PDA

View Full Version : Skoru Korumak

arenafutbol
08.Aralık.2009, 21:23
Arkadaşlar özellikle oyunun son serisi olan Football Manager 2010'da öne geçip skoru koruyamadığım çok oluyor. Defans yapsam 2 tane yiyorum atak yapsam elbet 1 tane yiyorum.
Bana önerebileceğiniz Touchline komutları veya taktik ayarları varsa sevinirim..

Teşekkürler Şimdiden

sentugo
09.Aralık.2009, 01:02
Zaman geçirmeyi full yap.. Takımın mantalitesini atak yapma ya normal olsun ya da defansa çekil.. İki forvet oynuyorsan onlardan birini defansif ortasaha yap..

Adamların bastırdığı zamanlarda oyuncu değişikliği yap. Bu baya etkili.. En az 5-6 dakika yeni bir olay olmuyor..

Hatta Baskıyı tam saha baskı yap.. Yani closing down.. Bunu full yaparsın.

Yine gol yiyorsan kalecini değiştir :D

Birde hızlı forvet almayı dene..

alisefer
11.Aralık.2009, 04:56
arkadasım son dakikalarda skor korumak için takım anlayısını standarda ,mantalite yi dengeliye al defan çizgisi normal pas uzun ve ortadan zaman gecirme full ppress tam saha ve kontra atak işaretli olsun....

muzoadux
11.Aralık.2009, 23:25
Zaman geçirmeyi full yap.. Takımın mantalitesini atak yapma ya normal olsun ya da defansa çekil.. İki forvet oynuyorsan onlardan birini defansif ortasaha yap..

Adamların bastırdığı zamanlarda oyuncu değişikliği yap. Bu baya etkili.. En az 5-6 dakika yeni bir olay olmuyor..

Hatta Baskıyı tam saha baskı yap.. Yani closing down.. Bunu full yaparsın.

Yine gol yiyorsan kalecini değiştir :D

Birde hızlı forvet almayı dene..

Zaman geçirmeyi full yapmayı yada en az seviyeye indirmeyi tavsiye etmem ..Uç değerlere yakın olsun..Çünkü zaman geçirme en az olunca frikiklerini falan çok saçma kullanıyorlar..Full oluncada oyuncuların saçmalayabiliyor

sentugo
11.Aralık.2009, 23:43
Açıkçası zaman geçirmeyi full yaptıktan sonra maçı bir kere full izlemenizi tavsiye ederim. Gerçekten çok etkiliyor full zaman geçirme.. Tabi full e yakın bir değer olması durumu pek değiştirmez diye düşünüyorum..

Benim taktiğimde zaman geçirme fazla.. İşte o yüzden ben skoru korumak için zaman geçirmeyi full yapıyorum yoksa zaten fulle yakın. Benim için bu geçerli diyelim..