bazı arkdaşlar entersan enteresan fikirler sunmuş.Bu oyunu dün oynamaya başlayan biri değiliz.Bu resmen bugdur, saçmalıktır:)Karşımdaki lig sonuncusu. İnsanı oyundan soğutuyo başka bişey deil.

http://img280.yukle.tc/images/6717adsiz.JPG

Katiliyorum..

Evet, son yillarda futbol zevkli hale geldi, herkes herkesi yenebiliyor ama ondeyken bu kadar aciz duruma dusmez, 5 dakikada 2 gol yemez buyuk bir takim.. Bunun da bi ayari dozaji, var..

rammstein7
04.Aralık.2009, 15:40
Bende manisayla 2-0 yeniyordum genclerbirligini macın bitisine 20 dk kala 3 gol yedım 2-3 yenildim

xxvolkan09xx
04.Aralık.2009, 16:31
hayir bence normal bu durum, biz avrupa kupasinda son dakikalar gol attigimizda millet hile yapiyorlar mi dedi :D futbolun icinde vardir böyle seyler. birakin son 15dkyi son 5dkda bile 2-3gol atmak mümkün. benim oyunumda pek olmadi böyle birsey belki 40mactan 1 veya 2sinde son dakikalarda 2-0dan 2-2 olmustur veya yenilmisimdir.

sizlerde nasil bilmiyorum ama her 3mactan 1inde oluyorsa ozaman bug'dur öteki türlü taktiginizle alakali olabilir

perpetua
04.Aralık.2009, 16:51
Yukarida amorti'nin yazdiklarina ek olarak, takiminizda ozellikle profesyonel oyuncularin bulunmasina dikkat edin. Gerekirse ozellikleri artik cok iyi olmayan, ancak ust duzey profesyonel oldugu icin takimin rehavete kapilmasini engelleyecek oyunculari takimda bulundurun (mesela 35 yasindaki Ernst bu nedenle Gaziantepspor takimimin onemli bir parcasi, hizi ve dayanikliligi buyuk oranda dusmus olsa da). Macin onemli anlarinda bu oyuncularin sahaya girmesi (ozellikle orta saha oyuncusu ise), takimin pozisyon vermemesinde onemli yarar saglayacaktir.

Bununla beraber sadece savunarak degil, topa hakim olarak maci bitirmeyi hedefleyin. Ayaga pas yapin, topun kontrolunu kolay kolay rakip takima vermeyin. Topu ayaginizdan almak icin ugrasacak rakip hem topu geri almak icin fazla efor sarf etmek zorunda kalacaktir, hem de uzerinizde baski kuramayacaktir.