PDA

View Full Version : FM 2010 Ekran Sorunu

BaFraLı
28.Kasım.2009, 17:08
Daha dün akşam oynuyordum bu gün oyunu bi açtım bu halde.Ekran kartı driverlını filan ellemedim.Ama daha dün akşam oynuyordum oyunu şimdi açtığımda neden böyle oldu anlamış değilim?

http://img232.imageshack.us/img232/4585/adszoz.jpg (http://img232.imageshack.us/i/adszoz.jpg/)

tombul taho
28.Kasım.2009, 17:51
oyunun ayarlarindan bi ekran ayarlarina bak bakalim. kullandigin cozunurlukte mi? eger kullandigin cozunurlukte degilse o cozunurluge getir. eger yine olmazsa pencere modunu bi kapat tam ekran oynamayi dene. bakalim onda da ayni hatayi verecek mi? eger ayni sorunu verirse o zaman tekrar du$unuruz ne yapacagimizi. (::) :)

KaRaBükLü KraL
28.Kasım.2009, 18:00
Ya çözünürlükle alakalı ya da bu Windows 7 olması gerek onun çıkardığı bi sorun olabilir;)

BaFraLı
28.Kasım.2009, 18:07
oyunun ayarlarindan bi ekran ayarlarina bak bakalim. kullandigin cozunurlukte mi? eger kullandigin cozunurlukte degilse o cozunurluge getir. eger yine olmazsa pencere modunu bi kapat tam ekran oynamayi dene. bakalim onda da ayni hatayi verecek mi? eger ayni sorunu verirse o zaman tekrar du$unuruz ne yapacagimizi. (::) :)

Ha yaşa Çağrı abi :).Tam ekran yaptım normale döndü.Tüm gün evde sıkıntıdan patladım FM'de oynayamayınca çok sinirlendim.Tam Ekran yapınca düzeldi.Pencere mod yapınca gene aynısı oldu.Pencere moddan Default ayara getirdim normale döndü ama işte pencere mod yapınca tekrar aynı şey oluyor.Neden oluyor o acaba.Genede çok teşekkür ederim.

Ya çözünürlükle alakalı ya da bu Windows 7 olması gerek onun çıkardığı bi sorun olabilir;)

Evet Win 7 ama hiç sorun olmamıştı bu gün böle oldu nedense :)

tombul taho
28.Kasım.2009, 18:09
Ha yaşa Çağrı abi :).Tam ekran yaptım normale döndü.Tüm gün evde sıkıntıdan patladım FM'de oynayamayınca çok sinirlendim.Tam Ekran yapınca düzeldi.Pencere mod yapınca gene aynısı oldu.Pencere moddan Default ayara getirdim normale döndü ama işte pencere mod yapınca tekrar aynı şey oluyor.Neden oluyor o acaba.Genede çok teşekkür ederim.
dedigim gibi cozunurlukten kaynaklaniyor buyuk ihtimalle. hangi cozunurlugu kullaniyorsun?? 1280x800 mu??

BaFraLı
28.Kasım.2009, 18:23
dedigim gibi cozunurlukten kaynaklaniyor buyuk ihtimalle. hangi cozunurlugu kullaniyorsun?? 1280x800 mu??

Evet abi 1280x800 kullanıyorum.

tombul taho
28.Kasım.2009, 18:27
Evet abi 1280x800 kullanıyorum.
geni$ ekran kullandigin icin sorun ya$iyor olabilirsin. gerci ben de 1280x800 cozunurluk kullaniyorum laptopumda FM oynarken. ancak seninkinden tek farki i$letim sistemimin Windows Vista olmasi. sanirsam Football Manager, Windows 7 i$letim sistemiyle oynarken 1280x800 cozunurlugu desteklemiyor ama eger boyle bi$ey de varsa cok sacma olur. enteresan gercekten...

BaFraLı
28.Kasım.2009, 18:31
Dahada ilginç olması daha düne kadar normal oynayabiliyorken bu gün böyle bişi oldu :).Bende alıştım hep pencere mod oynamaya neden böle oldu anlamış değilim.Benimde laptop vistaydı Win 7 yükledik işte bir sorun yoktu ama bu gün böyle oldu.İlginç bişi.Neyse genede çok teşekkür ederim.Bundan sonra tam ekran oynayacağız demekki :)

tombul taho
28.Kasım.2009, 18:35
Dahada ilginç olması daha düne kadar normal oynayabiliyorken bu gün böyle bişi oldu :).Bende alıştım hep pencere mod oynamaya neden böle oldu anlamış değilim.Benimde laptop vistaydı Win 7 yükledik işte bir sorun yoktu ama bu gün böyle oldu.İlginç bişi.Neyse genede çok teşekkür ederim.Bundan sonra tam ekran oynayacağız demekki :)

bi de SI Games forumlarina yaz derim ben ya da orayi da bi ara$tir bakalim belki bi$eyler bulursun. forumlara yazarken i$letim sisteminin Win7 oldugunu ve cozunurluk olarak da 1280x800 kullandigini mutlaka yaz. ayrica daha evelden boyle bi$ey olmadigini da belirt.

BaFraLı
28.Kasım.2009, 18:37
Tamam abi orayada bir konu açalım o zaman.Teşekkür ederim.

gungorbdk
28.Kasım.2009, 20:14
Acaba ayarlı ekran yenileme sıklığı değerlerini mi karıştırdın? Aşağıdaki resim gibi bir yoldan bakabilirsin. XP'de gösterdim ama bulursun sanırım.

http://img269.imageshack.us/img269/364/hertzh.th.png (http://img269.imageshack.us/i/hertzh.png/)

BaFraLı
28.Kasım.2009, 22:36
Valla onu bulamadım ama demin klasörden resim bakarkende aynısı oldu sonra düzeldi.Windows 7 den kaynaklanan bir durummu nedir tam anlayamadım :)