PDA

View Full Version : Istikrarsızlık

KanaKe
08.Aralık.2009, 19:41
Öncelikle herkese selam,

Football Manager'i 2006 serisinden beri oynuyorum 2005 haric bütün serileri oynadim.. Her seride fazla zorlanmadan basarili oldum gerek kücük takimlarda gerek büyük takimlarda fakat 2010 serisi benim icin resmen hayal kirikligi! Oyun yapimcilari oyunu zorlastirmak icin biz oyunseverlere resmen eziyet ediyor.. Simdi gelelim asil konuya, 3 tane kariyer yaptim simdiye kadar sadece 1 inde 1,5 sezon oynadim ondan sonra sikilip kapattim birdahada acmadim. Yeni kariyere basladim Sunderland takimini aldim takima kaliteli futblcular aldim kadrom ilk 7 ye girebilecek kadar kaliteli sezon basindada gayet basarili sonuclar aldim 3-4 hafta lider götürdüm ondan sonra istikrarsizlik basladi! Beraberlikler geldi ardindan arka arkaya maglubiyetler serisi ondan sonra oyuncularin mutsuzluklari geldi bir türlü istikrari tutturamadim takim 12. siraya kadar geriledi ve yönetim beni kovdu. Simdi Frankfurt ile yeni bir oyuna basladim Frankfurt takimi icin yildiz sayilabilecek düzeyde oyuncular transfer ettim ilk 6 haftada 3 puan topladim ondan sonra galibiyet serisi basladi arka arkaya 3 macida aldim üstelik fark atarak ardindan federasyon kupasinda 3. tura kadar yükseldim 3. turdada rakibimi eledim. Ne olduysa 2. kaptanin elinden kaptanligini aldiktan sonra oldu 11 tane oyuncum mutsuz oldu ve arka arkaya kötü sonuclar aldim 13. siraya kadar geriledim. Fakat bazi maclar oluyor ki ölümüne mücadele ediyorlar tek kale oynuyorlar abuk subuk bir penalti oluyor ve maglup duruma düsüyoruz yada atilan gollerin %50 sinde ofsayt karari cikiyor yahu 1 macta tam 3 golüm ofsayt diye iptal edildi.. Resmen eziyet insan sinirleniyor tamam zorlastirinda bu kadarda olmaz yani neredeyse monitörü kiracagim mac izlerken :) Takimda nasil istikrar saglayabilirim ve mutsuz olan oyuncularimi nasil tekrar mutlu yapabilirim ?

Cevap verecek arkadaslara simdiden tesekkürler..

ulasfb
08.Aralık.2009, 19:56
Zorlaştırma konusunda katılmıyorum,ancak penaltı,kırmızı kart vb. şeyleri biraz abartılı yapmışlar gibi öyle üstün oynayıp yenilme normal hayattada var sonuçta ve mutsuzluğuda iyi oturtmuşlar ayrıca yapay zeka yüzünden sürekli aynı taktikle çıkmanda bu istikrarsızlığa neden olabilir

KanaKe
08.Aralık.2009, 23:19
iyide ikide bir taktikmi degistirecegim ben ? sence bu anormal degilmi ? ayni taktikle arsenal'i deplasmanda yeniyorum icerde burnley'e 1-0 kaybediyorum penalti golüyle sence sacma degilmi ?

joelrifkin
09.Aralık.2009, 02:17
Ben taktıgımı degıstırmıorum ama her maca aynı kadroyla cıkmıorum. ufak tefek degısıkler yap. kolay kolay da oyunculardan kaptanlık alma bence.

amorti
09.Aralık.2009, 13:17
iyide ikide bir taktikmi degistirecegim ben ? sence bu anormal degilmi ? ayni taktikle arsenal'i deplasmanda yeniyorum icerde burnley'e 1-0 kaybediyorum penalti golüyle sence sacma degilmi ?

Evet aynen oyle; cunku o deplasmanda Arsenal'a karsi kullandiginiz taktik, kendi evinde yuklenen ve baski kurma amaci guden takimlara karsi ise yariyor olabilir.

Ote yandan yine o taktik anlayisi, kendi evinizde oynarken deli gibi kapanan veya oyuncularinizi oynatmamaya yonelik davranan bir Burnley'e karsi hic ise yaramayabilir.

Yani evet; taktiginizle oynamalisiniz, tumden degistirmeseniz de her daim ufak duzenlemeler yapmaniz gerekiyor.

Zaten futbol bir taktik ayarlayip 6 ay boyunca her maca o dizilis ve kadroyla cikmak degildir... Siz sanirim eskiden gelme bu aliskanligi uygulamak istemissiniz, o yuzden diger serilere gore zor gelmis olabilir.

ulasfb
09.Aralık.2009, 17:29
Evet aynen oyle; cunku o deplasmanda Arsenal'a karsi kullandiginiz taktik, kendi evinde yuklenen ve baski kurma amaci guden takimlara karsi ise yariyor olabilir.

Ote yandan yine o taktik anlayisi, kendi evinizde oynarken deli gibi kapanan veya oyuncularinizi oynatmamaya yonelik davranan bir Burnley'e karsi hic ise yaramayabilir.

Yani evet; taktiginizle oynamalisiniz, tumden degistirmeseniz de her daim ufak duzenlemeler yapmaniz gerekiyor.

Zaten futbol bir taktik ayarlayip 6 ay boyunca her maca o dizilis ve kadroyla cikmak degildir... Siz sanirim eskiden gelme bu aliskanligi uygulamak istemissiniz, o yuzden diger serilere gore zor gelmis olabilir.

Evet,aynen böyle isterseniz back room advice meetinglerdeki taktikleri deneyin eğer yardımcınız o lige göre sağlamsa çoğunlukla o taktikler tutuyor şahsen kararsız kaldığımda yardımcımdan destek alıyorum ben

ozaniel
09.Aralık.2009, 18:18
Ayrıca bol bol rotasyon yaparsan oyuncuların mutsuz olmaz. :)

KanaKe
09.Aralık.2009, 20:19
rotasyon yapiyorum aslinda yapmiyorum degil :) tavsiyeleriniz icin sagolun.

muzoadux
09.Aralık.2009, 20:26
Benimde garibime giden şu bundan önceki tüm serilerde ligin en az kart yiyen takımı olurdum ..Kırmızı kart görmediğim sezonlar olurdu..Ama 2010 da en çok kart gören takımların arasında yer alıyorum