PDA

View Full Version : Takıldığım Bir Kaç Nokta

eXcitinG
09.Aralık.2009, 11:52
Bir kaç konuda takıLmış buLunmaktayım. Acaba bu ortak bir oLaymı yoksa sadece benim başıma mı geLiyor diye sormak istiyorum.

1- PenaLtı atışLarınızı beLirLediğiniz oyuncuLar dışında oyuncuLar atıyormu ? MeseLa ben penaLtıLarı ayarLarım. Takımda penaLtıLarı atacak en az 4 oyuncu mevcut oLur ama bazen ve hatta sık sık penaLtıLarı ayarLadığım adamLarın dışında atanLara tanık oLdum. Seçtiğim adam oyunda değiLdir demeyin şöyLe diyeyim meseLa benim penaLtıcım Nihat tır. Ama Nihat oyunda oLmasına rağmen penaLtı atması için Listeye koymadığım HoLosko ve Toraman vs gibi adamLarın geLip penaLtı attıkLarını çok gördüm.

2- Rakip takımın kaLeci değiştirmesi. Rakip takım özeLLikLe büyük takımLarda gözLemLiyorum bunu goL yedikten sonra hemen devre arasında ya da maç sonLarına doğru kaLeci değiştiriyorLar. Bunu epey bir yaşadım. İşin garibi en 2-0 öne geçikten sonra hemen kaLeciLerini değiştiriyorLar ve sonra maçı ya kaybediyorum ya da berabere bitiyor.

Fm beni oLdukça şaşırrtı.

Sekopej
09.Aralık.2009, 12:17
31. haftaya geldim ligde ve sadece 2 penaltı kazandığımdan onları da sahada olan Alex attı, çok penaltı olsa belki daha iyi analiz edebilirdim.

Kaleci olayı da 1-2 maçta başıma geldi diye hatırlıyorum.

tombul taho
09.Aralık.2009, 12:54
1- belirledigim oyuncular di$inda atan oyuncular oldu ancak $u durumlarda oldu:
eger oyuncum 2 veya 4 gol attiysa mesela ya da ne bileyim kariyerinin 25., 50. veya 100. golunu atacaksa(bkz: Milan Baros oyunumda kariyerinin 100.golunu penaltidan atmi$tir.) ve penalti olduysa penaltiyi atmak icin yani hattrick yapmak icin o gecti topun ba$ina. yani arkada$lari hattrick yaptirmak istediler belki de. :D ama onun di$inda farkli penalti atan olmadi.

2- kaleci degi$ikligini de farkettim. ancak bu degi$iklik galipken beraberlige ya da maglubiyete cevirmedi. yani normal bi oyuncu degi$ikligi gibi oldu. macin skoruna direkt etki eden bir durum olmadi yani.

eXcitinG
09.Aralık.2009, 13:07
Serkancım senin için üzüLüyorum. Bu kadar çok penaLtı oLan bir oyunda bu kadar az penaLtı atıyor oLman çok sinir bozucu oLsa gerek :D

Çağrı penaLtı yorumuna katıLıyorum. GeneLde şimdi anaLiz ettim hattrick yapmak için feLan geLiyordu HoLosko. Yada biLmem kaçıncı goLünü atması için kıyak geçiLiyor oLabiLir.

Sekopej
09.Aralık.2009, 13:13
Bilmiyorum herkes aşırı penaltı oluyor diyor, benim ilk sezonumda da çok penaltı olmamıştı, ligin en çok penaltı atan takımı da Galatasaray zaten, 8 penaltı kazanmışlar.:D Aleyhime verilen penaltı kararları da çok fazla değil.

tombul taho
09.Aralık.2009, 13:17
Serkancım senin için üzüLüyorum. Bu kadar çok penaLtı oLan bir oyunda bu kadar az penaLtı atıyor oLman çok sinir bozucu oLsa gerek :D

Çağrı penaLtı yorumuna katıLıyorum. GeneLde şimdi anaLiz ettim hattrick yapmak için feLan geLiyordu HoLosko. Yada biLmem kaçıncı goLünü atması için kıyak geçiLiyor oLabiLir.

sen bana da uzul en iyisi cunku bende de oyle cok fazla penalti olmuyor. ne ben yapiyorum ne de bana yapiyorlar dogru duzgun. bizim maclarimiz orta sahada geciyor. kiran kirana, goze goze, di$e di$... :n: bir lig boyunca maksimum 5 tane falan penalti atiyorumdur.

eXcitinG
09.Aralık.2009, 13:44
Ben iLk iki sezonda abartısız Nihat iLe 15 den fazLa penaLtı goLü atmışımdır. Nihat formasını astıktan sonra bir düşüş var penaLtıLarımda. Demek Nihat ta birşeyLer varmış :D

aLka
09.Aralık.2009, 14:00
birde dikkat ederseniz dk 75-80´e kadar macta kart falan cıkmadıysa tak o dakikadan sonra en az bir sarı kart cıkıyor. yani kartsız mac cok az

ulasfb
09.Aralık.2009, 17:34
Valla ben de mi bir gariplik var anlamadım ama ben de bazı kariyerlerde penaltı az bazılarında çok oluyor,ancak ofsayttan gelen goller abartılmış gibi ancak hiç böyle farklı penaltı atma başıma gelmedi.Rakibin kaleci değiştirmesi nerdeyse hiç başıma gelmedi yada ben dikkat etmedim.
Bir de bir şey eklicem,şu "l" harflerini "L" şeklinde yazmanın amacı i ve ı ile karıştırmamak sanırım ama gözü çok yoruyor ve özentiymiş hissi uyandırıyo,yanlış anlamayın ama.

muzoadux
09.Aralık.2009, 20:23
Benimde penaltıcımın yerine başkası kullanmıştı bende neler oluyor diye merak ettim..ve penaltı atan oyuncumun kondisyonunun 68 e düştüğünü gördüm ..Penaltı olan pozisyonda darbe almış galiba sakat değil ama kondisyonu baya düştümüştü bununla ilgili olabilir

Corpus
10.Aralık.2009, 00:08
Bende 89 a kadar kart çıkmamışken 89 - 90+1 arası 5 kart çıktı :D Maçta kavga çıktı heralde :D

metinoktay
10.Aralık.2009, 20:13
2 gol atan oyuncum Anselmo Ramon, bir penaltı verildiğinde topun başına geçti, ki o an ondan önce penaltıcılarım vardı ancak o kullandı, hat trick ile alakalı gibi göründü, çünkü bunun dışında her şey normal gitti oyunda.

Kaleci değişikliği olayı 2 kere başıma geldi, öne geçtiğim ya da berabere giden maçta değiştirdiler kalecilerini, bu da 2 kere oldu.Ki o maçları da kazandım. Anlam veremedim o değişikliklere.

Universal
10.Aralık.2009, 23:51
İyi ki oyun kaleci kariyerinde ki ilk golü atsın diye penaltı noktasına göndermiyor. :)

BeeTLeJuiCe
11.Aralık.2009, 00:16
Bende benzerleri oldu.
ŞL Maçında Inter ikinci yarıya kaleci değişikliği ile başladı 19 yaşında kaleciyi oyuna almasa yenilirdim aldı oyunun kaderini değiştirdi 4 gol attım macı cevirdim :)

Birde daha sacma bişi oldu, rakip ikinci yarı ortalarında yedek kaleciyi oyuna aldı, fakat ilk 11'deki kaleciyi forvete koydu. Acaba hava toplarındamı etkili diye aldı çok şaşırdım :)

Penaltı konusunda da bende de o kadar fazla olmuyor, ligdede fazla olmuyor, rakiplerimde fazla penaltı kazanmıyor. :) Enteresan bir durum. Penaltı atma olayı ise en kötüsü benim başıma gelmiş olabilir penaltıcım yerine penaltıyı kalecim attı, rakip kaleci topu kurtarıp asist yaptı gol yedim :) Burda yazılanlardan sonra baktım kariyerindeki 25. golü atacakmış. Ara sıra frikik kullandırıyordum Vilar'a. :)

alisefer
11.Aralık.2009, 04:49
GALATASARAY ın penaltıcısı baros diyelim.ama mac içinde keita ya yapılan hareketten hakem penaltı veriyor ve keita barosa penaltıyı kullanmak istedigini soyluyor...boyle düşün...

La BruJiTa
13.Aralık.2009, 05:56
1-bildiğim kadarrıyla sitede yayınlanan bir yazıda bu konuya değinilmişti.ismini hatırlayamayacağım bie yetkilnin anlattığına göre hattrick veya özel bir durum(50.gol,100.gol,doğum günü vs) gibi durumlarda o oyunucunun takımdaki popülaritesine göre penaltıcının değişebileceğini anlatmıştı.bir kaç kez yaşadım ben de ama sonra maç sonu raporlarında yazdıkları gözüme çarpınca jeton düştü.(.... kariyerindeki 100. golünü att vs.vs.)
2- o konu benim çok başıma geliyor.Almanya liginde ilk yarı 2-0 öndeyim.hemen kaleci değişiyor.30.dakikada bile kaleci değiştirdikleri oldu.bazılarında gerçekten oyuncu puanları düşük olduğu oluyor ama bazende adam 2 gol yemiş ama dünyaları kurtarmış genede çıkarıyorlar.entresan!!